Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Phenix

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
658 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2014 - 12:42

kotwitz mysle ze tak jest ze to wina 2 skladu . Wczoraj tymi samymi przynetami stukalem na zmiane i naprawde ltbs czulszy od xstreme  ... Dabek dziekuje za pomoc w wyborze blanku zobczymy co da ten nowy 1sklad Teraz pozostalo wybrac rodbuilera i poczekac na wiosenke ... Bo sam chyba sie nie podejme psucia tak swietnego blanku heheh :)  natomiast mysle nad zlozeniem jakies tanszej okoniowki samemu choc zobacze jak finansowo wyjde ...Gdy zaczne samemu skladac napewno posypie  sie troche pytan z mojej strony !!! Pozdro



#302 OFFLINE   Piotr 75

Piotr 75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański
  • Imię:Piotr

Napisano 15 styczeń 2014 - 22:50

TX763ML-C

 

 

Witam

Co powiecie na temat tego blanku Panowie?. Wymyśliłem sobie że ukręcę coś takiego pod sandacza z łodzi,chcę żeby przy okazji ogarnął mi od czasu do czasu szczupłego,dla tego myślę o tej długości. Z drugiej strony ,czy przy tej długości nie traci swej dynamiki i czułości.



#303 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 23:02

Na pewno traci na dynamice w porównaniu do krótszych modeli.Pod szczupaka na lekko powinien być ok,sandacza na lekko też obleci,jak  i na bolka czy pstrąga.Wędka o wielu możliwościach zastosowania ,tylko czy perfekcyjne narzędzie do konkretnej dyscypliny?


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 15 styczeń 2014 - 23:03


#304 OFFLINE   Piotr 75

Piotr 75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański
  • Imię:Piotr

Napisano 15 styczeń 2014 - 23:27

Czyli pod sandacza krótszy,a jak by wybrać o oczko mocniejszy,jak wtedy z dynamiką ?. Chodzi o to że nie poświęcam sandaczowi tak wiele czasu żeby budować kij wyłącznie pod tą rybę . Może inny blank był by bardziej uniwersalny.



#305 OFFLINE   Piotr 75

Piotr 75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański
  • Imię:Piotr

Napisano 15 styczeń 2014 - 23:30

Sandacz na lekko to do 20 gr,czy mniej?



#306 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 23:40

Poradzi sobie na pewno z gumą +20g ,tylko nie zagrasz przynętą w taki sposób jak krótszym.Jeśli głównie szczupak ,a sandał przy okazji to OK.Sam mam TX684C ,który przy sandaczach sprawuje się perfekcyjnie, ale za szczupakiem wole kijek dłuższy,szczególnie przy obławianiu płytszych zatoczek.



#307 ONLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 17 styczeń 2014 - 10:18

Witam czy mial ktos moze kontakt z tym blankiem,bordzo bym prosil o opinie.


Szukalem na stronach forum ale nic niemoge znalezc.

Pozdrawiam.

#308 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 12:33

Phenix TX-713

 

Panowie, prosba o poradę. Kręci się dla mnie nowy kijek na powyższym blanku. Blank, uchwyt i korek już wybrany, pozostała kwestia uzbrojenia. Czy warto brać całość na tytanach, czy jednak zaoszczędzić 300zł i 3 największe przelotki zrobić Phenixa? Różnica w masie na tych 3 przelotkach to niecały 1g, dodatkowo na dolnej najsztywniejszej części blanku.

 

Co o tym sądzicie?



#309 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 14 kwiecień 2014 - 13:39

Gdyby chodziło o 3 pierwsze od szczytu, to można się zastanawiać, w takiej konfiguracji jak podajesz w moim odczuciu zysk jednego grama nie jest  warty 3 stówek.

No chyba ze świadomość  posiadania mieszanego zestawu przelotek będzie Ci psuła całą przyjemność łowienia ;)



#310 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 14 kwiecień 2014 - 13:59

Zawsze można zastosować tytany ATC.



#311 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 14:51

Na pewno koledzy na łodzi będą się ze mnie śmiać, że mam mieszankę ;)

 

A tak na poważnie, nie robi mi to, że przelotki będa mieszane, zwłaszcza, że chłopaki z Rodmasa sami polecają taki zestaw, żeby trochę kasy w moim portfelu zostało (za co im wielkie dzięki! ;) ).

 

Do ATC jakoś nie mam przekonania. Fuji jak najbardziej, Phenix chyba też (choć tu mniejsze przekonanie niż do Fuji)



#312 OFFLINE   wierzba

wierzba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaSZCZECIN
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:W.

Napisano 14 kwiecień 2014 - 20:03

Witam , Dzięki uprzejmości kolegi z forum ark70 miałem możliwość testowania tx.Jestem pod oszałamiającym wrażeniem lekkości ,czułości i mega elektryczności tego blanku. Polecał mi go Łukasz z Rodmas ale z uwagi ,że od pracowni dzieli mnie duży dystans nie miałem możliwości na namacalny test. Powiem tak poszedłem z nim na ryby ale wcześniej miałem czas aby spokojnie porównać go sobie w domu mam st.croix`a avida 10-21, legend  10-21 itd nie zamierzam się tu chwalić bo to nie o to chodzi.Wcześniej długo rozmawiałem z innym kolegą z forum : kogutem, który również przedstawiał go w superlatywach co tylko podgrzało emocje. W pierwszym i jedynym dniu testów bo na więcej nie pozwoliła pogoda udał mi się złapać sandacza 3,8kg ,potwierdzam opisy moich przedmówców co do sztywności i gramatury wyrzutów.Określam sprzęt jako fenomenalny i sam zamawiam ten blank dla siebie na sandacze>Dziękuję za życzliwość kolegów i serdecznie pozdrawiam.


  • kogut lubi to

#313 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 14 kwiecień 2014 - 20:07

Mówiłem,że będzie pan zadowolony :D



#314 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 kwiecień 2014 - 20:08

Mówiłem,że będzie pan zadowolony :D

W TVN też tak gadają :lol:



#315 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 14 kwiecień 2014 - 20:18

Witam , Dzięki uprzejmości kolegi z forum ark70 miałem możliwość testowania tx.Jestem pod oszałamiającym wrażeniem lekkości ,czułości i mega elektryczności tego blanku. Polecał mi go Łukasz z Rodmas ale z uwagi ,że od pracowni dzieli mnie duży dystans nie miałem możliwości na namacalny test. Powiem tak poszedłem z nim na ryby ale wcześniej miałem czas aby spokojnie porównać go sobie w domu mam st.croix`a avida 10-21, legend  10-21 itd nie zamierzam się tu chwalić bo to nie o to chodzi.Wcześniej długo rozmawiałem z innym kolegą z forum : kogutem, który również przedstawiał go w superlatywach co tylko podgrzało emocje. W pierwszym i jedynym dniu testów bo na więcej nie pozwoliła pogoda udał mi się złapać sandacza 3,8kg ,potwierdzam opisy moich przedmówców co do sztywności i gramatury wyrzutów.Określam sprzęt jako fenomenalny i sam zamawiam ten blank dla siebie na sandacze>Dziękuję za życzliwość kolegów i serdecznie pozdrawiam.

Drobiazg, ważne ze blank spełnił  pokładane w nim nadzieje.

No i w sumie  obaj z Kogutem nie wyszliśmy na bajkopisarzy :D.



#316 OFFLINE   wierzba

wierzba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaSZCZECIN
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:W.

Napisano 14 kwiecień 2014 - 20:19

W TVN też tak gadają :lol:

Wiesz problem polega na tym ,że nie da się często przekonać na żywo.Idziesz do sklepu macasz ale to nie to samo co łowić patykiem i samemu sprawdzić.Macany test w sklepie czy pracowni to nie to samo i dlatego takie rzeczy nie tylko w TVN ale na forum też się da.



#317 OFFLINE   wierzba

wierzba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaSZCZECIN
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:W.

Napisano 14 kwiecień 2014 - 20:21

Drobiazg, ważne ze blank spełnił  pokładane w nim nadzieje.

No i w sumie  obaj z Kogutem nie wyszliśmy na bajkopisarzy :D.

:):):)



#318 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 15 kwiecień 2014 - 07:51

Ja tak mam w jednym kijku, zauważyłem to dopiero po sezonie 3 czy 4 górne przelotki były inne niż pozostałe.



#319 OFFLINE   budzik

budzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGislaved
  • Imię:Michał

Napisano 12 sierpień 2014 - 18:39

phenix karabela FX 793-2

 

panowie czy ten blank ogarnie sandacza na lekko 5-15gr plus 3 cale. jezeli nie tao jaki byscie polecili w przedziale 210 a 240



#320 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 sierpień 2014 - 18:55

M-1- MX72ML znakomicie odnajduje się w tej gramaturze.

W porywach i 25g łącznej masy, skupionej w kogucie, czy gumie z świsterem, ogarnie. 

Karabelka raczej pod twarde wabie ale jak się uprzesz, to może 12g +2 cale komfortowo będzie ;)


Użytkownik popper edytował ten post 12 sierpień 2014 - 21:25






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix