Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe Lowrance Elite-7 HDI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
971 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5502 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 lipiec 2015 - 05:39

Panie Rafale jeśli jest to przepraszam za wprowadzenie w błąd. Przez dwa sezony nie odkryłem tej opcji :) i jeszcze pewnie wielu innych. Co do wyświetlania obrazu tak jak pisał kolega. Wszystko zależne od ustawień. Trzeba się pobawić i dostosować do panujacych warunków .

#802 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2015 - 09:00

Co do przedluzenia kursowego to niestety Adamie mylisz się.Jest w Elitce, sam osobiście używam(trzeba poczytać instrukcje i wlączyć opcje)Co do pracy sprzętu do 30 m bez zarzutu podejrzewam ze kolega Jaśko miał włączona opcje w trybie  wędkarskim "Płytka woda"ktora jest przeznaczona na wody do 30m.Na głębsze wody trzeba ustawić"głeboka woda"i sprzet zupełnie inaczej będzie się zachowywał.Pozdro,Rafal

@rafalc
 moim znaniem te wszystkie automatyczne tryby wedkarski ( płytka, głęboka woda, wolny trolling itp) sa kiepskie i powodują w zaleznosci od warunków  błedne wskazania, utratę odczytu dna, zatrzymanie obrazu.
Gdy pływam na "użytek ogólny" nie mam tych problemów. inne parametry ( np.czułosc) zmieniam sobie w zaleznosci od warunków na łowisku.
Dodam tylko, że uzywałem Elitki 7 z róznymi przetwornikami i na płytkich wodach i na morzu.



#803 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 24 lipiec 2015 - 09:41

Zgadzam się, z tym w 100% ze po przejściu na własne ustawienia można wycisnąć z tego sprzętu naprawdę dużo jednakze nie wszyscy to potrafią dobrze zrobić.Osobiscie polecam delikatna korektę dostepna w trybie auto dla nie zaawansowanych uzytkownikow(jeżeli nie maja większych potrzeb strojenia obrazu)Mój kolega tak namieszal w echu ze potem chciał wyslac sprzet do naprawy bo przestalo mu ryby pokazywać :) oczywiście problem tkwil tylko w ustawieniach.Co do używania echa na morzu,nie miałem jeszcze okazji testować wiec nie będę się wypowiadal w tej kwesti,być może tam trzeba już podkrecic lepiej sprzet.



#804 OFFLINE   Jaśko

Jaśko

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaTczew
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Zbroszczyk

Napisano 25 lipiec 2015 - 06:40

Panowie dzięki za szybkie informacje i porady . Nie wiem jeszcze jak w niej uzyskać obraz  np. wycinka samego dna  z dokładnością 3-4 metrów . na głębokościach 30 do 70 metrów . 



#805 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2015 - 10:39

Panowie dzięki za szybkie informacje i porady . Nie wiem jeszcze jak w niej uzyskać obraz  np. wycinka samego dna  z dokładnością 3-4 metrów . na głębokościach 30 do 70 metrów . 

 

 

@Jaśko
masz funkcję dzielonego zoom (split zoom) za jej pomocą mozesz maks x 4 powiekszyć obraz dna i pas wody nad nim. przy 30 m bedziesz miał dno + ok 7 m, przy 70m dno + o k17m. powinno byc OK
O ile się orientuję nie ustawisz w tym modelu wycinka dno + np. 5 metrów.



#806 OFFLINE   Jaśko

Jaśko

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaTczew
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Zbroszczyk

Napisano 27 lipiec 2015 - 17:52

Jeżeli tak jest to będzie ona nieprzydatna na większych głębokościach . Ławice dorsza w chwili obecnej nie przekraczają poziomu 1 góra 2 metry od dna , tak więc przy wycinku 17 metrowym będą ledwo zauważalne . W parametrach podane jest że pracuje w Hdi do 91 metrów . Producent zaleca na wody słone oscylator  50/200 kHz , nie wiem czy to coś da . Płynąłem przez zatokę botnicką gdzie praktycznie woda jest słodka  i tak jak pisałem do 30 m było dobrze natomiast na większych głębokościach totalna kiszka. Nie miałem czasu za dużo przy niej grzebać bo zamontowałem ją za blisko steru i nie było możliwości żeby kolega sterował ja kombinował przy niej .  Pozostanie mi potrenować przy najbliższych wyprawach i zamontować ją wraz z HB . Będę miał skalę porównawczą .



#807 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2015 - 09:13

Jeżeli tak jest to będzie ona nieprzydatna na większych głębokościach . Ławice dorsza w chwili obecnej nie przekraczają poziomu 1 góra 2 metry od dna , tak więc przy wycinku 17 metrowym będą ledwo zauważalne . W parametrach podane jest że pracuje w Hdi do 91 metrów . Producent zaleca na wody słone oscylator  50/200 kHz , nie wiem czy to coś da . Płynąłem przez zatokę botnicką gdzie praktycznie woda jest słodka  i tak jak pisałem do 30 m było dobrze natomiast na większych głębokościach totalna kiszka. Nie miałem czasu za dużo przy niej grzebać bo zamontowałem ją za blisko steru i nie było możliwości żeby kolega sterował ja kombinował przy niej .  Pozostanie mi potrenować przy najbliższych wyprawach i zamontować ją wraz z HB . Będę miał skalę porównawczą .

@ Jaśko
miałem okazję pływac z E7 po Bałtyku i dawała radę takze na 50-60m. Głebiej nie miałem okazji. 
Na śródlądziu na 10-13 m widze pojedyncze sandacze to chyba tym bardziej ławice dorsza powino sie dac zaobserwować.
DSI do 91m nie HDI (HDI to echosonda + obrazowanie DSI)- wszystkie takie wartosci podawane sa dla wody słodkiej, moim zdaniem 50-60 m to max dla DSI i przy małym falowaniu.
przetwornik 50/200 to tyle ze węższy stozek obrazowania echosondy.
Taka funkcja tego wycinka, o której piszesz była by bardzo przydatna, moze ktos z kolegów ja odnalazł.
Uważaj jak zamontujesz dwa echa na raz to beda sie wzajemnie zakłócały- trzeba bedzie ustawieć by pracowały na innych częstotliwościach.
 



#808 OFFLINE   danielst

danielst

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaSTALOWA WOLA

Napisano 30 lipiec 2015 - 10:23

Jestem posiadaczem Elitki 7x  i mam problem takiej natury - echosonda co jakiś czas się zawiesza ekran się zatrzymuje i tyle . Dopiero jak ją wyłączę i uruchomię  zaczyna znowu działać .Czasami dzieje się tak raz na godzinę pływania a czasami co 15 minut . Może wiecie co może być tego przyczyną i jak sobie z tym definitywnie poradzić . Z góry dzięki .



#809 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5502 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 lipiec 2015 - 12:50

Sproboj zmienić soft na nowszy



#810 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 30 lipiec 2015 - 19:09

Jestem posiadaczem Elitki 7x  i mam problem takiej natury - echosonda co jakiś czas się zawiesza ekran się zatrzymuje i tyle . Dopiero jak ją wyłączę i uruchomię  zaczyna znowu działać .Czasami dzieje się tak raz na godzinę pływania a czasami co 15 minut . Może wiecie co może być tego przyczyną i jak sobie z tym definitywnie poradzić . Z góry dzięki .

A próbowałeś zrobić softresert ewentualnie hardreset ?



#811 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2015 - 07:17

Sproboj zmienić soft na nowszy

@siarq
w Elite 7x nie da się zaktualizować oprogramowania.



#812 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2015 - 07:23

Jestem posiadaczem Elitki 7x  i mam problem takiej natury - echosonda co jakiś czas się zawiesza ekran się zatrzymuje i tyle . Dopiero jak ją wyłączę i uruchomię  zaczyna znowu działać .Czasami dzieje się tak raz na godzinę pływania a czasami co 15 minut . Może wiecie co może być tego przyczyną i jak sobie z tym definitywnie poradzić . Z góry dzięki .

 

@danielst
Zrób hard reset tak jak doradzał @Paprykarz
Ponadto:
- nie korzystaj z kreatora ustawień.
- ustaw użytek ogolny a nie jakies tryby płytlka woda, troling, itp - podreguluj czułością w zależnosci od warunków na łowisku.
- redukcja zakłoceń i przejrzystosc powierzchni wyłaczony lub niski
i powinno być po problemie :-)
Pisano już o tym bardzo dużo na tym forum, poszukaj, eksperymentuj z ustawieniami.


  • ledar lubi to

#813 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5502 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 lipiec 2015 - 19:15

faktycznie ma stronie http://www.lowrance....HIRP-en-us.aspxjest o tym mowa ze brak sofu , przepraszam za wprowadzenie w blad . Sadzilem ze jest jak przy hdi , ale nie...Troche lipa jak dla mnie ze brak wsparcia...



#814 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 01 sierpień 2015 - 09:30

faktycznie ma stronie http://www.lowrance....HIRP-en-us.aspxjest o tym mowa ze brak sofu , przepraszam za wprowadzenie w blad . Sadzilem ze jest jak przy hdi , ale nie...Troche lipa jak dla mnie ze brak wsparcia...

Problem jest gdzie indziej. Brak jest mozliwości jego wgrania z powodu braku slotu na karty, którego modele bez GPS nie posiadają. Z drugiej strony HDS bez GPSu można było połączyć kablem sieciowym z modelem wyposażonym w slot i aktualizacja szła...



#815 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5502 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 sierpień 2015 - 08:59

Nawiązując jeszcze do tego softu elite 7x . To przez port NEMEA tez nie da rady ? Serwis w razie draki musi jakoś soft wgrywać. Chyba ze że to są jakieś pamieci które się wymienia. To lowrance w tym modelu się nie popisał.

#816 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 02 sierpień 2015 - 11:10

Jestem posiadaczem Elitki 7x  i mam problem takiej natury - echosonda co jakiś czas się zawiesza ekran się zatrzymuje i tyle . Dopiero jak ją wyłączę i uruchomię  zaczyna znowu działać .Czasami dzieje się tak raz na godzinę pływania a czasami co 15 minut . Może wiecie co może być tego przyczyną i jak sobie z tym definitywnie poradzić . Z góry dzięki .

A czy przypadkiem,nie dzialo się tak jak plywales w upaly?Na dodatek jeżeli echo jest jeszcze w torbie i nie ma czym oddychać(slaba cyrkulacja powietrza)to najzwyczajniej chwilowo się przegrzeje i zaliczy zwieche.Osobiscie tak miałem,teraz przy upale staram się odkrywac echo i niepamietam już kiedy miałem zwieche.Wcześniej zmieniłem jeszcze karte pamięci na klass 10 oraz wgrałem nowy soft i wszystko smiga az milo.Oczywiscie spostrzeżenia kolegow dotyczące ustawien maja także istotne znaczenie,ale czasem problem może być błachy np.zwyczajny letni upal.(co do softu to jestem posiadaczem 7HDI,i tu niema problemu z wgraniem)



#817 OFFLINE   danielst

danielst

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaSTALOWA WOLA

Napisano 03 sierpień 2015 - 12:38

@danielst
Zrób hard reset tak jak doradzał @Paprykarz
Ponadto:
- nie korzystaj z kreatora ustawień.
- ustaw użytek ogolny a nie jakies tryby płytlka woda, troling, itp - podreguluj czułością w zależnosci od warunków na łowisku.
- redukcja zakłoceń i przejrzystosc powierzchni wyłaczony lub niski
i powinno być po problemie :-)
Pisano już o tym bardzo dużo na tym forum, poszukaj, eksperymentuj z ustawieniami.

sorki , ale nie mogę znaleźć jak zrobic ten hard reset może ktoś link podrzuci ?

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.



#818 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5502 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 sierpień 2015 - 12:53

W tym wątku juz była mowa o hard reset powertuj kilka stron wstecz

 

 
 
 
Twardy reset:
 
Urządzenie wyłączyć, nacisnąć i przytrzymać  klawisze powiększania i zmniejszania  w tym samym czasie, nacisnąć  i zwolnic  przycisk PWR, zwolnic wszystkie przyciski, gdy pojawi się  usa mapa.
 
 
 
Hard reset:
Turn unit off, press and hold zoom in and zoom out keys at the same time, press and release pwr key, release all buttons when usa map appears.strona 33 albo 34 tego wątku 

Użytkownik siarq edytował ten post 03 sierpień 2015 - 14:03

  • ledar lubi to

#819 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 04 sierpień 2015 - 10:22

 2 opcja(miekki reset)

-Wcisnac i trzymać przycisk PAGES

-Wcisnac na ok.3 sek przycisk PWR(wlaczania)

-Trzymac Pages do momentu całkowitego  wlaczenia urzadzenia


Użytkownik rafalc edytował ten post 04 sierpień 2015 - 10:23


#820 OFFLINE   TadekCh

TadekCh

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 17:15

Witam, jestem posiadaczem Elite-7 HDI, oczywiscie ze stanow, czy ktos moze sie zemna podzielicz instrukcja pl?