Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fotografia wedkarska -ciag dalszy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
428 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 13:03

Klasa lustrzanki w średnim formacie mniej się liczy...


?????


#422 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 grudzień 2008 - 13:10

Moi koledzy którzy przeszli na cyfrę w 100% niemają czasu na zrobienie choćby jednego projektu bo wiecznie się wczymś babrzą ustawiają kalibrują nagrywają obrabiają w PS


To jest nalepsze :D i co najważniejsze - prawdziwe ... kalibrowanie :lol: :lol:, balansy bieli itd. :lol: Nieźle się ubawiłem. Prawda, prawda ... ja kalibrowałem swój monitor .. już nie pamiętam ile razy :lol:

Co do Pixeli, które są za darmo ... Jurku fotografia jest Twoim zawodem i Ty doskonale wiesz jak chcesz zrealizować swój projekt bo jesteś świadomym fotografikiem i co tu dużo mówić w świecie uznanym fotografikiem ale ... pomyśl też ilu projektów by nie było ... gdyby nie cyfra. Niektórzy potrafią się zebrać i zapanować nad warsztatem ale ... wcale nie jest on taki łatwy - dlatego te kalibracje, profile, balansy bieli, które nawet w aparatach za kilkanaście tysięcy PLN działają jak działają, później obróbka, przestrzenie barw i ... kręci mi się w głowie. Spieranie się które jest lepsze to jak w wędkarstwie casting, czy spinning, wobler, czy guma itd. itd. Jednemu, doskonale o tym wiesz, wystarczy stary zdezelowny Zenit TTL z heliosem 50, a drugiemu potrzeba hasselblada. W moim przypadku fotografia nie stanowi źródła utrzymania więc ... mogę ryzykować, błądzić, mylić się a Tobie ... nie wypada bo ... stawia Cię to w trudnej sytuacji - możesz nie mieć co do garnka włożyć. Tak więc te pixelki to sprawa indywidualna - jeden potrafi, drugi nie. Ważne jest, zwłaszcza w naszym gronie, amatorskim co by nie było, żeby płynęła z fotografii radość.


Pozdrawiam
Remek

#423 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 13:17

pamiętam jak na jakimś spotkaniu fotograf National Geographic Tomasz Tomaszewski powiedział, zę kiedyś po powrocie do hotelu po całym dniu pracy opisywał rolki filmu i szedł spać. Teraz zamiast odpocząć musi nagrywać, kopiować i robić wstępną selekcję na komputerze. Efektem kosztuje go to wiecej czasu.



Byłem na wystawie Tomasza Tomaszewskiego w Warszawie.
Jak dla mnie jego zdjęcia są Miodzio :D :huh:

Przepraszam za OT

Pozdrawiam
Slider

#424 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 31 grudzień 2008 - 14:33

[quote]


Klasa lustrzanki w średnim formacie mniej się liczy...

[/quote]

?????

[/quote]
Czyli lepiej kupić niższy model,a różnicę cen zainwestować w szkła,a będzie różnica w uzyskanym obrazie.Chyba że znasz się na fotografii,wiesz czego chcesz i stać cię od razu na zakup wypasionego body i dobrej optyki. ;)

#425 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 14:41

@fish
wrzuc pare zdjec na pocieszenie oka :D

#426 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 15:02

[quote]


Klasa lustrzanki w średnim formacie mniej się liczy...

[/quote]

?????

[/quote]
Czyli lepiej kupić niższy model,a różnicę cen zainwestować w szkła,a będzie różnica w uzyskanym obrazie.Chyba że znasz się na fotografii,wiesz czego chcesz i stać cię od razu na zakup wypasionego body i dobrej optyki. ;)
[/quote]


nie zrozumiałem tego stwuerdzenia o średnim formacie. każdy nikon, canon i inny aparat cyfrowy na format matrycy 24x36 i mniejszy to aparaty małoobrazkowe a nie średnioformatowe. Średnie formaty w wersji Digital robi Mamiya tam matryca ma wielkosc 6x4,5 cm. Mozena też zamiast kasety z filmem zaczepić do modelu RZ67 tzw cyfro-dupę i wówczas mas matrycę formatu rawie 6x7 cm.. tylko koszt tego jest astronomiczny.

pozd JW :D

Załączone pliki



#427 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 31 grudzień 2008 - 16:21

Jako średni format przyjąłem ten typu APS-C a większy jako FF czyli pełna klatka.Takie znam w syfrze :mellow:

#428 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 31 grudzień 2008 - 16:59

Była mowa o wyborze filtrów do naszych zastosowań. Ponieważ też jestem akurat na etapie ich wyboru podaję link do strony z testami różnych sprzętów fot. Jest tam też i test filtów polaryzacyjnych. I wiele innych rzeczy- obiektywy itp. Może kogoś zainteresuje.

http://www.optyczne.pl/index.php?test=teleskopu&test_tel =5

#429 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2010 - 12:30

Jako, ze poprzednio mialem jakis niezbyt udany fitr wolalem nie ryzyowac i wzialem Hoya 72 mm Pro1 Digital. Jak kupowalem nie przypominam, zeby byla az taka roznica w cenie...
Natomiast liczy sie, ze on mi dziala i nie zabiera zbyt wiele swiatla...

Gumo