Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór wędki około 30lb - konsultacje.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 13 sierpień 2007 - 23:50

...
Z reszta, Remek tez mial kiedys Pete Maine. Nawet na Szczupakach w Szwecji. Moze opowie o wrazeniach.

Guzu


miałem ten kin w ręku, starczyło mi sił i ochoty na 5-7 rzutów. takie wedki na szczupaki to moim zdaniem kompletny bezsens..

#82 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 sierpień 2007 - 09:06

[quote]
Jeśli zamówisz Evera to możesz sobie za nią poczekać nawet 6 miesięcy. Chcesz TOP musisz czekać. Jaxona kupisz od ręki.
[/quote] No i to jest to, co mnie najskuteczniej leczy z top-ów. Pójdzie na drugi rzut, póki co nie mam żadnej wędki castingowej więc nie zamierzam czekać że łaskawie mi coś sprzedadzą.


[/quote]

Cześć,
Widzisz Tomaszku coś Tobie opowiem o czym ostatnio przypomniał mi Thymallus.

Otóż uwielbiam program TOP GEAR. Lubię go za to, że oprócz pięknych samochodów, autorzy programu robią super atmosferę. Każdy odcinek to świetny program rozrywkowy. Ponadto podoba mi się w nim praca operatorów kamer. Ujęcia są przepiękne, pełne dynamizmu i po prostu inne, plastyczne, niezwykłe. Ale nie o tym chciałem mówić. Pewnego dnia do programu została zaproszona brytyjska gwiazda TV. Nie pamiętam kto to był. Znana osoba. Zaczęto dyskutować o samochodach. Dialog wyglądał mniej więcej tak:
- Jaki masz obecnie samochód? - prowadzący
- Aston Martin DB7 - gwiazda
- DB7? Przecież teraz produkują już DB9 - prowadzący
- No tak podoba mi się. Właściwie jeżdżę Astonem Martinem już od DB3 i uwielbiam tą markę.
- No to można powiedzieć, że jesteś ich stałym klientem. - prowadzący
- Tak, jestem VIP'em.
- To kiedy sobie kupisz DB9? - prowadzący.
- Zamówiłem już ale kazali mi 3 lata czekać - gwiazda TV
- 3 lata?!!!! I co?
- No i poczekam

Z tego płynie kilka morałów. Na pewno nie można o tym powiedzieć łaskawie mi sprzedadzą. Na rzeczy niezwykłe po prostu trzeba czekać. Zauważ również, że za katalogi MegaBassa albo Evergreena trzeba zapłacić. To też o czymś świadczy. Oni nie przejmują się zwykłym wędkarzem. Oni chcą trafić w inny segment wędkarzy. Ja na nową wędką, którą zamówiłem miesiąc temu muszę czekać 6. Powód? Otrzymałem od nich odpowiedź, że będą musieli ją dla mnie wyprodukować bo nie produkują jej seryjnie. Jak chcę muszę czekać, a jak nie to mogę spadać na drzewo. Wybór należy do mnie. Nie znaczy to, że nie szanują klienta. Po prostu to Aston Martin DB9.

Pete Maina. Przede wszystkim byłem zainteresowany wędką o bardzo dużej mocy. Użytkowanym przeze mnie kiedyś rozemeijerem nie lubiłem rzucać Fatso 14S. Dla mnie miał zbyt mało mocy i rzucało się nim mało wygodnie. Kiedy kupiłem PM wiedziałem, że jest to idealna wędka do takich wielkich klocków (a mam w swoim arsenale nie tylko Fatso 14S). Rzeczywiście. Pierwszy rzut i byłem pod wielkim wrażeniem. Odległości uzyskiwane tą przynętą były imponujące, a sam fatsiak latał jak zabawka. Nie zaprzeczę - wędka ma moc potworną. Złowiłem na nią sporo szczupaków zarówno w Polsce jak i w Szwecji ale żaden szczupak jej nie wygiął mocniej. Jednak finał całej przygody z PM miał miejsce 3 dnia wyprawy w Szwecji kiedy się obudziłem i nie mogłem się ruszać. Po prostu pracę jaką wykonałem tą wędką przez 2 dni była równa wycięciu pół hektara lasu. Trzeciego dnia MUSIAŁEM wziąć rozemeijera by odpocząć. Po jakiejś godzinie po wpłynięciu na łowisko złowiłem na niego 113cm. Od tego czasu PM przeszedł do historii. :D

Pozdrawiam
Remek







#83 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 14 sierpień 2007 - 09:40

remek ja sobie doskonale zdaje z tego sprawe i dlatego jesli kupisz nie przymierzajac f430, gdy trzasniesz drzwiami i wyjedziesz z salonu, jego wartosc wzrasta (w odróznieniu od innych samochodów) bo ktos go moze kupic od razu a nie czekac 2 lata. Dlatego uzywane Ferrari jest drozsze niz nowe :mellow:

OK - wracajac do wedek. W tej chwili dla mnie liczą sie najbardziej walory uzytkowe (wymagania o których tu juz pisałem) + w maire sprawne otrzymanie sprzętu jak się w końcu zdecyduję, a nie flash (choć podobno laski lecą na wędkarzy :huh: ). Przy okazji ponowię pytanie. Na jakie niewygody narażam się używając do jerków wędki o akcji regular? No i czy ktoś ma jeszcze podobne zdanie na temat kijów na muskie? Ja do tej pory slyszałem że są bardzo dobre - czy uważacie że ich czułość jest wyraźnie mniejsza, jak się domyślam ma to być uciążliwość przy połowach na gumy? Czekam na dalsze wypowiedzi.

PS
Aston jest dla staruszków <_<

#84 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 sierpień 2007 - 09:48

Aston to klasa B)

To po pierwsze :D

Co do wedek Musky. Nie wiem jakiej postury i sily jestes osoba Tomaszku. Ale lowienie na gumy z opadu wedka musky normalnie zbudowanej osobie nie sluzy, a raczej wykancza ja - osobe.
Co innego orka typu kuter czy inne takie sporty, w ktorych nie uczestnicze.
Ale taka wedka nie nadaje sie na szczupaki...

Guzu



#85 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 14 sierpień 2007 - 09:55

Ale, ale, ale ... muskie to szczupak (gdzieś było napisane nawet że z doktoratem). A więc taka wędka jest na niego, jak może się nienadawać :huh: ?

Zawsze powtarzam, że jak dla kogoś wędka jest za ciężka to potrzebuje siłowni a nie lżejszej wędki

#86 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 sierpień 2007 - 09:55

Aston jest dla staruszków <_<


Chcę być w takim razie staruszkiem z DB9

pozdrawiam
Remek


#87 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 sierpień 2007 - 09:56

Ale, ale, ale ... muskie to szczupak (gdzieś było napisane nawet że z doktoratem). A więc taka wędka jest na niego, jak może się nienadawać :huh: ?


Mówiąc krótko - daj sobie luzu z wędką Musky, jest ku temu kilka powodów.

Pozdrawiam
Remek


#88 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 sierpień 2007 - 09:56

Ja do tej pory slyszałem że są bardzo dobre - czy uważacie że ich czułość jest wyraźnie mniejsza, jak się domyślam ma to być uciążliwość przy połowach na gumy? Czekam na dalsze wypowiedzi.

PS
Aston jest dla staruszków <_<


Tomaszek, nigdy nie łowiłem na kije przewidziane pod muskie, ale w przypadku łowienia na gumy (zwłaszcza sandaczy) dochodzi sprawa wyczucia momentu brania (jak to ma w zwyczaju sandacz - zwykle pstryknięcie, a nie od razu jak jakiś aligator-muskie )
Nie wiem więc, jaką czułość mają te serie wędek i czy byłbyś zdolny na nich wyczuć również delikatniejsze brania - niech się wypowiedzą koledzy, którzy łowili na takie kijki
Oraz oczywiście c.w. (też nie wiem jakich główek masz zamiar używać)

P/S - ja obecnie używam TRC60MF - nic specjalnego, ale wędka w/g mnie bardzo uniwersalna. Swobodnie obsługuję nią małe sliderki, nieduże woblerki, typu x-rap 10,8 itd. (w tym również, przy wykorzystaniu pewnej sztuczki można rzucać takimi po 2-3g - celność już trochę gorsza, ale od biedy na wkurzająco-atakujące okonie wystarcza ), a i już trochę sandaczy na nią również wyciągnąłem


#89 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 14 sierpień 2007 - 09:57

Mówiąc krótko - daj sobie luzu z wędką Musky, jest ku temu kilka powodów.

Remku, chce poznać wszystkie z nich.


#90 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 14 sierpień 2007 - 10:01

SzymusS, sandacza tutaj nie ma :( A gumy jak pisałem minimum 20g To ma być wędka na dziarską rybę, pstrykaczom na razie dziękuję :mellow:

#91 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 sierpień 2007 - 10:08

Tomaszku,

Zwroc uwage ze wedki musky zaczynaja sie tak naprawde od 40 lb, a te 30tki to wyjatki (w ofercie sprzetu z USA).
Wiec moze jak musky to szczupak to kup wedke 40 albo 50 lb, bo jest napisane musky ?

Gwarantuje Ci ze wedka 30 lb (np tym Lamiglasem z wczoraj) mozesz tanczyc 20 cm guma na ile Ci tylko starczy sil w nadgarstku, przedramieniu, barku (to w kolejnosci w raz z uplywem godzin na wedkowaniu) :D

Powodzenia

Guzu

#92 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 sierpień 2007 - 10:26

W zależności od producenta i sposobu łowienia musky blanków tego typu jest sporo niektóre zaczynają się już od 25 lb . Nie można ślepo patrzeć w katalog i mówić że blank musky nie nadje się do tego , czy tamtego . Jak nie było magnum taperów to do połowu bassów wykorzystywano właśnie niektóre modele musky. Bardzo znane wśród fachowców blanki na musky robi pewna firma specjalizująca się w blankach muchowych... Do połowu danych ryb nie zawsze należy przypisywać to co jest w katalogu. Gdyby rodbuilding szedł tą drogą to niebyło by żadnego postępu. Jak ktoś chce pogodzić łowienie na gumę i jerki -to wybór to niektóre blanki magnum taper lub przycięty ze szczytu spinbass.
Niektóre modele musky też się nadadzą.

Ps. Czym jeszcze jest łowienie na gumę ? - wszystkich technik jest ogrom . Na szczupak to raczej duże przynęty i niekoniecznie taka precyzja jak przy sandaczu-czyli coś jak prowadzenie swimbaita.
Pozdrawiam Łukasz


#93 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 14 sierpień 2007 - 10:45

@ Tomaszek,

Wybor zawsze bedzie nalezal do Ciebie. Jesli szukasz wedki glownie do gum i okazyjnie do jerkow to jesli chodzi o mnie to mam dwa typy:

Daiko Burroughs- tyle ze bedzie moze za slabe do wszystkiego powyzej Slidera 12. Sa to na prawde super wedki na ktore mialem okazje lowic. Nie sluchaj ludzi, ktorzy nie mieli ich w zyciu w reku tylko cos przeczytali ze jakies tam bebny robia :D :D :D i przedstawiaja swoja opinie. Byl szczegolowy test na Tackletour lekkiego modelu i wypadl bardzo dobrze. Moj znajomy, pasjonat japonskich wedzisk, ktorego kolekcja sklada sie ze wszystkich mozliwych marek lacznie z jakimis limitowanymi edycjami, lowi na gumy uzywajac glownie Daiko Burroughs. Mial tez Legend Elite ale w momencie jak kupil Daiko to Elitka poszla na sprzedaz.

Opcja custom w to Batson RX8+ 7'2'' 25 lbs do 35 gramow. Przynetami do 60 gr mozna miotac bez zadnych problemow. Zrobiony na rezonansie pozwala czuc brania zarowno malych okonkow jak i duzych szczupakow jako mocne walniecia w wedzisko. Mocno polecam.

Ja bym mimo wszystko zainwestowal w rezonans szczegolnie do opadu ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam i zycze powodzenia w wyborze wedki.

Bujo


#94 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 14 sierpień 2007 - 10:49

Wielkie dzięki Bujo za Twój głos i propozycje modeli wędek. Jeszcze raz przejżę ofertę Daiko.

Jesli szukasz wedki glownie do gum i okazyjnie do jerkow

Sęk w tym że zakładam 50 na 50

#95 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 sierpień 2007 - 10:50

Mial tez Legend Elite ale w momencie jak kupil Daiko to Elitka poszla na sprzedaz.


Skąd to znam :D

pozdrawiam
Remek

#96 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 sierpień 2007 - 10:57

@Remku ale nie łowiłeś na wszystkie typy blanków musky i wszystkich producentów- jest tego sporo . Przykład To mu655 robiony dla mojej firmy. Z magnum tapper to MBV664 . W innych firmach też jest parę blanków.

Pozdrawiam Łukasz

#97 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 sierpień 2007 - 11:04

@Remku ale nie łowiłeś na wszystkie typy blanków musky i wszystkich producentów- jest tego sporo . Przykład To mu655 robiony dla mojej firmy. Z magnum tapper to MBV664 . W innych firmach też jest parę blanków.

Pozdrawiam Łukasz


No to chyba jest oczywiste. Jednak można zawsze powiedzieć, że wędka na pstrągi też będzie dobra na szczupaki. Chyba sam przyznasz, że oferta wędek/blanków szczupakowych będzie tutaj odpowiedniejsza i nie ma co się silić na musky. Chyba, że to sztuka dla sztuki.

Pozdrawiam
Remek

#98 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 sierpień 2007 - 11:14

@Remku sam napisałeś ,że lubisz mieć te poczucie mocy . Nie jest do końca tak ,że blank opisany w jednej rubryce jako musky 30 lb będzie czymś innym od blanku x pod inną nazwą z opisem 20 lb. Trzeba to sprawdzać . Prawie w każdej firmie występują też blanki musky szybkie do 2 oz. W megabssach jak by sprzedawali blanki to mogły by być one zupełnie inaczej opisane niż gotowe wędki. Moc wędziska i inne parametry katalogowe starają się uwzględnić warunki łowienia , jak ryba walczy stosowane przynęty-ale nie zawsze się to przekłada na ryby i warunki w danym kraju.

Pozdrawiam Łukasz

#99 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 sierpień 2007 - 11:17

@Remku sam napisałeś ,że lubisz mieć te poczucie mocy .


Tak, ale poczucie mocy ale jednocześnie wrażenie pracy :D Wędka PM, którą opisywałem miała to pierwsze ale brak jej było tego drugiego. Z tego co widziałem te wędki dopiero pracowały pod ciężarem 50 musky - no może minimalnie mniejszym :D

Pozdrawiam
Remek



#100 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 sierpień 2007 - 11:27

[quote]
@Remku sam napisałeś ,że lubisz mieć te poczucie mocy .
[/quote]

Tak, ale poczucie mocy ale jednocześnie wrażenie pracy :D Wędka PM, którą opisywałem miała to pierwsze ale brak jej było tego drugiego. Z tego co widziałem te wędki dopiero pracowały pod ciężarem 50 musky - no może minimalnie mniejszym :D

Pozdrawiam
Remek


[/quote]

P.M. to jedna z wielu do specyficznych przynęt . Naprwdę są blanki musky , które zapracują przy duzo mniejszych rybach . Mu665 blank o wadze 2,3-2,5 oz c.w. 20 -85g dość poręczny kjiek ale te 30 lb też ma.

Pozdrawiam Łukasz





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych