Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lososiowate Michigenu - nowe odkrycie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1327 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 18 styczeń 2010 - 19:32

Slawku z powodu zimna i u nas lekki zastoj . Artur i Krzysiek juz cos zlowili na Tajemnej w styczniu . Tadek jeszcze nie byl nad woda w tym roku . Jacek oczywiscie mloci na lodzie . Ja rowniez nie bylem . Ale juz temperatury oscyluja w przedziale dzien +5 i w nocy -5 . Tak ze do 1 marca cos tu sie obskoczy z rzek lososiowatych . Ja mysle ze Tadek albo dzis albo jutro juz pojedzie ...bo sie bardzo nerwowy zrobil :lol:

#602 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 styczeń 2010 - 19:36

Ale juz temperatury oscyluja w przedziale dzien +5 i w nocy -5 .



jerry to ty masz już prawdziwą wiosnę w porównaniu do Polski dziś u mnie było zero na termometrze i mówiło się, że jest ciepło :lol: :lol:

#603 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 18 styczeń 2010 - 19:51

Nooo... jest w sam raz aby powedrowac nad brzegami rzek . Tak sie zapowiada ten tydzien .

#604 OFFLINE   arkorp76

arkorp76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 20:02

To moze i ja cos dorzuce ,co prawda steelhead na muche ale zwiazane z tematem. Wiosenny na rzece pere marquette w michigan.Pozdrawiam Artur

#605 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 18 styczeń 2010 - 20:04

Czesc Artur :mellow: widze ze Ci sie udalo wstawic filmik . Czy to z zeszlego roku czy juz ze stycznia obecnego ?

#606 OFFLINE   arkorp76

arkorp76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 20:15

To jest jeszcze z kwietnia zeszlego roku ,ale ten film jest z przed kilku dni. Na niecenzuralne slowa prosze nie zwracac uwagi. Pozdrawiam Artur

#607 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 18 styczeń 2010 - 21:22

Wesoło było :D

#608 OFFLINE   arkorp76

arkorp76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 21:46

Oj bylo! W ostania sobote zlapalismy trzy ryby,srebrne steelheady.Jak bede mial zdjecia to wstawie!Artur


#609 OFFLINE   Dr. Steel hammer

Dr. Steel hammer

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 18 styczeń 2010 - 23:33



#610 OFFLINE   arkorp76

arkorp76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 01:00

No i wlasnie to jest urok zimowych wypraw.

#611 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 19 styczeń 2010 - 01:13

Polskie klimaty B)
jak bedą okazje to prosimy o wiecej takich filmów :D

#612 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 02 luty 2010 - 14:41


Trafiłem na stronkę jednego z guidów. Niesamowite rybki łowią też pod lodem. Task sobie myślę, po licho organizować zawody na crappie i bluegillach, jak mońża ścigać takie kabany?!? :mellow:

http://www.benkueng.com/forums/forums/thread-view.asp?tid=20 8&posts=16&start=1

ech... gdyby tak u nas....


#613 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 luty 2010 - 15:18

Coś takiego?? <_<



Lód też mają konkretny....

#614 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 luty 2010 - 06:31

Od polowy stycznia zaczely sie wypady na steelheady nad Tajemna do Indiany . Na polnoc od nas wszystko pozamarzane i nawet nikt nie probuje , oczywiscie na lodzie mozna ale to nas nie interesuje . Tadek zaczal z Artkiem i Krzysiem w polowie stycznia co widac na filmiku wyzej . Ja wybralem sie w przedostatnia sobote stycznia . Zaraz po audycji wskoczylismy do samochodu i w dluga do Indiany . Dzien byl pochmurny i wilgotna zimnica . Ja musialem wykupic licencje jednodniowa bo nie mam na Indiane calorocznej . Licencje zawsze kupuje w starym sklepie wedkarskim u starego Waltera . Zawsze wita nas dziwny klimat zakurzonych przynet i lazacych kotow . Sklep ma swoj niepowtarzalny nastroj . Po wizycie u Waltera szybko nad wode . Tajemna River to przepiekna rzeka , ma niesamowicie duzo ciekawych miejscowek . Tadka zawsze denerwuja ci co laza z ikra , oni z splawikiem sa najwieksza konkurencja . Nasza wedrowka az do poznego wieczora byla bez wyjscia czy tracenia . Zarowno Tadek jak i ja mielismy male salmonidy jak kielbie ktore czepily sie wirowek Cwikowek . Wracajac jeszcze na odchodne Tadek rzuca i wyciaga jedynego steelheada , i to on ukoronowal wyprawe i pozowal do zdiec .
Tydzien pozniej rowniez wybralem sie z Tadkiem nad Tajemna . Tym razem pogoda byla sloneczna ale bylo bardzo mrozno . Znowu odwiedziny u Waltera . Tu zastajemy syna jego brata . Chlopak ma na imie Luke . Pyta sie z kad jestem jak mowie ze z Polski to on ze zna ze to taki maly kraj w Europie . Gadamy lamana angielszczyzna ale usmiechamy sie duzo i klepiemy po plecach ...jest okey :mellow: . Glaszczemy koty , robimy zdiecia w tym antykwariacie i nad wode . Ja oczywiscie mam plecionke na kolowrotku . Kilka rzutow w tym mrozie i robi sie sznurek . Tadek przez cala zime uzywa zylki i wie co robi . Po 40 minutach wracamy do samochodu zeby podjechac w inne miejsce i Tadek mi daje kolowrotek z zylka ktory ma zapasowy . Ja go zakladam i gdy juz mam skomletowany zestaw probujemy ruszyc ale samochod nie zapala . Co sie okazuje zostawilismy go na swiatlach i siadl akumulator . Gdy ruszalismy z Chicago bylo ciemno a gdy dojechalismy juz swiatel nie bylo widac . Jak na zlosc nikogo nie ma na parkingu zeby wziasc jumpa . Po pol godzinie czekania ruszamy do pobliskich zabudowan i szczesliwie trafiamy na warsztat . Gdy probuje wytlumaczyc wlascicielowi warsztatu ze siadl nam akumulator i potrzebujemy jumpa on twardo chce nam sprzedac samochod ...taki niestety jest efekt naszej znajomosci angielskiego . Dopiero przez telefon nastepuje pomoc w tlumaczeniu i osiagamy zamierzony cel . Podjezdrzamy samochodem z bateria i po przekreceniu kluczyka nasz Dodge zapala . Wlasciciel bardzo sympatyczny gosc dostaje od nas 20tkie $ i duzo ciepla z oczu . Czekamy chwile az samochod troche sie zagrzeje i podladuje akumulator . Tadek postanawia podjechac w miejsce ktore Artek nagral na tym filmiku . Tu zaczynamy wedrowke wzdluz zakretow Tajemnej . Ja probuje wirowek i woblerow ale bez zadnego efektu . Tadek duzo uzywa dzis Executorka diabelka , tak go nazywam bo ma takie plomyczki czerwone przy glowie . Ten Executorek to 5 SDR , na zylce Tadka to zabojca i executor . Tym razem skusil dwa steelheady . Do wirowek nie bylo wyjsc . Przy nas wedkarz zlowil tez ladnego steelheada na ikre pod splawikiem . Obie te wyprawy traktuje jako nauke i trening przed pstragami . Spostrzegam ile mi brakuje techniki , wyczucia w tych jednak trudnych zakrzaczonych rewirach ..bo zapal jest . Sa miejsca w ktorych mowie Tadkowi ze lepiej zeby nie wziela ...bo jak ja wycholowac ? nie ma szans ...najpierw niech wezmie odpowiada...potem sie bedziemy martwic :lol: ...okey , moze nastepnym razem zagryzie stalowa paszcza . W ten weekend jedziemy kibicowac Jackowi i Zbyniowi na lodzie . Nie wiem czy wroce jeszcze nad Tajemna w lutym ...od marca zaczna sie pstragi ...Tadek z Artkiem i Krzysiem byli teraz w tygodniu i znowu cos nagrali z holu ..byc moze Artek to tu wrzuci ...

#615 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 luty 2010 - 06:53

Tajemna River

Załączone pliki



#616 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 luty 2010 - 06:55

Antykwariat wedkarski

Załączone pliki



#617 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 luty 2010 - 07:00

To jest nasz Walter

Załączone pliki



#618 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 luty 2010 - 07:03

Tu zawsze sa ryby...nie zawsze chca zagryzc

Załączone pliki



#619 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 24 luty 2010 - 06:47

Lekcja pogladowa z kapitalnej miejscowki ...milego ogladania..



#620 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 24 luty 2010 - 06:55

Pieknosci sa non stop lowione , Tadek i jedna z nich

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych