Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Nowe Lowrance Elite-7 HDI


  • Please log in to reply
971 replies to this topic

#121 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,334 posts
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Posted 11 June 2013 - 17:45

Jak spokojne pływanie wiosła ,elektryk , spalina to nie będzie problemów :) .



#122 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,603 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 11 June 2013 - 17:55

Może pogonię prawie nowego HDS-a 5 gen. 2 i kupie tą Elitkę. Ciekawe czy elektronika jest na tym samym poziomie???? i Szkoda, że Elitka ma mniej przycisków.



#123 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,334 posts
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Posted 11 June 2013 - 18:01

Może mniej przycisków , ale menu proste , jak ktoś miał styczność z echem da radę , a tu jeszcze PL menu :) .Seria warta uwagi , na pewno lepiej będzie się sprzedawać niż samo Elite 5 , Elite 5 DSI, ale trzeba kasy dołożyć do zakupu.


Edited by Kajtelek2, 11 June 2013 - 18:05.


#124 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 posts
  • LokalizacjaTychy

Posted 11 June 2013 - 18:53

 Ciekawe czy elektronika jest na tym samym poziomie???? 

nie wiem jak w hds ale elitka troche `mysli` kiedy szybko przyciskamy klawisze Taka ciekawostka :) 



#125 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,603 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 11 June 2013 - 19:29

HDS działa błyskawicznie.



#126 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,334 posts
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Posted 11 June 2013 - 20:04

To może następna Elite 7 HDI drugiej generacji będzie szybsza.HDS gen1 chodził wolniej to zrobili gen2.



#127 OFFLINE   cosmo

cosmo

    Nowy

  • Oczekujący na akcept
  • Pip
  • 8 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Posted 12 June 2013 - 08:38

No właśnie HDS działa szybko i płynnie, ale seria Elite i Mark ma tak zwana zwieszkę przy wprowadzaniu zmian, więc nie wiem czy to dobry pomysł kolego na sprzedanie HDS i kupienie Elite ;) moim skromnym zdaniem jest to nie warte. Pewne jest to że Elite-7 ma ograniczone możliwości rozbudowy, sprawa inaczej zupełnie wygląda w HDS ale to kosztuje :)

HDS działa błyskawicznie.



#128 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 posts
  • LokalizacjaTychy

Posted 12 June 2013 - 11:06

elitka mimo 7 calowego ekranu jest zgrabna i lekka. Miesci sie w coverze. To ze poruszanie sie po menu nie jest blyskawiczne nie uwazam za wade, przeciez nad woda glownie zmieniamy widoki ekranu, czulosc i colorline. Pokrywa slotu karty sd mogla by byc w jakis sposob dokrecana a nie tylko na wcisk- moze sie czepiam ale kiedys deszcz zalal mi echosonde przez moje niedbalstwo (zbyt slabe dokrecenie srubki ktora przyciskala uszczelke). Koniec czepiania sie... Mysle ze to swietne przenosne combo dla naszych krajowych wedkarzy. W tej cenie nie ma drugiej echosondy 3w1 z tak duzym ekranem

Rozbudowany HDS- nie patrzac juz na cene uwazam za rozwiazanie stacjonarne, czyli montaz na lodzi.



#129 OFFLINE   cosmo

cosmo

    Nowy

  • Oczekujący na akcept
  • Pip
  • 8 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Posted 12 June 2013 - 11:29

Witam kolegę,

  czy możesz mi napisać na priv ile Parker zażyczył sobie za dogranie polskiego języka?

witam

panowie kolega przywiozł mi te ech z włoch - i tez mialo byc z polskim menu - i lipa - w parkerze za kilka dni dopiero beda mogli mi wgrac polski jezyk , ale juz odplatnie - nie wiem jeszcze ile zawolają ?

 

 

czy posiada ktos polską instrukcje i przeslal by na meila ? chciał bym troszke zalapać o co tam chodzi z co poniektórymi funkcjami .

 

dzieki za odpowiedz



#130 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,953 posts
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Posted 12 June 2013 - 11:47

Cosmo obawiam się, że tanio nie będzie za HDSy zawołali w Parkerze tak jak poniżej w cenach euro i netto

 

Podaję ceny za usunięcie blokady GeoFencing:

- HDS5  - 250 Euro netto

- HDS8  - 650 Euro netto



#131 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,603 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 12 June 2013 - 12:01

A może ktoś chętny na zamianę HDS5Gen 2 - Elite 7?



#132 OFFLINE   john_1

john_1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 posts
  • Imię:Janusz

Posted 08 July 2013 - 16:30

Witam kolegow,
ostatnio mialem sytuacje w ktorej moja elitka 7 sie zawiesila na samym poczatku uruchamiania na napisie lowrance elite a poniewaz musialem pogrzebac w necie zeby znalesc sposob restartowania w takiej sytuacji poniewaz instrukcja o tym nie wspomina a na infolini kazali mi pezyslac echo to ponizej podaje sposob na "miekki" restart :
1. Wylaczyc echosade
2. Wcisnac i trzymac wcisniety caly czas przycisk pages
3. Wcisnac na 3 sekundy przycisk wlaczajacy sonde
4. Trzymac wcisniety przycisk pages do momentu calkowitego uruchomienia sie echosondy
Jesli ktos ma jeszcze jakies spostrzezenia prosze o informacje.

Z wedkarskim pozdrowieniem
Janusz

#133 OFFLINE   daroda496

daroda496

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 posts

Posted 08 July 2013 - 20:43

Mój HDS-8 1Gen. zawiesił się na początku uruchamiania na kolejnych czterech wyprawach wędkarskich. Nie wiedziałem jak się robi reset więc pozbawiałem go napięcia i startowałem od początku. Na piątej wyprawie już nie dał się uruchomić. Ładował program, zawiecha i nic dalej. Dowiedziałem się jak zrobić reset miękki i twardy, ale nic to nie dało. Jest w naprawie gwarancyjnej. Mam nadzieję, że z Elitką to nie to samo co z moim HDS-em, ale radzę wzmóc czujność bo to może być podobnie, czego oczywiście koledze nie życzę. Pozdrawiam!



#134 OFFLINE   radosla

radosla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 posts
  • LokalizacjaMława

Posted 10 July 2013 - 12:07

Witam

Mam ciekawy problem z Elite 7 płynąc w ślizgu wyświetla błędne dane o głębokości co jest zrozumiałe. Natomiast nie rozumiem dlaczego po zatrzymaniu łodzi nie uaktualnia dobrze głębokości i jest konieczny reset czyli wyłączenie i ponowne włączenie echosondy -  oczywiście czekam długo ale to nic nie daje. Najczęściej pokazuje 0,5 m na obojętnie jakiej głębokości.

Ma ktoś jakiś sposób by nie wyłączać echosondy za każdym razem kiedy płynę w ślizgu.

Na dziś dzień wyjmuje przetwornik z wody i wtedy wchodzę w ślizg to oczywiście pomaga ale jest kłopotliwe czy częstej zmianie miejscówki.

 

Pozdrawiam

Radek



#135 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,953 posts
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Posted 10 July 2013 - 12:20

W takich sytuacjach można wyłączać sam sonar bez wyłączania całego urządzenia. Opcja taka jest dostępna w Humminbirdach i myślę, że również udostępnia ją Lowrance. Ale zaraz sprawdzę.

Odpaliłem Elitkę 7 i ... kupa :o . Lowrance znowu z tyłu. Wbrew pozorom to dosyć przydatna funkcja, szkoda.


Edited by Paprykarz, 10 July 2013 - 13:27.


#136 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 posts
  • Lokalizacjanad wodą

Posted 10 July 2013 - 12:50

z tego co pamietam bawiac sie Elitką 7 była tam opcja sonaru dla trollingu

 

moze po jej uruchomieniu bedzie dobrze?



#137 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 posts
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Posted 10 July 2013 - 17:58

Standby wyłącza sonar i ekran.


Edited by AnrzejT, 10 July 2013 - 17:59.


#138 OFFLINE   Sebus

Sebus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 posts
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Sebastian

Posted 11 July 2013 - 21:31

Witam :)

ja mam problem z Elite 7-HDI. Sprowadzałem ze Stanów. I niby pokazuje wszystko ok ale DSI nie pokazuje wgl tzn pokazuje takie jak by dno ale te dno jest takie jak by takie kreski narysował długopisem, nie wiem jak to ustawić ale przełączałem wszystko i nic sie nie zmienia :( może mi ktoś coś doradzić ? :)



#139 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,953 posts
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Posted 12 July 2013 - 06:15

Proponowałbym zrobić zrzut ekranu i dodać do postu, wtedy wszyscy będziemy wiedzieć że rozmawiamy o tym samym. Czy ten efekt występuje zarówno w częstotliwości 455 kHz jak i 800 kHz ?



#140 OFFLINE   Sebus

Sebus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 posts
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Sebastian

Posted 12 July 2013 - 09:39

tak na obu częstotliwościaj jest to samo :( postaram sie jak najszybciej dotrzeć nad wode i zrobić jakąś fotkę