Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lososiowate Michigenu - nowe odkrycie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1327 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 19 luty 2008 - 15:57

Oglądam, oglądam te zdjęcia... Jurek - dość. Proszę! :mellow: :huh:

Tak sobie wspominam te wszystkie nasze pomorskie rzeczki, których jest całkiem sporo. Dlaczego w tym naszym kraju nie może tak być?!? :wacko: Czy to faktycznie trzeba lecieć na drugi koniec świata, aby w takich (powiedzmy sobie szczerze) marnych rzeczkach łowić takie ryby? Mówię marnych nie dlatego aby umniejszać naszym kolegom zza wielkiej wody, ale dlatego aby podkreślić, że taka Drawa z dopływami, Ina, reszta pomorskich rzek jest duuuużo bardziej urokliwa i niestety duuuuużo bardziej pusta!

Jurku, Tadku - GRATULACJE!

#222 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 19 luty 2008 - 16:01

:huh: ... :o eee....

#223 OFFLINE   Lanio

Lanio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 19 luty 2008 - 17:31

:o :o szczena opada...

#224 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 20 luty 2008 - 00:20

@ Baloo :D ja tez uwazam ze nasze pomorskie rzeki sa o wiele piekniejsze niz te w Indianie czy na poludniu Wisconsin . Trzeba tu zauwazyc ze ryby czesto i chetnie w te nasze rzeki wplywaja . To powoduje ze mozna idac po kilku dniach znowu spotykac je w znajomych juz miejscowkach . Zauwazam to idac z Tadkiem ...tu... mowi mialem w zeszlym tygodniu rybe ....rzuca i z pod tego konaru znowu wychodzi nastepna ktora juz tu naplynela . Ryby z tych ostatnich zdiec sa z czwartku gdzie Tadek byl z innym kolega . Zauwazcie ze zdiec jest 8 a tylko 7 Mifusiek uaktywnil . To jedno , pierwsze trzeba osobno otwierac ...na nim jest steelhaed ktory skusil sie na Horneta Salmo kolor pink . Wogole te ryby w ten dzien atakowaly kolor czerwony a wiec wirowke Martin Panther z czerwona paleta i pink Horneta . W niedziele w tej samej rzece nasze proby nic nie daly ...tak jak wspominalem lalo w nocy i woda byla brudna , rwaca .
Czy pamietacie z poprzednich opisow jak moje pierwsze browny , szczupaki zlowilem na wedke pozyczona mi wtedy przez Tadka St Croix Wild River 8,6 medium power , fast action , 8-12 lb , 3/8 do 3/4 oz . Ta wedka mi sie tak spodobala ze ostatnio ja sobie kupilem i teraz nia lowie . W ten czwartek Tadek upadajac ze skarpy zlamal koncowke w swoim Wild Riverze . Teraz te szczytowke bedzie wymienial , stara odesle do firmy i poczeka na nowa .

#225 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 20 luty 2008 - 10:29

Jurek, Tadziu.

Gratki Panowie, ależ tam macie eldorado, eeh szkoda gadać jak
się pomyśli, że tak mogłoby być u nas.
Pozdrowienia Janusz

#226 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 03 marzec 2008 - 03:47

Podeslalem Mifciowi zdiecia z ostatniej wyprawy Tadka , Krzyska i Artura do Indiany . Prosze obejrzyjcie jak juz Mifunia wrzuci :lol:

wedle życzenia - mifek edit:

Załączone pliki



#227 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 03 marzec 2008 - 11:11

No to co, zamykamy ten watek, czy jeszcze sie troche pokatujemy <_<

#228 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 03 marzec 2008 - 11:19

A katujmy się dalej, no bo co nam pozostało? U nas (Parsęta)
lipa to chociaż pooglądać można.
Pozdzro Jachu

#229 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 03 marzec 2008 - 13:57

jak zwykle panowie wymiatają :mellow: piękne ryby !!

#230 OFFLINE   Sith

Sith

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaPyrzyce

Napisano 03 marzec 2008 - 19:02

Podeslalem Mifciowi zdiecia z ostatniej wyprawy Tadka , Krzyska i Artura do Indiany . Prosze obejrzyjcie jak juz Mifunia wrzuci :lol:


To jest prowokacja!!!, takie ryby w takich rzekach nie występują i basta! <_< <_<

#231 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 07 marzec 2008 - 00:29

Co tam słychać Jurku, nic nie łowicie, chyba niemożliwe ?
Pozdro Jachu

#232 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 07 marzec 2008 - 01:00

W ostatnia niedziele Tadek , Artur i Krzysztof [ oni tez sie juz zarejestrowali :mellow: ] byli w stanie Michigen na Pere Marquette . Jest to okolo 3 godziny jazdy na polnoc od Chicago , Rzeka oczywiscie uchodzi do Lake Michigen . Byli na odcinku tej rzeki gdzie wolno lowic tylko na muche . Odcinek ten jest pod opieka firmy Orvis . Wiem ze zlowili steelheady i browny ale mniejsze ktore juz zyja w gornym odcinku tej rzeki . Nie sa to wiec grubasy z jeziora . Po cichu liczylem ze sami cos od siebie napisza i moze jakies zdiecia wstawia . U nas nadchodzi wiosna . Snieg minimalnie zalega w zwalach ktore jeszcze jakis czas beda sie topic . Dzis , jutro i w sobote jeszcze lekko na minusie ale od niedzieli 40 Farenhaita i wiecej z kazdym dniem ....Ja szykuje sie na polnoc ale do Wisconsin . Mam tam licencie caloroczna ktora z koncem marca wygasa i zostalo jeszcze trzy tygodnie co by jakos z honorem zakonczyc . Chce jechac do portow Kenoshy i Racine i tam klasyka czyli steelhead , brown i ...szczupak jeszcze sie moze trafic ...to wszystko w miejscach gdzie juz lod puscil i mozna posmyczyc . Tadeusz prawdopodobnie poprowadzi w sobote audycje Zewu Natury ...i pewnie tez gdzies uderzy ...byc moze sie spotkamy . Od Jacka nie mam wiadomosci , chyba pojechal na te ostatnie eliminacje na lod ...ale sie nie pozegnal wiec jak wroci to ugryze go w lydke tam gdzie ma wytatuowane -Lomis- za brak subordynacji :lol:
Aha ...oprocz zdiec robili tez filmiki na tej Pere Marquette

#233 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 marzec 2008 - 07:21

Jurku,
Podeślij zdjęcia jak już dostaniesz :D

Pozdrawiam
Remek

#234 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 07 marzec 2008 - 07:24

Remku :D bedzie tego wiecej bo jeszcze ten weekend tez dojdzie . Jutro nie pracuje ...juz sie spakowalem i jutro daje w dluga na polnoc B) ...Luko sie ucieszy :lol:

#235 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 07 marzec 2008 - 11:00

O jak ja sie ciesze :angry: Czekaj, czekaj Jurek. Zniesli wizy do Kanady, wiec wkrotce nasi tam dotra. Najpierw wyczyszcza wody na polnocy i bede stopniowo przenosic sie na poludnie. A jak juz nie bedzie wiz do USA, to macie pozamiatane. Oczywiscie wtedy jako dobry kolega bede wam podsylal fotki z odleglych krain, zebyscie przypomnieli sobie jak wygladaja ryby :lol:
A tak na powaznie, to zycze polamania kija na zaczepach ;)

#236 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 07 marzec 2008 - 20:34

Juz wrocilem . Cale szczescie ze mnie diabel nie podkusil zeby brac kolowrotek z plecionka . A z zylka przynajmniej te 1,5 godziny potrenowalem . Mimo slonca zastalem mroz -6 C . Juz po drodze mijana rzeka kompletnie zamarznieta . Podjezdrzajac do malego portu rowniez zastaje lod i ponawiercane dziory . Duzy port czesciowo wolny od lodu i tu dwoch splawikowcow z ikra probuje lowic . Wieje leciutki lodowaty wiaterek . Rozkladam wedke i zaczynam zgrabialymi lapkami testowac ..woblerek , wirowka , blaszka ..w...w..b..nie spostrzegam jakichkolwiek oznak ze ryba jest w porcie ...ona zawsze jest ..to ze ja nie spostrzegam to inna sprawa :lol: . Mija te 1,5 godziny treningu i sie poddaje ...po drodze wstepuje do Garden Mountain i jak zwykla mszcze sie kupujac kilka woblerow i wirowek :lol: . Sloneczko swieci i w samochodzie jest cieplo ...pije se kawkie i mysle kiedy ta wiosna przyleci . Na noc temperatura ma spasc do - 12 C ...ale juz w niedziele ma byc ten pierwszy dzien na plusie i nastepne tez . to tyle ...jerry :D

#237 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 07 marzec 2008 - 20:37

@ Luko :mellow: cieszy mnie ta Kanada ..moze kiedys sie tam wyprowadze na stare lata . Szeryfy od wedkarzy bardzo grozne i skrupulatne tam ...mysle ze se poradza z jakakolwiek szarancza :lol:

#238 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 marzec 2008 - 20:40

- 12 :huh: mnie aż trudno sobie to wyobrazić !! Jerry masz nowe zdjecia ??? B) wstaw szybko... :o

#239 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 07 marzec 2008 - 21:03

O Jerry jak to dobrze ze juz wrociles i ze nic nie zlapales. Przynajmniej mi chumoru nie zepsules po keltach <_<

#240 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 07 marzec 2008 - 21:05

Jerzy :mellow: dzis nawet aparatu nie wyciagalem . Natomiast te z Peer Marquette ma Tadek a jeszcze sie z nim nie widzialem ...byc moze w weekend ...Czasami Ci zazdroszcze tych cieplych plaz :lol: ...nigdy nie kapalem sie w morzu czy oceanie :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych