Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki z przekładnią ślimakową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   JacekL

JacekL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 12:32

czy mógłbym prosić szanownych miłosników sprzętu retro o podanie kilku parametrów kołowrotka abu cardinal c3, chodzi mi głównie o wage kołowrotka oraz jego wielkość, do czego można by go porównać wielkością ze współczesnych kołowrotków np. shimano 2500 czy troche mniejszy? czy miał ruchomą rolkę przy kabłąku czy też nie? czy mocno skręcał żyłkę?

 

jak to idzie w abu z wielkością np. C3, C4, C5 który jest większy a który mniejszy?

 

Dziekuje za odpowiedzi. Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego np. Abu C4, jakie ma słabe punkty?


Użytkownik JacekL edytował ten post 06 sierpień 2013 - 12:09


#102 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 01 sierpień 2013 - 13:35

Ma ruchomą rolkę,bez łożyska.Wielkościowo ciut większy niż shimano 2500.Wagowo był chyba zbliżony do Penna Battle 2000 czyli około280-300gr. Jak miałem to u mnie tylko pleciuge ciągnął. :)



#103 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 05 sierpień 2013 - 09:59

C3 jest najmniejszy, a C5 największy. Rolka na kabłąku na łożysku ślizgowym teflonowym.



#104 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 08 sierpień 2013 - 20:20

Dam Qick (np.1202)

- w których modelach była terkotka?

 

z góry dziękuje za odpowiedz


Użytkownik @Wojti edytował ten post 08 sierpień 2013 - 20:20


#105 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 08 sierpień 2013 - 20:23

Wojti była wersja z terkotką i bez terkotki tego modelu.Moim zdaniem najlepszy rozmiar w serii o świetnej pracy.



#106 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 01 listopad 2014 - 01:00

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc odgrzeję kotleta.

 

Dostałem w prezencie kołowrotek DAM Quick 330N w idealnym stanie mechanicznym, wizualnie na 4 bo ma jakieś ryski i drobny odprysk pewnie od przekładania w szufladzie.

Jako, że u mnie sprzęt musi łowić a nie leżakować to zastanawiam się gdzie go zastosować. Ktoś używał takiego z plecionką? Wydaje się mocarny, więc może akurat nada się jako trollingowy nawijak albo na rzeczne trocie? 



#107 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 03 listopad 2014 - 17:11

Kołowrotek jest rzeczywiście mocarny i niezwykle trwały. W latach 70-tych ubiegłego wieku był chętnie stosowany do połowu pomorskiej troci i szczupaków w całym kraju. Z większością sumów też by sobie zapewne poradził. Jednak kupić go wówczas w naszym kraju - graniczyło z cudem.

Był produkowany w czasach, gdy żadnych plecionek (może oprócz dakronowych) nikt jeszcze nie produkował, więc i kołowrotków do nich nie produkowano.

Kołowrotek do plecionki powinien krzyżowo nawijać żyłkę na szpulę, a DAM Quick 330N i wszystkie późniejsze wersje np. 330P czy też te ze szpulą kołnierzową np. Quick 2002 i pozostałe rozmiary z tych serii, żyłki w ten sposób nie układały.

W Quick'u 330N i pozostałych z tej serii rolka prowadząca się nie obraca, więc plecionka znacznie szybciej niż żyłka wyżłobiła by w niej rowek.

Reasumując wg mnie do plecionki te kołowrotki się nie nadają.

Mam ABU Cardinal 77 i 44, które podobnie jak ww. Quicki układają żyłkę, ale jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy by nawijać na nie plecionkę. Mam do tego współczesne kołowrotki.

Pozdrawiam


  • Dagon i Lepton lubią to

#108 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 maj 2015 - 21:08

panowie pytanko:

mysle o kupnie kolowrotka do okoniowki. Pojawila sie oferta sprzedazy dam'a quick 1000fd. Od kiedy sie pojawil chcialem jednego (slimaki etc..) mam kilka pytanek jesli ktos go mial w rekach/rozpozna ze schematu:

czy antyrewers jest natychmiastowy czy taki jak w ss whiskerze? jest wogole sens kupowac go do okoniowki? (90% gumki 3-10cm glowki 2-15g). uzywal ktos tego kolowrotka do podobnych zadan?