Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mini wiertarka modelarska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 21 luty 2013 - 19:31

Tarcza diamentowa to nr 1 do zakupu.
Kupiłem trochę innych końcówek, a 70% używania to tarcza diamentowa. Na drugim miejscu to końcówka do wierteł. Szukaj Dremel 4486. Nastepny to frez do rowkòw pod stelaże frez 199,ale tylko do małych bo płytko tnie. Możesz jeszcze tarczę do piłowania, ale tu lepsza okazała się jednak w użyciu diamentowa.

#22 OFFLINE   prezes79

prezes79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Jarek

Napisano 21 luty 2013 - 21:12

Dzięki bardzo za odpowiedzi.
Uchwyt wiertarski 4486 mam.
Czyli do rowków tarcza diamentowa postanowione. Taśmy to w sumie kilka różnych ziarnistości się przyda.

Nadal jednak mile widziane propozycje frezów (pod obciążenie). Niektórzy chyba wykonują też frezy pod oczy kamieniami szlifierskimi? Ja robię to wiertłami do drewna przy pomocy wkrętarki, ale często potrafi mi, zapewne na skutek nieodpowiednich obrotów, wyłupać kawałek, dlatego szukam alternatywy. Testowałem jakimś kamyczkiem od starego Ferma na aku, ale z marnym skutkiem.



#23 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 luty 2013 - 21:15

Te frezy będą idealne do robienia otwrów w twardszym jak i bardziej miękkim drewnie ;) Wędglik wolframu jest piekielnie ostry i nie tepiący się :) Są różne średnice/wielkośći .

 

http://swiatnarzedzi...,5mm-29028/1158

 

 

http://swiatnarzedzi...,4mm-29030/1159


Użytkownik Manniek66 edytował ten post 21 luty 2013 - 21:17


#24 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 22 luty 2013 - 09:04

Witam ! panowie pytanie do znawców czy taki dremelek sie sprawdzi do szlifowania w sosnie ? ma 270 wat wiec troche ma mocy ? czy lepiej kupic takiego co ma 130 wat ? ceny podobne. Dla przykłady podaje linka do tego mocniejszego http://allegro.pl/mi...3027698593.html acha czy ktoś posiada taki i mógłby napisać jaki hałas emituje ? w mieszkaniu da rade coś zrobić ?



#25 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 22 luty 2013 - 12:15

@sunhar po pierwsze to nie jest dremel.
Moim zdaniem nie warto, w tej samie obudowie znajdziesz kilka wyrobów pod inną nazwą, po rozkręceniu obudowy jak człowiek zobaczy jak i z czego jest to składane to płakać się chce. Miałem taką kupioną w Praktikerze (innej nazwy) i po 2 miesiącach poszła na naprawę gwarancyjną bo szczotki padły :(.
Po następnym pół roku wyrzuciłem na śmietnik bo do niczego się nie nadawała, obroty chodziły jak chciały, a mi już nie chciało się użerać ze sklepem, dojazdami itd.
Jak to ma być sprzęt na lata to Proxon albo Dremel - wiadomo cena.

#26 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 22 luty 2013 - 18:37

A ja osobiście mam ten zestaw już ponad 6 miesięcy i daje radę.Co prawda nie wszystkie akcesoria są dobrej jakości ale do domowego zrobienia kilkunastu woblerów miesięcznie w zupełności się nada.

Jeśli chodzi o emisję hałasu to jest to urządzenie dosyć głośne.Same akcesoria są warte ok 60zł.



#27 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 166 postów

Napisano 22 luty 2013 - 19:40

A ja dziś nabyłem Proxxona,czekałem,czekałem i się doczekałem :) Koniec męki moją bez firmówką,zła nie była,ale jak była nowa,potem tylko problemy,a to skończyły się szczotki, potem wariujące obroty,bicie uchwytu(minimalne ale jednak) itd

Myślę że warto zainwestować parę groszy w dobrej jakości sprzęt,choć jak ktoś robi tylko wobki i to nie wiele w miesiącu to wystarczy nawet bez firmówka.Mój Proxxon będzie wykorzystany też do innych prac i potrzebna przy nich jest precyzja,więc zakup jak najbardziej na miejscu.Teraz dokupić tylko kilka narzędzi i do dzieła ;)

 

Załączony plik  IMAG0140.jpg   47,66 KB   121 Ilość pobrań

 

 



#28 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2013 - 17:35

Do gniazdka 24 V można to podłączyć ?

A ja dziś nabyłem Proxxona,czekałem,czekałem i się doczekałem :) Koniec męki moją bez firmówką,zła nie była,ale jak była nowa,potem tylko problemy,a to skończyły się szczotki, potem wariujące obroty,bicie uchwytu(minimalne ale jednak) itd

Myślę że warto zainwestować parę groszy w dobrej jakości sprzęt,choć jak ktoś robi tylko wobki i to nie wiele w miesiącu to wystarczy nawet bez firmówka.Mój Proxxon będzie wykorzystany też do innych prac i potrzebna przy nich jest precyzja,więc zakup jak najbardziej na miejscu.Teraz dokupić tylko kilka narzędzi i do dzieła ;)

 

attachicon.gifIMAG0140.jpg



#29 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 10 marzec 2013 - 19:45

Mojego Dremela 300 używam już dobre 5 lat do ciężkich zadań czasami i daje rade do tej pory. Troszkę wytarłem gumowanie uchwyty, ale jeszcze nawet nie musiałem wymieniać w nim szczotek :rolleyes:



#30 OFFLINE   Warszawiak

Warszawiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • Lokalizacja100-lica
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 marzec 2013 - 20:36

Witam ! panowie pytanie do znawców czy taki dremelek sie sprawdzi do szlifowania w sosnie ? ma 270 wat wiec troche ma mocy ? czy lepiej kupic takiego co ma 130 wat ? ceny podobne. Dla przykłady podaje linka do tego mocniejszego http://allegro.pl/mi...3027698593.html acha czy ktoś posiada taki i mógłby napisać jaki hałas emituje ? w mieszkaniu da rade coś zrobić ?

Nie jest to dokładnie ta co z allegro ale coś podobnego

Jest trochę głośna


Użytkownik Warszawiak edytował ten post 10 marzec 2013 - 20:37


#31 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 13 maj 2013 - 10:11

Witam

Może nie o mini wiertarka ,ale mam pytanie o zwykłą wiertarkę...jako,że jestem zielony w tym temacie to powiedźcie mi ile kosztuje taka w miarę przyzwoita wiertarka...ma tylko wiercić w drewnie w sumie otworki na ołów itd...do budowy przynęt ...będzie miała bardzo łatwe,lekkie i przyjemne życie:)

Zdaję sobie sprawę ,że jest tego sporo i przedziały cenowe też ogromne...no,ale tak na potrzeby "woblerowe" to ile na przyzwoitą trzeba wyłożyć??.



#32 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 13 maj 2013 - 11:51

Kup w bylejakim markiecie za 50zł, używana do drewna wytrzyma troche. Ja kupilem z 6-7 lat temu i nadal kręci, jak nie spodziewasz się niewiadomo czego to polecam, i nie wydasz majątku.  ;)



#33 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 13 maj 2013 - 15:25

W przedziale cenowym 200-300 złotych można nabyć profesjonalną wiertarkę z solidnymi bebechami, np. dewalt lub makitę. Taniej to blackdeker, bosh, skill. 

Oczywiście trzeba brać pod uwagę zakres wykonywanych prac, narzędzia jakie ma obsługiwać poza wiertłami, oraz czas jaki ma wytrzymać bez myślenia o niej.  :)



#34 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 14 maj 2013 - 08:55

Bobesku to też zależy gdzie masz warsztacik.Jak są to pomieszczenia piwniczne tylko Makita.Cała reszta będzie "ruda" w dość krótkim czasie.Zaufałbym też firmie Proxxon.Dremel też nie jest zły ale musi mieć sucho i są to liche materiały do poważnej produkcji.


Użytkownik Tomy edytował ten post 14 maj 2013 - 08:56


#35 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 14 maj 2013 - 12:08

"Pracownie" mam tam gdzie śpię i żyje (malutki pokój)...

Tomek a co powiesz o tej Makicie??

Potrzebuję sprzęt do 2 rzeczy---wiercenie dziur na ołów , wiercenie zwykłe w drewnie i to w sumie wszystko..resztę jadę brzeszczotami  i nożykami do tapet i tak ma pozostać :)

 

Może taką wkrętarko -wiertarkę warto w moim przypadku kupić?? Lub tego proxxona ..

Na "gówna" jestem za biedny wole coś co mi powierci troszkę ..takie z lidla odpadają (choć jedna taka za 50zł mi   kilka lat wierciła..:)

16_f.jpg?1365151689

 

Czy  tego proxxona "ala dremel" brać??No tylko skoro ja chcę tylko wiercić to??

 

 

Jeszcze widziałem w cenie do 2 stówek polecają taką wiertarko-wkrętarkę. Bo Makita 300zł

 

 

f020c28c41d116b7.jpg

 

A może zwykłą wiertarkę BOSCHA za 200zł kupić i po sprawie??


Użytkownik bobesku edytował ten post 14 maj 2013 - 12:57


#36 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 14 maj 2013 - 12:38

Dobry dremel to kopalnia możliwości.Oczy,skrzela.Niemal , że wszystko da rade zrobić :)



#37 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 maj 2013 - 13:31

nawet wzór łuski pod folię ;)

Ja osobiście kupiłem proxxona FBS240/E i robię nim nacięcia pod stelaż, stery, obciążenie. Przy smużakach można sobie dziury na nóżki porobić. Można stery z poliwęglanu doszlifować i robić w nich dziury co by mocniej siedziały. Sprzęt naprawdę uniwersalny i solidny.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1111.jpg   79,9 KB   39 Ilość pobrań


#38 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 14 maj 2013 - 13:32

Stwierdziłem,że za dużo kombinuję..

skoro potrzebuję sprzęt TYLKO do wiercenia to najlepsza jest wiertarka:)

 

Teraz tylko pytanie czy brać BOSHA --PSB 450 RE 450 Wat   cena koło 170zł (bez przesyłki)

Czy dołożyć i za 255zł (bez przesyłki) brać Makitę HP 1640

 

Która opcja??

 

#39 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 14 maj 2013 - 13:54

Makita Bobesku.



#40 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 14 maj 2013 - 17:33

Guteklejonki, również działam Proxxonem nawet mocniejszym nieco, lecz jak dla mnie, do otworów i frezów pozostaje do woblerów małych, nie większych jak 6 cm. Do większych modeli tylko do rzeźby, szlifowania i otwory pod wklejany drut. Do większych woblerów wiertarka potrzebna.