Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Regulamin Giełdy - pytania i odpowiedzi ( FAQ )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
519 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 12 sierpień 2016 - 09:27

dla mnie nadal najważniejsze pozostaje to "dlaczego" w ostatnim wersie mojego posta :)

 

ps. "Cena w przypadku rezerwacji kasujących się przy deklaracji kupna (czyli de facto ich braku) nie gra ważącej roli." - jak to nie, jak XX osób ma rezerwować, to Sprzedający woli Sprzedać osobie bez "Koleżeńskiej Negocjacji", ale oczywiście - patrz niżej ;)

 

inna sprawa, że konstrukcja logiczna "Rezerwacja na Xh - deklaracja kupna kasuje Rezerwacje" ma średni sens :)

 

tylko jaki jest sens miętolenia tego tematu ? tyle razy powtarzane : Portal nie ingeruje w transakcje, Sprzedający sam ustala zasady (nawet głupie), Kupujący nie ma obowiązku nawiązywania transakcji (rezerwacja na tych zasadach, które są dla niego głupie lub się z nimi nie zgadza) - ja już odpadam :)


  • Friko i cristovo lubią to

#322 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 12 sierpień 2016 - 09:32

Robert, ja wiem (sam po sobie), że jak ma się czyste intencje i wie czego się chce (choć czasami potrzeba kilka chwil na analizę), to może trudno się z niektórymi rzeczami pogodzić, ale naprawdę "Kosmici Atakują" ;)


  • BOB lubi to

#323 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 12 sierpień 2016 - 10:06

To ja spadam bo nie cierpię "Gwiezdnych wojen" ;)  :D


  • Hunter_pike lubi to

#324 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2016 - 12:33

Mam problem z Giełdą "Sprzedam", bo na moich obecnie wystawionych ogłoszeniach o sprzedaży kijów i kołowrotków, pojawiające się w nich wpisy moje i zaglądających na te ogłoszenia, nie przesuwają tych aukcji na początek kolejki.

 

Jako sprzedającemu, zależy mi na tym przesuwaniu się na początek kolejki, bo:

- jako sprzedający, moim oczywistym celem jest jak najszybsze sprzedanie wystawionych rzeczy - tego nie ma co ukrywać.

- Nie ma również co ukrywać, że liczę na to, że zainteresowanie wystawionym przeze mnie np. towarem A, wpłynie pośrednio na możliwość zauważenia towaru B wystawionego w tym samym ogłoszeniu,

Nie mam przy tym poczucia, aby pojawiające się wpisy w wyżej wspomnianych ogłoszeniach były próbami sztucznego "podbicia" ogłoszenia, a więc nie mam poczucia, że jestem w moich oczekiwaniach nieuczciwy w stosunku do innych sprzedających.

 

A już kompletnie nie rozumiem powyższego w momencie obniżania cen w ogłoszeniach przez sprzedającego (co notabene właśnie zrobiłem w dwóch z trzech ogłoszeń) - jak potencjalni kupujący mają dowiedzieć się o tej obniżce, skoro po napisaniu moich postów o obniżce, te ogłoszenia nadal tkwią w mroku czwartej czy piątej strony, do których moim zdaniem mało który kupujący dotrze?

 

Czy ktoś może wytłumaczyć, jaka logika rządzi ww. kolejkowaniem ogłoszeń i dlaczego dzieje się tak, jak to opisałem powyżej?

 

Pozdrawiam,

Marcin



#325 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 12 sierpień 2016 - 12:37

Ta cała konwersacja jest nawet zabawna...i kusi mnie, jako osobę nad wyraz złośliwą, włożenie kolejnego badyla w jej szprychy :rolleyes: W związku jednak z całkowitą dziecinadą, jaka by tu zaraz zapanowała, ugryzę się w palce...

 

 

Marcin, jakiś czas temu nastąpiły na giełdzie wiekopomne zmiany, to co jest, nazywamy kompromisem. I to wcale nie jakimś tam zgniłym, wszystko teraz fajnie działa, o ile jakaś duszyczka nie obrazi się na "brak logiki" B) Ogłoszenia wiszą dwa tygodnie i nie są podbijane. Edytować możesz tylko przez godzinę, później musisz pisać kolejny post niżej. Wszyscy się już do tego przyzwyczaili...chyba :rolleyes:

 

Pozdro,

cristovo


Użytkownik cristovo edytował ten post 12 sierpień 2016 - 12:42


#326 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2016 - 12:45

Ja się nie obrażam, ja pytam  :).

Czyli obudziłem się "poniewczasie"...

Ok, zaczynam w takim razie się przyzwyczajać  :P.


  • BOB lubi to

#327 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2016 - 12:57

Tak Marcin, tyle było użerania z nieregulaminową aktualizacją / podbijaniem ogłoszeń że poszliśmy po rozum do głowy i zrobilismy tak jak jest teraz.

Ilość pracy moderatorów związanej z Giełdą spadła o 95%. Punkty ostrzeżeń za naruszenie regulaminu Giełdy obecnie należą do rzadkości.  Obecny model ma naprawdę sporo plusów. I raczej jest to już model docelowy chyba że zmienimy kiedyś platformę techniczną forum na bardziej zaawansowaną z większymi mozliwościami.


  • mario, Piotrek Milupa i Hunter_pike lubią to

#328 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2016 - 13:02

Ok, Friko, rozumiem, dzięki za dodatkowe argumenty.


  • mario lubi to

#329 OFFLINE   Lebson

Lebson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 08:27

Witam,

Jestem tu nowy i chciałem coś kupić na giełdzie ale nie mogę komentować? Co mam zrobić?



#330 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 30 sierpień 2016 - 08:56

Napisać priv do sprzedającego - chyba najprościej.  ;)



#331 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 30 sierpień 2016 - 09:04

Witam,

Jestem tu nowy i chciałem coś kupić na giełdzie ale nie mogę komentować? Co mam zrobić?

 

Kolego tu masz regulamin giełdy: http://jerkbait.pl/t...łdy-jerkbaitpl/

Szczególnie powinien zainteresować Cię 1 pkt., w którym jest zawarta odpowiedź na Twoje pytanie:

 

1. Z działu „Giełda” jerkbait.pl korzystać mogą Użytkownicy posiadający uprawnienia nadane przed administratora. Administrator zastrzega sobie prawo do modyfikacji uprawnień w każdym czasie, bez podania przyczyn. Od dnia wejścia w życie niniejszego regulaminu (07.09.2015r) do korzystania z Giełdy uprawnieni są Użytkownicy zarejestrowani na portalu jerkbait.pl dłużej niż 30 dni, mający minimum 30 napisanych wiadomości.


Użytkownik coma edytował ten post 30 sierpień 2016 - 09:04

  • Piotrek Milupa lubi to

#332 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 30 sierpień 2016 - 15:31

Kolego tu masz regulamin giełdy: http://jerkbait.pl/t...łdy-jerkbaitpl/

Szczególnie powinien zainteresować Cię 1 pkt., w którym jest zawarta odpowiedź na Twoje pytanie:

 

1. Z działu „Giełda” jerkbait.pl korzystać mogą Użytkownicy posiadający uprawnienia nadane przed administratora. Administrator zastrzega sobie prawo do modyfikacji uprawnień w każdym czasie, bez podania przyczyn. Od dnia wejścia w życie niniejszego regulaminu (07.09.2015r) do korzystania z Giełdy uprawnieni są Użytkownicy zarejestrowani na portalu jerkbait.pl dłużej niż 30 dni, mający minimum 30 napisanych wiadomości.

 Nie doczytałeś dokładnie aneksu

 

Napisano 04 marzec 2016 - 17:46

Z dniem dzisiejszym modyfikujemy treść pkt. 1 regulaminu:

1. Z działu „Giełda” jerkbait.pl korzystać mogą Użytkownicy posiadający uprawnienia nadane przed administratora. Administrator zastrzega sobie prawo do modyfikacji uprawnień w każdym czasie, bez podania przyczyn. Od dnia wejścia w życie niniejszego regulaminu (16.09.2015r) do korzystania z Giełdy uprawnieni są Użytkownicy zarejestrowani na portalu jerkbait.pl dłużej niż 30 dni. 


#333 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 30 sierpień 2016 - 17:25

No czyli wszystko jasne, kolega nie ma stażu 30 dni na forum. I wszystko w temacie.



#334 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 04 wrzesień 2016 - 11:54

Nie sprzedaję zbyt często na giełdzie jb.pl ale zauważyłem jedną zmianę, do tej pory było tak że jak ktoś np ja miał założony na giełdzie jakiś temat i minęło regulaminowe 14 dni temat był usuwany ale na priv otrzymywało się kopię swojego pierwszego w temacie postu/wpisu, było to bardzo wygodne bo można było ponownie wystawić coś aktualizując sobie jednocześnie o sprzedane rzeczy, obecnie na priv nie otrzymuje się przynajmniej ja nie dostałem kopii usuniętego wpisu a cały temat zniknął. Czy mogę liczyć na wyjaśnianie dlaczego taka zmiana i czy jest możliwość przywrócenia tych ustawień do poprzedniego stanu by po usunięciu wątku dostawać na priv info o usunięciu danego tematu z kopią pierwszego wpisu założyciela danego tematu? Mam oczywiście na myśli tylko sekcję Giełda.
  • popper lubi to

#335 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 11:25

Podłączam się pod post kolegi Hunter_pike to bug czy nowa funkcjonalność ?  Temat z giełdy wywalony żądnego info na PW. 



#336 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 wrzesień 2016 - 20:35

Podłączam się pod post kolegi Hunter_pike to bug czy nowa funkcjonalność ?  Temat z giełdy wywalony żądnego info na PW. 

Jak po 2 tygodniach, to leci z automatu. Tak mi pisał Mod.



#337 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 wrzesień 2016 - 21:04

Jak po 2 tygodniach, to leci z automatu. Tak mi pisał Mod.

Jasne i to oczywiste ale zawsze po eliminacji tematu na priv otrzymywało się kopię pierwszego swojego wpisu ogłoszeniowego a od jakiegoś czasu tego nie ma, wygodne to było.

#338 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 wrzesień 2016 - 21:07

Wiem. :(



#339 OFFLINE   dawidostroda

dawidostroda

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 149 postów

Napisano 15 wrzesień 2016 - 21:50

Witam , mam pytanie . Jak to możliwe , jeżeli dodałem 2 ogłoszenia w okresie 2 tygodni ?

 

Załączony plik  giełda.jpg   19,88 KB   9 Ilość pobrań 

 

Słabo widać wiec zacytuje :) 

 

Komunikat systemowy!

Zgodnie z regulaminem Giełdy jerkbait.pl posiadasz uprawnienia do umieszczenia 4 ogłoszeń sprzedaży w ciągu 14 dni. Po upłynięciu tego terminu system automatycznie odblokuje możliwość tworzenia kolejnych ogłoszeń.


Użytkownik dawidostroda edytował ten post 15 wrzesień 2016 - 21:52


#340 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 16 wrzesień 2016 - 06:06

Ja tam widzę że masz dwa ogłoszenia w dziale wędki i dwa w dziale przynęty stąd taki komunikat.