Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lososiowate Michigenu - nowe odkrycie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1327 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 09 kwiecień 2010 - 19:53

Papur :mellow: ja w -ogolnych napisze- o moich doswiadczeniach z odczepiaczami tylko znajde watek bo on juz kiedys byl :D ...a kielbase kupiles ? :lol:
Juz znalazlem ...jest w temacie -budowa wedzisk i majsterkowanie -....

#702 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 20:05

no jeszcze nie kupilem, dopiero o 4pm jade do Chicago, taka smieszna ta kielbacha? mamy tylko dwa skromne polskie sklepy z zywnoscia o cenach nie wspomne....chyba to nie pasuje do tego forum :lol:

#703 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 09 kwiecień 2010 - 20:23

Smieszna polska kielbacha :mellow: o tak ... juz oddzial farmerow kupilim za nia ...kochaja ja w Wisconsin i nie tylko ...no dobra koncze :lol:

#704 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 kwiecień 2010 - 20:48

Jurku widzę, że zaczynasz grypsować :D znaczy się .... kiełbasa są pstrągi :D Jeszcze może jakieś polskie piwko i macie już strumień na własność.

Pozdrawiam
Remek

#705 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 09 kwiecień 2010 - 20:58

Handel wymienny jest najcenniejsza rzecza , ale usmiech i pozytywne nastawienie tez robi robote ....i kultura osobista ....i Oni jak widza te nasza fascynacje to nam udostepniaja zamkniete rewiry . Mozna tez trafic i na szczelby ..w Labiryncie ciekawie jest :mellow: o sorry to temat o lososiowatych :lol:

#706 OFFLINE   Dr. Steel hammer

Dr. Steel hammer

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 10 kwiecień 2010 - 04:27



#707 OFFLINE   Archie

Archie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 12 kwiecień 2010 - 04:41

Oswiadczam ze od soboty nie lubie jezdzic z Tadkiem na ryby. Powod, bardzo prozaiczny, on tylko 7 wyciagnietych stalek, ja 0, chociaz bylo blisko. Tym razem bylismy na Tajemnej i tylko na spining.
Mialem na kiju 5 steelheadow ale wszystkie mi poszly, w tym 2 po dlugich holach. Jeden jak byl tuz pod nogami, drugiego mialem juz w reku ale sie wyslizgnal. Mialem tez 3 spartolone brania. Jednym slowem porazka :( . Moja wymowka to zbyt delikatny, raczej pstragowy sprzet, wadliwy kolowrotek z bardzo nieplynnym hamulcem, no i moje muchowe nawyki w walce z ryba ktore Tropiciel bardzo subtelnie ujal: Archie, ty sie k@%@a za bardzo p@#$%@sz z tymi rybami. Tajemna
to nie szeroka Milwaukee albo lesna Rucianka gdzie rybka moze sie wychasac do woli, ale to waska rzeka pelna gleboczek, zwalek, zaczepow i galezi nad glowa. Tu hol musi byc szybki i silowy albo inaczej wiadomo jak sie to konczy. Ale obiecuje ze po dokonaniu kilku zmian w sprzecie wracam tam wyrownac porachunki <_< . Niestety w drodze powrotnej wlaczam radio i slyszymy wiesci z Polski. Nagle czar wyprawy pryska i jakos nie moglem juz wiecej myslec o steelheadach...

Załączone pliki



#708 OFFLINE   Archie

Archie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 12 kwiecień 2010 - 04:43

fotki

Załączone pliki



#709 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2010 - 20:51

Piękne ryby. Sprzęt też musi być na nie mocarny. Sam łowię często pstrągi w rzeczkach o podobnym charakterze. Potok w takiej wodzie potrafi dać popalić, a co dopiero takie byki B)

pzdr
Grzecho

#710 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 15:37

W niedziele bylem krotko w Oak Creek na strumyku, naliczylem ponad 20 samochodow wiec wiedzialem, ze juz polowilem :lol: przespacerowalem sie kawalek, wykonalem kilka rzutow i postanowilem wrocic jutro (poniedzialek). Ku mojemu zdziwieniu bylo kilka osob. zlokalizowalem kilka staloglowych i probowalem je skusic wszystkim co mialem i w sposob jaki tylko potrafie. Stalem i rzucalem ze 2 godziny a one mnie olewaly. Doszedlem do wniosku ze skoro ja je tak swietnie widze one mnie rowniez. Przytulilem sie do pobliskiego drzewa i rzucalem zza niego. Zadzialalo, zaatakowal Rapalke f5 Gold, jednak zza tego drzewa zaciecie nie bylo zbyt skuteczne-ryba spadla. Poszedlem dalej, namierzylem kolejnego, postanowilem zaatakowac z ukrycia. Znowu odnioslo to skutek, przytrzymalem rapalke w nurcie, podszarpnalem kilka razy i jest branie. Wokol kilka zwalonych drzew i duzych kamieni, decyduje sie na silowy, zdecydowany hol. Ryba laduje na brzegu -26 cali steelhead, pstrykam fotke i do wody. Zdjecia nie zamieszczam, nie zgodne z regulaminem-ryba brudna od piasku.
We wtorek pojechalem z Irkiem, jednak dzis nie widze tyle staloglowych co wczoraj. Kilka suckerow czepia sie naszych przynet. Idziemy dalej, widze idealne miejsce do rzutu, duzy kamien a za nim gleboczek wzdloz przeciwlego brzegu. pierwszy rzut, wprowadzam woblerka pod wode i branie, piekny steelhead, nieasmowita walka. Wzial na f5 w kolorze firetiger.Dlugo czekalem na ten moment, najfajniejsza ryba w tym roku. Nie najwieksza (26cali) ale zlowienie wlasnie jej sprawilo mi najwiecej radosci. Irek pstryka fotki, ryba wraca do wody, idziemy dalej...

Załączone pliki



#711 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 15:39

fotki

Załączone pliki



#712 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 15:40

foto

Załączone pliki



#713 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 kwiecień 2010 - 19:21

Papur, piękne ryby. Niestety mój wzrok coraz słabszy :D i nie mogę rozpoznać przynęty. Na co łowisz?

Pozdrawiam
Remek

#714 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 22:12

Rapala F5 w kolorze Gold i Firetiger
pozdro

#715 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 kwiecień 2010 - 05:51

Zapodaje kilka ciekawszych zdiec z ostatnich wypraw z wiosennymi steelheadami i wezami wodnymi ....Sa tez z wyprawy Tadka z Archim ktore juz bylo wstawiane ale z aparatu Archiego .

Zibi

Załączone pliki



#716 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 kwiecień 2010 - 05:53

Tadek

Załączone pliki



#717 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 kwiecień 2010 - 05:54

Archie

Załączone pliki



#718 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 kwiecień 2010 - 05:56

Tadek



Załączone pliki



#719 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 kwiecień 2010 - 06:00

c.d.

Załączone pliki



#720 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 kwiecień 2010 - 06:01

Jak bym takiego zlowil to tez bym sie tak cieszyl... :mellow:

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych