Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Lososiowate Michigenu - nowe odkrycie


  • Please log in to reply
1327 replies to this topic

#121 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 posts
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Posted 03 December 2007 - 18:04

Ryby piekne, ale ten spławik i połowy salmonidów jakoś mi nie pasuje ...

Jerry fajne macie łowiska, zapewne żałujesz że tak poźno je odkryłeś :D

#122 OFFLINE   jackybrown

jackybrown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • LokalizacjaUSA

Posted 03 December 2007 - 18:21

pafek gwarantuje Tobie ze lowienie na splawik salmonidow jest w 100% sportowe jezeli stosujesz delikatny zestaw i kolowrotek typu centerpin ,daje to niesamowita frajde .Ciezko wyrazac opinie o typie lowienia jezeli nigdy sie tego nie sprobowalo... :( ponadto zawsze bylem zagorzalym zwolennikiem spiningu i mialem takie samo zdanie ze tylko woblerek ,obrotoweczka,twisterek...do momentu kiedy nie sprobowalem...i nie wiem czy zauwazyles ze na koncu zestawu jest tube jig.... :unsure: a splawik sluzy tylko do spowolnienia i dluzszej prezentacji przynety w lowisku...naprawde ciezko jest poprowadzic jig 1g w silnym nurcie pod drzewem aby byl wystarczajaco dlugo widoczny dla ryby bez hamowania zestawu...
pozdrowionka jacek

#123 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 posts
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Posted 03 December 2007 - 18:35

Tak jak napisałeś - nigdy tego nie próbowałem dlatego z góry mi się nie podoba. Swoją droga ciekaw jestem czy w PL by to zdało egzamin na trociach/pstrągach ?

#124 OFFLINE   jackybrown

jackybrown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • LokalizacjaUSA

Posted 03 December 2007 - 18:51

zawsze mozesz sprobowac.... :unsure: moze sie Tobie spodoba :mellow: a tak na marginesie to do tej pory nie moge dojsc do tego z czym ta przyneta sie kojarzy ryba naprawde nie wiem ale jest wyjatkowo skuteczna na browny i steelheady... :D

#125 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 04 December 2007 - 00:26

Wiec tak...lowiska lowiskami ja bym raczej powiedzial ze odkrylem ludzi ...szajbusow na tle tropienia ryb , swietnych nauczycieli , opowiadaczy ...dobrze sie z nimi przezywa te wyprawy . Odnosnie Tadzia to ja mu przekazuje wszystkie pozdrowienia , On je sam czyta . Jednoczesnie musicie wiedziec ze on bardzo ciezko pracuje a jak nie pracuje to jest nad woda . Jezeli sie zarejestruje to wypadalo by z jego strony odpowiadac na kazde pytania ...on wie ze komputer to szklana pulapka zjadajaca czas . Ja go rozumiem ...On jest nieujarzmionym wedkarzem . Byc moze dopadnie go kiedys chetka zabrania glosu w jakiejs sprawie i zdecyduje sie na wejscie ...byc moze .
Odnosnie Rucianki ...nie jest to rzeka ktore mi pasi . Jest za plytka . Ja wolalbym minimum metrowa wode z rynnami dwu metrowymi i dolkami jeszcze glebszymi . Generalnie to kocham jeziora B)
Obsluge sprzetu ktorego uzywa Jacek a dokladnie operowanie Certipinem uwazam za trudniejsze niz obsluge multika czy muchowego . Kiedys sie byc morze przekonacie . To ze on go obsluguje po mistrzowsku to swiadczy o klasie i wybitnej synchronizacji rzutow opanowania . Mam nadzieje Jacor ze zrobicie troche zdiec z tej wyprawy indianskiej czyli do Indiany ...jerry w tygodniu pracowac i nie miec udzialu w tej ekspedycji :angry:
@ Slawku na przynety to oni sa strasnie lasiuchy ...zawsze i wszedzie i kazda ilosc :lol:
  • giaur27 likes this

#126 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 04 December 2007 - 06:46

tak, uganianie sie za ryba po plytkich rzeczkach, z centerpinem w uchwycie, ma cos w w sobie, jest zreszta dosyc popularne w szwajcarii, a na wyspie to juz chyba super popularne (trotting czy cos takiego) ...
jurek, mi sie taka plytka rzeczka bardzo podoba ... bo sam lowie w podobnej :mellow:

#127 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 04 December 2007 - 06:54

Zeby w takiej rzeczce poczuc blusa to trzeba miec wodery . Dopiero one pozwalaja na odpowiednie ustawienie sie . My w tym dniu bylismy nastawieni na jezioro i obuwie bylo tylko brzegowe . Rucianka ma duzo pieknych odcinkow widokowych ale ma tez miejskie z oponami i zlomem zalegajacym w wodzie . Ta rzeka na pewno wymaga sprzatania ...mase ludzi tu sie przewija i zostawia smieci .

#128 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 04 December 2007 - 07:02

remku jak mozesz wstaw moj artykulik o centerpinie to bedzie wspaniala odpowiedz na wszystkie pytania o tym stylu lowienia. :mellow:


Tak, wystawie o mailnie. Dobrze, ze mi przypomniales!

Ok. Lece na egzaminy

Pozdrawiam
Remek


#129 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 04 December 2007 - 07:06

Nauka z centerpinem bez nauczyciela nie ma szans ...moim zdaniem ;)
@ Remku latwych kwestii na egzaminie ...jerry idzie spac :D

#130 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 04 December 2007 - 08:40

[quote]
remku jak mozesz wstaw moj artykulik o centerpinie to bedzie wspaniala odpowiedz na wszystkie pytania o tym stylu lowienia. :mellow:
[/quote]

Tak, wystawie o mailnie. Dobrze, ze mi przypomniales!

Ok. Lece na egzaminy

Pozdrawiam
Remek

[/quote]

Dobra - jutro wstawię ... dzisiaj nie mogłem spać to od razu przygotowałem :D Wybywam :D

Pozdrawiam
Remek

#131 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 04 December 2007 - 13:31

ale piękne fishe

Attached Files



#132 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 10 December 2007 - 03:35

Nie ma weekendu bez happyendu :mellow: . Wczoraj czyli w sobote spotkalem sie z Jackiem i Tadkiem rano o 6.00 na audycji Zewu Natury . Tematem glownym byl pstrag . Po audycji Jacek musial sie zajac przygotowaniami do Mistrzostw Podlodowych na ktore juz w poniedzialek wyjezdrza razem ze Zbyszkiem . O tym bede pisal w nowym temacie . Ja przyjmuje zaproszenie Tadka na kawe , jajecznice i na wyprawe na jego ulubiona rzeczulke w Indianie . Po pieknym sniadaniu ruszamy w droge i po godzince meldujemy sie na miejscu . Wyrabiam licencie jedniodniowa , jestem w Indianie drugi raz w zyciu , kiedys dawno tylko ten stan przjezdrzalem . Rzeka ktora wije sie przez miasto jest bardzo dzika . Wchodza w nia lososiowate z jeziora Michigen . Ma pelno odcinkow prywatnych posesji ale ma tez kilka ladnych odcinkow parkowych . Ma duzo wiecej miejsc glebszych w postaci dolkow , rynien niz Root River ktora ostatnio odwiedzilismy . Brzegi sa bardzo dzikie i niedostepne . Pelno zarosli i krzakow dzikich roz , orzyn [ostrezyn] ktore kolcami utrudniaja dostep do wody . Duzo brzegow jest wysokich , na podlozy glinki . Zima dodaje do tego snieg i zamarzniete liscie tylko sie posliznac i zamoczyc dupsko . Rzeka w wielu miejscach jest przegrodzona zwalonymi drzewami co dodaje uroku i powoduje ze ryby maja piekne kryjowki . Zapomnialem dodac ze w piatek odwiedzilismy Cabelasa i kupilem neoprenowe spodniobuty . Myslalem ze je tu wyprubuje ale Jacek zajety myslami o Zawodach zapomnial mi je zabrac . Tak wiec chodzilem po brzegu w sniegowych a Tadek w gumiaczkach . Na samym starcie pogoda byla sloneczna i przy minimalnym plusie . Sadzilem wiec ze temperatura bedzie wzrastac i z tego powodu zdecydowalem sie na kreciolek z plecionka . Tadek mial juz przygotowana zyleczke 10 lb swiezo nawinieta na te okazje . Zaczelismy wedrowke ze swoimi spiningami . Tadek od czasu do czasu pokazywal miejsca z ktorych juz wylawial ryby . Opowiadal o przynetach na ktore wziely , jak je podchodzil ...znal rzeke z drobnymi szczegolami . Tajemnice tej rzeki i wielu innych odkrywa tylko i wylacznie na podstawie wielu wypraw ktore odbywa . W czasie tej wyprawy docenilem jego wiedze i bardzo duze doswiadczenie . Poparte jest to rowniez niesamowita intuicja wedkarska . Ja swoje rzuty rozpoczalem od Minnow 7 Salmo . Tadek od podrasowanej Garbatki . Od razu zaznacze ze na tej wyprawie nie zlowilem ryby . Dla mnie warunki byly trudne , wszystko mi zawadzalo ; plecionka ktora zaczela przymarzac , ostre kotwice ktore kilka razy wbily mi sie w flanelowa kurtke , krzaki strzelajace po pysku i raniace kolcami , sliskie brzegi , galezie nie pozwalajace na rzuty . Co rusz na drzewach widac wiszace przynety ktore przed nami zostawili inni wedkarze . Krotko to sumujac z mojej strony czulem sie jak w przedszkolu , bardzo duzo nauki przede mna . Tadek cierpliwie i dokladnie obrzucal wszystkie miejsca ktore niosly nadzieje ze kryje sie w nich ryba . W tym dniu wyciagnal 5 ryb , 4 steelheady i jednego pizduna :lol: . Pierwsze trzy ryby na te rasowana Garbatke i dwie na Executory 5 Salmo D i RTR . Te dwa ostanie steelheady to byla lekcja pogladowa dla mnie jak Tadek potrafi ocenic miejsce i dobrac przynete . A bylo to tak ....dwie godziny wczesniej natrafilismy miejsce pod mostem . Tadek powiedzial ze jest na srodku glebsza rynna i zawsze tam siedza ryby . Obaj rozpoczelismy rzuty na przemian zeby sobie nie przeszkadzac . Po ktoryms rzucie Tadek mowi ze mial pstrykniecie , gdy ponowil ja zobaczylem polmetrowy bok ryby ktora szla za Garbatka . Tadek ryby nie widzial bo lustro wody mu nie pozwolilo . Gdy mu o tym powiedzialem ponowilismy proby zmieniajac przynety ale ryby widocznie wystraszone juz nie wychodzily . Gdy po dwoch godzinach wracalismy ta sama droga Tadek uznal ze nadeszla pora wyrownac rachunki . Zalozyl Executora[nomen omen] 5 SDR kolor Dace mowiac przy tym ze ten wobler zejdzie do dolka rybie pod sam pysk . Pierwszy rzut i ryba siedzi , piekna walka , odjazdy , wyskoki ...ja chytam za podbierak i ostroznie podbieram rybe . Groty kotwiczek powyginane . Tadek zmienia na nastepnego Executora 5 SDR kolor RHD mowiac ze w tym miejscu zawsze jest kilka ryb . Nastepuje drugi rzut i znowu zapina sie steelhead ale juz wiekszy okolo 70cm [ nie mierzymy ryb dopuki naprawde nie bedzie duza ] . Ten daje jeszcze wiekszy repertuar wygibusow . Podbieram go rowniez opanowujac emocje . Robimy zdiecia i tu niestety moje zdiecia akurat sa bardzo rozmyte o czym dopiero w domu sie przekonuje . Jedno takie slabe dolaczam zeby rybe pokazac . Poniewaz juz jest wieczor wiec konczymy ten piekny dzien . Ja mam czas zeby wszystko zanalizowac aby byc lepiej przygotowany na nastepna wyprawe . Chcialbym jeszcze dodac ze nad rzeka spotkalismy okolo 20 wedkarzy , czesc muszkarzy , troche spiningistow oraz kilku z splawikami i ikra na haku ...wszyscy sie szanuja bo jest to normalne wedkarstwo . Moj podziw dla Tadeusza urosl :mellow: ...teraz kolej na Jacka i Zbyszka ktorzy beda walczyc o Zlote Pierscienie :mellow:
  • giaur27 likes this

#133 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 10 December 2007 - 09:02

Wrzucam zdjęcia :D

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J01.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J02.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J03.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J04.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J05.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J06.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J07.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J08.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J09.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J10.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J11.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J12.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J13.jpg

http://jerkbait.pl/users/jerry/Sobota/5/J14.jpg


#134 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,720 posts
  • LokalizacjaPolska północna :)

Posted 10 December 2007 - 10:03

Takie łowienie uwielbiam :D... ale się rozmarzyłem i nie mogę doczekać się stycznia... :D

#135 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 10 December 2007 - 10:21

wow super foty.. bardzo swojskie klimaty :mellow:

a do stycznia coraz blizej

#136 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 10 December 2007 - 10:51

No wody jakieś takie nasze,Wędkarze nasi ,tylko ryb jakoś obficiej niż u nas <_<

#137 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 15 December 2007 - 19:19

Wczoraj rozmawialem z Tadeuszem . W tygodniu byl nad rzeczulka kilka razy [!!! :lol: ] . Oprocz jednego dnia w ktorym woda mocno sie podniosla i nie szlo lowic pozostale wyprawy zaliczyl po kilka steelheadow . Pokazaly sie browny . Jedna z ryb urwala zylke 10 lb . Nadal Executor Salmo i Martin Panther czyli Garbatka sa najlowniejsze . Przez caly tydzien w okolicach -1 +1 a od piatku juz trzyma mroz . Wyprawy na polnoc nie aktualne bo tam lod skol wody . Pozostaje Indiana i Michigen w przerwach ocieplenia ktore przeplataja dni .
@ Rocky przekazuje Ci osobne pozdrowienia od Tadeusza , dobrze Cie wspomina i Twoje muchy :mellow: ...masz calkowita racje ..w zyciu Tadka jest tylko wedkowanie , potem wedkowanie , i jeszcze wedkowanie :lol:
  • giaur27 likes this

#138 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2,738 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Posted 15 December 2007 - 19:57

@jerry, to kiedy zmieniasz herb <_<

#139 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 15 December 2007 - 20:09

@ Luko :mellow: tak jak juz kiedys powiedzialem ....jak zlowie muskiego powyzej metra to bedzie jerry herbu stalowy muskie .
Wiem ... pokochalem tez lososkowate , te drapiezne pyszczki , kropy , ciapki i plamki ....znalazlem drugi biegun naszej szajbki wedkarskiej :lol:

#140 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,720 posts
  • LokalizacjaPolska północna :)

Posted 15 December 2007 - 20:58

Tak łososiowate mają swój wielki urok. A do rozpoczęcia sezonu jeszcze chwilka :D. Ciekawe kiedy dane mi będzie go rozpocząć osobiście.