Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spotkanie nad Bugiem - MAJ (???) 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 03 luty 2013 - 11:44

Chętnie  przyjadę  ale musi być jakis konkretny termin żeby czas zorganizować



#42 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 luty 2013 - 12:03

Kuba to Ci odpowiem

 

Nie wiem co by się musialo stać, gdy ktoś miał miec urwany łeb z powodu organizowania zlotu dla kolegów z forum...

Bez przesady, zawsze takie inicjatywy były przez "wierchuszkę" ;) akceptowane.

 

Kuba to Ci odpowiem .... , skoro organizowany jest ZLOT pod szyldem www.j.pl to ktoś musi brać za to pełną odpowiedzialność (spotkanie możesz robić sobie kiedy i gdzie chcesz), a skoro ma być to zlot to tak jak pisałem, trzeba uwzględnić i umożliwić przyjazd ludzi z całej Polski – noclegi !!!

jeśli przyjedzie 10 osób to z dopilnowaniem dyscypliny i zachowaniem zasad nie ma większego problemu ale jak przyjedzie 60 – 100 osób i znajdzie sie jedna czarna owca (a nie można tego wykluczyć) i narobi szkód lub składki na organizacje zlot wydatkowane zostaną w niewłaściwy sposób (komuś sie to nie spodoba bo abstynent i to później gdzieś opisze) lub po zlocie poginą komuś rzeczy (przy kielichu wszystko może sie zdarzyć - nawet pomoc chirurga szczękowego) – kto ma za to opowiadać? fama pójdzie w Świat a niesmak pozostanie

gwarantuje Ci ze w takich przypadkach znajdzie sie ktoś kto będzie miła ochotę urwać mu głowę


Użytkownik @Wojti edytował ten post 03 luty 2013 - 12:04


#43 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 luty 2013 - 12:29

Kilka zlotów zorganizowałem do tej pory i...

Równie dobrze można się zabezpieczyć na przylot trójnogich marsjan.

Dla mnie prosta sprawa - lista chętnych, kto w jakim zakresie, ew jeśli potrzebne to zaliczki do określonego terminu, później weryfikacja i jasne postawienie sprawy, że ci co nie zapłacili działają we własnym zakresie, radzą sobie sami i... tyle

Zawsze jest skucha i osoby deklarujące swój przyjazd nie zjawiają sie na miejscu, czasem nawet nie są łaskawe dać znać o tym choćby w dniu zlotu, więc wieczorem świeci się oczami przed ludźmi u których jest zamówione ileś tam noclegów i posiłków. Oczywiście nigdy nikt się nie poczuwa nawet do napisania "hej, obiecałem ze będę, wpisałem sie na listę, klepnąłeś dla mnie rezerwacje wiec czy mam coś dopłacić etc?", raczej w druga stronę, "jak to, zapłaciłem zaliczkę, olałem sprawę i czemu nie dostanę jej z powrotem". Ogólnie - być zdanym na siebie to najlepsza recepta, błędów nie popełniają tylko ci co nic nie robią, a oglądanie sie na wspólną wersję i zgodę wszelkich szczebli - to można planować zlot w październiku, może się uda wyrobić...

 

A co do tego o czym piszesz - kto ma za to odpowiadać. Każdy odpowiada za siebie. Chyba nie jest to wyjazd przedszkolaków, by za bijatyki, kradzieże czy popijawy miał odpowiadać organizator? I w jaki sposób? Jak się ktoś znieczuli i zrobi sobie krzywdę to organizator dostanie bana? Zostanie przez moderatorów rozstrzelany? Trochę powagi... Organizator nie odpowiada przed "forum" a uczestnikami i hotelem czy gdzie to robi, tu jest jego rola. A co sobie ludki robią, to wybacz, ale nie widzę powodu i możliwości, by ingerować w życie i wolną wolę dorosłych ludzi...



#44 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 luty 2013 - 12:50

Kuba teoretycznie trudno się z Tobą nie zgodzić, ale jak sam piszesz ludzie sa rożni i wszystkiego nie da sie przewidzieć.

W praktyce musi być ktoś odpowiedzialny kto pokieruje tym wszystkim przed i tam na miejscu, bo inaczej będzie delikatnie mówiąc lipa.

Na samym początku robienie listy chętnych to robota od "dupy" strony - najpierw musi byc wstępny plan, inaczej nie można mówić o organizowaniu czegokolwiek co ma być poważne traktowane.

 

PS

na razie to wygląda tak ze robimy zapisy chętnych do kina ale nie wiemy jeszcze jaki to będzie film, gdzie i kiedy będzie wyświetlany i ile będą kosztowały bilety


Użytkownik @Wojti edytował ten post 03 luty 2013 - 15:30


#45 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 03 luty 2013 - 13:10

@Wojti ja nie proszę o 100% deklarację tylko pytam czy jest to dobry pomysł i czy są w ogóle chętni by wpaść nad Bug.

Wybacz ale nie mam przygotowanego planu, bo dopiero badam grunt. Sprawdzam czy jest sens planowania czegoś na szerszą skalę.

Jeśli będzie nas siedmiu ok, też będzie fajnie. Chciałbym aby impreza udała się tak jak w roku 2009. Mam kilka pomysłów ale o tym pisałem jak na razie tylko Remkowi.

Czekam na Jego akceptację.



#46 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2013 - 13:29

Kuba to Ci odpowiem

 

 

Kuba to Ci odpowiem .... , skoro organizowany jest ZLOT pod szyldem www.j.pl to ktoś musi brać za to pełną odpowiedzialność (spotkanie możesz robić sobie kiedy i gdzie chcesz), a skoro ma być to zlot to tak jak pisałem, trzeba uwzględnić i umożliwić przyjazd ludzi z całej Polski – noclegi !!!

jeśli przyjedzie 10 osób to z dopilnowaniem dyscypliny i zachowaniem zasad nie ma większego problemu ale jak przyjedzie 60 – 100 osób i znajdzie sie jedna czarna owca (a nie można tego wykluczyć) i narobi szkód lub składki na organizacje zlot wydatkowane zostaną w niewłaściwy sposób (komuś sie to nie spodoba bo abstynent i to później gdzieś opisze) lub po zlocie poginą komuś rzeczy (przy kielichu wszystko może sie zdarzyć - nawet pomoc chirurga szczękowego) – kto ma za to opowiadać? fama pójdzie w Świat a niesmak pozostanie

gwarantuje Ci ze w takich przypadkach znajdzie sie ktoś kto będzie miła ochotę urwać mu głowę

A po co obarczać kogokolwiek odpowiedzialnością i ciężarem organizacji zjazdu kilkudziesięciu chłopa ??? Wystarczy skrzyknąć się na dany termin w danym miejscu nad Bugiem z bazą turystyczną, niech każdy we własnym zakresie zarezerwuje sobie tam nocleg, każdy będzie odpowiadał za siebie  i po kłopocie. Chodzi przecież o spotkanie się facetów ogarnietych tą samą pasją  :D  No chyba, że chodzi o zorganizowanie imprezy komercyjnej, to co innego.



#47 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 luty 2013 - 13:31

@spinnerman

spotkanie a oficjalny zlot to są dwa oddzielne tematy


Użytkownik @Wojti edytował ten post 03 luty 2013 - 13:47


#48 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 luty 2013 - 13:35

@Wojti ja nie proszę o 100% deklarację tylko pytam czy jest to dobry pomysł i czy są w ogóle chętni by wpaść nad Bug.

Wybacz ale nie mam przygotowanego planu, bo dopiero badam grunt. Sprawdzam czy jest sens planowania czegoś na szerszą skalę.

Jeśli będzie nas siedmiu ok, też będzie fajnie. Chciałbym aby impreza udała się tak jak w roku 2009. Mam kilka pomysłów ale o tym pisałem jak na razie tylko Remkowi.

Czekam na Jego akceptację.

 

Przemku jeszcze raz dziękujemy Ci za dobry pomysł, chęci i zapał.

Jak tylko będzie zielone światło od Dyrekcji rób plan i wskaż: termin (oby tylko nie 01.05) oraz miejsce bazy (dla ludzi z daleka - noclegi).

 

PS

o chętnych się nie martw, spokojnie zjedzie się 30-60 chłopa (a możne i nawet jakieś kobietki)


Użytkownik @Wojti edytował ten post 03 luty 2013 - 13:37


#49 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2013 - 13:44

@spinnerman

spotkanie a oficjalny zlot to są dwa oddzielne tematy

@Wojti możesz podać jakieś różnice, bo jakoś nie bardzo rozumiem. Znaczy, że co ?  na tym "zlocie"  robi się coś  innego ?


Użytkownik spinnerman edytował ten post 03 luty 2013 - 13:45


#50 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 03 luty 2013 - 13:48

Spotkanie to stykniecie sie kilku chlopa celem polowienia rybek.Na zlocie organizowane sa rozne atrakcje typu "szkolka" zawody itp.Jedno drugiego nie wyklucza.



#51 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2013 - 13:50

To ja zdecydowanie wolę spotkania  :D  :D  :D  ;)



#52 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 luty 2013 - 14:01

ja zlot to widzę tak:

zlot trwa 2-3 dni i ma konkretny program - oficjalne otwarcie i zakończenie

1. sponsor i nagrody (konkurs, losowanie lub za największa rybe albo dla największego pechowca)

2. pokaz i prezentacja sprzętu (często jest to sprzęt głównego sponsora)

3. zaproszeni goście: pokaz wykład lub szkolenie

(flyfishing, casting, trolling - w zależności jaki autorytet da się namówić na przyjazd)

4. integracja, ognisko, śpiewy - coś z lokalnych potraw / albo inny pomysł kulinarny "grochówka wojskowa"

5. wymiana doświadczeń i sprzętu (koleżeńska giełda)

6. wystawa "twórców" przynęty, wędki (możne nawet jakiś pokaz)

7. trzeba ustalic wpisowe na upominki (czapeczki, koszulki, lub przynęta z grawerem - co organizator ustali i ile mu kasy styknie)

8. przygotowanie jakiegoś baneru (szyldu)

9. po zlocie stosowana relacja

 

planowanie zlotu to nie lada wysiłek, trzeba mieć tez znajomości aby przekonać i pościągać pewne znane nazwiska

 

spotkanie

"róbta co chceta"

dzwonisz do kolegów, spotykacie sie na wspólne łowienie

 

na szybko tak to wygląda i jak Przemo skorzysta z tego, dopisze date, godziny oraz miejsce to połowę planu jest gotowe

a od planu do realizacji jest jeszcze długa droga ;)

 

PS

w jednym zdaniu zasadnicza różnica jest taka ze na spotkanie wędkarskie wypada zabrać wędkę a na zlot to już nie koniecznie :D


Użytkownik @Wojti edytował ten post 03 luty 2013 - 14:12


#53 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2013 - 14:17

ja zlot to widzę tak:

zlot trwa 2-3 dni i ma konkretny program - oficjalne otwarcie i zakończenie

1. sponsor i nagrody (konkurs, losowanie lub za największa rybe albo dla największego pechowca)

2. pokaz i prezentacja sprzętu (często jest to sprzęt głównego sponsora)

3. zaproszeni goście: pokaz wykład lub szkolenie

(flyfishing, casting, trolling - w zależności jaki autorytet da się namówić na przyjazd)

4. integracja, ognisko, śpiewy - coś z lokalnych potraw / albo inny pomysł kulinarny "grochówka wojskowa"

5. wymiana doświadczeń i sprzętu (koleżeńska giełda)

6. wystawa "twórców" przynęty, wędki (możne nawet jakiś pokaz)

7. trzeba ustalic wpisowe na upominki (czapeczki, koszulki, lub przynęta z grawerem - co organizator ustali i ile mu kasy styknie)

8. przygotowanie jakiegoś baneru (szyldu)

9. po zlocie stosowana relacja

 

planowanie zlotu to nie lada wysiłek, trzeba mieć tez znajomości aby przekonać i pościągać pewne znane nazwiska

 

spotkanie

"róbta co chceta"

dzwonisz do kolegów w spotykacie sie na wspólne łowienie

 

na szybko tak to wygląda i jak Przemo skorzysta z tego, dopisze date, godziny i miejsce i połowę planu jest gotowe

a od planu do realizacje jeszcze długa droga ;)

O ja durny, ciemny chłop nie pomyślał, że i tak można  :D 

Fajnie, podoba mi się. Napewno skorzystam. ;)

Jest takie fajne, urokliwe miasteczko nad Bugiem granicznym - Kodeń z dobrą infrastrukturą. http://dolinabugu.eu/

Ośrodek leży nad samiusieńkim Bugiem  :D Była by dobra baza wypadowa hej !



#54 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 03 luty 2013 - 14:45

Jest jeszcze min. w Neplach, Serpelicach, Broku..... :)



#55 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 03 luty 2013 - 14:57

Wojti podałes 30-60 osób ?  - to liczba osob które sie zapiszą czy które przyjadą? ;)

 

Drugie pytanie - organizowałeś już jakis zlot/spotkanie?

 

Uprzedzam bo tutaj bardzo łatwo o spinki, to nie jest żaden atak , pytam poprostu...

 

pzdr



#56 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 03 luty 2013 - 14:58

"Jest takie fajne, urokliwe miasteczko nad Bugiem granicznym - Kodeń z dobrą infrastrukturą. http://dolinabugu.eu/"

 

Widze ze domki zyskaly nowe imie :)

Mam nadzieje ze pobliski Bug i zalew na Kalamance zyskaly nowych mieszkancow od czasu kiedy tam bylem po raz ostatni...
Pozdrawiam i powodzenia na Bugu!

 

Guzu


Użytkownik Guzu edytował ten post 03 luty 2013 - 15:25


#57 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 luty 2013 - 15:17

@Jeziorom 1

Osoby które były lub słyszały o zlotach nad jeziorem żarnowieckim pod szyldem www.m.pl

znają mnie i wiedza jaka była moja rola podczas tych spotkań i zlotów (mam tam ten sam nick)

ostatni zlot z udziałem Piotra Piskorskiego i wspaniałych kolegów z tego forum

będę pamiętał bardzo długo a powtórzyć takie coś będzie naprawdę trudno.

 

co do ilości to trudno sondować, myślę dobry termin, blisko W-wy (to duży atut) o frekwencje można  być spokojnym

z doświadczenia wiem: średnio z 30 osób zapisanych wykrusza się nawet do 10


Użytkownik @Wojti edytował ten post 03 luty 2013 - 15:31


#58 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 luty 2013 - 15:20

@Jeziorom 1

Osoby które były lub słyszały o zlotach nad jeziorem żarnowieckim pod szyldem www.m.pl

znają mnie i wiedza jaka była moja rola podczas tych spotkań i zlotów (mam tam ten sam nick)

 

ostatni zlot z udziałem Piotra Piskorskiego i wspaniałych kolegów z tego forum

będę pamiętał bardzo długo a powtórzyć takie coś będzie naprawdę trudno.

Myślę, że niekoniecznie, robota ta sama, trzeba by tylko zmienić szyld :D



#59 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 03 luty 2013 - 15:27

Ehhh zazdroszcze wam. Zawsze chciałem wpaść na taki zlot, ale one zawsze wypadają gdzieś daleko ode mnie i nie mam okazji was poznać, a co bym bardzo chciał zrobić ;)

 

Jeżeli były by osoby chętne na jakiś letni zlot nad Wisłą na Podkarpaciu to chętnie bym zorganizował ;) Ale na to trzeba chętnych, a mi to pozostaje tylko gdybanie ... ;)



#60 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2013 - 15:35

Jest jeszcze min. w Neplach, Serpelicach, Broku..... :)

No, szczególnie w Neplach i Serpelu jest wypas...... :blink:  :blink:  :blink: