Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór wędki około 30lb - konsultacje.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 sierpień 2007 - 16:53

Masz rację Gumo, niech kupi jaxona za 30e, najlepiej szklaka bez grafitu i do 10funtów i niech jedzie na szczupaki. A jak cos nie wyjdzie to zawsze mógł popracować nad techniką...

Nie wiem, ja staram się udzielać odpowiedzialnych odpowiedzi, a nie jak kończą się argumenty to bubać dla sportu. Tak jak nie wysłął bym kogoś na np łososie z 10lb kijem tak samo uważam że do takiego łowienia jakie tu się uskutecznia taka moc jest w sam raz. Jak pisałem wyżej można zejść w dół, nawet do 1/3 tylko po co. Nie rozumiem też zgrzytu z kasą - jeśli ktoś chce, nie jest to dla niego wydatek to czemu nie ma kupić sobie tego czego chce??

#122 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 sierpień 2007 - 19:47

Fascynacja Japonią jest jak widzę trwale umocowana w lechickiej mentalności . Bardzo wyrażnie też daje się zauważyć siłę i dar przekonywania naczelnego tego wspaniałego portalu.
Megabass'em kręci w nosie ..
I inną japońszczyzną .
Ten trend ma niezłe konotacje historyczne , prezydenckie w porywach . Jest jak dobrze lansowana i sprzedająca się moda . Czyli ma potężny , magnetyczny wpływ na podatniejsze osobniki tego hobby..
Japan tackle jest piękny . Jest utalentowany i wszechstronny .
Bije konkurencję na łeb ..
Ma wszystko co nowoczesne , niezbedne , wiodące . Jest kolorowy , bezstresowy , nowatorski . Przoduje i nie stresuje .
Radykalnie uwalnia od kompleksów . Pieści rękę , oko oraz ego .
Kwintesencja hitu .
Jak Christina Aquillera..
Bez urazy oczywiście .




#123 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 16 sierpień 2007 - 19:57

dobre :lol:

#124 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 20:06

:D bardzo dobre :mellow:

#125 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 sierpień 2007 - 21:09

Fascynacja Japonią jest jak widzę trwale umocowana w lechickiej mentalności . Bardzo wyrażnie też daje się zauważyć siłę i dar przekonywania naczelnego tego wspaniałego portalu.
Megabass'em kręci w nosie ..
I inną japońszczyzną .
Ten trend ma niezłe konotacje historyczne , prezydenckie w porywach . Jest jak dobrze lansowana i sprzedająca się moda . Czyli ma potężny , magnetyczny wpływ na podatniejsze osobniki tego hobby..
Japan tackle jest piękny . Jest utalentowany i wszechstronny .
Bije konkurencję na łeb ..
Ma wszystko co nowoczesne , niezbedne , wiodące . Jest kolorowy , bezstresowy , nowatorski . Przoduje i nie stresuje .
Radykalnie uwalnia od kompleksów . Pieści rękę , oko oraz ego .
Kwintesencja hitu .
Jak Christina Aquillera..
Bez urazy oczywiście .




Dziękuję! Czuję się jak po najlepszej psychoterapii - gdzie mam przelać pieniądze za seans? I ile?

A tak poważnie już mówiąc - to co lepiej doradzać - jaxona czy megabassa? Możemy jeszcze jak ciemniaki tak przez następne 20 lat rozmawiać o jaxonach, kongerach i robinsonach. Możemy też pokolorować świat na żółto i na niebiesko.

Pozdrawiam
Remek


#126 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 21:43

Wszystko jest dla ludzi...
A takiej wedy, zeby ploc, jazgar, troc to niestety, nie ma... :(

#127 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 22:06

Ja szukam takiej co by ososia, olszówkę, miętowego, byczka, ciernika, miętusa oraz amura i węgorza za kapotę :D wyhaczył. najlepiej by była podczas zacięcia sztywna jak...męska ciupaga :D a podczas holu wygięta jak łuk w starych dziadkowych bambusach :D myślę, też , że wysuszony bambusowy rezonans zrobiłby dodatkową robotę. długość uniwersalna od 1,5-3,5m, ciężar wyrzutu od 2-100gram. Dodatkowo powinien zbrojmistrz dokładać w gratisie atraktor karp-sum do okraszania wobków. Proponuję też dozbrajać wobki w systemiki z 20 kotwicami 3/0 na wysięgnikach , aby była większa siła rażenia. Skończyłoby sie wtedy pstragowe próbowanie, albo ryba albo korzeń. Ehhh marzenia :mellow: Kiedyś ze 100 lat temu miałem wędzisko o zerowej zbieżności !? Był to przerobiony łuk z włókna szklanego ze Składnicy Harcerskiej. Szczytówka 1cm, dolnik 1cm, pełna parabola. Do tego kołowrotek ze szpuli od Stilonki i super SIC z drutu w otulinie :mellow:
bububuhuhuhuhu to były czasy :mellow:
A teraz JAPAN RULEZZZZZ !!!!!!!!!!!! I bardzo dobrze ! Tak trzymać !!! Byle ososie i krumpie brały :D

#128 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 sierpień 2007 - 22:23

Niestety Jaxon to dla mnie terra incognita . Megabass dużo lepiej się kojarzy . Tyle że mainstream płynie zupełnie gdzie indziej . Te powyższe to poniekąd extrema..
Tandety i czegoś co trudno jednoznacznie zdefiniować ..
Jak na moj siermiezny gust przesadnie dobre ..
To sie nie zdarza..

#129 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 sierpień 2007 - 08:15


Jak na moj siermiezny gust przesadnie dobre ..
To sie nie zdarza..


A może jednak? Cuda się zdarzają :D

Pozdrawiam
Remek


#130 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 sierpień 2007 - 10:13

Ja szukam takiej co by ososia, olszówkę, miętowego, byczka, ciernika, miętusa oraz amura i węgorza za kapotę :D wyhaczył. najlepiej by była podczas zacięcia sztywna jak...męska ciupaga :D a podczas holu wygięta jak łuk w starych dziadkowych bambusach :D myślę, też , że wysuszony bambusowy rezonans zrobiłby dodatkową robotę. długość uniwersalna od 1,5-3,5m, ciężar wyrzutu od 2-100gram. Dodatkowo powinien zbrojmistrz dokładać w gratisie atraktor karp-sum do okraszania wobków. Proponuję też dozbrajać wobki w systemiki z 20 kotwicami 3/0 na wysięgnikach , aby była większa siła rażenia. Skończyłoby sie wtedy pstragowe próbowanie, albo ryba albo korzeń. Ehhh marzenia :mellow: Kiedyś ze 100 lat temu miałem wędzisko o zerowej zbieżności !? Był to przerobiony łuk z włókna szklanego ze Składnicy Harcerskiej. Szczytówka 1cm, dolnik 1cm, pełna parabola. Do tego kołowrotek ze szpuli od Stilonki i super SIC z drutu w otulinie :mellow:
bububuhuhuhuhu to były czasy :mellow:
A teraz JAPAN RULEZZZZZ !!!!!!!!!!!! I bardzo dobrze ! Tak trzymać !!! Byle ososie i krumpie brały :D


Załączone pliki

  • Załączony plik  27.gif   4,32 KB   268 Ilość pobrań
  • Załączony plik  101.gif   22,32 KB   274 Ilość pobrań


#131 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 10:53

Biore w ciemno, nawet 5 sztuk. Tylko poprosze o gwarancje, ze bede lowil wiecej ryb...2 razy. Na pismie :mellow:

#132 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 17 sierpień 2007 - 20:33

No pięknie się temat rozwija. Dziękuję wszystkim za Wasze posty, nawet za te, w których zapomnieliście o powadze. :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych