Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery Harjera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
785 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 28 maj 2017 - 21:55

Tomek, rany !

Śliczny widok, a ja w tych naszych siurkach pizdryki łowię, ze aż wstyd mówić.

ps. martwię się o to jak wytrzymują skrzydełka ?

***piękne fotki :clappinghands:  :clappinghands:


  • TOMI803 lubi to

#682 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 29 maj 2017 - 07:54

Dzięki ;)

Jurku, jeśli chodzi o skrzydełka to szczerze mówiąc dorobiłem "swoje i po swojemu" , jak widać robal jest dalej bardzo skuteczny   ;)


Użytkownik TOMI803 edytował ten post 29 maj 2017 - 07:55


#683 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 29 maj 2017 - 08:09

Dzięki ;)

Jurku, jeśli chodzi o skrzydełka to szczerze mówiąc dorobiłem "swoje i po swojemu" , jak widać robal jest dalej bardzo skuteczny   ;)

Super. Cieszę się, że dałeś radę ;)



#684 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 01 czerwiec 2017 - 16:04

Witam

 

Dziobas inaczej.  Cz. II

 

Czy ktoś pomyślał, że na Żarnowiec zabiorę tylko jednego dziobaska ;) Myślę, że przyda się jeszcze sielawa, do puszczenia jej pośród drobnicy :)

 


Użytkownik Harjer edytował ten post 06 czerwiec 2017 - 05:49


#685 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 26 lipiec 2017 - 08:45


  • woblery z Bielska i kooper82 lubią to

#686 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 31 lipiec 2017 - 16:11

Trolling.

Duży wobler na duże ryby. :)

 


Użytkownik Harjer edytował ten post 31 lipiec 2017 - 16:16

  • woblery z Bielska, ptr i Epidares lubią to

#687 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 03 sierpień 2017 - 17:15

Witam.

Czas na duże ryby :)  więc duże woblery. Jako że bardzo lubię technikę trollingu w połowie, więc na duże ryby, duże woblery. 

Tak więc wobler do trollingu: okoń, 17,5 cm   116 g bez kotwic, z kotwicami 125 g, ( kotwice Owner 2/0 ), zanurzenie na powierzchni wody równo z grzbietem, wolno wynurzający się. Zanurzenie w trollingu: 2 < 4,5 m.

Wobler wykonany z drewna buku z zastosowaniem podwójnej grzechotki. Całość oklejona taśmą aluminiową z wyciśniętą drobną łuską. Uchwyty, tzw. "oczka" kręcone z drutu stalowego nierdzewnego o grub. 1,5 mm, wklejane na żywicę epoxy.

 

Załączone pliki



#688 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 23 sierpień 2017 - 18:44

Ostatnimi dniami ciągle uzupełniam swoje pudło z woblerami, głównie do trollingu.

Nic specjalnego, lecz zaprezentuję "patyczki" - nowy model woblera na sandacza, szczupaka a i boleń się trafi ;)

 

 

Załączone pliki


  • woblery z Bielska, kooper82 i Bułka lubią to

#689 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 10 wrzesień 2017 - 19:57

Różne kształty woblerów robiłem, ale suma - nigdy. Jakoś tak wyszło.

I tak nudząc się z patyczka klonu wystrugałem małego sumika, ( pierwszy )  :)  Dociążenie trzypunktowe upodabniające akcję suma, zanurzenie do 6 m i pływający.

14 cm, waga 30 g. Malowanie - szybkie bez zbytniego dobierania real koloru :P

Tak oto mały ma złapać dużego, a duży ma go żjeść ;)

 

Dzisiaj: 12.09.2017 r.  pierwsze testy na Odrze. Krótko: rewelacja. Teraz kolejne i kolejne warstwy lakieru. :)

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 12 wrzesień 2017 - 19:47


#690 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 25 wrzesień 2017 - 17:12

Witam

 

Tego woblera, okonia 16,5 cm z przystosowanym do szybkiej zmiany, sterem - nakładką, do zanurzenia głębokościowego nie prezentowałem w moim wątku.

Szczególowy opis woblera w temacie technicznym, wątku "Nowinki techniczne".

Prezentowany teraz wobler jest ze sterem stałym, krótkim do małego zanurzenia < 4 m. 

Pierwsze testy jeziorowe odbyły się na jednym z jezior ziemi zachodniopomorskiej.

 

 

 

Załączone pliki



#691 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 29 grudzień 2017 - 20:56

Kto szuka ten znajdzie  :)

 

       Od dawna chodziła za mną myśl, jak by to było, gdybym zrobił woblera z zakończeniem ogona jako kopyto, takie jakie posiadają gumy ? Nie dawało mi to spokoju

i w długie zimowe wieczory postanowiłem spróbować, zmierzając do rozwiązania mojej zagadki: czy taki wobler będzie miał poprawną akcję ?

Jak wiadomo, robię wobki od malutkich "robaczków" do dużych "klocków" - trollingowych, jednakże poławiam także na gumy, w trollingu szczególnie te duże od 20 cm wzwyż. Miękie przynęty, które preferuję to Westin i Sevage Gear. To one zainspirowały mnie do tej próby. Poświęciłem trochę pracy zbliżając się do rozwiązania pytania: jak to się zakończy - czy będzie to mój sukces, czy też porażka?, lecz lubię wyzwania i ostatecznie dojście do punktu, który udziela ostatecznej odpowiedzi. Czas pokażę. Jak zawsze powiadam: nie poddaję się. Droga do celu jest długa i kręta. :)

Zapraszam do poświęcenia kilku minut na obejrzenie filmiku.  ;)

 

Przy okazji: Wszystkim zainteresowanym moim wątkiem tematycznym życzę:  Szczęśliwego Nowego Roku, zdrowia, pomyślności

i niesamowitych wrażeń i radości z nad wody. Taaakiej ryby :)

 



#692 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 21:56

Czy w części z ogonem jest w szczelinę wciśnięty balast. Na jednym zawiasie wyobrażam sobie, że kopyto może robić mocne bicie na boki

ze skrętem w osi. Dwa zawiasy (taka moja wyobraźnia) dawałyby szansę na łatwiejsze opanowanie pracy.

Chociaż, pokaźne obciążenie przedniej części nie powinno poddawać się szaleństwu ogona?

Jak zwykle :good: :good:

pzdr., Jacek



#693 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 30 grudzień 2017 - 09:42

Czy w części z ogonem jest w szczelinę wciśnięty balast. Na jednym zawiasie wyobrażam sobie, że kopyto może robić mocne bicie na boki

ze skrętem w osi. Dwa zawiasy (taka moja wyobraźnia) dawałyby szansę na łatwiejsze opanowanie pracy.

Chociaż, pokaźne obciążenie przedniej części nie powinno poddawać się szaleństwu ogona?

Jak zwykle :good: :good:

pzdr., Jacek

 

Kopyto nie posiada żadnego innego obciążenia za wyjątkiem nieznacznej wagi samego drutu - stelaża. W założeniu chodziło mi o to by kopyto zachowywało się podobnie jak przy gumie, chybotanie na boki z lekkimi skrętami - co umożliwi właśnie połączenie jednoogniwowe. Podwójne połączenie dałoby tylko efekt pracy kopyta na boki.

Hm, za duży kawał klocka bym mógł go w warunkach domowych sprawdzić ;) Sam jestem niezmiernie ciekawy efektu. Myślę, że jeżeli kopyto zepsułoby pracę woblera - istnieje jeszcze możliwość odcięcia go i w to miejsce wstawienia płetwy ogonowej. No cóż trzeba eksperymentować. :)



#694 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 grudzień 2017 - 10:35

Jurku, mam nadzieję, że projekt się powiedzie.

Że możliwe (i celowe!) jest zrobienie woblerka ze sterem w ogonie, udowodniła już jakiś czas temu Rapala. Zadziwiające, ale wciąż nie znalazła naśladowców. A praca takiego woblerka jest niezwykle intrygująca B)

 

https://www.google.p...iw=1280&bih=893



#695 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 11:46

Ten model ma spore możliwości dokonywania prób z doczepianiem różnych tylnych elementów. Kopyto, twister, wirujący ogon, mucha? Jest przy czym eksperymentować. Na monolicie, jak w rapali, wymusza pracę przy tworzeniu całego korpusu od nowa. W tym przypadku można mieszać ile dusza zapragnie. Cały arsenał kopyt można mieć na wymianę. Widzę w ostatnim oczku możliwość wypinania;)

#696 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 30 grudzień 2017 - 13:56

Janusz, tak znam te modele Rapali, lecz kopyto ma odmienny kształt i jak widzisz ma możliwości wariactwa :D  

Jacku - tak jest wiele możliwości dokonania zmian. Nie ma możliwości wypinania, ogniwa są zamontowane na stałe. 

Może się uda ?  ;)



#697 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 31 grudzień 2017 - 18:52

Drodzy Koledzy. 

He, he. Mówią, że w wędkarstwie nie ma kolegów - są konkurenci  :D których trzeba przechytrzyć lub wyprzedzić zajmując jako pierwszym miejscówkę :D  :D

Minęło dwa dni od zakończenia "dłubanki" nad kopytowoblerem. Czas i pogoda pozwoliły na to bym w tym ostatnim dniu starego roku 2017 znalazł się nad wodą i przeprowadził dwa testy woblerów. Przy okazji trochę poćwiczyłem stawy rąk - poszukująć sandaczyka, ale nic z tego, nie udało się, zero kontaktu z rybą. 

Zadowolenie z testów: pierwszy test: 6 pkt. Drugi test - kopytowobler: 4 pkt.

Jak to wyglądało, zapraszam do obejrzenia filmiku :)

 



#698 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 31 grudzień 2017 - 19:32

Jurku, kolejny raz pokazujesz "tajniki warsztatu", które zwłaszcza młodym stażem budowniczym przynęt pokazują, że nie taki diabeł straszny, jak go się umaluje ;) Wielkie dzięki za Twój wkład w rozwój polskiego rzemiosła twórców przynęt! :highfive:


  • Harjer lubi to

#699 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 01 styczeń 2018 - 18:38

Zabić nudę i coś robić. Od połowy grudnia leżał zrobiony woblerek do ciężkiego spinningu i trollingu, ( 18-tka 65 gramowa ). To była "dłubanka" pomiędzy przerwami w robieniu ostatnio prezentowanego dziobaska.  Doszedłem do wniosku, że prawie nie mam woblerów w odcieniu blue, zostało postanowione, że będzie to duża ukleja. Najlepszym efektem łuski jest siatka lub rajstopa siatkowa. Do wykonania takiej łuski używam takowych. Tym samym przybywa mi do kolekcji kolejna przynęta. ;)

 

 

 

 

 

 

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 07 styczeń 2018 - 11:14


#700 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 05 styczeń 2018 - 13:16

Kopytowobler.

Jak zauważycie, stwierdzam, że warto z uporem dążyć do celu, choćby wymagałoby to wielu prób, poprawek, testów, a satysfakcją jest zadowolenie z osiągnięcia zamierzonego celu. 

Zakończyłem desing kopytowoblera poprzez pomalowanie go na szczupaczka i nazwaniu: Fluo Pike. Pozostało mu otrzymanie min. 6-7 warstw lakieru chemoutwardzalnego i "dojrzewaniu" do rozpoczęcia nowego sezonu trollingowego w 2018r.

Jak to wyszło, zobaczcie oglądając filmik i ocencie. ;)

 

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 07 styczeń 2018 - 11:20





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych