Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

lekki castowy długas


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 20:50

Chodzi mi o kij, który jest na tyle czuły w szczycie aby podać kleniowca 4g na zadowalającą odległość i na tyle mocny w dole aby pizgnąć boleniowym 10-12g.Nie wiem jak mocne są CTS-y trochę mieszają opisy 2-6lb lub 4-8lb przy 20g CW. Mam coś wstępnie na oku z Phenixa FX863-2 10lb 14gcw i dłuższy FX903-2 parametry j/w.



#22 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 grudzień 2012 - 22:29

A pali się czy poczekasz?



#23 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 22:51

Nie pali? Mam do tych celów spina ,ale cos mnie świerzbi od jakiegoś czasu,wiec narazie w swerze rozważań



#24 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 15 grudzień 2012 - 23:38

Ja na Jazio-Klenie skusiłem sie na CTSa 2,4 m 5-15g zobaczymy co z tego wyjdzie :) 



#25 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 23:46

Wiem czytałem wątek.Zapewne świetne blanki i jeśli ten CW jest realny a moc faktyczna ok 10lb ,to by mi pasił ,ale ten 8'6".Phenixy mam do obmacania pod reką a CTS-y niestety nie.



#26 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 16 grudzień 2012 - 07:33

Ja na swojego CTS'a 2,60m 6-20g łowiłem Jazie 50-60cm i Bolenie 65-75cm komfortowo.Nie za bardzo wierzę w UL o mocy 15-20lb.Na CTS masz opisaną moc rzetelnie.Na wiosnę będą nowe blanki.Pełny wybór+wzornik kolorków do wyboru w tym też blanki budżetowe 300-400zł/szt.

Załączony plik  CTS 2,60m 6-20g (2).JPG   33,43 KB   125 Ilość pobrańZałączony plik  CTS 2,60m 6-20g (3).JPG   41,09 KB   153 Ilość pobrańZałączony plik  CTS 2,60m 6-20g (1).JPG   51,14 KB   125 Ilość pobrań

 


Użytkownik Tomy edytował ten post 16 grudzień 2012 - 07:43


#27 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 grudzień 2012 - 22:29

Dąbek nie wiem czy łukasz ma obecnie na stanie, ale jesli pasuje ci dlugosc 8' to powinienes obejrzej blank ognistego ptaka o symbolu: FX802-1X

 

mam, łowie nim od łaaaaadnych miesiecy i poki co... nie zamienie na nic innego.. no chyba ze sie w koncu zbiore w sobie i zrobie casta 9'6" - w koncu ktoś musi być pierwszy :D



#28 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 17 grudzień 2012 - 00:19

Jak czytam o castach dluzszych jak 7 Stop to sie zastanawiam jaki ma tego byc sens? Po co wogole jest Casting? To nie moda zeby wyrozniac sie nad woda, zgadza sie? Casting to narzedzie do precyzyjnego podania wabika ale przy dlugosciach o ktorych tu mowicie nie ma miejsce na precyzje. Wieksza wytrzymalosc mlynkow wcale wam nie jest potrzebna przy CW o ktorych tu mowa. Moje zdanie, zrob z tego spina i nie poczynaj profanacji castingowej :-p



#29 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 grudzień 2012 - 08:27

Gugcio - kazdy lowi jak lubi... ja zmierzam w swoim kierunku, Ty w swoim. Przy czym nasze kierunki nie muszą sie pokrywać :P ot i tyle :P



#30 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 08:36

Ja mam za sobą już krótkie patyki.Nie powiem że źle się łowiło ale długimi lepiej.Lepsza kontrola nad rybą,hol zdecydowanie przyjemniejszy itd.Optymalna długość casta na większą rzekę jak dla mnie 2,40m przy Boleniach i 2,60m  przy Jaziach i Kleniach sprzęt L a UL 2,40m.



#31 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 10:04

Każdy z was ma po części trochę racji .Mifek rozważałem też FX802 tels. ale jednak trochę krótki.Gugcio zgadza się ,pewnie krótsze celniejsze ale za specjalnie nie wiem w co miałbym celować ...w drugi brzeg ,bardziej zależałoby mi na odpowiedniej prezentacji przynęty.Woda duża więc kijek w okolicy 2,6-2,7m sprawdzi się lepiej przy obławianiu burty lub opaski o szczycie główki nie wspomnę bo i ta długość może być niewystarczająca .Bardziej zastanawiam się nad celowością i sensem pomysłu wogóle.Ale jak niesprawdzę to się nie przekonam. Do najmniejszych i najlżwjszych drobiazgów jednak pozostanę przy spinie,ale chcę spróbować casta pod wobki 4-10g .Mam pchenixa 7'9" ML do 21g ,pod gumy znakomity , obleci też lotniejsze woby od Jaza 7cm  w zwyż, lecz z mniej lotnymi sobie nie radzi.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 17 grudzień 2012 - 10:24


#32 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 18 grudzień 2012 - 02:56

Moja uwaga nie byla kasliwa i dobrze ze jako taka ja odebrales. Swoja przygode ze spinningiem zaczalem praktycznie od castingu i przerabialem tez dlugie nie poreczne badyle. Potem lapalem praktycznie kazdy z mozliwych gatunkow na patyki nie dluzsze jak 7 stop i jakos nie odczulem braku tych cm mimo ze wczesniej lapalem spinami  2,4m -2,7m. W Polsce lapie sie troche inaczej jak w europie zachodniej i moze dlatego postrzegam wiele rzeczy inaczej jak wy. Aktualnie posiadam jeden spining ktory ma zaledwie 183cm i daje se rade na rzece o szerokosci odry. Tak samo Cast ktorego uzywalem do polowu pstragow i kleni mial zaledwie 1,7m i doskonale dawalem se nim rade. Wiadomo potrzeba matka wynalazku ale wydaje mi sie ze tak przesadnie dlugie casty to strata czasu i pieniedzy ;-) Pewnie to tylko moje zdanie i wybor nalezy do Ciebie.

 

zdr



#33 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 grudzień 2012 - 08:28

Gugcio i o to chodzi. Kazdy lowi jak lubi i jak chce. ma jakieś tam swoje mniejsze lub wieksze doswiadczenie i w swoim kierunku idzie. grunt to umieć KONSTRUKTYWNIE wymieniac swoje poglady oraz rozmawiac zamiast przekonywać się za wszelką cene do swoich racji... :)



#34 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 14:56

Wiadomo ,że jak komuś odpowiada pewien styl łowienia ,to stara się przekonać mniej lub bardziej innych ,bo to jest dla niego jedyna ,aczkolwiek subiektywna prawda.Sam się na tym łapię ,przekonując znajomych ,że w niektórych okolicznościach tylko casting a reszta jest be. Mam już dwa typy ,z których po macanku zostanie wyłoniony ten jeden,a może nie. :)



#35 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 grudzień 2012 - 17:14

Dąbek do wszystkiego trzeba dorosnac... też kiedys chcialem wszystkich przekonac ze cast to jedynie sluszna droga... teraz pozwalam im by sami do tego doszli delikatnie tylko sterowani ;)



#36 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 18 grudzień 2012 - 20:38

Kamil, pozwole sobie sie z Toba nie zgodzic ;)

 

Casting jako sport, to nie tylko rzuty precyzyjne do celow (talerzykow) ale tez rzuty na bardzo duze odleglosci. Stosuje sie tam bardzo dlugich wedek oraz multiplikatorow. Wiec dlaczego dluga wedka ma byc profanacja? 

 

Mysle natomiast, ze wlasnie lepiej jest sobie dopasowac sprzet do rzeki i ryby (dluzszy kij) niz meczyc sie z krotkim kijem 2m - bo tak jest cool ;) (nie mowie o Tobie).

Najwazniejsze jest jednak to, co Mifek zreszta stwierdzil - kazdy lowi tak jak lubi i tak zeby mu bylo dobrze. 

 

Zreszta nie widze duzej roznicy miedzy lowieniem na "zachodzie"  a w Polsce (co to w ogole ma znaczyc, ze w Polsce lowi sie gorzej?) Czasami nawet mozna stwierdzic ze w Polsce spzet spinningowy jest lepiej dobrany niz n.p. w Niemczech, gdzie lowiac na gumy 10cm z glowka 10g proponuja Ci kija do 80g ;)

 

Pozdrawiam 


Użytkownik Tomek_N edytował ten post 18 grudzień 2012 - 20:40


#37 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 23:12

:)  :)  ;)



#38 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 19 grudzień 2012 - 00:39

Oj Tomek to widac twoje pojecie o Castingu jest znikome ;-) Druga sprawa spedziles nad woda w te kilka lat mniej czasu jak ja w jeden sezon. Naturalnie masz sie prawo ze mna nie zgodzi ale juz Ci to wyjasniam. Zachod to nie tylko niemcy ale cala Europa zachodnia. Casting jako sport rzutowy a Casting jako narzedzie polowu to 2 inne rzeczy, Jesli blizej sie przyjzymy Castingowi to zauwazymy  u wiekszosci zachodnich producentow dzwiny fenomen, mianowicie malo ktory ma dluzsze kije w ofercie jak te 2,2m nawet tak wychwalany St. Croix w swoich najwyzszych seriach ma kije normalne czyli dla wielu z Was krotkie. Nie powiedzialem ze w Polsce lowi sie gorzej ale Inaczej. Najlatwiej obrazuje to parcie na Woblery Boleniowe i rozne wymyslate konstrukcje do polowu tych ryb w Polsce. Na zachodzie zaprzecza sie Polskim kanonom lapiac Bolenie na jaskrawe wabiki czy agresywnie i bardzo szeroko chodzace woblery. Mowie tu o regularnych polowach a nie przylowach. To ze kolega Dabek ma "leb na karku " to wiem i zdaje sobie z tego sprawe ze sie zastanowil nad tym co robi. Malo tego jestem ciekawy efektu bo wywazenie witki 2,7m z multikiem warzacym ok 180gr nie jest proste. Ja osobiscie Mowie "NIE" dlugim Castingowym patykom :-P bo nie lapie castem zeby byl lans nad woda tylko z innych wzgledow ;-) Zdr i czekam na dalszy rozwoj sprawy ;-)



#39 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 19 grudzień 2012 - 00:43

Z mojej strony nie ma co rozwijac sprawy - stwierdzilem tylko ze kazdy moze sobie lowic tak jak mu wygodnie. 



#40 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 19 grudzień 2012 - 01:43

Masz szczescie ze sie znamy i wyjasnlismy se na privie :-P Pewnie ze kazdy moze lowic jak chce ale skoro Kolega Dabek zaklada temat i liczy na opinie/rady innych uzytkownikow to staram sie pomoc. Swoje zdanie podpieram swoim wlasnym doswiadczeniem jako iz lapalem castingowymi kijami od 5,7" do 9 stop. 

 

zdr






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych