Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lososiowate Michigenu - nowe odkrycie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1327 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 24 luty 2010 - 09:48

@jerry hzs, ale nam tu ciśnienie podnosisz :mellow:, prosimy o jeszcze.
Pozdrawiam

#622 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 24 luty 2010 - 11:15

Rozumiem, ze filmik nie byl ciety. Nawet 2 minuty walka nie trwala. Dosyc krotko bym powiedzial jak na rybe takich rozmiarow. Kondycja po ziemie slaba czy to standard? Wiesz cos Jerry na ten temat?

#623 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 24 luty 2010 - 17:17

Wiec tak ...Tadek z Artkiem probuja sil w nagrywaniu filmikow . Sprzet to cyfrowy aparat z trzyletnim stazem . Efekty sa rozne ...ale coraz lepsze . Tu Luko masz cala akcje bez ciecia . Trwalo krotko ale popatrz ze to pstragowa rzeka , ta ryba ma ten kawalek podlogi i tyle z tego wynika . Oczywiscie sa dluzsze hole i wypiecia nie sfilmowane bo to na razie pojedyncze proby . Tu masz podejscie do miejscowki , dwa rzuty , hol i podbieranie . Przypomnij sobie metrowe steelheady ktore tu z Tajemnej wstawialem i wyobraz sobie jak one cisna . Dzis wieczorem wstawimy z synem jak Artek holuje i laduje male Coho ktore zadko tam sie zdarza :mellow:

#624 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 24 luty 2010 - 19:32

Jerry ja nie grymasz, oby wiecej takich filmikow!!! Tak sobie to tylko porownalem do lososia czy trotki podobnych rozmiarow i mysle, ze pomimo malej wody ciezko by wyjac ja w takim tempie. Nie biore oczywiscie pod uwage keltow.
Czekam na kolejne hole no i kiedy w koncu ty sie pojawisz z taka rybka??

#625 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 24 luty 2010 - 19:42

Sprobujemy na pstragach cos nakrecic , w marcu sie zaczyna sie :mellow: . A ja ? no coz... slabym niedzielny wedkarzyna :unsure: ale zapewniam Cie ze strasznie to kocham i widze pewne rzeczy innymi oczami ...zjawiska ktorych inni nie zobacza ...nie patrz wiec na mnie jak na wedkarza tylko :mellow:
aha ..Jacura Mistrzuniu i Tadek tez Mistrzuniu juz tam dzis smycza ...a ja do roboty :mellow: ... Oni mi zazdroszcza ze ja do roboty... a ja Im ze na Stalowe Lby pojechali :lol:

#626 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 luty 2010 - 20:33

aha ..Jacura Mistrzuniu i Tadek tez Mistrzuniu juz tam dzis smycza ...a ja do roboty :mellow: ... Oni mi zazdroszcza ze ja do roboty... a ja Im ze na Stalowe Lby pojechali :lol:


:lol: Jurku dobra zależność :D


#627 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 luty 2010 - 22:34

jak by mi kto powiedział ze to Polska obrazowo to bym łyknął ale te ryby :mellow: zdradzaja wszystko <_< pięknie ,szczerze zazdroszcze :D

#628 OFFLINE   arkorp76

arkorp76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 25 luty 2010 - 04:41

Wczorajszy dzien byl bardzo dobry. Nad rzeka jestem okolo 10,pierwsze kroki kieruje w miejse tzw dewizowe lecz bez efektu.Schodze kilkadziesiat metrow, poziom wody wyzszy w stosunku do niedzielnego stanu,napawa optymizmem. Wyjmuje woblera wlasnej roboty (dzieki za watek o woblerach)wzorowanego na executorach,zlote boki niebieski grzbiet.Rzut.Nastepny, przyneta pracuje wzorcowo, dzielnie przemierza nurt przy burcie, doprowadzam wobka do miejsca w ktorym nurt odbija sie od brzegu i.... łuup jest ryba.Pierwsze sekundy holu zdradzaja ze ten steelhead jest wiekszy niz te ktore zazwyczaj lowie.Ryba zrywa sie ostro do walki splywa w dol rzeki ,wyskoki i znowu do gory,po kilku takich popisach musze pomyslec jak podebrac steelego , brzeg wysoki woda gleboka.Przekladam wedke przez nabrzezne krzaki i schodze na kamienne umocnienie jeszcze kilka zrywow i ryba jest w podbieraku.Steelheada oceniam na ok 34-35 inch(ok 85-87cm)jest szeroki z piekna kufa.Wypiecia woblerka ,fotka (telefonem)i do wody. Dzwonie do Tadka .... mozesz mi mowic mistrzu!Jedyna ofiara wczorajszego dnia jest wobler, nadajacy sie do naprawy.
Pozdrawiam!

#629 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 26 luty 2010 - 22:09

W srode caly czas padal snieg na Tajemnej . Kiciunie postanowili powalczyc z steelheadami . Tadek zlowil dwa i one sa na tych zdieciach

Załączone pliki



#630 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 26 luty 2010 - 22:11

A druga Kiciunia czyli Jacura zlowil jednego ...a pod koniec wyprawy jeden ogromny Belzebub urwal mu zestaw z Kapitanem Miodkiem czyli wobkiem prezentem od Remka z Korony Fishing ...

Załączone pliki



#631 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 27 luty 2010 - 09:16

To chyba jedyny watek w zakladce Wiesci znad wody gdzie na kazdej stronie ss fotki z rybami, i to jakimi :huh: Jurku. Mam nadzieje, ze dzisiaj i jutro katujesz wode!

#632 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 luty 2010 - 09:19

Jurku,
Kapitan Miodek to historia???? Szkoda, szkoda ale widać, że działają :D Piękne ryby! Ale by się połowiło takie.

Pozdrawiam
Remek

#633 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • Imię:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 27 luty 2010 - 20:28

Piekne ryby,pozazdroscic!Jutro wizyta nad Ina :mellow:

#634 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2010 - 20:29

Piękne ryby.
Żeby nasze pstrążki miały szanse dorastać do takich rozmiarów, na szczęście powstaje coraz więcej odcinków NK, choć jeszcze długa droga przed nami.

pzdr
Grzecho

#635 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 luty 2010 - 21:39

Dzwoniłem dzisiaj do Jacka. Pojechali całą ekipą na salowegłowy. Czkajmy na wieści. Kapitan Miodek co prawda zaginął w akcji ale pojawił się w jego zastępstwie jakiś porucznik więc może być dobrze.

Kapitan Miodek to woblerek z Czarnego jeśli ktoś chce rozwiązać ten rebus. Wyśmienity woblerek na pstrągale.

Pozdrawiam
Remek

#636 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2010 - 22:40

Dzwoniłem dzisiaj do Jacka. Pojechali całą ekipą na salowegłowy. Czkajmy na wieści. Kapitan Miodek co prawda zaginął w akcji ale pojawił się w jego zastępstwie jakiś porucznik więc może być dobrze.

Kapitan Miodek to woblerek z Czarnego jeśli ktoś chce rozwiązać ten rebus. Wyśmienity woblerek na pstrągale.

Pozdrawiam
Remek

Remku Jeśli mówisz, że Miodek to kapitan to myślę, że na jego miejsce moglibyśmy zaproponować generała;)

#637 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 luty 2010 - 22:41

Którego masz na myśli? To Remik dokładnie te od Ciebie. Miodek ponoć świetnie się spisuje na tamtych łowiskach.

#638 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2010 - 22:53

Jeśli dobrze pamiętam... Miodek to Klasyczny pomorski 5 lub 7cm. Myślę, że jak te amerykańskie łososiowate zobaczą łamanego kobela to oszaleją :lol: Koniecznie powinny też kwiskiego foxinusa zobaczyć.

#639 OFFLINE   arkorp76

arkorp76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 28 luty 2010 - 01:52

Wczoraj postanowilem poprawic po Tadku i Jacku i pojechalem nad tajemna.Do rzeki dotarlem ok 11:30,zaczynam od miejsca w ktorym dwa dni wczesniej wyholowalem pieknego samca.Kilkanascie rzutow nie daje porzadanego efektu,wokol mnie walaja sie siateczki na ikre, to tlumaczy brak bran.Zmieniam miejsce,postanawiam lowic tam gdzie nieczesto schodzi sie o kiju. Pierwsze kilka miejsc bez brania,schodze dalej, mrozny wiatr i snieg po kolana daja sie we znaki.Docieram do miejsca wtorkowej walki z ryba,zaczynam od obrotowki ale wybijajacy nurt i wysoki brzeg nie pozwalaja poprowadzic skutecznie przynety, zmieniam na woblera ,zielony z czarnymi paskami na grzbiecie.Kilka przeprowadzen i stukniecie, przy drugim zacinam. Jest ryba.



Ryb:2 Ofiar:0
Tadek Jacek I Jerry wracaja z ryb.Tadziu zlapal 4,Jacek cos mial ale poszlo,Jerry tez cos holowal. To tyle.

Załączone pliki

  • Załączony plik  stili8.jpg   97,12 KB   433 Ilość pobrań
  • Załączony plik  RER7.jpg   97,85 KB   422 Ilość pobrań


#640 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 luty 2010 - 04:53

Dzieki Artek za opis i zdiecia , Ja napisze i wstawie jutro ...jestem skonany <_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych