Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór wędki około 30lb - konsultacje.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 11 sierpień 2007 - 21:16

Tobie Kuba to się wszystko z Land Roverem kojarzy :mellow:

#42 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 sierpień 2007 - 21:16

Ale czy to znaczy, że LandRover jest kiepski?

Za to to na śmierć i życie, ew do pierwszej krwi :mellow:

#43 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 11 sierpień 2007 - 21:17

heheh...lubię te wasze dyskusje :D...część facetów ma podejście do wędki tak jak Remek ( no ja też ), że ma się ona mi podobać jak kobieta, a wiadomo, że każdemu podoba się inny typ urody :D jednemu duże piersi , drugie,u pieprzyki :D trzeciemu długie nogi, czwartemu brzuszek :D piątemu odpowiada gładź :D a szóstemu afro :)Ja zawsze kupuję to co mi się właśnie podoba i opinie innych mnie nie interesują. Bo każda rzecz dla mnie ma być ładna jak dla mnie i użytkowa pode mnie. Remku nie musisz nikogo przekonywać, że megabass to miazga, bo dla niektórych właśnie Talon czy shikari będzie ładniejsze i bardziej użytkowe. Każdy ma przyzwyczajenia nawet do głupich szczegółów, korków, napisów, akcji, kolorów...nigdy nie ma produktu idealnego dla wszystkich. Mnie osobiście też poraził Mefisto wizualnie, dlatego musze mieć jakiś kij megabassa u siebie, chyba póki co to tego fisherka, bo śliczny jest. Mam kije talona , loomisa i st.croixa, każdy ma swój urok, ale dla mnie niekoniecznie dla innych. Jedynie wild river zostanie sprzedany w zimie bo ja nie znoszę dużych przelotek, i argumenty o większej uzyteczności takich podaczas mrozu mnie nie obchodzą...wkurza mnie to i koniec...Ludzie są różni..jedym doradzasz , że tobie ten kij odpowiada i on kupi i jest zachwycony, ktoś inny poleci jakis inny i też mu pasuje, a inni kombinuja i szukaja czegoś innego...no właśnie tego czegoś co ma kobieta, którą się kocha i pożąda. Pozdrawiam

#44 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 sierpień 2007 - 21:17

Tobie Kuba to się wszystko z Land Roverem kojarzy :mellow:


No dużo jeszcze z sexem.... ale w równych mniej więcej proporcjach


#45 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpień 2007 - 21:19

No wlasnie, a jest ich tam kilkadziesiat mln wedkarzy.

30Lb nie straszny...na takim kiju mozna spokojnie podniesc ciezar 10-12kg, przy czym przypuszzcam, ze nie kazdy bedzie w stanie odpowiednio pewnie to podniesc z ziemi.

Mam wrazenie, ze cos za duzy kompromis zalozyles...taki rdzawiec to juz bardziej pasuje do tych 30LB przypuszzcam, to bardzo waleczna ryba chyba, no i na co sie go lapie, na ciezkie pilkery?
Szczupak to przy nim baranek, duzo zalezy od przynet jakie sie stosuje...na 15LB gdyby pominac przynety, moznaby wyciagnac 99% szzcuplych, jakie siada...

Wspolny mianownik? Niby przy odpowiednich zalozeniach sie da, ale...?

No i pozostaje dlugosc kija...
Inaczej zachowuje sie wedka 1,8 a inaczej 2,7, przy tej samej mocy (aczkolwiek w przypadku 30LBS to beda raczej koły, niezaleznie od dlugosci)

Gumo

#46 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 sierpień 2007 - 21:23

moim zdaniem (choć nigdy nie złąpałem) to rdzawce w ierlandii spokojnie 20-25lbsów - nie mają raczej więcej niż 5 kilo??

#47 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 11 sierpień 2007 - 21:27

Popieram porownanie Burzuma 666 , idealny przyklad :lol:

#48 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 11 sierpień 2007 - 21:28

Rdzawiec nie na pilkery, na gumy właśnie. Na pilkery mam dobrą wędkę. 2.7 to zdecydowanie za dużo 2.1 do 2.4 tak kombinuję. Ja zdaję sobie sprawę z tej całem masy niuansów i smaczków. Zdaję sobie też sprawę że jest tu spora grupa audiofilów wędkarstwa. Proszę zejdźcie jednak poziom niżej i wrzućcie jakieś przyziemne wskazówki czym powinienem się kierować przy wyborze. Np. co z teorią że wędki G.Loomis są słabo uzbrojone - cokolwiek to znaczy. A co z teorią że StC to taki amerykański Jaxon i nie warto go kupować? To co zostaje - Lamiglas - ale nie ma rezonansu - to może Evergreen :o :unsure: :( :wacko:

#49 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 11 sierpień 2007 - 21:31

Co do rdzaców to okaz zaczyna się od 12 lbs (~5,4kg) a rekord Irlandii to 19 lbs 3 oz czyli około 9kg

#50 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 sierpień 2007 - 21:53

Nie można równoznacznie brać parametru moc waga ryby . Ryba pływa i się rusza. Są gatunki ryb silniejsze i słabsze.
Pozdrawiam Łukasz

#51 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 11 sierpień 2007 - 22:01

Tomaszek, udało ci sie wywołac fajną dyskusję i chwała ci za to. Nie każde forum proponuje sensowne dyskusje. Wracając do mojej wypowiedzi z początku. Daiko robi napewno topowe kije. Remek wie na ten temat więcej i wypowiedział sie na ten temat. Moja fiilozofia w doborze wędzika jest taka, że im lżej chcesz lowić tym parametry kija i multika musza byc precyzyjniej dobrane. W castingu jest to absolutnie konieczne. Gdybyś pytał o delikatny kiejk na płochliwe i często delikatnie biorące ryby jak klenie czy pstrągi to faktycznie szukanie kija wśród topowych producentów z wszystkimi usprawnieniami ma sens. Jednak pytając o kij o mocy 30 funtów sprawa zmienia się diametralnie. Takim kijem łowi sie potężne ryby na grube linki gdzie niema mowy o delikatnych braniach. Wędki przy takim łowieniu są narażone na znacznie większe urazy i ładowanie się w tym momencie w najdroższe konstrukcje jest w moim odbiorze fanaberią. Remek, Łukasz. Podoba mi się wasz pomysł z budową kija pstrągowego na shikari i opoddaniu go testom. Mogę tylko powiedzieć, że miałem przyjemniość z 6 elitką i uważam, że był to kij zdecydowanie mniej atrakcyjny niż analogioczny shikari. Ale to moje subiektywne zdanie. Zreszta nie tylko ja tak uważam. Nie widziałem wszystkich castów croixa, ale dlamnie ten producent zaczyna się tak naprawdę od 17 lbs.

I pytanie pomocnicze: 30LBS?A jak czesto lowi sie tam szczupaki powyzej 20kg?


na koniec wycinek wypowiedzi Gumofilca. Bardzo dobre pytanie !!
pozd JW :D

#52 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 11 sierpień 2007 - 23:18

Tomaszek, a nie mówiłem :lol:

Rdzawca połowisz kijem 30 lbs, bassa podejrzewam, że raczej nie...Wiesz co wyprawia na kiju...

#53 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 11 sierpień 2007 - 23:50

Kuba, a pamiętasz, co Tomaszek opowiadał na temat multików i tego całego castingu? A teraz, na dobry początek, planuje zakup dwóch kijów :lol:

#54 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 12 sierpień 2007 - 00:54

Hola nie tak prędko :mellow:
Przyznaję że rozważam również wersję zamiast jednej wypasionej, kupić dwie prostsze, jedną do gum a drugą do jerków (np. zamiast avida -> dwa premiery), ale jak na razie z lektury tego tematu nie dowiedziałem się czym miały by się od siebie różnić. :( Dlaczego wędka do jerków Waszym zdaniem nie nadje się na gumy? Albo postawię pytanie inaczej, na co zwracać uwagę kupując wędkę do jerków, aby i gumami dało się nią połowić względnie komfortowo. I oczywiście mile widziane przykłady jakiś konkretnych modeli.




#55 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 12 sierpień 2007 - 00:56

Kuba, a pamiętasz, co Tomaszek opowiadał na temat multików i tego całego castingu? A teraz, na dobry początek, planuje zakup dwóch kijów :lol:

Wszystko podtrzymuję. Podchodzę bez uprzedzeń - nie nieee?


#56 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 12 sierpień 2007 - 01:28

:D :lol: :mellow: <_<

#57 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 sierpień 2007 - 06:45

Moim zdaniem kij do jerków=> krótka, sztywna pała, nie musisz mieć za wielkiego czucia bo na ogół dość pewnie biorą jerki :mellow: , tutaj moc 30lb aby dać w papę dużymi kotwicami, akcja fast (jest arrival do 3oz ale on ma akcję regular), długość lepiej 6 niz 7 stóp - nie będziesz popluskiwał szczytówką w czasie łowienia, niektórych to strasznie irytuje.
Kij do gum=>kij może być regular, moim zdaniem najlepiej ok 7-8 stóp, czuły itd, tutaj możesz myśleć nad jakimś rezonansem (choć bez tego więkssość łowi i daje radę, kwestia wygody).
Jeśli chodzi o jerkówkę to moim zdaniem dobry pomysł to jakiś premier (najlepszy pomysł to ten odemnie :mellow: ) Avida na BPS nie widziałem w takiej gramaturze i mocy, ale może coś wylookasz. O innych producentach - Loomisach, lamiglasach (jakieś skojarzenie z sykiem z kieszeni) nie pisze bo w ogóle nie miałem z tym styczności.
Jeśli chcesz kij do gum co obsłuży też bassy - widziałeś go u Krzyśka, ten Arrival to jest esencja tego co chciałbym do łowienia na gumy.

Na koniec - moim zdaniem na początek lepiej dwie wędki, o rożnej pracy, wykonaniu (usa i japan) - będziesz miał zawsze szansę ocenić i sprawdzić co Tobie leży, co nie. W Megabassa bym się na razie nie pakował, po za mefistem jest ich od groma i ciut ciut więc jest z czego wybierać. Moim zdaniem początkujący kierowcy nie powinni wsiadać w sportowe subaru, zrobią sobie tylko krzywdę (niszcząc sprzęt, zniechęcając sie, zrzucając błędy swojej techniki na sprzęt) - lepsze dla nich stateczne i bezpieczne Volvo.
Pozdrawiam!!

#58 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 12 sierpień 2007 - 07:18

dobrze napisane Kuba!
Tomaszek w tym tygodniu powinienem mieć już nową jerkówkę na blanku shikari zrobioną przez Łukasza ( Rodmas ). Potestuję i dam znać, być może taki kijek byłby dobry dla Ciebie?? Wiesz nie ma jak coś zrobionego indywidualnie, pod osobiste preferencje. :lol:
pozdrawiam!

#59 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 12 sierpień 2007 - 09:24

.


Użytkownik J_J edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 21:56


#60 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 sierpień 2007 - 09:32

O kurcze nie wiem od czego zacząć :D

Peresada: Dzięki - wiesz za co :D

Burzum:

Co do bajerów to do końca nie rozumiem -biorę pod uwagę relacje koszt -efekty .


Każdy rodbuilder ma jakieś swoje tajemnicze rozwiązania. Np. z tego co wiem Ty stosujesz spirala (który dla mnie nadal jest zagadką - po co?) - to Twój bajer i pewnie ma jakąś wartość dodaną - na pewno w Twoim przekonaniu bo inaczej byś tego nie stosował. Może masz inne bajery np. wiesz w którym miejscu uciąć firmowy blank by uzyskać wędkę lepszą niż wędka zbudowana na oryginale. Itd. itd. Masz generalnie ułatwione zadanie bo moja wędeczka zbudowana na 8lb st. croix jest szczegółowo opisana na stronie głównej.

Czy można ocenić wartość jednej i drugiej? Moim zdaniem tak. Powołam się choćby na wypowiedzi Jerzego i Thymallusa. Obaj zachwycają się kijami zbudowanymi na Shikari. Jeden z nich użytkował nawet kijek zbudowany na blanku scV i głosi teraz, że ma wędkę Shikari unikalną, najlepszą w Europie. Więc jakoś oni doszli do takich wniosków. Ponieważ podobno tylko krowa swojego zdania nie zmienia chętnie zmienię swoje zdanie, chętnie dam ją do testów innym. No i jak powiedziałem nie chciałbym z tego robić jakiejś afery a świetną zabawę i naukę byśmy tutaj wszyscy byli mądrzejsi.

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych