Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Która pracownia wedkarska , waszym zdaniem .... :)


  • This topic is locked This topic is locked
204 replies to this topic

#181 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,185 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 20 May 2013 - 18:47

Bujo, ale o co Ci właściwie chodzi? Żeby się nadmiernie nie przyp......ać, żeby nie brać rachunku, czy może o jedno i drugie, czy o coś jeszcze? Nie każdy musi się zaprzyjaźnić z rodbuilderem, żeby zostać obsłużonym na przyzwoitym poziomie. Odróżnijmy relacje handlowe od osobistych - nie muszą iść w parze.

 

Wiem ciut o tym, jak upierdliwe jest robienie wędek, wiem też trochę o sprzedaży, którą uprawiam zawodowo od 10 z górą lat. Obsługa detalicznego, wymagającego klienta nie jest łatwa, ale tu przynajmniej mniejsze jest ryzyko utraty płynności, czego nie można powiedzieć o obsłudze klienta korporacyjnego. Każdy biznes ma swoje blaski i cienie. Daleki jestem od tego, żeby rozgrzeszać kogoś na kredyt, bo ma ciężkie życie.


  • blackabyss and Wilk_ like this

#182 OFFLINE   LIPAR

LIPAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 posts
  • LokalizacjaŻyrardów

Posted 20 May 2013 - 19:11

Panie Wilk, ja tylko jedynie podałem przykład tego co mnie spotkało i napisałem to dlatego że ma to dla mnie wartość niezależnie od tego co było wczesniej  czy później napisane - człowieka nie znam osobiście ale  on mi też zaufał  i wysłał wędkę dużo dużo wcześniej niż  kwota za nią została wpłacona. To nie znaczy że jest to jakaś norma, to nie znaczy że ten ktoś nie popełnia błędów ale dla mnie to zasługuje na publiczny szacunek niezależnie czy to dotyczy wędki czy budowania domu. Oczywiście każdy może mieć problemy i to zrozumiałe, ale to nie znaczy, że  ma sie wyżywać za to na innych, bo ktoś jemu podniósł cisnienie  to ja  muszę to gdzieś odreagować, najlepiej kogoś za coś op....  bo mnie też tak potraktowali.

Nie jestem zwolennikiem pobłażliwości samej w sobie, sam na codzień spotykam się z trudnymi klientami i wiem jak to na mnie oddziaływuje ale pewnie wie to zapewne większość z nas, Mi też się zdarzają wpadki część, osób to umie zrozumieć część nie i często gęsto mają rację, bo ich za przeproszniem nie obchodzą problemy bo oni zapłacili i już. Dlatego  wciąż nieustająco powtarzam - bądźmy ludźmi i żyjmy między ludźmi. Starajmy się rozwiązywać problemy najpierw drogą często najprostszą i najbardziej skuteczną czyli polubowną  a nie drogą walki  i robienia dymu.

Temat się rozrósł i sam w sobie zaczyna się nakręcać tylko dlatego że wypowiedzi działają jak woda na młyn .... wystarczy przeczytać że coraz więcej odnośników do wypowiedzi innych niż do tematu tego posta.

 

Reasumując: ja spotkałem się w czasie  zakupu moich wędek z  pracowniami: P. Kawalca,  Łukasza Masiaka i jako ostatnią  Roberta z BRC .... mogę polecić wszystkie a jak ktoś chce mogę jeszcze raz uzasadnić dlaczego !

 

Z Wędkarskim pozdrowieniem dla  wszystkich łowiących Vinci



#183 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Posted 20 May 2013 - 19:29

Panie Wilk_-u,

 

Strasznie jestes Pan odwazny w swoich stwierdzeniach. Nie tak dawno w jednym poscie pojechales pewnie ze 3 pracownie.


Bujo
 

 

Osobista wycieczka, o czym świadcząca - panie Bujo - to ci, co mają wiedzieć - wiedzą, a zdanie reszty mnie nie obchodzi. W dodatku fatalnie napisana: to znaczy, że przejechałem się po trzech pracowniach, czy odwiedziłem ze trzy pracownie, w trzech kupowałem, czy w trzech obgadywałem sprawę?
Jeśli chodzi o to, że nigdy nie daję zaliczek, płacę całość, to tak rzeczywiście robię: jak zamawiałem HM-y Dragona, których miałem już chyba 5, to od razu zostawiałem całą kwotę, by właściciel sklepu nie bał się, że wpadnę pod samochód i będzie gotował sobie z tej wędki zupę; jak zamawiałem u Pana Kawalca czy w Rodmasie - to samo. Podobnie jest z innymi przedmiotami, które czasem kupuję.

Co do mojego pytania , które wywołało tę fajną dyskusję, to brzmiało ono: jakie dokumenty rodbuilder ma obowiązek wystawić. To dobrze, że pojawiły się wątki poboczne, postulaty etyczne, ale nie są one odpowiedzią.

 

"


Edited by Wilk_, 20 May 2013 - 19:31.


#184 OFFLINE   LIPAR

LIPAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 posts
  • LokalizacjaŻyrardów

Posted 20 May 2013 - 19:37

Dla mnie fajnie by było jak by pracowania wystawiała własny certyfikat na całą wędkę, A co do obowiązku to chyba reguluje to jakoś prawo  tylko że przy rzeczach tworzonych pod  indywidualne zamówienie  trzeba by wprowadzić wytyczne dotyczące gustu itd ...  np tak jak przy robieniu zdjęć ....



#185 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,436 posts

Posted 21 May 2013 - 14:42

Witam,

 

Krzysiek- generalnie chodzi mi o to, ze nie lubie bucow, dla ktorych pieniadze w kieszeni sa usprawiedliwieniem dla wszystkiego zas kazdy najmniejszy problem lub niedopatrzenie musi byc opisywane jako negatyw na forum. 

 

Z tym podejsciem do klienta i plynnoscia finansowa to tez sie nie zgodze w moim przypadku. Uslugi jakie oferuje sa opatrzone duzym ryzykiem ( uszkodzenia, opoznienia), kazdorazowe uzycie ubezpieczalni sporo mnie kosztuje ( miedzy 500-750 funtow) i czasem nie warto. To samo sugeruje doswiadczenie w branzy zas praktycznie kazdy przypadek konczyl sie tak samo czyli na jeszcze wiekszych problemach. Z korporacjami czesto jest podobnie i takich przykladow tez mam sporo. 

 

Ryzyko problemow gwarancyjnych tez mozna zminimalizowac kupujac sprawdzone produkty uznanych firm. Dlatego tez nie kupie nigdy wyrobow Loomisa bo daja dwuletnia gwarancje a taki Sage na przyklad dozywotnia i w dodatku jak sie chce to dorobia kazdy element do wedki nawet sprzed 20 lat. Zreszta obecnie strasznie sie to zaczyna zacierac, wedki robione w Chinach czesto kosztuja tyle samo co US, nawet na naszym podworku mozna kupic chinskie jednosklady za tysiaka bez paru zl. Gdzie to zmierza wiemy doskonale..

 

Bujo



#186 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 21 May 2013 - 15:27

Tu się ze wszystkim Michale nie zgodzę , bodaj tylko Loomis w wersji serwowanej przez Shimano , co wszystko tłumaczy , miał krótką pięcioletnią gwarancję . NRX są lifetime i te sprzed czasów Shimano też były lifetime :P



#187 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,436 posts

Posted 21 May 2013 - 15:37

Slawku,

 

Jak przegladam angolskie katalogi to na wszystkich jest 2-letnia gwarancja. Sprawdze pozniej w domu bo pod reka nic nie mam. Roznica z Sage tez jest i to wielka bo Loomis nie dorobi czesci do ukochanej wedki sprzed lat tylko jakby co wymieni na nowszy model zakladajac, ze byla wada materialowa. Sage dziala inaczej. 

 

Bujo



#188 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 21 May 2013 - 16:39

Bo nie wszystkie firmy zakładają i prowadzą fascynaci :) Buchalterów jest w tej roli zdecydowanie większa ilość , tak jak pomiedzy nami osobników skrojonych na miarę czy też potrzebę jakiegoś Tesco ..



#189 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Posted 21 May 2013 - 18:03

Bo nie wszystkie firmy zakładają i prowadzą fascynaci :) Buchalterów jest w tej roli zdecydowanie większa ilość , tak jak pomiedzy nami osobników skrojonych na miarę czy też potrzebę jakiegoś Tesco ..

Na rogu Narutowicza i Kopcińskiego w Łodzi - o czym zapewne prywatna przedsiębiorczość, czytaj: arystokracja ducha, że ho ho! - pewnie nie raczy wiedzieć, choć w Łodzi mieszka, jest Tesco, Naprzeciwko Wydziału Geografii, a opodal Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego - o czym arystokracja ducha nie wie również, bo niby skąd. Można tam spotkać wszystkich, ale to wszystkich "skrojonych na miarę Tesco" wykładowców filozofii i większość studentów - bo tam jest tanio. By arystokracja - której grafomańskich tekstów świadczących, że w życiu nie miała do czynienia z porządną literaturą, nikt mający na nią słuch nie strawi - wpadła tam kiedy i posłuchała na przykład natchnionych wykładów prof. dra hab. Grygorowicza, co jest w Tesco dzień w dzień - wiem, bo też jestem w Tesco codziennie - no ale on mówi do rzeczy, logicznie i prozą, więc mogłaby nie zrozumieć.

 


  • Jeziorm 1, krzychun and grzegorz88 like this

#190 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 21 May 2013 - 18:41

Nie szwendam się po marketach w poszukiwaniu okazji , bo bardziej lubię pobliski  sklepik na rogu , to i ładnie skrojonych wybrańców losu , nie spotykam  :o  Zdaje się , że mamy póki co w mieście Łodzi więcej marketów , niż profesorów . Będzie więc i natchniony i .. rozrywany  :rolleyes: 



#191 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 22 May 2013 - 05:52

Wilku to zacząłeś polemikę z Niedźwiedziem :lol:  :lol: :lol: .MOże dla Ciebie się skończyć jak w bajkach :)  :)  :) . 



#192 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Posted 22 May 2013 - 06:39

Wilku to zacząłeś polemikę z Niedźwiedziem :lol:  :lol: :lol: .MOże dla Ciebie się skończyć jak w bajkach :)  :)  :) . 

Nie zacząłem, skończyłem.



#193 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 22 May 2013 - 07:18

Nie zacząłem, skończyłem.

Może? :D  :D :D . 



#194 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,652 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Posted 22 May 2013 - 07:28

Pozwolę sobie offtopowo zauważyć, że to nie było rozpoczęcie, czy zakończenie polemiki, ino najzwyklejszy atak ad personam. Powstrzymajmy się możliwie od takowych, proszę :)


  • Kuba Standera likes this

#195 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 22 May 2013 - 07:42

Wciąż nowe , kolorowe awizo dostaję na wycieraczkę . Nie odbieram  :)



#196 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Posted 22 May 2013 - 07:54

Nie, Fatso. To była obrona tych wszystkich, co rozkoszują się naprawdę: wysoką literaturą, głęboką refleksją, szlachetną estetyką, więc kupują w Tesco, by zaoszczędzić na bilet do filharmonii, teatru lub kolejną książkę, gdyż studiowali pożółkłe teksty i nierentowne kierunki, przed atakami i pogardą.


  • kocmyrz likes this

#197 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 22 May 2013 - 09:03

To dość oryginalna wykładnia , choć zechcę zauważyc , że u Pana Zbyszka na winklu jest taniej , jest też normalny chleb .. a akademickich tłumów nie ma  :(  A  pogarda to nieuzasadniony argument .. :) Smak się liczy ..



#198 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 22 May 2013 - 09:10

Nie, Fatso. To była obrona tych wszystkich, co rozkoszują się naprawdę: wysoką literaturą, głęboką refleksją, szlachetną estetyką, więc kupują w Tesco, by zaoszczędzić na bilet do filharmonii, teatru lub kolejną książkę, gdyż studiowali pożółkłe teksty i nierentowne kierunki, przed atakami i pogardą.

I spod tych dętek hasełek słabo maskowana kultura niższa, lub też jej brak, wyziera aż boli. 

To odwieszanie banów było naprawdę słabym pomysłem. Z jakiś powodów kiedyś banan zawisł na koncie. A wierzyć, że ludzie się zmieniają... to jak we sprawiedliwość społeczną :D :D

Ale "spoko jest", rozkoszujmy się dalszą twórczością  :rolleyes:



#199 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 22 May 2013 - 10:20

Jest w biednym mieście Łodzi ponad setka wielkowymiarowych marketów . I buduje się następne centra . Gdyby ten boom był tylko wyrazem wolności gospodarczej , albo swobodnej przedsiebiorczości , pewnie nikogo by specjalnie nie jeżyły . Jest to jednak forma agresywnej dominacji . Przy dumpingowych , marketowych cenach , których koszt i tak my ponosimy , nieobecności prawdziwej konkurencji , można sobie co prawda uskrobać na bilet albo rollercoaster , ale czy to jest naprawdę takie fajowe ? Zaraz skończą się codziennie niskie ceny .. :)  



#200 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 22 May 2013 - 11:59

To odwieszanie banów było naprawdę słabym pomysłem. Z jakiś powodów kiedyś banan zawisł na koncie. A wierzyć, że ludzie się zmieniają... to jak we sprawiedliwość społeczną

 

myslalem, ze tylko ja mam deja vu ^_^