Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Phenix

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
658 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   HM80

HM80

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 01 listopad 2012 - 05:25

Phenix Karabela PST 895-2?

 

 

W innym temacie przeczytałem zdanie dotyczące Phenixa: "który łączy doskonale cechy kija uncjowego i 40gramowego."
Mam wędkę czterdziestogramową 2.6m o akcji x-fast, mocną, czułą i lekką, którą lowię szczupaki, sandacze i poluję nią na sumy stosując przynęty od kopyta 3 na główce 7 do kopyta 6 na 15 plus obrotówki, wahadłówki, woblery do 11cm itp.
Zatem pytanie: czy taki Phenix (oczywiście do przynęt, które by bez problemu obsługiwał) różniłby się w sposób tak istotny sposób, mogłby dać nowe możliwości, że warto wydać tyle kasy? Nie wiedziałem, że kije czterdziestogramowe i dwudziestoośmiogramowe mają aż tak różne cechy poza cw, mam ochotę sprawić sobie takie cacko, bo to ponoć jakaś rewelacja i szukam... uzasadnienia, by zrobić sobie dzień dziecka :)


  • sero1975 lubi to

#182 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 listopad 2012 - 08:19

Użyłem kiedyś takiego okreslenia i nadal podtrzymuję je w stosunku do blanku Phenixa o symbolu FX 966-2. Blanku o którym piszesz nie znam.
Określenie to ma na celu podkreślenie faktu iz wszystkimi przynetami którymi da się juz rzucać uncjówką, tym kijem równierz rzuca sie bardzo dobrze (bez różnicy w stosunku do uncjówki) podobnie się ma przy prowadzeniu i czuciu przynet a na dodatek gdy zakładam typowe dla 40-g przynęty czyli: duże woblery 10-14cm, wahadła trociowe do 30g, obrotówki do longa 3 oraz gumy na główkach do 35g+lunatic 12 czy 4L"kopyto itp.... To praca kija jest wyśmienita, czyli nie brakuje mu mocy do zacięcia, podbicie gumy jest znakomite, no i rzuty tymi przynetami sa nadal bezwysiłkowe ;)
A wszystko to dotyczy wersji spinningowego uzbrojenia tego blanku, choć myśle, ze w rekach sprawnego castmaniaka było by podobnie ;)

Użytkownik Rheinangler edytował ten post 01 listopad 2012 - 08:51

  • HM80 lubi to

#183 ONLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 01 listopad 2012 - 09:50

Miałem przyjemność zbroić 895-2 dla kolegi pod rzeczne sandacze w wersji pod korbę. Pierwsze wrazenie to stosunkowo mała zbieźność blanku i relatywnie solidna scianka. Kijek szybki o pięknym ugięciu, blank doskonale wyważony, możliwości miotania wabików ponad dedykowany c.w. i na imponujące odległości a lekkość kija powala na kolana.
Kij trafił do własciciela i to byłby w zasadzie koniec historii..ale:
Telefon od kolegi po jakims czasie, uszkodzona przelotka więc PST trafia ponownie w moje ręce. Po naprawie zabieram phenixa nad pstrągowy pomorski siurek- i tu olśnienie, relatywnie lekkimi wabikami miota sie sporo lepiej niż moją wydwawałoby się idealną pstrągówką.
Blank mimo małej zbieżności i niewielkiej średnicy dolnika bezproblemowo stopuje odjazd dużego kropasa.
Z ciekawości zakładam sporą trociwą karlinkę ,potem duży wobler, kolejna jest garbatka -pełna kontrola nad przynętą czuje każdy wirek patyczek itp. Eureka!
Kolejnych kilka wyjazdów to troling za trotką po Zatoce Gdańskiej i Puckiej. i dopiero tutaj ujawniają się prawdziwe możliwości kija.
Wyjmuję w sumie 11 ryb w przedziale 1-do 4.5kg. hol ta tym patyku sprawia mi niebywałą frajdę- tym kijem da się zapanować nad dużą rybą. Nie notuję spadów- wszyskie zacięte ryby zostaja bez problemów wyholowane.
Reasumując 895-2 to blank uniwersalny, ogarniesz nim wielkorzeczne bolenie, szczupaki i sandacze wieksze pstragi bez wzgłędu na zakrzaczenie cieku. Nie straszne mu lekkie trociowanie w pomorskich rzekach, ale dla mnie prawdziwym powołaniem tego kija jest trotka z plaży i z trola.
Pytanie czy blank jest wart swojej ceny- jestem przekonany że tak, przy tak szerokim zastosowaniu rachunek wydaje mi się banalnie prosty.
Do tego otrzmujesz bonusa w postaci niezapomianych wrażeń z holu.

pozrdawiam Artur.

ps. jako zdeklarowany poszukiwacz nowych wrażeń na następny sezon szykuję kijek do trociowego trola na blanku muchowym -oby dorównał karabelce. :wub:

Użytkownik ark70 edytował ten post 01 listopad 2012 - 09:59

  • popper i HM80 lubią to

#184 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 01 listopad 2012 - 10:51

Mam wielką przyjemność łowić tym kijkiem w wersji pod spinning. Kijek bardzo lekki, o bardzo szybkiej akcji no i super ugięciu pod rybą. Nie zanotowałem na nim wielu spadów - świetnie amortyzuje odjazdy ryb. Łowiłem nim głównie na Odrze i na rzece trociowej. Przynęty, jakie stosowałem to głównie gumy 3-4 cale na główkach 10-25 gr, obrotówki 2-4, woblery od 3 do 7-8 cm. Próbowałem też łowić na 4'' guma + 30 gr i RH14(w lżejszej wersji) i to jest już raczej kres możliwości tej wędki. Rzuty nie sprawiają problemu - wędka się super ładuje i wszelakie przynęty lęcą b. daleko. Podsumowując, jest to bardzo fajny kijek, niezwykle uniwersalny - obsłuży większość ryb w naszych wodach. Czy to warto tyle wydać? Według mnie jak najbardziej tak ;)
  • HM80 lubi to

#185 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 listopad 2012 - 11:56

HM 80,- jak widzisz wieści z praktyki sa o niebo lepsze od teorii tabelkowych,- chocby byly najlepiej zrobione...
To oczywiście znany i nie lubiany truizm,- ale z niego wyłania się szerokie spektrum jakie ogarnia ten blank i musze mimo moich osobistych preferencji powiedzieć, że dotyczy to sporej części blanków z tej staji.
Wydaje mi się, bez zbytniego laurkowania firmy, że są to jedne z najlepszych w wielu kategoriach blanki jakie obecnie sie produkuje.
  • HM80 lubi to

#186 OFFLINE   HM80

HM80

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 01 listopad 2012 - 14:56

wszystkim pięknie dziękuję, na wiosnę kij będzie mój! To, że jest tak świetny wiem od pana Kawalca, który jednak napisał mi, żebym 40-tu gramów nie zakładał - więc nie jest to taka wiedza tabelkowa :) Nie jestem bogaty, wręcz przeciwnie, ale cena w tym przypadku nie gra dla mnie roli, bo nie zrobię czegoś takiego, że kupię kij którym nie bedę zachwyconony bo kosztował 1000 a nie ten , który bym naprawdę chciał, bo kosztował 1300 :)) Nie brałem jednak pod uwagę tej wędki pod multik, a uwielbiam łowić multikiem, tyle że mam dość potężny kij, pod slidery - pomyślę więc jeszcze i nad tym.
Dzięki i czekam na jeszcze, bo kwota potężna, to przyda mi się moralne podbudowanie :)

#187 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 21 listopad 2012 - 10:31

blank PHENIX TX-714MH-C

 

jak temacie ,chce zbudować spinning na tym blanku castingowym ,czy da rade i gdzie


Użytkownik Del Toro edytował ten post 13 grudzień 2017 - 14:22


#188 ONLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 21 listopad 2012 - 11:45

Kolego może inaczej sformułować posta. Niby wiadomo o co biega, ale nie do końca zamysł autora jest jasny.

Domyślam się ze problemem jest literka C. w opisie blanku. Budowałem i użytkuję kij na tym blanku (spin) i złego słowa nie powiem ,wręcz odwrotnie.
pozdrawiam.

#189 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 21 listopad 2012 - 13:23

Dokładnie oto chodzi,bo takich parametrów do spina nie znalazłem.A gdzie kolego budował ten kij.

Użytkownik pingvinas edytował ten post 21 listopad 2012 - 13:28


#190 ONLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 21 listopad 2012 - 13:36

Ogólnie w domu, Uzbrojenie kija zleciłem sobie.
ponizej link- poszperasz to znajdziesz TXa

http://jerkbait.pl/t...70/page__st__80
  • mrWhite7 lubi to

#191 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 21 listopad 2012 - 14:19

A kolega mi takiego kija bym nie zbudował :)

#192 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 30 listopad 2012 - 09:37

Witam

Aktualnie używam X9 i mam chęć zbudować kija na x10 :D Chciałem zamienić X9 na trochę mocniejszy kijek.
Moim zdaniem seria Crankbait jest bardzo uniwersalna. I ciekawy jestem czy X10 też obsłuży na łódce gumy, blachy i woblery?
Czy ktoś z forumowiczów używa X10?

Pozdrawiam B)

#193 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 09:50

A X9 jakie przynęty Ci obsługuje?

#194 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 30 listopad 2012 - 09:59

Tak komfortowo łowiłem do 15gram + guma
Ale dolny cw tez jest fajny bo małe woblerki (ok 5gram) czy też gumki też świetnie posyłała do wody B)

#195 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 10:13

Dzięki za szybką odpowiedź.A jak z wobami ,czy RapalęDT04 5cm pociągnie i obrotki 3-4 ,czy szczyt będzie klękał mimo 15lb w dolniku.Tak Cię trochę pomęczę ,bo szukam czegoś finezyjnego pod szczupłego i właśnie wybór padnie na X9 lub X10.

#196 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 30 listopad 2012 - 10:24

He to widzę że szukasz tego co Ja :D
X9 łowiłem ten sezon i właśnie do finezji się świetnie nadaje.
Natomiast teraz będę chyba myślał o X10 bo jest jednak trochę mocniejsze i co ciekawe ma ten sam dolny cw czyli 7gram

A jeśli chodzi o wirówki 3-4 to ja używałem 2 ale myślę że 3 też da sobie radę.

Użytkownik 5384 edytował ten post 30 listopad 2012 - 10:25


#197 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 11:23

W/g opisu X9 dolny cw 1/8 X10 1/4 oz. Więc chyba mnie zadowoli ten mocniejszy.Ja okonie łowię na 3 comet ,to taki dolny komfort tego co mi potrzebne.

#198 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 30 listopad 2012 - 15:45

Według producenta wygląda to tak:

Model Dlugosc[cm] Moc[lb] Akcja Wyrzut[gr]
X-9-B 213 6-15 MODERATE 7-21
X-10-B 213 8-20 MODERATE 7-30
X-11-B 213 10-25 MODERATE 15-90

Pozdro

#199 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 16:35

Według producenta wygląda to tak:

Model Dlugosc[cm] Moc[lb] Akcja Wyrzut[gr]
X-9-B 213 6-15 MODERATE 7-21
X-10-B 213 8-20 MODERATE 7-30
X-11-B 213 10-25 MODERATE 15-90

Pozdro


Opis na stronie Phenixa trochę się różni :

X9 - 1/8 - 7/8 oz
X10- 1/4-1 oz

Ale to zgadzałoby się z tym co pisałeś wyżej ,tzn obskoczy obrotówkę 2 ,mowa o X9. Ja najlżej potrzebuję od 3 comet, więc tak dedukuję ,że X10 byłby OK, ale upewnię się jeszcze u Łukasza w Rodmas.

Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 30 listopad 2012 - 16:37


#200 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 30 listopad 2012 - 19:59

Hej,
Wpisując symbol blanku w googlach mam tylko jerkbait i forum tackletour :ph34r: Czy to jakiś tajny blank? ;) tak się naczytałem że też bym takiego chciał ale Remasowi to nie wiem czy wierzyć bo on podniecony może być nowym zakupem :D ktoś jeszcze zechciałby potwierdzić czułość nie do zniesienia i przedział wagi przynęt przy pełnym komforcie sandaczowania?

pozdrawia





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix