Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fotografia wedkarska -ciag dalszy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
428 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 07 grudzień 2007 - 15:49

A ja z innej beczki :D Powiedzmy z 6-7 lat temu biwakowałem nad zalewem Chańcza 2 miesiące na karpiach i amurach. Złowiliśmy wówczas o ile pamietam ponad 500kg ryb,oczywiście prawie wzystkie wróciły z powrotem do wody, ale nie w tym sęk... Ze wzgledu , że mieliśmy napradę dobre wyniki, przyjechal do nas Waldek Ptak ( znany pewnie wiekszości ) i zapytał czy może nam porobić fotki. Porobił ich sporo wówczas, część z nich została potem umieszczona w przewodniku wędkarskim o Zalewie w Chańczy sprawa ucichła. Jakież było moje zdumienie, gdy brat do mnie zadzwonił tydzień temu i mówi, że jestem w kalendarzu JAXONa na rok 2008 na miesiąc bodajze sierpień, zdjęcie jest z karpiem. Owszem zdjęcie jest OK, ale z małym szczegółem. Ja wówczas pozowałem w czapeczce Bass Pro Shop, a tu patrzę a na czapce pisze JAXON! Ehhh.. na co mi przyszło :( ja zaciekły wróg jaxonizmu reklamuje ich ???? Łobuzerka :(

#222 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 07 grudzień 2007 - 15:58

Z tymi czapkami to normalka,klonuja swoje loga i już,to samo jest np w WW czy WŚ gdzie nagle pojawia się lub znika chciany/niechciany napiś :lol: wiadomo krypto reklama nie jest mile widziana

#223 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 17:57

[quote]

B+W Ksemann circ. Polfilter MRC
B+W SLIM Polfilter Circular Ksemann MRC

[/quote]

Jeśli chodzi o polar to tylko z tych dwóch. Chyba osobiście wybrałbym wersję SLIM - zabezpieczenie przed winietowaniem.

pozdrawiam
Remek
[/quote]
dzieki za rade, musze sie jednak zastanowic, hoya kosztuje tylko polowe B+W, a watpie, ze bede widzial roznice, no chyba zebym widzial hehe ... bede musial porownac w sklepie

co masz na mysli piszac 'winietowanie'?


#224 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 18:16

Pitt kup hoye, żadnej różnicy między filtrami nie zobaczysz. to taka sama bzdura jak rzekome lepsze transmitowanie drgań przez kije jedno-cześciowe niż wieloskładowe. Ja juz 9 lat uzywam zwykłego filtra pola. firmy soligor i zdjecia są ostrzejsze niż z najlepszej cyfry. Winietowanie to bład optyczny polegający na tym, że narożniki i obrzeża kadru są ciemniejsze niż centrum. Ma to wiecej wspólnego z konstrukcja i jakoscią optyki niz z filtrami. Najcześciej efekt ten jest widoczny jesli zdjecie jest zrobione przy pełnym otworze przesłony. Jak przymkniesz obiektyw o dwie przesłony efekt znika. Filtr typu slim ma sens jeśli korzystasz z bardzo szerokokątnych obiektywów. Dla niepełno formatowej cyfry moze to być np. zoom 12-24mm dla pełno formatowych aparatów to ogniskowa od 20mm.
Ponizej masz zdjecie z widocznym efektwem winietowania.
film velvia 50 obiektyw canon USM 20/2.8 czas naświetlatnia 1/15s przysłona 2,8 + filtr pola..

pozd JW :angry:


Załączone pliki

  • Załączony plik  0019.jpg   53,5 KB   438 Ilość pobrań


#225 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 grudzień 2007 - 00:58

dzieki za fachowa porade :D

#226 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 grudzień 2007 - 08:14

Roznica miedzy Hoya i B+W jest w przypadku polara zauwazalna i kolosalna! Nie wiem Jurku czy uzywales obydwu firm ale dla mnie Hoya tak ale tylko w przypadku UV. W przypadku polara Hoya nie polaryzowala tak dobrze jak B+W ponadto byl zauwazalny wplyw filtrow na kolory.

Zapytaj Pitt jeszcze Tomka Wojde. On tez mial do czynienia z Hoya a teraz sam stosuje B+W.

Pozdrawiam
Remek

#227 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 grudzień 2007 - 08:22

Jeszcze tylko dodam, ze miedzy okularami Solano a Polaroid jest roznica cenowa 4 krotna. Kiedy zalozylem Polaroida wiedzialem za co sie placi - a to tylko polaryzacja.

Pozdrawiam
Remek

#228 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 08 grudzień 2007 - 08:43

Remek Hoya to jeden z japońskich potentatów specjalizujących się w produkcji szkła optycznego. Dostarcza soczewki róznycm producentom, takze obiektywó foto. :D

Filtry Hoya należą do czołówki. Stosuje filtry tej firmy ( takze UV, Skylight, szare) od 1994 roku. Nigdy zadnych problemów z ostrością czy balansem kolorystycznym... :unsure:

Moze wy macie na mysli filtry firmy HAMA... tu się zgadzam jest to klasa nizej i przedewszystkim filtry te cechuje nierówna jakosć. W obrębie serii sa dobre jaki i złe egzemplarze. B+W to takze jeden z liderów zgadza sie. Pioruńsko drogi. Zwałszcza jak ktoś potrzebuje cyrkularny polaryzator w srednicy 82mm. Polecam tez Rodenstocka. Mam filtry tej marki i są bardzo trwałe. :D

Różnice między filtrami (wysokiej klasy) można zobaczyć przy ogromnych powiększeniach z wielkoformatowej kamery, a nie z cyfrówki przy zdjeciach robionych nad wodą. Wybaczcie!! :unsure:

Panowie wiecej praktyki, mniej foto-forów internetowych, FotoKurierów czy fotokatalogów.. B)

pozdrawiam i obiecuję, ze to mój ostatni wpis w tym wątku... :D

JW :D

JW


#229 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 grudzień 2007 - 12:45

Panowie wiecej praktyki, mniej foto-forów internetowych, FotoKurierów czy fotokatalogów.. B)


Jurku chyba to nie do mnie. Uzywam zarowno Hoya jak i B+W. Mialem hoye polara i z niej zrezygnowalem. Polar b+w jest dla mnie lepszy. Hoye uzywam jak napisales jako UV i uwazam, ze to najlepszy filtr w tej klasie. Polara wole B+W.

Pozdrawiam
Remek

#230 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 grudzień 2007 - 19:02

Canonowskie L-ki ze światłem 2,8, filtry klasy profi, a wszystko to do utrwalania wypadów wędkarskich... Macie zlecenie od jakiejś światowej agencji foto czy planujecie wystawy z wielkoformatowymi wydrukami dla wyrobionego odbiorcy? :lol:

pzdr
zewu



#231 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 08 grudzień 2007 - 19:05

o nie dotrztymałem słowa i się podzywam ponownie.... <_<

Zewu wyrobieni odbiorcy nie ogladaja wydruków....taki mały szczegół.... :angry:

pozd jw :o

#232 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 09 grudzień 2007 - 22:06

Apropo Polarów - Marumi to moim zdaniem solidna marka i dobra jakość za niezłą cenę.

#233 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 11 grudzień 2007 - 20:09

http://obrazyprzyrody.pl/kategoria_pow.php?kategoria=19& obraz=731


:mellow:

#234 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 11 grudzień 2007 - 20:26

http://obrazyprzyrody.pl/kategoria_pow.php?kategoria=19& obraz=731


:mellow:


Fotki super, choć troche ciasne i na pierwszym ryba nie ostra, o cholera mądrze się jak bym się znał :blush::lol:

#235 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 11 grudzień 2007 - 20:31

@pablom Witaj.
Powiem tak, aby było jak chcesz, to trzebaby tego Bielika zabić,
wypchać a i rybę też spreparować i wtedy byłoby ok.
A tak na poważnie, zaj....te fotki.
Pozdro Jachu

#236 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 11 grudzień 2007 - 20:38

Witaj @Jachu
Z tym wypchaniem, to trochę przesadziłeś, ale ok. Przyznaje zdjęcia robią naprawdę wrażenie, ale niestety kilka ujęć poobcinało np.skrzydła, nie wiem czy to zamiar autora czy nie. Ja przedstawiłem tylko swoje spostrzeżenia, co nie zmienia faktu że fotki są super i zazdroszczę autorom.

#237 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 11 grudzień 2007 - 20:45

Witaj @pablom.
Nie gniewaj się to tylko żart, może trochę głupi, fakt. Myślę, że te niedociągnięcia o których piszesz to może być fakt, że
trudno uchwycić w takich zdjęciach odpowiedni kadr itp.
Pozdro Jachu

#238 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 11 grudzień 2007 - 20:45

http://fzdow.gorzyca.pl/

następna partia :mellow:

#239 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 11 grudzień 2007 - 20:52

@Janusz
Ja się nie gniewam B)
@Szpiegu
super foty
Ja nie mam cierpliwości do tych skrzydlatych, na razie tylko martwa natura i czasami portrety wychodzą mi jako tako.

#240 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2007 - 22:17

Pablom - to są żywe stworzenia i czasami trudno je właściwie skadrować - trzeba je zrozumieć :unsure: .
Jak ja zacznę robić takie zdjęcia, to się będę na ich temat wypowiadał :D . Na razie gapię się na nie szeroko otwartymi oczami :huh: .