Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Phenix

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
658 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 grudzień 2013 - 11:54

@Jozi

 

Głowki w zakresie  od 10 g przy defiladowym prowadzeniu na szczupaka , podbicie i opad wyczuwalne będą lepiej przy 15 g   max to główka 30 g   -koguty to zakres 15-35 g  .Blank oczywiście można trochę przeciążyć .  Prawdopodobnie w przyszłym roku będzie odpowiednik z m1 i wtedy blank 790h-2 może wylecieć z katalogu  , ale nie jest to do końca przesądzone . Co do zbrojenia wszystko jak zwykle zależy od zasobności portfela. Mogą być tytany , ale można też zrobić krótki stożek na stalkach z tytanem na szczycie , lub drobne stalki do końca . Blank jest ostry , czuły typowy do opadu  .

 

Pozdrawiam

 

Łukasz



#282 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 11 grudzień 2013 - 13:59

Łukasz dzięki za info, szukam kijka dla kolegi i podobno jest już uzbrojony kij.Trochę mnie martwi ten dolny zakres.Liczyłem, że tak od 7g będzie już w miarę dobre czucie, a tu tak o 10g trzeba liczyć.Czyli takie normalne użytkowanie między 15-25g+guma.



#283 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 11 grudzień 2013 - 17:15

Jozi, dolną gramaturę 7g+guma 7cm (na spokojnej wodzie nawet 5cm) obleci lżejszy braciszek do 21gc/w, ale w górze maks komfortu 20g+4", choć na wleczonego można przeciążyć, dolnik mocny 17lb. Łowię nim w castingowym ubraniu i tu dolny c/w ciut wyższy 7g+7cm lub 10g+5cm  i w górze ciut więcej jak w spinie 25g+7cm jeszcze poprawnie.



#284 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 11 grudzień 2013 - 18:24

Jozi, dolną gramaturę 7g+guma 7cm (na spokojnej wodzie nawet 5cm) obleci lżejszy braciszek do 21gc/w, ale w górze maks komfortu 20g+4", choć na wleczonego można przeciążyć, dolnik mocny 17lb. Łowię nim w castingowym ubraniu i tu dolny c/w ciut wyższy 7g+7cm lub 10g+5cm  i w górze ciut więcej jak w spinie 25g+7cm jeszcze poprawnie.

Rafał dziękuję, bardziej mi rozjaśniłeś temat.Chcąc łowić główkami 7-20g + guma trzeba brać braciszka 17lb :) .


Użytkownik Jozi edytował ten post 12 grudzień 2013 - 06:45


#285 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 11 grudzień 2013 - 19:50

Mi w tej gramaturze pasuje idealnie .Wojtka kijaszkiem rzuciłem z dwa razy na Wiśle ,więc o jego możliwościach nie będę nawijał,ale ten słabszy ma subtelniejszą szczytówkę a w dolniku zbyt wielkiej różnicy nie  zauważyłem.Mi akurat pasuje ten lżejszy,staram się łowić jak najlżej na ile warunki pozwalają i jego parametry to umożliwiają.



#286 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 grudzień 2013 - 06:48

Kolega sam nie jest przekonany do końca co bardziej będzie preferował w dolnym zakresie czy więcej mocy w górę.Jeszcze do Wojtka zadzwonię i popytam jak tego mocniejszego używa.



#287 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 12 styczeń 2014 - 19:15

Witam, koledzy prosze o pomoc w doborze Blanku typowo pod gume 3" i 4" na głowkach od6 do 15 gr spolegliwy szczyt zapas w dole ciepło pracujący patyk pod ryba  oczywiscie w jednoskladzie Posiadam stc 76mf2 , wczoraj nabylem ltbs 68mxf i zaskoczylo mnie to ze starsz generacja jest czulsa od xtremki... ltbs okazal sie wiele czulszy nawet praca ogonka gumki jest super wyczuwalna niewiem co jest powodem moze 2 sklad tyle traci na czulosci w stosunku do ltbs ale w koncu w extreme jest scv co o tym myslicie???? Reasumujac mialem ostatnio okazje poowic kijoszkiem na blanku phenixa i odczucie to masakra czulosc wiele wieksza od stc... ciolem kazde tracenie w moczarke itd ... Prosze o pomoc w doborze blanku w jednoskladzie jak najczulszecgo chodzi oczywiscie o przekaz łowiska przez przynete DAbek 111 prosze o Twoja opinie



#288 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 12 styczeń 2014 - 19:46

Prosze odrazu o Wasze propozycje uzbrojenia tego patyka kasa 1000-1500 zl z gory dziekuje i POZDRAWIAM



#289 ONLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 12 styczeń 2014 - 19:51

No coż,moja propozycja to TX683 tylko tu ten szczyt nie będzie zbyt spolegliwy,za to czucie tak jak napisałeś MASAKRA :)


  • kaziktlc lubi to

#290 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 12 styczeń 2014 - 20:04

Ok kogut dzieki powiedz w co bys to zbroil alconity ??



#291 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 12 styczeń 2014 - 20:12

blank fajny tlko do 18 gr myslisz ze przy 4" i 15 gr zachowa komfort czy juz bedzie przegiecie?? 



#292 ONLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 12 styczeń 2014 - 20:13

Tytany Fuji,ATC,Phenix,lub Sic Phenixa napewno nie alco.



#293 ONLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 12 styczeń 2014 - 20:14

Spokojnie jeszcze da sobie radę :)



#294 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 12 styczeń 2014 - 20:25

dziekuje czekam na inne propozycje choc ten wybor wydaje sie byc ok ...



#295 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 20:35

Ten TX683 do 18 g spokojnie obsługuje 3-4" na główkach do 20g ,a nawet więcej.

Jeśli zależy Ci na przekazaniu sygnału do łapy tak samo jak na czułości szczytówki to idealnym będzie spiningowy TX713ML-S 

12lb i 4-15 c/w ,która jak wiadomo jest niedoszacowane. Łowię spiningowym 10lb ,który obsługuje do 14g+3" , więc ta 12-ka będzie git.

Ale wiadomo .wszystko zależy czy zaraz nie będziesz miał w planach trochę mocniejszego ,który może się dublować w większości przynęt z w/o .Coć jeśli masz w planach stosować go pod wypasione okonki, czy ppstrągi to 12lb też sobie znakomicie poradzi



#296 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 20:41

Do blanków TX od12lb spokojnie wystarczy spasing na Phenixach od 20Y do 4L .Blank jest dynamiczny ,więc i tak wyjdzie szpada.Można też budować na Phenixach sam stożek ,a L-ki dać tytanowe, pasują do siebie kolorystycznie a finansowo z 2 stówy do przodu.



#297 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 12 styczeń 2014 - 21:00

Welkie dzieki Dabek 111 wytlumacz mi jeszcze co z tym xtreme76 mf2 szczyt czyly branka tez fajnie odczuwalne ale czucie przynety duzo slabsze s strarszego ltbs 68mxf gdzie tkwi sek?? Moze 2 sklad tyle traci //?? Sorry za naiwne pytanie ale jednak mnie nurtuje niestety nie mialem duzo do czynienia z patykami w wysokich polek wiec ucze sie na bledach i z kazdym nowym patykiem prubuje je zniwelowac . Patrzac na komponenty uzyte do budowy tych blankow extremka powinna byc czulsza a tu odwrotnie hmmm ... wiem waga wieksza 2 sklad to traci ale z 2 strony lepsze komponenty co myslicie??? Sorry za takie pytania ale niechce sie rozczarowac i dlatego wybor padl na phenixa  jakie blanki Ty uwazasz za najczulsze ktore wedlug Ciebie najlepiej czytaja lowisko i przekazuja prace przynety mowimy oczywiscie o 1 skladach o tym samym cw iu zbrojeniu na lekko oczywiscie w miare mozliwosci.



#298 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 12 styczeń 2014 - 21:25

oki decyzja tx 713 dzieki za pomoc



#299 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 21:28

Co do wspomnianych StC , to z tymi modelami nie miałem przyjemności.Miałem okazję z xtreme 7' do 18g, fajny blank w jednym kawałku,,czucie przynęty bez zarzutu. Pewnie dwa składy mają minimalny wpływ na pracę silnika, ale czy tobie nie chodziło o samą szczytówkę,jej sygnalizacje.Jeśli tak, to starsze elitki w tym elemencie maja przwagę.nowsze swim charakterem przypominaja bardziej MB.

Jeśli chodzi o sam materiał, to w/g mnie użyty w TX-ach ma przewagę nad StC.



#300 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 13 styczeń 2014 - 00:16

Żaden ze mnie mistrz, zbrojmistrz etc. Mimo to pozwolę sobie na wtrącenie kilku słów. Jestem tylko użytkownikiem, głównie st. croix. Miałem Ltbs68mxf i zamieniłem na Lxs70mhf ( na rec-ach). Czucie na tym drugim jest dużo większe niż na ltbs. Słusznie zauważyłeś, że powodem może być to, że wędka jest w dwóch kawałkach. Miałem dokładnie to samo wrażenie kiedy w tym samym czasie na łódce porównywałem avida o tych samych parametrach. Od tamtej pory tylko wędki w jednym kawałku.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix