Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Porządki" na Forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 27 styczeń 2013 - 10:00

Panowie,

skoro zawiązała się już grupa dbająca o ład w Działach Sprzedam-Kupię to może należy także zawiązac Komitet  ;)  pomagający dbac o poprawnośc językową na Forum. Nie chodzi oczywiście o wytykanie pojedyńczych błędów ortograficznych czy literówek, bo to może przytrafic się każdemu, ale niektóre posty wprost wołają o pomstę do nieba - całkowity brak interpunkcji, błędy ortograficzne, niechlujnośc, wulgaryzmy - są świadectwem braku szacunku do współużytkowników Forum.

Ja ze swojej strony deklaruję pomoc w tej walce  :) .

Może warto umieścic odpowiedni  zapis w Regulaminie?

A na koniec kamyk do ogródka Moderatorów i Admina: Regulaminy są bardzo mało widoczne, trudno je znaleźc ( w Dziale:  "Regulaminy, uwagi i spostrzeżenia na temat jerkbait.pl" istnieje podtytuł:

"W tym forum znajdziesz regulaminy jerkbait.pl." i rzeczywiście, znajdziesz,ale jak długo poszukasz - Regulaminy są na 2, 4, 5 stronie) - komu się będzie chciało ich szukac?. Jeżeli wymagamy przestrzegania reguł to niech będą one wyraźnie wyznaczone i dostępne. 
pozdrawiam:
Sławek


#2 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 06 luty 2013 - 13:08

Witam,czy w takim razie należy ganić ludzi ludzi chorych np.na dysortografię,dysleksję czy dysgrafię...?Pytam z ciekawości,bo takich osób jest wiele (ok 10% społeczeństwa)a nie każdy w swoim profilu czy jako podpis pod postem chciałby napisać "przepraszam ale jestem zdiagnozowanym dysortografikiem"....pozdr



#3 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 06 luty 2013 - 13:15

Dla osób przez Ciebie wymienionych istnieje możliwość korzystania np. z edytora tekstu z polskim słownikiem (tworzenie w nim tekstu i późniejsze wklejenie go na forum). Można? Można. Trzeba tylko chcieć. Co więcej, taka pomoc, w zakresie ortografii, oferowana jest przez sam silnik forum.

 

Pewnie, prościej i szybciej jest kaleczyć ojczysty język, serwując "dys-wymówkę", o której jeszcze kilka(naście) lat temu nikt nie słyszał, a gdy błędy były domeną ludzi najzwyczajniej niewykształconych a nie "chorych". Teraz to takie wygodne i proste :rolleyes:



#4 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 06 luty 2013 - 13:21

co nie zmienia faktu,że jest to choroba,a zapytałem bo byłem ciekaw po prostu rozwiązania pomysłodawcy....dzięki i pzdr



#5 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 06 luty 2013 - 13:26

Być może ktoś... chory przeczyta naszą pogawędkę i podzieli pogląd, co do łatwości uniknięcia błędów, a nawet zechce ich nam w ten sposób oszczędzić? ^_^

 

Pozdrawiam,

 

Radek



#6 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 06 luty 2013 - 13:31

No cóż,jest w tym wiele prawdy...Miejmy tylko nadzieję,że ten pogląd znajdzie wielu "takich" odbiorców... :rolleyes: Pozdrawiam... :)



#7 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 06 luty 2013 - 21:13

Moim zdaniem jak ktoś przegina ewidentnie to można by zwracać uwagę itd.Jednak bez przesady to nie jest forum o apaszkach "bułkę przez bibułkę".


  • krystiano1981r lubi to

#8 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 06 luty 2013 - 21:40

Choroba to jest; taka sama jak związki partnerskie  :D

Zwykłe niechlujstwo i kakografia, w bylejakości i niedouczeniu asumpt swój mają.



#9 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 07 luty 2013 - 08:31

Moim zdaniem jak ktoś przegina ewidentnie to można by zwracać uwagę itd.Jednak bez przesady to nie jest forum o apaszkach "bułkę przez bibułkę".

Zgodnie z zamysłem OP, zresztą ;)



#10 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 16 marzec 2013 - 13:15

Dopytam w wątku "porządki", gdyż o porządek mi chodzi.

Bardzo przepraszam za pewne słowa które tu przytoczę, ale uważam rzecz za godną wyjaśnienia i bez pewnych cytatów nie potrafię właściwie uzasadnić swojej wątpliwości.

 

"Dostałeś link, nie potrafisz go kliknąć ? Googli nie umiesz u żywać ?  Gdybyś się odrobinę wysilił to nie zadawałbyś takich pytań, ale skoro chcesz zaistnieć jako ignorant to droga wolna.(...)"

 

"Żal mi ludzi, dla których świat wokół jest zawężony do wypluwek, zarybień i przerabiania świata pod kawałek kijka z linką."

"(...) Teraz było o eleminacji kormoranów za pomocą dzikich kotów, postanowiłeś po raz kolejny wypluć swoje wypluwki i dop... się do mnie, jak przystało na osobnika bez argumentów - pisząc jako głos wielu. Jak rozumiem, popierasz pomysły z kotami, bo wcale tego nie skomentowałeś - więc przykro mi ale wyczerpałeś swój limit."

"Mari - bardzo chętnie odpowiem na to pytanie : idź łapać dzikie koty. Gdybyś nie załapał, bo wyraźnie nie kojarzysz faktów - jakie pytanie, taka odpowiedź.(...)"

"Pytanie nie jest precyzyjne tylko głupie w kontekście wątku, ale rozumiem, że masz taki szczeniacki spósób poniżania myślących inaczej. Nie wiem skąd jesteś, pewnie z daleka od miejsca, które opisałem i wielu innych w okolicy, pełnych ptaków. 

Tak na początek - poczytaj, dowiedz się, potem wróć i grzecznie przeproś.

 

Tego typu sformułowania uważam za co najmniej niegrzeczne, wręcz obraźliwe dla interlokutorów. Gdy w stonowany, acz nieco żartobliwy sposób zwróciłem uwagę szanownego kolegi, by zechciał zrewidować swoją postawę, by zaprzestał obrażania - mój post został poddany moderacji!

Jako że - z ręką na sercu - nie chcę zostać zbanowany, pragnę wiedzieć, co wolno, a czego nie wolno mi czynić. 

Jak rozumiem, sformułowania typu "Tak na początek - poczytaj, dowiedz się, potem wróć i grzecznie przeproś" wolno mi w stosunku do kolegi grzecznie o coś pytającego używać, ale nie wolno cytować? Którym to stwierdzeniem tak bardzo uraziłem kolegę @Friko, że musiał mój wpis wysłać w niebyt?

Czy stwierdzenia w stosunku do kolegi, który - moim zdaniem - nadużył zasad, powiedzenie o nim, że jest skromny, uczynny, staranny w doborze słów było atakiem na niego? A może stwierdzenie o jego niewątpliwej inteligencji? 

Czy w kontekście tego wszystkiego, co i w jaki sposób wcześniej napisał, moje stwierdzenie o jego zbyt wybujałym ego było takim przekroczeniem zasad, że należało wpis czym prędzej poddać moderacji?

Nie podaję tu nicku cytowanego kolegi, bo absolutnie nie chodzi mi o personalny atak na wyżej wymienionego, chcę tylko wiedzieć, jakie granice przekroczyłem, by nigdy więcej się do nich nie zbliżać.

Z poważaniem

Janusz






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych