Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Regulamin Giełdy - pytania i odpowiedzi ( FAQ )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
519 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 11 luty 2017 - 18:49

To jak Cię to tak wnerwia to proponuję albo nie zaglądać na giełdę, albo udać się do specjalisty. :)

Gdyby ktoś wystawił Zaubera za 1400 zł, to nazwałbyś go idiotą. Ale jak ktoś sprzedaje "pierdołę z 7-mio krotną przebitką jest zapewne wg Ciebie businessmanem. Gratuluję konsekwencji.

 

PS Miło, że się troszczysz o moje zdrowie. Ale mam znajomego specjalistę i jak do tej pory nie sugerował mi żadnej wizyty. :)


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 11 luty 2017 - 18:53

  • qwerty i przemo_w lubią to

#422 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 luty 2017 - 19:04

Kończymy wymianę uprzejmości i wracamy do tematu.


  • HaDe lubi to

#423 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 21 luty 2017 - 22:30

A tak dla jaj : http://sjp.pl/w%C4%99dka i http://sjp.pl/w%C4%99dzisko

Może warto byłoby wprowadzić mały edit tego  Załączony plik  wedzisko.jpg   42,09 KB   14 Ilość pobrań  :D


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 21 luty 2017 - 22:33


#424 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 luty 2017 - 06:50

A tak dla jaj : http://sjp.pl/w%C4%99dka i http://sjp.pl/w%C4%99dzisko

Może warto byłoby wprowadzić mały edit tego  attachicon.gifwedzisko.jpg  :D

zima Panie, zima... nic się nie dzieje, nuda ;)


Użytkownik Jano edytował ten post 22 luty 2017 - 07:13


#425 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 24 luty 2017 - 22:38

Nie wiedziałem gdzie umieścić takie pytanie więc padło że tutaj . 

Kilka dni temu kupiłem ( teoretycznie ) kilka woblerów . Ogłoszenie o sprzedaży było w dziale przynęty - były wystawione trzy zestawy woblerów po cztery sztuki . Zestaw 3 był już sprzedany ja chciałem 1 . Niestety temat znikną i nie wiem dlaczego , sprzedający się nie odzywa a formalności powinny być już załatwione .Niestety nie pamiętam kto był twórcą tematu .  Mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego tematy znikają ? 



#426 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 24 luty 2017 - 23:15

Z trzech powodów.

Mija termin ważności ogłoszenia (dwa tygodnie), lub twórca ogłoszenia zgłasza go do usunięcia. Trzecim powodem jest naruszenie regulaminu.



#427 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 25 luty 2017 - 08:47

Nie zmienia to faktu że wyraziłem chęć zakupu lup inaczej interpretując kupiłem te woblery .Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca  . Kupujących było dwóch sprzedający powinien wyjaśnić zaistniałą sytuację i przynajmniej poinformować ze temat jest nieaktualny . 



#428 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 25 luty 2017 - 08:51

Nie zmienia to faktu że wyraziłem chęć zakupu lup inaczej interpretując kupiłem te woblery .Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca . Kupujących było dwóch sprzedający powinien wyjaśnić zaistniałą sytuację i przynajmniej poinformować ze temat jest nieaktualny .


Tylko co do tego ma portal, zapoznaj się proszę dokładnie z regulaminem giełdy.
  • Jano lubi to

#429 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 25 luty 2017 - 13:25

Co do tego ma portal ? Przynajmniej tyle że to się tutaj dzieje a porządek powinien być . Jeżeli chodzi o regulamin to złamany został pkt 9 więc proszę się samemu zapoznać  z regulaminem . 



#430 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 luty 2017 - 15:19

Miszcz. Chłopie to nie portal aukcyjny a giełda jest dodatkiem do forum.....
Kase zapłaciłeś? Nie. Więc transakcji nie było....

Użytkownik przemo_w edytował ten post 25 luty 2017 - 15:24


#431 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 25 luty 2017 - 16:11

Co do tego ma portal ? Przynajmniej tyle że to się tutaj dzieje a porządek powinien być . Jeżeli chodzi o regulamin to złamany został pkt 9 więc proszę się samemu zapoznać z regulaminem .


Punkty 11 i 12 jasno określają rolę i odpowiedzialność portalu, a co do pkt.9 to skoro ogłoszenie zostało usunięte musiało nastąpić to o czym pisał w swojej odpowiedzi Woblery z Bielska.

#432 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 25 luty 2017 - 16:26

Nie zmienia to faktu że wyraziłem chęć zakupu lup inaczej interpretując kupiłem te woblery .Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca  . Kupujących było dwóch sprzedający powinien wyjaśnić zaistniałą sytuację i przynajmniej poinformować ze temat jest nieaktualny . 

Hmm. Jak sam zauważyłeś, sprzedający. 

Jednocześnie dokonałeś sporej nadinterpretacji sformułowania "zakupiłem". Od kogo? Ile zaliczkowałeś/zapłaciłeś i komu? Na jakie konto?

 

Tylko co do tego ma portal, zapoznaj się proszę dokładnie z regulaminem giełdy.

No właśnie. 

 

Co do tego ma portal ? Przynajmniej tyle że to się tutaj dzieje a porządek powinien być . Jeżeli chodzi o regulamin to złamany został pkt 9 więc proszę się samemu zapoznać  z regulaminem . 

Zobaczmy więc, o czym mówi pkt 9:

" Po zakończonej transakcji osoba ogłaszająca jest zobowiązana dopisać nowy post informujący że ogłoszenie nie jest już aktualne wpisując np. SPRZEDANE, NIEAKTUALNE (i) zgłosić fakt nieaktualności ogłoszenia moderatorowi, który niezwłocznie usuwa nieaktualne ogłoszenie."

Jak wyjaśniałem w pierwszym poście, jeśli ogłoszenia nie ma, to zaistniało jedno z trzech zdarzeń:

1. Minął termin ważności ogłoszenia i automatycznie ogłoszenie zostało usunięte;

2. Sprzedający zgłosił moderatorowi fakt nieaktualności ogłoszenia. Sprzedał, rozmyślił się, czy chce wystawić na portalu aukcyjnym - nieważne. Po zgłoszeniu ogłoszenie jest bez wnikania w przyczynę usuwane. 

3. Ogłoszenie narusza Regulamin. W takim przypadku ogłoszenie jest usuwane, a jego autor dyscyplinowany.

 

Którakolwiek z powyższych trzech przyczyn "zniknięcia" ogłoszenia miała miejsce, nie jest ważne, ważne jest natomiast, że żadna z nich nie narusza punktu 9, ani też jakiegokolwiek innego punktu regulaminu giełdy. 

 

Zanim kolejny raz zarzucisz redakcji portalu, że nie potrafimy utrzymać porządku i dopuszczamy do łamania regulaminu, przypominam Regulamin jerkbait.pl:

"5. Przestrzegaj regulaminów obowiązujących na forum oraz zaleceń administratora lub moderatorów. Pamiętaj, że ostateczne interpretacje należą do nich. Wypowiedzi naruszające zasady mogą być usuwane a uporczywe naruszanie zasad obowiązujących na jerkbait.pl może oznaczać usunięcie z grona Użytkowników."



#433 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 25 luty 2017 - 18:19

Dla mnie jest już wszystko jasne . Dzięki za wyjaśnienia . Pozdrawiam . 



#434 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 27 luty 2017 - 23:15

Popieram kolegę neor

Jeżeli dajecie możliwość sprzedaży to dopracujcie to trochę lepiej bo obecna forma jest kulawa i przynajmniej powinno być jakieś archiwum



#435 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 28 luty 2017 - 07:39

Popieram kolegę neor

Jeżeli dajecie możliwość sprzedaży to dopracujcie to trochę lepiej bo obecna forma jest kulawa i przynajmniej powinno być jakieś archiwum

 

Spójrz proszę na liczbę tematów zakładanych na giełdzie codziennie i wyobraź sobie pojemność takiego archiwum po roku czasu, jest to dodatkowy koszt dla portalu, a przypomnę giełda jest dodatkiem do forum.



#436 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 28 luty 2017 - 08:36

Powinna być przynajmniej zachowana jakaś historia np w profilu użytkownika tak aby można było się skontaktować z sprzedającym i wyjaśnić sytuację lub aby pamiętać że z nim nie watro już się zadawać . Nie musi takie archiwum trwać rok a np. 15 dni  . Dochodzi  do tego że ktoś wystawia  sprzęt itd wszystko trwa kilka dni są chętni i nagle nie ma ani sprzętu ani sprzedającego żadnych wyjaśnień  i co - nic - wszystko ok . 



#437 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 28 luty 2017 - 08:42

Powinna być przynajmniej zachowana jakaś historia np w profilu użytkownika tak aby można było się skontaktować z sprzedającym i wyjaśnić sytuację lub aby pamiętać że z nim nie watro już się zadawać . Nie musi takie archiwum trwać rok a np. 15 dni  . Dochodzi  do tego że ktoś wystawia  sprzęt itd wszystko trwa kilka dni są chętni i nagle nie ma ani sprzętu ani sprzedającego żadnych wyjaśnień  i co - nic - wszystko ok . 

 

Wystarczy zrobić sobie screenshota czyli zrzut ekranu i po problemie. Masz wszystko co potrzeba.


  • woblery z Bielska i G_rzegorz lubią to

#438 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 28 luty 2017 - 09:51

Oczywiście to też jest wyjście od dzisiaj będę robił screeny każdego postu z giełdy  ;) Tym bardziej ,że paczuszki ostatnio przychodzą bardzo często . 


Użytkownik neor edytował ten post 28 luty 2017 - 09:55


#439 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 luty 2017 - 09:56

Każdego nie, po co,  tylko te które Cię interesują :)



#440 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 11:24

Mam takie pytanie jak działa "blokowanie umieszczania ogłoszeń" ostatnie moje ogłoszenie było 6-10 luty. I do dnia dzisiejszego nie mogę napisać ogłoszenia sprzedaży z powodu blokady na 14dni. Wiem, że giełda to tylko dodatek do forum, ale mam kijka "za szafkowych" przedmiotów.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych