Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe Lowrance Elite-7 HDI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
971 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   Artur1125

Artur1125

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • Lokalizacjaśrodkowa Norwegia
  • Imię:Artur

Napisano 26 czerwiec 2015 - 20:20

witam

Pytanie pewnie banalne ale nie znalazłem tej funkcji o ile istniej tzn. 

Jak (czy można) w elit7 sprawdzić ilość zrobionych kilometrów w ciągu dnia, jednej sesji po jeziorze ? Coś trzeba odznaczyć na starcie, zapisać???

Artur



#762 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2015 - 21:03

W HDS zowie się to "kalkulator podróży"



#763 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 lipiec 2015 - 16:09

Czy Elitka odczyta mapy at5? Jeżeli nie to czy da się taki at5 zmienić na format obsługiwany?

Znalazłem fajny sposób na robienie map konturowych całego świata tylko tworzy mi pliki at5.

 

Pozdr

M



#764 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 lipiec 2015 - 17:51

Tak At5 łyka bez problemu. Tylko elite ma okrojona paletę kolorów i nie wszystkie czyta to raz
I druga sprawa to zum przy za duzym kolory znikają przechodzi w 2d

Użytkownik siarq edytował ten post 05 lipiec 2015 - 17:55


#765 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 06 lipiec 2015 - 12:07

Kolibri robi takie półki nasuwane jak ławeczki. Zamówiłem taką.

Strona 21. Koło 7 - 8 dyszek wyjdzie.

 

http://www.kolibribo...kolibri2013.pdf

Godski jak pomontujesz to napisz, czy kleiłeś nowe prowadnice (w jaki sposóB) czy tylko wykorzystałeś górne mocowanie do ławeczek?



#766 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 07 lipiec 2015 - 17:52

Tak At5 łyka bez problemu. Tylko elite ma okrojona paletę kolorów i nie wszystkie czyta to raz
I druga sprawa to zum przy za duzym kolory znikają przechodzi w 2d

niekoniecznie znikają. wystarczy "zlecić" programowi wyliczenie mapy z innymi wartościami i wszystko hula jak trzeba. dla sprawdzenia robiłem kiedyś mapę z obrazem satelitarnym. działa. jedyne czego nie potrafiłem w niej zrobić, to wrzucenie cieniowanej wody. obraz wygląda mniej więcej tak: lasy, pola, łąki, drogi i wszystko inne jak z satelity - jakbym patrzył w google earth. dla echa do bani.



#767 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 lipiec 2015 - 06:02

Dobrze prawisz St. Corix :) jednak wiąże się to ze znaczną wielkoscia otrzymywanej mapy rzędu kilkuset MB dla jednego jeziora. Ja tez w IMC zwiększałem zoom do wartości 0.125-16 i wszystko pokazywało. Lecz przy kilku jeziorach + podkład mapy Polski echo zaczęło strasznie zmulac przy nawigowaniu. Serii elite 7 hdi brakuje trochę mocy do płynności działania. A szkoda bo sprzęt w tej
Cenie powinien chodzić tak jak hds gen 2. Gdzie niema mowy o jakichś opóźnienieniach . Lagach kombinacjach w tworzeniu map.

#768 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 11 lipiec 2015 - 21:57

No więc dzisiaj zamontowałem stolik z echem. Nie ma potrzeby kleić prowadnic. Przeszkadza tylko trochę gdy wioseł używałem, ale założony był między ławkami przy dulce. Jeśli się chce w tym miejscu mocować, to wskazane przykleić niżej prowadnice dołączone do zestawu. Kwestia stabilności, aku od echa wystarczająco obciąża stolik i jest on bardzo stabilny nawet jeśli założone są wędki w uchwyty.

Załączone pliki


  • godski lubi to

#769 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 lipiec 2015 - 16:05

No i chyba mnie przekonały te fotki do zakupu tego cuda :) czas na wprowadzenie ładu na gumiaku.

#770 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 12 lipiec 2015 - 20:17

Siarq, nie będziesz żałował. Znacznie poprawia klar na gumiaku.



#771 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 13 lipiec 2015 - 02:38

No więc dzisiaj zamontowałem stolik z echem. Nie ma potrzeby kleić prowadnic. Przeszkadza tylko trochę gdy wioseł używałem, ale założony był między ławkami przy dulce. Jeśli się chce w tym miejscu mocować, to wskazane przykleić niżej prowadnice dołączone do zestawu. Kwestia stabilności, aku od echa wystarczająco obciąża stolik i jest on bardzo stabilny nawet jeśli założone są wędki w uchwyty.

 

Siemka Sołtys. A co to za ustrojstwo? :ph34r:

Prezentuje się fajnie!

 

Pozdr

M



#772 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 14 lipiec 2015 - 16:01

To stolik pod echo wraz z uchwytami. Kilka postów wcześniej linkował Kolega @Godski.



#773 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 lipiec 2015 - 16:12

No więc dzisiaj zamontowałem stolik z echem. Nie ma potrzeby kleić prowadnic. Przeszkadza tylko trochę gdy wioseł używałem, ale założony był między ławkami przy dulce. Jeśli się chce w tym miejscu mocować, to wskazane przykleić niżej prowadnice dołączone do zestawu. Kwestia stabilności, aku od echa wystarczająco obciąża stolik i jest on bardzo stabilny nawet jeśli założone są wędki w uchwyty.

Pierwszy raz widzę zamontowany. Nieźle.

Gdyby tak tą dolną prowadnicę dokleić to i trolować można.

Jak ktoś chce to na priv.



#774 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 lipiec 2015 - 21:17

przetwornik do echosondy lowrance elite7 - Szukaj w Google

 

...przetwornik jest wsuwany w plastikową wsuwkę (foto) zamontowaną na stałe do metalowego uchwytu widocznego na zdjęciu, który to jest dopiero przykręcony do łódki- poszukuję właśnie tej wsuwki- może ktoś posiada lub dysponuje jakimś linkiem, gdzie ewentualnie zakupić ten element.

 

przetwornik do echosondy lowrance elite7 - Szukaj w Google


  • Wookash lubi to

#775 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 15 lipiec 2015 - 10:16

Chlopaki jestem na jeziorze i robie mapę. Potrzebuje szybkiej informacji w jakiej odległości od poprzedniego śladu mam plywac żeby wyszła spoko mapa? Jaka jest optymalna prędkość?

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Melek

#776 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 lipiec 2015 - 10:25

Odległość między śladami jest zależna od głębokości, jest to związane ze stożkiem. Im płytsza woda, tym mniejszy odstęp pomiędzy śladami. Maksymalna, zalecana prędkość przy robieniu logów to 9,... km/h. 



#777 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 15 lipiec 2015 - 10:43

Na Płytkiej wodzie aż tak mi nie zależy. Chce opłynac głębokości 5-14m, pływam co jakieś 30m. Prędkość ok 7km do 8km max. Będzie coś z tego?

Dziękować!
M


Edit: używam Elitki 7hdi

Użytkownik Melanzyk edytował ten post 15 lipiec 2015 - 10:44


#778 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 lipiec 2015 - 11:47

Prędkośc jest dobra. Zasada jest taka, że ping jest wysyłany co jakiś czas np.: co 1s, więc płynąc wolniej masz większe pokrycie pingów na danym obszarze. Przykład: Płynąć 3 km/h na sladzie długości 100 metrów mam 100 pingów, natomiast płynąc 40 km/h na 100 metrach bedę miał tylko 10 pingów. W związku z tym batymetrię zrobię, ale nie będzie już tak dokładnie odwzorowanego dna jak przy nizszych prędkościach, ponieważ program zrobi symulację, a nie wierną kopię.

Co do pokrycia zobaczysz jak to wyglada po dzisiejszej wyprawie w ReefMasterze, bez symulacji pokrycia dna. Najwyżej kolejnym razem będziesz ciaśniej opływał wodę.



#779 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 15 lipiec 2015 - 12:07

Super dokładna być nie musi. Chodzi o ogólny zarys ukształtowania jeziora. Skoro można zrobić symulacje to raczej powinno wyjść to ładnie. A przepływy wychodzą mi różnie. Raz 25m A Raz Nawet ok 50. Pływam i pływam i ledwo sie przemiescilem. Z obliczeń moich wynika ze szerokość kałuży to jakieś 2,5km.

Dziękuję za pomoc.

M

#780 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 lipiec 2015 - 12:20

Niestety dokładność mapy wymaga pływania. Kałuża około 60 ha, to około 10 GB logów i jest w miarę dokładnie. Wieczorem zobaczysz ile zebrałeś przez cały dzień. Tylko nie popełnij samobójstwa jak stwierdzisz, że mało zebrałeś. Szkoda talentu  B)  50 metrów to już nie jest mało. Możesz pominąc jakieś wzniesienie, lub górkę przy której czaja się pajki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych