Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Phenix

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
658 odpowiedzi w tym temacie

#161 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 maj 2012 - 13:13

Dzięki Maćku o to właśnie mi chodziło!

#162 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 maj 2012 - 17:10

Mam uzbrojnego CD BR 10lb 2,52 w tytanach, no jest dość szpilkowaty, pewnikiem alconite by go zmięczyły :D.
Arku jak masz pheniksa 10lb w tytanach to napewno w dolnym zakresie przynęta dobrze nie poleci, ale w średnim i górnym powinno być lepiej, to kwestia jakiej przynęty używasz, guma z główką pewnie lepiej fruwa jak wobler o tej gramaturze.

#163 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 maj 2012 - 18:17

Nie mam tych kijów na stanie. Moje spostrzeżenia odniosą się do zmian uzbrojenia. Przez zmianę na cięższe przelotki uzyskasz pozorne-wg mnie łatwiesze ładowanie się kija. Dlaczego pozorne? Kij po zmianie uzbrojenia w moim przypadku z klasyków na np. spiralę czy też micro guidy zdecydowanie zyskiwał na szybkości. pierwsze wrażenia były takie że jest zbyt sztywny, nie ładuje się na dole i sp.. sprawę. Po dłuższej zabawie z kijem okazało sie że kijek daje się nałoadować tymi samymi przynętami ale muszę zdecydowanie szybciej reagować na mniejsze ugięcie przy wymach, dokładniej wyczuwać moment naładowania i początek ruchu rzutu we własciwym kierunku. Ogólnie kij wymaga większej uwagi w obsłudze, mniejszej nonszalancji przy rzucie. Mam dwa identyczne kije, lekkie w dwóch różnych zbrojeniach. Przy normalnym łowieniu okoni czy pstrągów wolę ten w spirali zbrojony 5,4.......... . Mam czasem momenty niewiem rozleniwienia, przemęczenia gdy biorę uzbrojony klasycznie w cieżkie forecasty. Jest wolny, klasyczny , uspokajający. Źle rzuca się nim w pobliżu górnego wyrzutu, fajnie, dostojnie i leniwie na dole.

#164 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 maj 2012 - 05:07

No to mamy bingo w temacie, czyli więcej uwagi przy rzutach a nie podziwianie przyrody i opalajcych się Brzanek B) .
Arku i po co tu chodzić na ryby jak trzeba się całkowicie skupiać na rzutach :lol: :lol:.

#165 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 maj 2012 - 12:10

Jozi-kolega chciał być miły i tyle :D
- swoją drogą,- jeszcze nie upadłem na głowę, żeby celebrować rzut...po tylu latach lowienia to już automatyzm... a te sprzęty co sprawiaja mi jakiekolwiek problemy w łowieniu ladują za szafą i tam jest ich miejsce, choćby były najbardziej rasowe na świecie...złom to złom i tyle :lol: Reasumując najpierw zmienię speysing i dam cięższe Alconity - jak się nic nie poprawi to pójdą pod młotek i już :mellow:

#166 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 lipiec 2012 - 09:54

PHENIX CRANKBAIT X-9-B

 

Jak w temacie. Czy ktoś już łowi wędką, na tym blanku? A jeśli tak to jak się sprawuje wędeczka w trakcie holu i przy wyrzutach?
Czy opis mocy 6-15 Lb i cw. 7-21g jest prawidłowe i na ile można sobie pozwolić na przekroczenia w górę i w dół bez większej straty dynamiki rzutu?



#167 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 08 lipiec 2012 - 10:34

Hej

Mam wędkę na tym blanku od Kawalca. Wędka bardzo lekka i bardzo czuła. Była ze nią tylko kilka razy na łódce ale jakieś tam zdanie już mam :D
Wyrzut opisany dość precyzyjnie z lekkim zapasem mocy. Machanie główką 16 gram czy 20 gram plus 3 guma nie sprawia problemów i rzuty są precyzyjne. Nie przekraczałem tej granicy, narazie <_<
Wędka zaliczyła okonia 47 cm !!!! i tam pokazała co potrafi. Rewelacyjnie amortyzowała odjazdy tego walecznego gladiatora. Podczas cholu okonka miała jeszcze dużo zapasu.
Naprawdę szczerze polecam bo kijek godny uwagi.
Jak byś był w okolicach lublina to sam zobaczysz :mellow:

Pozdrawiam

#168 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 lipiec 2012 - 08:49

Mialem 11tke z tej serii.
Zdecydowanie nie czuc mocy (przynajmniej w tej 11tce).
To takie przyjazne 25 lb bylo.
Natomiast teraz mam Batsona Crankbait 25 lb i zdecydowanie bardziej mi lezy.
Moze dlatego ze zrobiony pod casta i do trolla :D

9tki nie mialem w reku.

Jesli dobrze czuje czego szukasz Waldku, to zobacz tego St Croix :

3SW70MM 7' M MODERATE 1 8-17 1/4-5/8 0.430 4.5 1.6

Pozdrawiam

Guzu



#169 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 lipiec 2012 - 18:18

Dobrze czujesz. Dzięki :D

#170 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 lipiec 2012 - 18:21

Waldku pochwal się co kombinujesz - bo ja jakoś nie czuję :lol:

#171 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 lipiec 2012 - 18:29

Waldku pochwal się co kombinujesz - bo ja jakoś nie czuję :lol:

To nie dla Ciebie Wojtek. Czujesz inne potrzeby

#172 OFFLINE   artnemo

artnemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 16 wrzesień 2012 - 21:22

Witam wszystkich fanatyków budowy wędzisk.Mam zamiar zlecić zbudowanie dla mnie kija na blanku phenix karabela.Będę łowił na woblery4-6cm i obrotówki max nr3 w dość szybkim nurcie..Preferuję
raczej średniej długości kije 240-260cm.Łowione ryby to standarowe kropaski +40 cm ale w wodzie pływają też +50 :D czasami wykorzystam kijek pod klenia :D Piszcie o blankach na jakie łowicie i jak się sprawuja.Ideałem byłby dość cienki i mocny blank,dł 240-260cm ,lekko poddający się pracy 5 cm woblerka w średnim nurcie,dość szybki,nie kluchowaty,najlepiej czarny matowy :unsure: Pomóżcie..pozdrawiam..art.

#173 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 16 wrzesień 2012 - 21:27

FX 863-2 Phenixa powinien być OK :D
Nie łowiłem wedką na tym blanku,ale szukając blanku do wędki pstrągowej dla kupla Rodbuilder jednej z pracowni polecił go jako idealny do tych zastosował.Blank okazał się jednak zbyt drogi dla kolegi i w końcu stanęło na HS9600-2 MHX.Kolega ,który jest można rzec wytrawnym łowcą pstrągów ,bardzo chwali sobie wędeczkę.Kijek rzuca już ładnie wobkami kleniowymi 3.5cm i obsługuje cały arsenał pstrągowych .Duży zapas mocy w dolniku i suptelna szczytówka.

#174 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 wrzesień 2012 - 14:34

FX 903 choć jest 10cm dłuższy od zakładanego będzie dobry i sprosta Twoim oczekiwaniom. To co należy wziąć pod uwagę to w części szczytowej lepiej dać jak najlżejsze przelotki, wtedy nie będzie leciał na pysk. Dla mnie krótsze kije Phenixa są zbyt szybkie, do pstrągów, a w tym dzięki dlugości jest ok,- co może być i pewnie jest tylko moim skrzywieniem... Ale jak prosisz o opinie to masz :lol:
Konstrukcje z symbolem mocy 3 krótsze będą bardziej zwarte i moga okazać się ciekawe więc 803 i 863 choć to trochę inne blanki mogą być sztrzałem w 10 tak jak Ci radzi Rafał.

#175 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 26 wrzesień 2012 - 11:18

Witam,w okresie zimowym planuję zbudować sobie w wybranej pracowni kijek na blanku Phenix'a PST 945 i chciałbym usłyszeć od Was propozycje uzbrojenia tego blanku.Dodam,że kijek ma służyć do łowienia z brzegu,ma być lekki,czuły,dalekosiężny,będzie współpracował z kołowrotkiem wielkości 4000 z plecionką.Na dzień dzisiejszy mam propozycję zbrojenia z dwóch żródeł: Y30-Y20-Y12-Y10-Y8-LV8-3xLV6-MNST6 lub zacząć od Y25 dalej tak samo i na szczycie wstawić L-5 i na szczytówce FST(lepszy balans kija i mniejsza waga).I druga propozycja: Y25-Y16-Y10-Y8L-8L-7L-7L-6L-6L-FST,ewentualnie pierwsza Y30 jak zależy na max.długich rzutach,reszta bez zmian.Co o tym sądzicie,proszę o jakieś sugestie,ewentualnie propozycje,zapraszam do dyskusji,pozdrawiam.

#176 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 wrzesień 2012 - 13:43

Jak 4000 to raczej od 30-ki bym zaczynał.

#177 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 wrzesień 2012 - 15:24

Przy plecionce, to bez znaczenia czy 25 czy 30 jako pierwsza. Mialem ten kij zarówno z 25-Y jak i obecnie (w dziale sprzedam :lol: ) z 30-Y odległości rzutowe przy plecionce są takie same, przy żyłce do 0,23 też nie ma różnicy. Powyżej teoretycznie powinna być różnica ale tego nie sprawdzałem, to Ci nie powiem.
Moim zdaniem, w moim bardzo prywatnym odczuciu, najkożystniejsze dla tej wedki jest przejście z Y na LV do końca i MNST-6 na szczyt, chyba, że gdzieś zdobędziesz PST-6 (mnie się udało :)po kilku miesiącach szukania...
Przy jednej przelotce na dolniku kij bardzo szybko generuje moc ale ogólnie wydaje się byc słabszy. Przy dwuch nieco wolniej generuje moc (i tak szybciej niż inne blanki z tego przedziału,-jak Batson,Talon,Lamiglas, itp) ale za to wydaje sie znacznie mocniejszy i pewniejszy w holu dużych i silnych ryb.

#178 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 wrzesień 2012 - 20:39

Y30-Y16-Y10-LV8-L7-L6-L5,5- itd
Y30-głównie ze względu na wysokość, nie średnicę.

#179 OFFLINE   giniu666

giniu666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 02 październik 2012 - 21:23

Witam

W moim odczuciu zaczynając od y25 będzie git.
Nie znam specyfiki twojego blanku ale mam st croix hf2 do 2oz 8'6'' z przelo
tkami od y25 do L4.5 na szczycie i do plecionki 20lbs jest bardzo fajnie-.

Kijek sprawia wrażenie delikatniejszego- pracuje z mlynkiem shimano 4000 wartości użytkowe super.
Jedyny minus to łowienie przy niskich temp.

W moim odczuciu długa wersja hot shota.
Na sandacza z brzegu na rzekę miód.


Pozdrawiam

#180 OFFLINE   michalspin

michalspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaHrubieszów
  • Imię:Michał

Napisano 15 październik 2012 - 09:13

Witam posiadam ten kij jakieś 2 miesiące fajny kij ale raczej pod bolenia szczupaka, fajna praca kija najlepiej pracuje z przynętami o wadze w granicach 15g, przelotki fuji alconite zaczyna Y25 mapa wykonana przez Pana Z. Kawalca resztę wykonałem sam. Plecionka 0,16 na kołowrotku 2000, rzuty bardzo dalekie i precyzyjne. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Karabeli

Załączone pliki







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix