Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bunt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 02 luty 2013 - 14:15

Ciekawy artykuł z cytatem roku :lol: To prawda, że na Zachodzie praktycznie nie istnieje rybactwo śródlądowe – przyznaje Antoni Kustusz, rzecznik PZW. – Ale my mamy dzikie, naturalne wody i trochę inną tradycję. Rybactwo śródlądowe to ważny element wyżywienia narodu.



#2 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 02 luty 2013 - 14:56

p. Kustusz, faktycznie: "Rybactwo śródlądowe to ważny element wyżywienia narodu".

Można by dodać: A PZPR jest tegoż narodu przewodnią siłą.

Tylko to chyba już było, a może jednak jeszcze jest?



#3 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 02 luty 2013 - 15:06

mnie zastanawia jedno,mowa jest o 100mln zł obrotu i 650tyś członków,jeśli pomnożymy 650tyś przez 200zł(średnia opłata za kartę)to wychodzi troszkę więcej niż 100 baniek,więc gdzie ta reszta kasy od rybaków...?druga sprawa,przeszłość prezesa pzw "UB-ek,jakiś tygodnik dla milicjantów,w służbie narodu"to jakaś kpina z uczciwego narodu...i jeszcze jedno,te ryby wiszące na hakach wyglądają co najmniej obrzydliwie... :angry:


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 02 luty 2013 - 15:26


#4 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 02 luty 2013 - 15:13

Tradycja jest taka żeby wciskać tępotę ludziom, jak ta że bez rybactwa ryby stają się karłowate :blink:

 

A tu taka ciekawostka jak to panowie z TPRIiG i WŚ próbowali ograniczyć rybactwo w Polsce, można naprawdę się pośmiać jakie teorie mają panowie rybacy i ich poplecznicy :huh:

 

http://www.sejm.gov....1257AD9002F107A



#5 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 02 luty 2013 - 15:17

Zobaczcie sobie to...

http://www.tvn24.pl/...ryb,205179.html 

i jeszcze jeden filmik dot. rybactwa oglądałem gdzieś, tylko nie pamiętam gdzie, ale jak znajdę to wstawię



#6 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 02 luty 2013 - 15:33

Jak człowiek to wszystko czyta to naprawdę żałuje że nie mamy wariatów z dostępem do broni :angry: albo Andersa Breivika :D czy nasz kraj zawsze musi być najgorszy??

Dlaczego ubectwo itp. nadal mają największe wpływy, a szary człowiek jest tylko maszynką do robienia milionów, która ma zamknąć ryj i się nie odzywać??!!



#7 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 02 luty 2013 - 15:40

Nikogo to nie interesuje, ponieważ organa prawo piszące  nie zajmują się sprawami dotyczącymi codziennych trosk obywateli. W żadnym z takich organów nie mamy przedstawicieli, którzy mają mandat nadany naszymi głosami.  



#8 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 02 luty 2013 - 15:52

Nie mogę o tym czytać czy oglądać tych filmików bo mi tak ciśnienie skacze , że whisky na uspokojenie mi w domu nie starczy... Nie ogarniam tego, że nikt się wreszcie za nich nie weźmie na poważnie. Wątpię , żeby za moich czasów doszło do jakiś zmian. 



#9 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 02 luty 2013 - 16:31

Zobaczcie sobie to...

http://www.tvn24.pl/...ryb,205179.html

i jeszcze jeden filmik dot. rybactwa oglądałem gdzieś, tylko nie pamiętam gdzie, ale jak znajdę to wstawię

W d..e j....any kmunistyczny beton :angry: :angry: :angry:" to jest mój kolega musze mu wierzyć" :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: CO TO K...A MA BYĆ. Już za samą taką wypowiedż powinien spaść ze stołka.

Przepraszam za moją wypwiedź ale jak widzę coś takiego to poprostu mi innych słów brakuje.


Użytkownik misiek116p edytował ten post 02 luty 2013 - 16:32


#10 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 02 luty 2013 - 16:46

Nie mogę o tym czytać czy oglądać tych filmików bo mi tak ciśnienie skacze , że whisky na uspokojenie mi w domu nie starczy... Nie ogarniam tego, że nikt się wreszcie za nich nie weźmie na poważnie. Wątpię , żeby za moich czasów doszło do jakiś zmian. 

Święte słowa Jacek. Jednak pojedyncze inicjatywy kół i ludzi o wielkiej determinacji daje namiastkę promyka nadziei. Może nasze dzieci będą miały lepiej...



#11 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 02 luty 2013 - 16:51

Nic tylko jakiś manifest przeprowadzić i zdymisjonować te kumunistyczne darmozjady

Pewnie śmieją się że już 30 lat nas w konia robią, wszyscy w rodzinie ustawieni na 15 pokoleń i do tego jeszcze emerytura o wartości 4 średnich krajowych.

No i jeszcze lewe interesy na emeryturze wkońcu znajomośc nabyte przez 30 lat muszą owocować



#12 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 02 luty 2013 - 17:21

Najlepszy sposób" choć raczej niewykonalny" to po prostu przestać płacić składki i przenieść się na małe niczyje zbiorniczki, stawki i glinianki. Przy nagłym braku 130 mln złotych obudzili by się na czym zarabiają i czy wolą odławiać rybę za 100 tyś czy mieć miliony z wędkarzy. Ale ani ta opcja ani bunt  w naszym kraju nie przejdzie bo każdy powie po co mam o coś walczyć :(



#13 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2013 - 17:28

Rybactwo i melioracje - dwa żywe pomniki minionej epoki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tego dziwnego kraju...  :( może faktycznie jak wspomniał powyżej kolega jeszcze PZPR-u tu brakuje  :angry: Kur...wa, wnerwiłem się a taka fajna sobota się zapowiadała  :angry:  :angry:  :angry:



#14 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 02 luty 2013 - 18:06

A jednak coś drgnęło . Zaczęły się jakieś przepychanki. Ludzie już są tak maksymalnie wkur....ni że władze nie mogą już tego dłużej ignorować. Ktoś się musi tłumaczyć , ktoś inny jest zaproszony do ministerstwa , samorządy chcą zmiany ustawy itd. No idzie na lepsze Panowie.
Zauważcie że te argumenty podnoszone w artykule są jakby żywcem przytaczanie z rozmów które toczyły się na tym czy innych forach.
Ja już któryś raz z rzędu zauważam taką prawidłowość że fora internetowe stają się języczkiem uwagi dla władz i źródłem informacji dla mediów......; i bardzo dobrze , bo to oznacza że ta nasza pisanina ma być może jakiś sens.

#15 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 02 luty 2013 - 18:11

Rybacy to jedno, ale dla mnie również problemem są kłusownicy i mięsne dziadki, którzy prawie wszystko(a na pewno wszystko powyżej wymiaru) walą w łeb i do reklamówy, tak jak np. tutaj


  • spinnerman lubi to

#16 ONLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 luty 2013 - 19:15

Pan rzecznik A.Kustosz ? Ciekawe co IPN o nim mówi: http://katalog.bip.i...2&osobaId=12943  Zwracam uwage to wykształcony człowiek Akademia Nauk Spolecznych w Moskwie pzy KC KPZR w czasach ZSRR to nie byle co  :)

 

Pan Prezes Grabowski: ładne zdjęcie: http://imageshack.us...580/prezes.jpg/  :)


Użytkownik Ugly edytował ten post 02 luty 2013 - 19:22


#17 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 02 luty 2013 - 19:45

mnie zastanawia jedno,mowa jest o 100mln zł obrotu i 650tyś członków,jeśli pomnożymy 650tyś przez 200zł(średnia opłata za kartę)to wychodzi troszkę więcej niż 100 baniek,więc gdzie ta reszta kasy od rybaków...?druga sprawa,przeszłość prezesa pzw "UB-ek,jakiś tygodnik dla milicjantów,w służbie narodu"to jakaś kpina z uczciwego narodu...i jeszcze jedno,te ryby wiszące na hakach wyglądają co najmniej obrzydliwie... :angry:

Myślę że średnia opłata za kartę wynosi więcej dodaj do tego pozwolenia różnego rodzaju np: wody górskie, zbiorniki zaporowe i retencyjne lub inne specjalne. Śmiało można powiedzieć że jesto ponad 300zł średnio. Jeżeli chodzi o mnie zeszły rok to 640 zł na opłaty związane z pozwoleniami na wody PZW. I mylśe, że nie tylko ja tyle wydałem, ale są i tacy którzy nie tylko wydali tyle co ja ale i więcej. A jeśli chodzi o rybactwo śródlądowe w polsce to kto z was ostatnio w jakiejś sieci handlowej branża spożywcza w sprzedaży widział np: szczupaka, leszcza, sandacza lub jaką kolwiek rybe z pochodzącą  naszych wód z odłowów takżeby można było ją kupić. ja osobiście widziałem KARPIA przed wigilią,( o węgorzu nie wspomne made in CHINA).


Użytkownik misiek116p edytował ten post 02 luty 2013 - 20:00


#18 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów

Napisano 02 luty 2013 - 20:32

W naszym kraju jeszcze do niedawna były dwie takie instytucje ,związki PZW i PZPN,relikty minionej epoki .Jeśli w PZPN ostatnio po wyborze Bońka zaszły zmiany i jest szansa na poprawę to w PZW takiej szansy nie widać.Mam 34 lata ale jak sięgam pamięcią prezesem PZW jest pan E.Grabowski.Obok pana prezesa w związku są praktycznie ci sami ludzie.W większości są to ludzie w słusznym wieku ,kturzy już dawno powinni siedzić w domu na emeryturze.Osoby te mają swoje głupie myślenie i nic tego nie zmieni.Według nich min.
-bez sztucznego zarybiana się nie obejdzie
-ryby duże są szkodnikami
-rybactwo pomaga wyżywić naród i przeciwdziała karłowaceniu ryb itp.
Walkę z tym toczy miesięcznik ,,Wędkarski Świat ''ale nic to nie daje!Były pruby wprowadzenia górnych wymiarów ochronnych i nic!
Jedyną szansą jest zmiana ludzi w okręgach i głównym zarządzie PZW.Trzeba tam ludzi kturzy wędkarstwo traktują jako sport,hobbi a nie sposób na wyżywienie rodziny.Jestem pewien że jak kiedyś doczekamy zmian kadrowych PZW to nie jeden brud wyjdzie na zewnątrz.I chyba taka jest główna przyczyna że ci ludzie trzymają się jeszcze stołków.

#19 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 02 luty 2013 - 20:56

A może załóżmy własną organizacje taką na skale krajową .Nie wiem czy to wykonalne ale taka mnie naszła myśl i wtedy całą tą bandę odesłać tam gdzie jej miejsce..



#20 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 02 luty 2013 - 21:17

Jedyna nadzieja że te leśne dziadki już nie długo pociągną :lol: . Może w końcu coś się zmieni choć inni dzierżawcy wód nie są lepsi bo postępują podobnie. Widział gdzieś ktoś dobre pilnowane łowisko w którym nie trzeba zapłacić 60 zł za dzień łowienia i są w nim jeszcze ryby bo ja nie :wacko:

Co do pana rzecznika PZW to koniec dobry "dział propagandy" pasuje :P


Użytkownik arielos24 edytował ten post 02 luty 2013 - 21:23