Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Phenix

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
658 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 styczeń 2013 - 17:01

Miałem ten blank w ubiegłym roku, po założeniu przelotek na taśmę wobki trociowe latały ja trzeba czyli pod tzw drugi brzeg a żelastwo to już poza horyzont.

nieźle jak na ten cw zbalansowany blank ale min 40cm dolnik (do stopki kolowrotka) przy kreciołku 370g - potrzebny na bank,- jak dla mnie oczywiście....

I dlatego poszedł do ludzi...

Jest też 3,15m - FX o symbolu chyba 1066 i użytkuje go od ponad roku nasz forumowy kolega Kamil Lisiecki a ponieważ ten chłopak łowi ryby w rzece a nie w katalogach to może coś interesującego by napisał.... ;)

Nie daj się prosić Kamil  :ph34r:



#222 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 26 styczeń 2013 - 17:26

Witam,chciałbym usłyszeć od Was propozycje zbrojenia tego blanku.Kijek ma służyć do łowienia z brzegu,ma być lekki,czuły,dalekosiężny,będzie współpracował z kołowrotkiem wielkości 4000.Proszę o jakieś sugestie,ewentualnie propozycje,pozdrawiam. :)



#223 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 21:46

Już pytał  ;)

To i ja pytam ;) . Z chęcią poznam opinię co do  sprawowanie się wędziska na tym blanku przy połowie okoni. 



#224 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 28 styczeń 2013 - 22:48

Posiadam takowy kiejek na wymienionym blanku ukręcony przez Matusiaka. Jeszcze nie miałem okazji dokładnie go przeczochrać lecz delikatne próby już były na Warcie. Bardzo czuły i szybki. Wybieram się wraz z jego twórcą w niedalekiej przyszłości za pstrągami w jego okolicach więc może po tej przygodzie coś więcej będę mógł napisać. :huh: 



#225 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 29 styczeń 2013 - 09:47

zmiana koncepcji :) może ktoś w okolicach trójmiasta posiada patyka na tym blanku? chętnie bym obejrzał.

 

pozdro

Ja mam na tym blanku ukręcony kijek.

 

Tyle że jestem z Lęborka

50 metrów od mojego domu płynie Łeba ,wiec można od razu sprawdzić jak w praktyce kijek się zachowuje.



#226 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 11:16

Posiadam takowy kiejek na wymienionym blanku ukręcony przez Matusiaka. Jeszcze nie miałem okazji dokładnie go przeczochrać lecz delikatne próby już były na Warcie. Bardzo czuły i szybki. Wybieram się wraz z jego twórcą w niedalekiej przyszłości za pstrągami w jego okolicach więc może po tej przygodzie coś więcej będę mógł napisać. :huh: 


Analizując Twoje @joza67 wypowiedzi w innym wątku wychodzi na to ze od Matusiaka masz kije na bankach FX 803-2 i tym właśnie FX 793-2 ? Czy jak ? :)
Pozdrawiam

#227 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 29 styczeń 2013 - 11:45

Dzięki za poprawienie mnie to wynik błędu w komunikacji z moim producentem i niedoczytaniem przeze mnie tamta wypowiedź jest pomyłką z mojej strony kijek jest faktycznie i na 100% na blanku   FX-793-2 : 5-14 g. Pozdrawiam i sooory :wacko:



#228 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 13:55

Dzięki za poprawienie mnie to wynik błędu w komunikacji z moim producentem i niedoczytaniem przeze mnie tamta wypowiedź jest pomyłką z mojej strony kijek jest faktycznie i na 100% na blanku   FX-793-2 : 5-14 g. Pozdrawiam i sooory :wacko:


Nie przepraszaj tak chciałem się upewnić, na wypadek gdybym potrzebował Ci troche pozawracać głowy na temat tego wędziska :)



#229 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 18 luty 2013 - 06:37

Phenix Black Diamond PSW700ML-B & PSW700M-B

 

 

Witam,
mam pytanie do osob, ktore mialy stycznosc z blankami oraz wedkami zbudowanymi na tych blankach.
Przeznaczenie: spining sumowy na ponton. Warto zbroic te blanki czy lepiej zostac przy modelach RCLB.


Użytkownik Del Toro edytował ten post 13 grudzień 2017 - 14:30


#230 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 18 luty 2013 - 09:35

Witam.

 

Mam diamonda 2,13 30 lb do takich właśnie zastosowań uzbrojonego w SiC'i - mi bardzo leży - czuły kij z duuużym zapasem mocy (lifting power). Ja używam go do dużych przynęt gumowych na główkach 25-75g - i to nie jest jego max, ale świetnie się ładuje w tym zakresie i nie ma obaw o uszkodzenie wędki przy mocnych wyrzutach. Ogólnie polecam. Co do RCLB to miałem styczność z modelem 50 lb i to w trollingu także ciężko porównywać te dwa kalibry - diamond szybszy i bardziej czuły, "ceramiczny",   z kolei batson z cieplejszą i toną mocy.



#231 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 18 luty 2013 - 11:29

W zasadzie zastanawiam sie nad tym 40-to funtowym modelem phenixa. Patrzac po parametrach to juz dobra armata powina byc. Poszukuje blanku, ktory mimo swojej mocy bedzie wygladal delikatnie, bedzie czuly i stosunkowo lekki. @Monk powiec mi jak gruba jest scianka tego blanku? Piszesz ceramiczny a ja skolei czytalem inne opinie.

#232 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 18 luty 2013 - 14:00

Ścianka jest gruba (nie mam czasu fotek zrobić niestety), 40 lb to już armata na każdego wąsatego w naszych wodach zupełnie wystarczająca. Pisząc "ceramiczny" miałem na myśli charakter pracy wędki i szybkość (przeciwieństwo pracy wędek szklanych , kompozytów w stylu Ugly Stik Tiger itp.)


Użytkownik Monk edytował ten post 18 luty 2013 - 14:00


#233 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 18 luty 2013 - 14:13

Ok dzieki za pomoc

#234 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 18 luty 2013 - 21:36

Na Twoim miejscu rozważyłbym opcje MLa. Blank jest nieco lżejszy szczyt bardziej subtelny a moc w dolniku na tyle duża, że  podobno używali tego modelu do wydobycia Kurska ;) . Użytkuje od bodaj dwu lat i nie mam zastrzeżeń.



#235 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 19 luty 2013 - 11:46

Patryk,ten kij już kupiony w wczoraj za 600 zł  :)


Użytkownik pingvinas edytował ten post 19 luty 2013 - 11:48


#236 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 19 luty 2013 - 13:08

Patryk,ten kij już kupiony w wczoraj za 600 zł  :)

Giedrius,to jakbyś Pana Boga za kolana złapał.- cena blanku 627 zł. :)



#237 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 19 luty 2013 - 13:19

To trafiles dobra okazje @pingvinas. Daj znac jak wrazenia jak juz dotrze do Ciebie. Wstaw jakies fotki w watku kija pod obciazeniem. A cena rewelacyjna. @ark70 cena blanku stowe mnie niz piszesz ok.530PLN.

Ps. Jakbys chcial odsprzedac to jestem pierwszy w kolejce :)

Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 19 luty 2013 - 13:21


#238 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 19 luty 2013 - 13:42

To trafiles dobra okazje @pingvinas. Daj znac jak wrazenia jak juz dotrze do Ciebie. Wstaw jakies fotki w watku kija pod obciazeniem. A cena rewelacyjna. @ark70 cena blanku stowe mnie niz piszesz ok.530PLN.

Ps. Jakbys chcial odsprzedac to jestem pierwszy w kolejce :)

oooo! faktycznie pomyliłem z PST 895, pewnie dla tego że od długiego czasu za mną chodzi

sprawdziłem aktualny cennik  677 niestety... ale i tak jest t :wub:


Użytkownik ark70 edytował ten post 19 luty 2013 - 13:48


#239 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 19 luty 2013 - 13:51

Wczoraj bylem po samochód to sam odebrałem kij.Foto miałem od właściciela  pod obciążeniem 2kg. Kij charakteryzuje się dość czułą szczytówką umożliwiającą łowienie przynętami o
wadze ok. 15 g górna,tak mówił , granica myślę że ok. 100 g +.Dolnik bardzo mocny ,jest czym
ciągnąć nawet bardzo duże ryby.

Załączone pliki


Użytkownik pingvinas edytował ten post 19 luty 2013 - 14:09


#240 OFFLINE   arczi123

arczi123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 23 luty 2013 - 19:17

Phenix Karabela fx863-2 4-10lb 4-14g

 

Witam wszystkich jestem nowym forumowiczem,czy ktos z kolegow uzywa kija na tym blanku,czy bedzie dobry na pstrągi. Łowił bede na blaszki nr2 wobki 3-6cm i gumki .Z gory dziekuje za pomoc.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix