Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Phenix

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
658 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 23 luty 2013 - 20:19

Będzie super ,macałem w Rodmasie i Łukasz potwierdza jak i Irek Walczyk ze Spinrod.Fajna jest też krótsza wersja FX793-2.



#242 OFFLINE   arczi123

arczi123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 23 luty 2013 - 20:35

A ktos z kolegow moze cos wiecej opisac o wedce na tym blanku jak bedzie sie zachowywal pod rybkami.


Użytkownik arczi123 edytował ten post 23 luty 2013 - 20:37


#243 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 23 luty 2013 - 21:00

Ugięcie progresywne, w miarę przyrostu obciążenia pełniejsze.Ponoć nie ma już w PL pstrąga ,któremu kijek nie da rady.Giąłem go własnoręcznie do spółki z wykonawcą.Super się sprawdzi w trudnym terenie, gdzie trzeba rybę zatrzymać w miejscu na kiju.



#244 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2660 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 23 luty 2013 - 22:50

Poza tym jest to czuły, lekki kij do wszystkiego. Ja go zrobiłem na jazioklenie, na okonie też jest OK. Przyjemną jego cechą jest smukłość - mniejszy opór powietrzu stawia. Dobrze współpracuje z obrotówkami 2-3 i woblerami w rozmiarach typowo pstrągowych. Gumy też mu nie straszne. Nie każdemu będzie pasować - mnie zdecydowanie tak. Kołowrotek do niego zakladam rozmiaru 1500-2000 Daiwy. Przez kilka dni rzucałem też z 2500, ale mniejszy lepiej mi pasował.



#245 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 24 luty 2013 - 05:34

machałem w rodmasie chyba wszystkimi lekkimi karabelami. 793 wydaje się trochę sztywniejszy niż 863, bardziej mi podpasował. moim zdaniem warto pójść w lekkie przelotki. jako że nie chciałem pchać się w tytany (koszty) łukasz założył mi przelotkowego mixa w rozmiarze mikro - startowa 20, na szczycie chyba czwórki. wyszła cięta i rzutna witka w cenie do zaakceptowania. póki co miałem ją nad wodą tylko raz, jestem zadowolony.



#246 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 26 kwiecień 2013 - 15:58

Witam. Chcę zamówić sobie w pracowni Phenixa pod niskoprofilowy multiplikator - koniecznie dwuskład - do łowienia głównie z brzegu. Plecionka 15lb;, przynęty, to gumy do 4. cali na główkach 7-12 plus woblery szczupakowo-sandaczowe 7-10cm. Który z blanków polecalibyście i jakie jeszcze podać informacje. Prosiłbym o merytoryczne pytania i odpowiedzi. Dzięki.
PS
Oczywiście polowanie na szczupaka i sandacza.


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 26 kwiecień 2013 - 16:00


#247 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 16:25

Łowię z brzegu na Wiśle Phenixem MBX790M-2 17LB do 21gcw  Przynęty od gum 5cm na główkach 10g do 12cm na główkach do 20g.Kijek zbrojony spiralnie ,aktualnie przezbrajany pod tradycyjnego casta tak z ciekawości ,czy polepszy się ładowanie,bo kij niesamowicie szybki.Wobki muszą być lotnie i nie lekkie.Nie wiem jakie rybki zamierzasz poławiać ,ale jeśli sandacz i głównie guma w gramaturze jak podałeś to ten blank jest świetny.


  • Wilk_ lubi to

#248 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 16:31

Jesli preferujesz  łowienie na dłuższą wędkę i stawiasz w przewadze na wobki to PST895-2 jest dobrym rozwiązaniem .Głębiej sie ładuje jak i przacuje pod obciążeniem.Trochę trudno połączyć aba gatunki ryb jednym badylem ,w każdej z w/w propozycji tszeba iść na kompromis.



#249 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 26 kwiecień 2013 - 16:49


Dąbek 111 ten, który proponujesz zauważyłem na liście blanków i brałem pod uwagę, też mi się wydaje, że byłby dobry. Tego PST895 nie brałem pod uwagę, robię sobie taki, ale spinningowy... Nigdy nie łowiłem castingiem powyżej 2..30, który wydaje mi się cholernie długi.... Co do przynęt, to na pierwszym miejscu gumy i wahadłówki, dopiero potem, ew, woblery - rzadko na nie łowię. Casting 2.67metra nie będzie niewygodny w porównaniu ze spinningiem?

Szukam u Kawalca na liście blanków i nie mogę go znaleźć, są 790 - pomyliło mi się, myślałem, ze to ten, który proponujesz. Masz może jakiś link do sklepu z tym blankiem, ceną itp?


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 26 kwiecień 2013 - 16:54


#250 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 16:57

Łowiłem Batsonem HS1023F 2,6m i było OK, sprzedałem i trochę żałuję.Tym MBX790M  na początku rzucało się dość trudno, inaczej jak kijem npM/F, jest naprawdę szybki,ale jak się go wyczai to prowadzenie gumy jest samą przyjemnością.



#251 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 26 kwiecień 2013 - 20:06

Nie zastanawiałem się nad zrobieniem castingu z tego Phenixa 2.67 metra. Jakie to miałoby zalety? Łowię głównie w opadzie, wygodnie byłoby trzymać taki zestaw do góry? Wygodniej niż spinning?
Nie mogę znaleźć tego Twojego blanku, na pewno dobrze podałeś symbol? Są MBX 700....



#252 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 26 kwiecień 2013 - 20:33

http://rodmas.pl/?page_id=124

 

W karabelach



#253 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 20:40

 Zgubiłem jedną literkę MBX790ML-2 jest na stronie ArtRod ,w Rodmasie brak.  

 

http://www.art-rod.c...p/blanki/phenix

 

Jakie zalety? :rolleyes: Zestaw jest dużo lżejszy jak spinowy.Mnie przestały boleć plecy  :) Musisz sam wiedzieć czy potrzebujesz tak długiego jak PST895-2.Mi pod gumami sprwdza się MBX idealnie ,ale nie jest to uniwersal ,wobkami rzuca się ciężko,wahadła 15-25g latają dobrze.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 26 kwiecień 2013 - 20:40


#254 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 26 kwiecień 2013 - 21:07

Rafał,pod wobkami nie będzię się dobrze ładował,toć to magnumbass.Ale do gum to chyba nic lepszego nie wynaleziono.Rafał pomińmy TX :D



#255 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 21:44

Xrapem 10cm i Widłami 9cm da się rzucać,ale tak jak piszesz gumy to jego żywioł.



#256 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 27 kwiecień 2013 - 04:37

Musisz sam wiedzieć czy potrzebujesz tak długiego jak PST895-2.

Oczywiście potrzebuję takiego, bo właśnie szukam blanku, ale w ogóle nie brałem pod uwagę castingu, więc nie będę wydziwiał aż tak. Coraz bardziej lubię tę metodę, ale wciąż jednak jestem początkujący i byłoby to w moim przypadku jakieś cudaczenie. Coś co ma 2.7 metra, to jednak w moich rękach musi być jeszcze spinning :)

 


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 27 kwiecień 2013 - 13:18


#257 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 27 kwiecień 2013 - 11:45

No już wiem, że jeśli koniecznie Phenixa to ten, o którym pisałeś Dąbek 111, ale będzie "dość niewdzięczny na szczupaka", tak mi powiedziano w pracowni, głównie na rzekę i raczej od 15 gramów. O "oczko wyżej i lepszy do moich potrzeb będzie ST. Croix. 5s76ms2-b, ale przekracza przeznaczony przeze mnie budżet i  tej pracowni byłby na początku lipca. Zaraz dam ogłoszenie, jak się trafi ktoś, kto ma w ludzkich pieniądzach, to kupię.

Jednak zdecydowałem się na st. croix - blank kupiony :)


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 27 kwiecień 2013 - 13:19


#258 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2660 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 14 maj 2013 - 12:23

Porównanie Phenixa PST894-2 z ...

 

No właśnie. Jak w temacie, ale z czym? Z blankami innych firm, mającymi podobne parametry, czyli: 8'6" - 9', do 12 lb i do 3/4 oz. Czy ktoś z Was miał może okazję? Zaznaczam, że nie chodzi o suche parametry, ino o wrażenia rzutowo-holowo-ugięciowe. Na naszym forum tak naprawdę nie ma ani jednego opisu tego blanku. Mam nieco cennych informacji od Łukasza Masiaka, ale szukam porównań z innymi patykami (zwłaszcza Batson, StC, CD, MHX). Może się uda ...



#259 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 15 maj 2013 - 13:03

Strasznie ciezki, blank wazy 72 gramy a taki rx8 tylko 59, dyskwalifikacja totalna, nie wiem czy tytany by pomogly, oj nie wiem :) :) :)

 

P.S. Z gory przepraszam za trolowanie :)


Użytkownik Bujo edytował ten post 15 maj 2013 - 13:03


#260 OFFLINE   aTomek

aTomek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaTarnów i okolice

Napisano 15 maj 2013 - 13:44

Wiele nie pomogę, bo tylko kilka godzin łowiłem takim Phenixem, ale w porównaniu do fabrycznego Avida 90MF2:
- Avid lżejszy (nie sprawdzałem na wadze, ale w łapie czuć było różnicę),
- Avid lepiej przenosił drgania (konkretnie walnięcie gumy 3 na glówkach 7 -15 gram) - tym akurat byłem zaskoczony, bo czytałem o "pierońsko czułych phenixach").
- Phenix fajniej (dla mnie) pracuje pod rybą, tzn. pod takim samym obciążniem gnie się na większej długości niż Avid.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix