Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

OKONIE NILOWE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 09 luty 2013 - 00:13

Powiem tak. ŁOJEZU !!! Nawet nie chciałbym mieć takiego na kiju, niech ktoś inny z ekipy złapie. Mnie wystarczy że takiego zobaczę na żywo. Nie myślałem że kiedyś to powiem, ale to dla mnie za duża ryba do wędkowania :)

 

Damy radę :)



#22 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 09 luty 2013 - 01:25

Pewnie, że tak, jak nie będą brały :)



#23 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 09 luty 2013 - 14:29

Ogromne rybska ale wydaje mi się że 4 zdjęcie jest zmontowane .



#24 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 luty 2013 - 15:14

Obejrzane - na pierwszy rzut oka tak wygląda, ale jak sie przyjrzec to.. mozliwe ze nie :D



#25 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 10 luty 2013 - 19:45

Pewnie, że tak, jak nie będą brały :)

Brać powinny, tym bardziej, że na jeziorze jest mała presja wędkarska.

Miejscowi rybacy nastawiają się głównie na tilapię.



#26 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 10 luty 2013 - 22:39

:) Mam już potwierdzenie że startujemy z Garf Hussein, jedziemy tam prosto z lotniska i śpimy na łodzi. A następnego dnia, wcześnie rano wypływamy na południe.



#27 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 28 luty 2013 - 20:58

:) Mam już potwierdzenie że startujemy z Garf Hussein, jedziemy tam prosto z lotniska i śpimy na łodzi. A następnego dnia, wcześnie rano wypływamy na południe.

Mam nadzieję, że już jesteście w zasięgu sieci komórkowej, a nie tylko satelitarnej (jak na większości terenu j. Nasera).

Czekam na info. I jakieś foty z okoniami oczywiście . . .



#28 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 04 marzec 2013 - 09:09

Cześć Muskie, w drugim wątku "Szukam chętnych na styczniowy wyjazd nad jezioro Nassera" wrzuciłem kilka zdjęć z tej wyprawy. Jak się oporządzę w domu to przygotuję pełną fotorelację. Cieszę się że Ci się podobało pod wodą w Morzu Czerwonym. To co widziałeś to tylko wierzchołek góry lodowej, tam jest dużo więcej do zobaczenia, trzeba zrobić kurs nurkowy i wracać pod wodę :) Wyprawa nad Nassera udała się moim zdaniem bardzo, chociaż odbyła się w lutym, miesiącu który uważany jest za słaby na te ryby. Na czterech łowiących było sporo ryb, choć tych ponad 10 kilo tylko chyba trzy, oraz sporo ryb w przedziale 2-6 kilo. Ale mniejsze ryby łowione na lekkie spinningi z brzegu, a szczególnie tigery dostarczały niesamowitych emocji i łowiliśmy ich dużo. Tigery to szalone ryby, zdarzało się że były trzy brania podczas jednego ściągania przynęty, każde zakończone krótkim holem i spadnięciem ryby z haka, co nie przeszkadzało następnej uderzyć w przynętę jak tylko zwolniło się przy niej miejsce :) Niesamowita agresja tych ryb, szybkość i częste wyskoki nad wodę, skutecznie zabierały czas przeznaczony na łowienie okoni. Bywało że pół dnia zamiast trollingować za dużym okoniem, łowiliśmy z brzegu tigery, a przyłowem były 0,5-6 kilogramowe okonie i tilapie. Jeśli będą chętni na kolejny wyjazd to wracam tam bardzo chętnie. Od połowy marca zaczyna się dobry okres na ryby w tym jeziorze. Tygodniowy wyjazd zostawia niedosyt łowienia i wrażeń estetycznych (piękne krajobrazy), więc fajnie było by tam pojechać na dwa tygodnie. Jest pomysł żeby zrobić w tym czasie trasę: pierwszy tydzień Gerf Hussien - Abu Simbel, prawy brzeg jeziora, a w drugim tygodniu powrót do Garf Hussein jego lewym brzegiem. Jeśli będą chętni na taki wyjazd, to ja jeszcze jestem nierozpakowany :)



#29 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8010 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 marzec 2016 - 17:23

Sporo ciekawego info :) 

Lowil ktos jeszcze okonie nilowe w innych czesciach Afryki, np w Ugandzie (Jez Wiktorii)?



#30 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 13 marzec 2016 - 09:29

Znajomi byli w 2012 na j. Wiktorii. Trudne warunki, ogromna woda i bardzo duża presja rybaków.

Dużo lepsze efekty były na j. Nasera. Tylko warto pojechać na środkowy odcinek egipskiej części jeziora, w pobliżu Garf Hussein.

Tam jest mnóstwo miejscówek, mała presja rybacka (miejscowi poławiają głównie tilapię), jezioro ponownie się odradza.


  • Del Toro lubi to

#31 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8010 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 13 marzec 2016 - 14:58

Ciekawy filmik, troche oczywiscie przesadzona dramaturgia itd, 

 



#32 OFFLINE   Peterx

Peterx

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaKalnikòw
  • Imię:Piotr

Napisano 13 marzec 2016 - 22:29

Też bym takiego chciał złowić😉




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych