Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Regulamin Giełdy - pytania i odpowiedzi ( FAQ )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
519 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 04 listopad 2016 - 20:10

Ja powiem tak

JAK KTOŚ WIE ŻE SPRZEDAZ/OGŁOSZENIE  TO SZWINDEL - POWINIEN SKOMENTOWAC  ZEBY USTRZEC KOLEGÓW PRZED  wtopą

 

ale jeśli komus sie tylko wydaj lub ma dobre intencje niech zamilknie na wieki i sie nie wypowiada jak nie chche kupic

i popieram za dobre intencje i wydawa ło mi sie powinny byc punkty karne to by niektórych skutecznei wstrzymało od komentarzy

 

 

Za co punkty? komentując jakkolwiek nie łamie nikt regulaminu, 

 

12. Komentowanie zakończonych transakcji na portalu jerkbait.pl jest zakazane – w szczególności administracja portalu nie pośredniczy w wyjaśnianiu sporów pomiędzy stronami transakcji oraz nie prowadzi w jakiejkolwiek formie archiwizacji czy dokumentacji transakcji, która mogłaby służyć jako materiał dowodowy.

 

po drugie jak udowodnić komukolwiek komentującemu, że wie że to szwindel albo że mu się wydaje, słowo na słowo, ktoś komentujący powie że wie, ktoś inny że temu pierwszemu się wydaje bo drugi ma inne zdanie - utopia. 



#382 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1582 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 04 listopad 2016 - 20:40

Zakazać komentowania cen z wpisem w regulaminie , punkty za każdy taki wyskok i już .

Panowie raz już nam zablokowali możliwość pisania na giełdzie , pogadać można , czasem czegoś się dowiedzieć , ale ceny zabronić i już . Sam rozumiem sprawę .

Dodatkowo nie denerwujmy właścicieli forum , raz już giełda była bez możliwości pisania , lepiej do tego nie wracać.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 04 listopad 2016 - 20:41


#383 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 04 listopad 2016 - 20:42

Moim zdaniem nie powinno się w żadnym wypadku komentować ceny wystawianego przedmiotu i kropka. Jak znajdziesz gdzieś taniej to jaki problem kup z innego źródła. To chyba oczywiste... i tak jak Szymon pisze punkty za komentowanie cen z miejsca...bez żadnych ostrzeżeń :)


Użytkownik Qcyk edytował ten post 04 listopad 2016 - 20:42

  • Guzu lubi to

#384 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4927 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 listopad 2016 - 20:57

Według mnie zasady powinny działać w obie strony tzn. koleżeńska giełda ale i kultura koleżeńska. Rozumiem przez to, że jeśli ktoś ma uwagi co do ogłoszenia to zwraca się do wystawcy na prv lub kom a nie stara się robić karierę na giełdzie chociaż nigdy wcześniej nie napisał nawet jednego wartościowego słowa na forum. Wiele aspektów może być bardzo subiektywnych, rzecz nieistotna dla jednej osoby może być ogromnym problemem dla innej ale nigdy nie spotkałem się na forum z sytuacją kiedy nie można było tego kulturalnie rozwiązać. 

 

Pomijam, że najbardziej aktywni są użytkownicy nie zainteresowani zakupem stąd widać w jakim celu wykorzystują możliwość podjęcia dyskusji w wątkach sprzedażowych. 



#385 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 listopad 2016 - 15:43

Zakazać komentowania cen z wpisem w regulaminie , punkty za każdy taki wyskok i już .

Panowie raz już nam zablokowali możliwość pisania na giełdzie , pogadać można , czasem czegoś się dowiedzieć , ale ceny zabronić i już . Sam rozumiem sprawę .

Dodatkowo nie denerwujmy właścicieli forum , raz już giełda była bez możliwości pisania , lepiej do tego nie wracać.

 

 

Moim zdaniem nie powinno się w żadnym wypadku komentować ceny wystawianego przedmiotu i kropka. Jak znajdziesz gdzieś taniej to jaki problem kup z innego źródła. To chyba oczywiste... i tak jak Szymon pisze punkty za komentowanie cen z miejsca...bez żadnych ostrzeżeń :)

 

 

Moim zdaniem w przypadku gdy gdzieś znajdziemy w sklepie ten sam towar w niższej cenie niż ktoś wystawia na giełdzie to przyzwoitość nakazuje podanie tego źródła.



#386 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 listopad 2016 - 15:53

Ja zaś proponuję wszystkim przeczytanie uważnie regulaminu i stosowanie się do niego.

http://jerkbait.pl/t...l/#entry1852946

Temat cen uważam za zamknięty.
  • Friko lubi to

#387 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 listopad 2016 - 16:14

Moim zdaniem w przypadku gdy gdzieś znajdziemy w sklepie ten sam towar w niższej cenie niż ktoś wystawia na giełdzie to przyzwoitość nakazuje podanie tego źródła.

 

Przyzwoitość nakazuje również ,aby publicznie napiętnować próby

oszukiwania, spekulacji, "wprowadzania w błąd"  etc.

 

Regulamin nie przewiduje publicznego napiętnowania nieprzyzwoitych.

Dlatego na giełdzie koleżeńskiej można zostać  "wykolegowanym",bez

możliwości ostrzeżenia kolegów. :lol:



#388 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 listopad 2016 - 16:19

Przyzwoitość nakazuje również ,aby publicznie napiętnować próby

oszukiwania, spekulacji, "wprowadzania w błąd"  etc.

 

Regulamin nie przewiduje publicznego napiętnowania nieprzyzwoitych.

Dlatego na giełdzie koleżeńskiej można zostać  "wykolegowanym",bez

możliwości ostrzeżenia kolegów. :lol:

Tak, tylko w przypadku podania niższej ceny w sklepie i źródła nie ma mozliwości oczernienia nikogo. Suchy fakt. 



#389 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 06 listopad 2016 - 16:21

zajmijcie się lepiej np. "śledzeniem" handlowego przemycania produktów w wątkach merytorycznych, a nie pilnowaniem sumienia jednych i portfela drugich

jak Wam tak misja na barkach ciąży, to od czegoś są wiadomości prywatne

ale ludzie niech sami za siebie odpowiadają i własne decyzje (jak im się czasem nawet palcem ruszyć nie chce i poświęcić dosłownie minutę na sprawdzenie w necie co i za ile kupują)


Użytkownik BazyL edytował ten post 06 listopad 2016 - 16:22


#390 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 07 listopad 2016 - 09:43

polać mu !!


  • border river lubi to

#391 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 05 grudzień 2016 - 13:25

Witam.

Mam pytanie odnośnie regulaminu giełdy twórców pkt. 1. ......do korzystania z Giełdy Twórców uprawnieni są Użytkownicy zarejestrowani w galerii lurebuildingowej ("Index Twórców") lub w galerii rodbuildingowej ( "Nasze Prace" ) na jerkbait.pl. ...

z odsyłacza "Index Twórców" dowiadujemy się, że "Napisano 12 grudzień 2014 - 09:26

Wprowadzamy nowe zasady przyznawania i uchylania statusu "twórca".

Moje pytania

1. Gdzie są zamieszczone zasady przyznawania i uchylania statusu "twórców" - znalazłem tylko informacje z 20.12.2014 o wprowadzeniu nowych zasad.

2. Czy weryfikacja statutu dla "Osoby spełniające kryterium z punktu drugiego, mogą w każdym czasie ubiegać się o uzyskanie/przywrócenie statusu "twórca"."  na wniosek innych forumowiczów, odbywa się automatycznie.

 

Jednocześnie pragnę zauważyć, że jak jest napisane w tytule, powinniśmy zajmować się jedynie sprawami dotyczącymi wyjaśniania spraw regulaminowych a nie dyskusjami co do spraw nie związanych z regulaminem. Przykład początek dyskusji z dnia 04.11.2016. lub nabijanie sobie postów jednowyrazowymi komentarzami lub samymi emotikonami, co jest nie zgodne z regulaminem. Oczywiście wiem, że należałoby zgłosić to moderatorowi poprzez "zgłoś" ale wtedy powinno usunąć się większość postów. Rozumiem dopuszczenie czegoś takiego w innych działach ale nie tam gdzie rozpatrywane są sprawy regulaminowe, zaciemnia to prawdziwy cel tematu i utrudnia znalezienie interesującej nas wiadomości.

pozdrawiam Andrzej G.



#392 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 05 grudzień 2016 - 15:00

Znalazłeś właściwą informację. Tam też podane są "zasady", o które pytasz.Poniżej podaję link dla innych zainteresowanych:

http://jerkbait.pl/t...ndex/?p=1569445

 

Najbliższa coroczna weryfikacja odbędzie się w marcu. Wniosek w każdym czasie może składać osoba, ubiegająca się o zmianę statusu. Akceptowalne jest również, gdy w jej imieniu występuje dowolny forumowicz. Zarówno w wątku autorskim, jak i bezpośrednio do mnie na priv. Obecnie w wyniku takiego właśnie zgłoszenia, w wątkach autorskich, na zmianę oczekują koledzy @LOLO oraz @lysy69. Ze względów technicznych zmianę statusu wykonuje Admin i dokona tej zmiany w najbliższym czasie :)



#393 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 05 grudzień 2016 - 15:35

Dziękuje za informację, z podaną stroną zapoznałem się wcześniej.

pozdrawiam Andrzej G.



#394 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 20 grudzień 2016 - 20:25

Witam, w dziale giełda jest reklama jednego  sklepu. Dlaczego napisane jest 'od 15 GRUDNJA'. Czy to taki żart :D



#395 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1688 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 20 grudzień 2016 - 20:43

Może mają lwowski akcent ?? :)



#396 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 20 grudzień 2016 - 21:58

Witam, w dziale giełda jest reklama jednego  sklepu. Dlaczego napisane jest 'od 15 GRUDNJA'. Czy to taki żart :D

 

Dzięki za zgłoszenie, wkradła się literówka przekazałem informację Adminowi.



#397 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:16

Mam małe pytanie: czy można wprowadzić jakąś zasadę, że cena za wystawiany towar nie może przekroczyć np. maksymalnie dwukrotnie ceny sklepowej? Szlag człowieka trafia, jak widzi, że coś co kosztuje ok. 1.5 PLN jest sprzedawane za 8 - 10 zyla. Rozumiem, że jest coś takiego jak popyt, podaż, niewiedza, czy brak czasu wśród kupujących, ale nie taka jest chyba idea giełdy koleżeńskiej? To giełda handlowa, czy forum wędkarskie? Informację jaka wędka, kołowrotek (multiplikator), plecionka jest najlepsza na szczupako-bolenio-okonia pozyskać to by się chciało za free, ale zarobić na uczynnych i pomocnych jest jeszcze bardziej zajebiście!


  • qwerty lubi to

#398 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:15

Mam małe pytanie: czy można wprowadzić jakąś zasadę, że cena za wystawiany towar nie może przekroczyć np. maksymalnie dwukrotnie ceny sklepowej? (...)

Jak sądzę, zasada jest taka - kupując na portalu aukcyjnym, w sklepie stacjonarnym czy na giełdzie, każdy powinien wykazać się zdrowym rozsądkiem i nie kupować rzeczy zbędnych. Ile warte są niezbędne, to wie tylko sprzedający i nabywca. Niezbędność każdy własną miarą mierzy i dzięki konkurencji jest pole do kompromisu. Jeśli istnieją osoby tak leniwe, lub tak zamożne, że za rzeczy zbędne są w stanie wielokrotnie przepłacić cenę sklepową, cóż, tu nie ma socjalizmu. Każdy ma prawo kupić dowolnie drogo, jeśli tylko ma na to ochotę. Nikt z redakcji nie będzie prowadził weryfikacji cen na giełdzie. Mogą to zrobić wyłącznie sami kupujący, głosując portfelami. Zalecam zakupy z chłodną głową i po weryfikacji swoich potrzeb.



#399 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 02 styczeń 2017 - 19:41

Mam małe pytanie: czy można wprowadzić jakąś zasadę, że cena za wystawiany towar nie może przekroczyć np. maksymalnie dwukrotnie ceny sklepowej? Szlag człowieka trafia, jak widzi, że coś co kosztuje ok. 1.5 PLN jest sprzedawane za 8 - 10 zyla. Rozumiem, że jest coś takiego jak popyt, podaż, niewiedza, czy brak czasu wśród kupujących, ale nie taka jest chyba idea giełdy koleżeńskiej? To giełda handlowa, czy forum wędkarskie? Informację jaka wędka, kołowrotek (multiplikator), plecionka jest najlepsza na szczupako-bolenio-okonia pozyskać to by się chciało za free, ale zarobić na uczynnych i pomocnych jest jeszcze bardziej zajebiście!

 

Uważam te propozycje  za trochę bez sensu

ktos coś przedaje , ktos coś kupuje

 

Nakładasz w  ten sposób na sprzedajacego obowiązek weryfikacji czy gdzies na świecie coś nie kosztuje moze akurat w promocji 2 razy mniej

 

Zapewne wśród nas jest sporo ludzi starszych którzy wystawiają jakieś swoje rzeczy i czesto bez świadomości moga poda za wysoką cenę , bo np kupili drogo w sklepie stacjonarnym

Wystarczy że po prostu nie kupisz lub napiszesz na priv sprzedającemu ze to kosztuje gdzies 2 razy mniej i liczysz na negocjacje ceny

 

 

Nie kazdy śledzi na bieżąco wszelkie portale szukając wszelakich promocji

 

to giełda koleżeńska i moim zdaniem żadne ceny regulowane nie mają tu miejsca a nie kazdy jest "rycerzem wyprzedaży"

poza tym ten sam wobler  często kosztuje stary więcej niż nowy ze sklepu bo posiada dla kupujacych walory , których wobler nowy nie posiada

 

Stare woblery - np morel-team zapewne kosztyją teraz wiecej niz kosztowały kiedyś

można znaleźć więcej takich przykładów

nowa Chińska wędka może być mniej ceniona niz stary amerykański model wyprodukowany w USA

 

cena jest rzeczą względna i proponue ja pozostawić bez komentarzy dla porozumienia kupującego i sprzedajacego

 

inaczej giełda zmieni sie w  w jarmark gdzie co chwila znajdziemy wpisy:

- a ja znalazłem w japonii tę wedke za pół ceny i jakśmiesz sprzedawac za tyle

- a ten młynek 2 lata temu w niemczech to kupiłeś za 10 euro - sam widziałem

 

moja rada - nie kupuj - jak znalazłeś taniej kup tam gdzie masz taniej

 

dwa razy sie zastanów zanim kupisz , nie ulegaj  emocjom.

A jak Ci zwieje okazja na giełdzie to bedziesz żałował , a jak kupisz za drogo ulegajac emocjom to jeszcze bardziej będziesz żałował

 

Dość mam mędrków na giełdzie którzy nie chca kupić a widocznie się nudza i chwalą sie znajomoscia cen w sklepach internetowych i komentuja np:

bez pudełka to powinno kosztowac 50% taniej bo ja tak uważam chociaz to nie mój sprzet,

a wedka bez orginalnego pokrowca to napewno kradziona a juz napewno nielegalnie sprowadzona do kraju w worku z kaczym pierzem .


  • Marcyś i Little Wing lubią to

#400 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4927 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 styczeń 2017 - 19:46

Nie szukajcie problemu w regulaminie gdyż on leży w jego łamaniu a nie w przestrzeganiu. Kilka banów za pierdzenie na giełdzie i wszystko wróci na równy tor.


  • Marcyś, przemo_w i LeoAmator lubią to