Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Rządza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 16 kwiecień 2014 - 14:26

Kiedyś tak , obecnie miejscowi skłusowali pstrąga, osobiście polecam odcinek od miejscowośći Osęczyzna do Ludwinowa.



#22 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 164 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 15:55

Kiedyś tak , obecnie miejscowi skłusowali pstrąga, osobiście polecam odcinek od miejscowośći Osęczyzna do Ludwinowa.

Tomek:) nie polecaj

pustynia....zostały tylko w pamięci

W górnym odcinku były pstrągi jak zarybiało WTP i Okręg Siedlce obecnie no cóż...połazić można ale nawet jak trafisz cokolwiek proszę wypuść bo to być może jeden z kilku które ocalały

Co do kleni to nigdy na odcinku gdzie były potoki nie widziałem kleni,nigdy też nie słyszałem o ich złowieniu.

 

Przypominam że mimo wszystko to nadal woda górska i obowiązuje dopłata na górskie w OM...żeby nie było że nie wiedziałem:)



#23 OFFLINE   prabart

prabart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWaWa
  • Imię:Bart

Napisano 02 listopad 2015 - 11:24

bywa ktos nad Rządzą?



#24 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 grudzień 2015 - 10:19

Tylko do końca sierpnia wszyscy zaglądają. ;)


Użytkownik bob61 edytował ten post 04 grudzień 2015 - 10:20


#25 OFFLINE   ASZCZEPAN

ASZCZEPAN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaSłupno
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Szczepański

Napisano 03 luty 2018 - 23:03

Witam kolegów ,

 

Byłem dzisiaj na rzece Rządza w Starych Załubicach z kijkiem na okonia , bardziej dla zdrowia i chęci pomachania.

Stałem koło mostu i z mostu pan miejscowy co mieszka przy samej wodzie zagadnął czy biorą? odpowiadam że nie ale przyjemnie postać i pooddychać świeżym powietrzem , po krótkiej wymianie zdań pan zaczyna opowieść jak to na jesieni bolenie brały i jednego dnia złapał 20 sztuk , 10 zapakował w słoiki z octem a resztę rozdawał nad wodą , ale to nic, jego kolega złapał 61 sztuk !!! byłem w szoku.

Dalej opowiada,  jak to na szarpaka liny łapał , nie wytrzymałem i pytam czy wie co to limit dzienny i kłusownictwo ale już nic nie odpowiedział tylko odjechał rowerem . Ręce opadają , co w tych ludziach siedzi ,że mają taki opór żeby wypuścić złapaną rybę ponad limit, pomijam fakt ,że boleń nie smaczny i ościsty o reszcie nie wspomnę.

I te wszechobecne butelki po wódce i inne śmieci po zanętach na brzegu i w wodzie ,...tracę wiarę w ludzi , jak z tym walczyć ???

 

Może jakaś ogólnopolska akcja informacyjna na t-shirt na wzór "Uwalniajmy Okazy" , "Zabieramy Śmieci z nad Wody " , mam wrażenie ,że za mało o tym się mówi i PZW to ignoruje.

 

Pozdrawiam,

 

Adam Szczepański.


  • Rodu lubi to

#26 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 03 luty 2018 - 23:11

Chyba tylko wymiana pokoleniowa może cos zmienić w tym temacie.

Takie akcje sa na porządku dziennym kiedy to nieco starsze pokolenie przesiaduje nad wodą.

 

Oni to przeważnie sa zdania, że to co uda się upolować, to laduje "w garnku".

To jeszcze takie zakorzenione nawyki z czasów kiedy nic nie było i człowiek tylko sie rozglądał gdzie tu można coś "upolować" żeby do gara włożyć.

 

Troche to smutne, ale jak próbujesz jeszcze z takim delikwentem rozmawiać nad wodą, i w dobrej wierze go nieco próbować uswiadomić, to jesteś potraktowany niczym zbir, który to chce mu ukrucić żródło białka.



#27 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 luty 2018 - 23:15

Oj tam, dziadki połowili trochę.
U mnie wieść gminna niesie- że szefa którejś straży  upolowali z siatą trzystu metrową  :angry:


  • AdamCh, ady i eRKa lubią to

#28 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 03 luty 2018 - 23:35

Ja przez takie rozmowy,żeby ich uświadomić , straciłem znajomych ( w dupie mam to ) U mnie na Odrze wprowadzili dla ościennego województwa(potoczna nazwa katowiczaki) tylko 2 dni na zabieranie ryby ten odcinek nazwany byl przetwórnią. Wielokrotnie widziałem stosy łusek i odcięte łby pięknych ryb . 


  • eRKa lubi to

#29 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2018 - 07:39

Kolego ASzczepan z tymi boleniami to niestety prawda😂 był w zeszłym roku czas tak ok 7 dni że bolki brały w każdym żucie i na ul była zabawa. SZkoda Bolków ale przynajmniej okonie miały w tamtym roku spokój bo nie weszły jesienią taką ilością jak zawsze😁.Co do klusoli tam to norma od siat po szarpak.

#30 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 04 luty 2018 - 09:11

To mówicie że syf u nas w POlszy nad wodą :P

Ale podobno my tych Francuzów widelcami uczyliśmy jeść  ;)  tak jakiś POseł gadał


  • eRKa i S.N. lubią to

#31 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 04 luty 2018 - 10:32

Ja bym nie zawężał tego tematu do miejscowych. Całe stada miesiarzy z bliższych i dalszych okolic wiosną ściągają nad Rzadze dożynać ostatnie stada linów. Słyszałem kilka razy jak to się "wędkarze" chwalili że miejscówki na telefon się zdobywało. Taka czysta postać komuny, wspólne - znaczy się niczyje, znaczy się moje, bo jak ja nie "zabezpieczę" to inni napewno ukradną.
  • ady lubi to

#32 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 luty 2018 - 11:18

Nie chcę być złym prorokiem ale kiedyś duża część z nas na emeryturach zasili rzesze mięsiarzy. Jak emerytury będą po 1000zl to już widzę jak będziemy wypuszczać sandacze. I boleń w occie będzie smaczny. Póki to się nie zmieni a raczej się nie zmieni mięsiarzy nie ubędzie i wymiana pokoleniowa nic tu nie da. Będzie decydował prosty rachunek ekonomiczny.

Użytkownik wujek edytował ten post 04 luty 2018 - 11:20


#33 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 04 luty 2018 - 11:31

Witam.

Skilos ... nie miej pretensji do kogoś, kto zabiera ryby w ilości dozwolonej regulaminem. Ma do tego prawo.

Jeżeli przekracza to prawo i nie stosuje się do limitów, wymiarów i okresów ochronnych to nie jest ani wędkarzem ani katowiczakiem tylko pospolitym przestępcą.

Miej natowmiast pretensje do Zarządu swojego własnego okręgu że pieniądze jakie płącą te katowiczaki po prostu przejadają, a nie potrafią ich właściwie spożytkować choćby na dodatkowe etaty dla strażników, mogących stale i regularnie odwiedzać odcinki wód o których mówisz.

Idę o zakład że wszelkie procedery niezgodne z prawem i regulaminem, skończyły by się po zaledwie 2-3 tygodniach takich intensywnych kontroli.

A i Twój okręg zarobił by na nich porządnie ...  ;)

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 04 luty 2018 - 11:31


#34 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4557 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 luty 2018 - 11:34

Witam.

Skilos ... nie miej pretensji do kogoś, kto zabiera ryby w ilości dozwolonej regulaminem. Ma do tego prawo.

Jeżeli przekracza to prawo i nie stosuje się do limitów, wymiarów i okresów ochronnych to nie jest ani wędkarzem ani katowiczakiem tylko pospolitym przestępcą.

Miej natowmiast pretensje do Zarządu swojego własnego okręgu że pieniądze jakie płącą te katowiczaki po prostu przejadają, a nie potrafią ich właściwie spożytkować choćby na dodatkowe etaty dla strażników, mogących stale i regularnie odwiedzać odcinki wód o których mówisz.

Idę o zakład że wszelkie procedery niezgodne z prawem i regulaminem, skończyły by się po zaledwie 2-3 tygodniach takich intensywnych kontroli.

A i Twój okręg zarobił by na nich porządnie ...  ;)

Pozdrawiam.

 

Skoro wszyscy o wszystkim wiedzą to o co kaman ... ? Pytanie zdaję się retoryczne ...



#35 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 04 luty 2018 - 11:35

Ano. Niestety to nie to że ludzie to ch...e. Rozchodzi się po prostu o ekonomię.



#36 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 luty 2018 - 11:46

Ludzie też uje bo jak to mowią bieda to często nie stan portfela a umysłu, ale doliczajac prawdziwą biedę to raczej nie liczyłbym na poprawę. Nie sądze żeby kubki smakowe emeryta bardzo różniły się od kubków celebryty, wiec pewnie i on się krzywi jedząc bolenia i z chęcia by opedzlował łososia, ale jak w brzuchu burczy to i boleń smaczny.

Użytkownik wujek edytował ten post 04 luty 2018 - 11:49

  • Jozi, Krab i Krzysiu lubią to

#37 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1901 postów
  • Imię:Robert

Napisano 04 luty 2018 - 12:40

Róbmy swoje - wypuszczajmy , uświadamiajmy . Odpowiednie kary i ich nieuchronność , to metoda na te patologie .

Odwracanie głowy i brak reakcji , tylko ich ,,rozpuszcza" .



#38 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 04 luty 2018 - 12:42

A może raczej wszystko wytłuczmy , to wtedy będzie jak po wojnie że nic nie było tylko kartofle i przejrzą na oczy ;)



#39 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1901 postów
  • Imię:Robert

Napisano 04 luty 2018 - 13:05

I rybki  na kartofle brały ;

 



#40 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 04 luty 2018 - 13:10

Tak było ! :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych