Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

lekki castowy d艂ugas


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 15 grudzie艅 2012 - 20:50

Chodzi mi o kij, kt贸ry jest na tyle czu艂y w szczycie aby poda膰 kleniowca 4g na zadowalaj膮c膮 odleg艂o艣膰 i na tyle mocny w dole aby pizgn膮膰 boleniowym 10-12g.Nie wiem jak mocne s膮 CTS-y troch臋 mieszaj膮 opisy 2-6lb lub 4-8lb przy 20g CW. Mam co艣 wst臋pnie na oku z Phenixa FX863-2 10lb 14gcw i d艂u偶szy FX903-2 parametry j/w.



#22 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 post贸w
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 15 grudzie艅 2012 - 22:29

A pali si臋 czy poczekasz?



#23 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 15 grudzie艅 2012 - 22:51

Nie pali? Mam do tych cel贸w spina ,ale cos mnie 艣wierzbi od jakiego艣 czasu,wiec narazie w swerze rozwa偶a艅



#24 OFFLINE   Rafa艂.N

Rafa艂.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:N

Napisano 15 grudzie艅 2012 - 23:38

Ja na Jazio-Klenie skusi艂em sie na CTSa 2,4 m 5-15g zobaczymy co z tego wyjdzie :) 



#25 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 15 grudzie艅 2012 - 23:46

Wiem czyta艂em w膮tek.Zapewne 艣wietne blanki i je艣li ten CW jest realny a moc faktyczna ok 10lb ,to by mi pasi艂 ,ale ten 8'6".Phenixy mam do obmacania pod rek膮 a CTS-y niestety nie.



#26 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 post贸w

Napisano 16 grudzie艅 2012 - 07:33

Ja na swojego CTS'a 2,60m 6-20g 艂owi艂em Jazie 50-60cm i Bolenie 65-75cm komfortowo.Nie za bardzo wierz臋 w UL o mocy 15-20lb.Na CTS masz opisan膮 moc rzetelnie.Na wiosn臋 b臋d膮 nowe blanki.Pe艂ny wyb贸r+wzornik kolork贸w do wyboru w tym te偶 blanki bud偶etowe 300-400z艂/szt.

Za艂膮czony plik  CTS 2,60m 6-20g (2).JPG   33,43 KB   125 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  CTS 2,60m 6-20g (3).JPG   41,09 KB   153 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  CTS 2,60m 6-20g (1).JPG   51,14 KB   125 Ilo艣膰 pobra艅

 


U偶ytkownik Tomy edytowa艂 ten post 16 grudzie艅 2012 - 07:43


#27 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 grudzie艅 2012 - 22:29

D膮bek nie wiem czy 艂ukasz ma obecnie na stanie, ale jesli pasuje ci dlugosc 8' to powinienes obejrzej blank ognistego ptaka o symbolu: FX802-1X

 

mam, 艂owie nim od 艂aaaaadnych miesiecy i poki co... nie zamienie na nic innego.. no chyba ze sie w koncu zbiore w sobie i zrobie casta 9'6" - w koncu kto艣 musi by膰 pierwszy :D



#28 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 post贸w
  • LokalizacjaHanau
  • Imi臋:Kamil

Napisano 17 grudzie艅 2012 - 00:19

Jak czytam o castach dluzszych jak 7 Stop to sie zastanawiam jaki ma tego byc sens? Po co wogole jest Casting? To nie moda zeby wyrozniac sie nad woda, zgadza sie? Casting to narzedzie do precyzyjnego podania wabika ale przy dlugosciach o ktorych tu mowicie nie ma miejsce na precyzje. Wieksza wytrzymalosc mlynkow wcale wam nie jest potrzebna przy CW o ktorych tu mowa. Moje zdanie, zrob z tego spina i nie poczynaj profanacji castingowej :-p



#29 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 grudzie艅 2012 - 08:27

Gugcio - kazdy lowi jak lubi... ja zmierzam w swoim kierunku, Ty w swoim. Przy czym nasze kierunki nie musz膮 sie pokrywa膰 :P ot i tyle :P



#30 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 post贸w

Napisano 17 grudzie艅 2012 - 08:36

Ja mam za sob膮 ju偶 kr贸tkie patyki.Nie powiem 偶e 藕le si臋 艂owi艂o ale d艂ugimi lepiej.Lepsza kontrola nad ryb膮,hol zdecydowanie przyjemniejszy itd.Optymalna d艂ugo艣膰 casta na wi臋ksz膮 rzek臋 jak dla mnie 2,40m przy Boleniach i 2,60m  przy Jaziach i Kleniach sprz臋t L a UL 2,40m.



#31 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 17 grudzie艅 2012 - 10:04

Ka偶dy z was ma po cz臋艣ci troch臋 racji .Mifek rozwa偶a艂em te偶 FX802 tels. ale jednak troch臋 kr贸tki.Gugcio zgadza si臋 ,pewnie kr贸tsze celniejsze ale za specjalnie nie wiem w co mia艂bym celowa膰 ...w drugi brzeg ,bardziej zale偶a艂oby mi na odpowiedniej prezentacji przyn臋ty.Woda du偶a wi臋c kijek w okolicy 2,6-2,7m sprawdzi si臋 lepiej przy ob艂awianiu burty lub opaski o szczycie g艂贸wki nie wspomn臋 bo i ta d艂ugo艣膰 mo偶e by膰 niewystarczaj膮ca .Bardziej zastanawiam si臋 nad celowo艣ci膮 i sensem pomys艂u wog贸le.Ale jak niesprawdz臋 to si臋 nie przekonam. Do najmniejszych i najl偶wjszych drobiazg贸w jednak pozostan臋 przy spinie,ale chc臋 spr贸bowa膰 casta pod wobki 4-10g .Mam pchenixa 7'9" ML do 21g ,pod gumy znakomity , obleci te偶 lotniejsze woby od Jaza 7cm  w zwy偶, lecz z mniej lotnymi sobie nie radzi.


U偶ytkownik D膮bek 111 edytowa艂 ten post 17 grudzie艅 2012 - 10:24


#32 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 post贸w
  • LokalizacjaHanau
  • Imi臋:Kamil

Napisano 18 grudzie艅 2012 - 02:56

Moja uwaga nie byla kasliwa i dobrze ze jako taka ja odebrales. Swoja przygode ze spinningiem zaczalem praktycznie od castingu i przerabialem tez dlugie nie poreczne badyle. Potem lapalem praktycznie kazdy z mozliwych gatunkow na patyki nie dluzsze jak 7 stop i jakos nie odczulem braku tych cm mimo ze wczesniej lapalem spinami  2,4m -2,7m. W Polsce lapie sie troche inaczej jak w europie zachodniej i moze dlatego postrzegam wiele rzeczy inaczej jak wy. Aktualnie posiadam jeden spining ktory ma zaledwie 183cm i daje se rade na rzece o szerokosci odry. Tak samo Cast ktorego uzywalem do polowu pstragow i kleni mial zaledwie 1,7m i doskonale dawalem se nim rade. Wiadomo potrzeba matka wynalazku ale wydaje mi sie ze tak przesadnie dlugie casty to strata czasu i pieniedzy ;-) Pewnie to tylko moje zdanie i wybor nalezy do Ciebie.

 

zdr



#33 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 grudzie艅 2012 - 08:28

Gugcio i o to chodzi. Kazdy lowi jak lubi i jak chce. ma jakie艣 tam swoje mniejsze lub wieksze doswiadczenie i w swoim kierunku idzie. grunt to umie膰 KONSTRUKTYWNIE wymieniac swoje poglady oraz rozmawiac zamiast przekonywa膰 si臋 za wszelk膮 cene do swoich racji... :)



#34 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 18 grudzie艅 2012 - 14:56

Wiadomo ,偶e jak komu艣 odpowiada pewien styl 艂owienia ,to stara si臋 przekona膰 mniej lub bardziej innych ,bo to jest dla niego jedyna ,aczkolwiek subiektywna prawda.Sam si臋 na tym 艂api臋 ,przekonuj膮c znajomych ,偶e w niekt贸rych okoliczno艣ciach tylko casting a reszta jest be. Mam ju偶 dwa typy ,z kt贸rych po macanku zostanie wy艂oniony ten jeden,a mo偶e nie. :)



#35 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 grudzie艅 2012 - 17:14

D膮bek do wszystkiego trzeba dorosnac... te偶 kiedys chcialem wszystkich przekonac ze cast to jedynie sluszna droga... teraz pozwalam im by sami do tego doszli delikatnie tylko sterowani ;)



#36 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 post贸w
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 18 grudzie艅 2012 - 20:38

Kamil, pozwole sobie sie z Toba nie zgodzic ;)

 

Casting jako sport, to nie tylko rzuty precyzyjne do celow (talerzykow) ale tez rzuty na bardzo duze odleglosci. Stosuje sie tam bardzo dlugich wedek oraz multiplikatorow. Wiec dlaczego dluga wedka ma byc profanacja? 

 

Mysle natomiast, ze wlasnie lepiej jest sobie dopasowac sprzet do rzeki i ryby (dluzszy kij) niz meczyc sie z krotkim kijem 2m - bo tak jest cool ;) (nie mowie o Tobie).

Najwazniejsze jest jednak to, co Mifek zreszta stwierdzil - kazdy lowi tak jak lubi i tak zeby mu bylo dobrze. 

 

Zreszta nie widze duzej roznicy miedzy lowieniem na "zachodzie"  a w Polsce (co to w ogole ma znaczyc, ze w Polsce lowi sie gorzej?) Czasami nawet mozna stwierdzic ze w Polsce spzet spinningowy jest lepiej dobrany niz n.p. w Niemczech, gdzie lowiac na gumy 10cm z glowka 10g proponuja Ci kija do 80g ;)

 

Pozdrawiam 


U偶ytkownik Tomek_N edytowa艂 ten post 18 grudzie艅 2012 - 20:40


#37 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 18 grudzie艅 2012 - 23:12

:)  :)  ;)



#38 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 post贸w
  • LokalizacjaHanau
  • Imi臋:Kamil

Napisano 19 grudzie艅 2012 - 00:39

Oj Tomek to widac twoje pojecie o Castingu jest znikome ;-) Druga sprawa spedziles nad woda w te kilka lat mniej czasu jak ja w jeden sezon. Naturalnie masz sie prawo ze mna nie zgodzi ale juz Ci to wyjasniam. Zachod to nie tylko niemcy ale cala Europa zachodnia. Casting jako sport rzutowy a Casting jako narzedzie polowu to 2 inne rzeczy, Jesli blizej sie przyjzymy Castingowi to zauwazymy  u wiekszosci zachodnich producentow dzwiny fenomen, mianowicie malo ktory ma dluzsze kije w ofercie jak te 2,2m nawet tak wychwalany St. Croix w swoich najwyzszych seriach ma kije normalne czyli dla wielu z Was krotkie. Nie powiedzialem ze w Polsce lowi sie gorzej ale Inaczej. Najlatwiej obrazuje to parcie na Woblery Boleniowe i rozne wymyslate konstrukcje do polowu tych ryb w Polsce. Na zachodzie zaprzecza sie Polskim kanonom lapiac Bolenie na jaskrawe wabiki czy agresywnie i bardzo szeroko chodzace woblery. Mowie tu o regularnych polowach a nie przylowach. To ze kolega Dabek ma "leb na karku " to wiem i zdaje sobie z tego sprawe ze sie zastanowil nad tym co robi. Malo tego jestem ciekawy efektu bo wywazenie witki 2,7m z multikiem warzacym ok 180gr nie jest proste. Ja osobiscie Mowie "NIE" dlugim Castingowym patykom :-P bo nie lapie castem zeby byl lans nad woda tylko z innych wzgledow ;-) Zdr i czekam na dalszy rozwoj sprawy ;-)



#39 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 post贸w
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 19 grudzie艅 2012 - 00:43

Z mojej strony nie ma co rozwijac sprawy - stwierdzilem tylko ze kazdy moze sobie lowic tak jak mu wygodnie. 



#40 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 post贸w
  • LokalizacjaHanau
  • Imi臋:Kamil

Napisano 19 grudzie艅 2012 - 01:43

Masz szczescie ze sie znamy i wyjasnlismy se na privie :-P Pewnie ze kazdy moze lowic jak chce ale skoro Kolega Dabek zaklada temat i liczy na opinie/rady innych uzytkownikow to staram sie pomoc. Swoje zdanie podpieram swoim wlasnym doswiadczeniem jako iz lapalem castingowymi kijami od 5,7" do 9 stop. 

 

zdr






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych