Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mini wiertarka modelarska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 maj 2013 - 17:55

No niestety ale racja... nacięcia pod stelaż można robić do niewysokich woblerów, do boleniówek czy smużaków będzie taki proxxon dobry do woblerów wyższych już niestety nie. No i jak ktoś już pracuje takim sprzętem to polecam okulary ochronne, bo już 2 razy mi tarcza strzeliła gdy chciałem na maksa wykorzystać tarcze tnące :)



#42 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 14 maj 2013 - 18:53

Okulary to podstawa Panowie!!!Zwłaszcza przy mini szlifierkach typu Proxxon/Dremel.To jest prędkość i odruch warunkowy nie ma szans.Oczy stracić łatwo .


Użytkownik Tomy edytował ten post 14 maj 2013 - 18:54

  • gutekjelonki lubi to

#43 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 15 maj 2013 - 06:34

No i lipa bo miała byc zrzuta we dwóch na Makitę i niestety zostałem sam przez co cena spada do 150zł ..

Poczytałem trochę na forach "narzędziowych" i ludzi co mają z tym do czynienia "codziennie" i padaja takie w tej cenie:

 

1. MAKTEC (bez udaru) MT 606..to ponoć należy do Makity lub współpracują ..

 

2.BOSCH PSB 450 RE  (zielony) --no tu już niektórzy narzekają na silnik itp..ponoć z tego została tylko nazwa i jak BOSCHA  to te stare maszyny nie do zajechania....te nowe to już jak nowe SHimano...

 

3. EINHELL -- te wiertary polecają w tej cenie dość mocno....czerwona za 180zł (ewentualnie dołożę) lub niebieska tańsza też niby trochę pożyję...chyba niemiecka firma...modele 650 W RT-IT (czerwona) lub (niebieska) BT-ID 710

 

4.RYOBI  taka żółta:) EID 500 RS ---tu mój faworyt chyba..Zaubera 5 lat zajechać nie mogę heheh

 

5.SKIL 6270

 

6. BLACK&DECKER kr 504 re- tą też polecają dość często.

 

Ceny są podobne ..wiadomo o 10zł nie chodzi bo np niebieskiego einhella kupię za 120zł...Ryobi 160...

 

Podejrzewam,że wszystkie są na podobnym poziomie tylko trzeba sobie coś wybrać-bo żywotność wszystkich taka sama (tak sądzę)

Szału nie oczekuję bo go nie będzie-ma mi to ze 3 lata powiercić w drewnie przy wobkach ,więc życie będzie miała życie lekkie i przyjemne:)


Użytkownik bobesku edytował ten post 15 maj 2013 - 06:38


#44 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 15 maj 2013 - 07:11

Do drewna każda będzie dobra i nie do zajechania.



#45 OFFLINE   aTomek

aTomek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaTarnów i okolice

Napisano 15 maj 2013 - 07:22

Maktec (amatorska seria Makity) i Skil (grupa Bosch) to dobre sprzęty. Przy woblerach ich raczej nie zajedziesz. Black Decker też dobry - jest to sprzęt dla amatorów, profesjonalnego sprzętu B&D nie robi bo mają profesjonalną markę DeWalt.
Generalnie sprzęt, którym znajomi górale budują domy z drewna, to Makita, Metabo, DeWalt, Hilti i niebieski Bosch. Do domu kup sobie zielonego Boscha, Maktec lub Skil i "będzie Pan zadowolony".

#46 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 15 maj 2013 - 21:36

Wypowiadali się już fachowcy, ale potwierdzę, że jeśli mówić o cichych sprzętach w wersji mini (w sensie rozmiarowym) to Proxxon elegancko się sprawdza w domu. Cichy i niezawodny, rowki pod stelarze i stery tnie aż miło, nawet tymi najtańszymi tarczkami można sporo natrzaskać za jednym posiedzeniem. Przy bardziej wygrzbieconych korpusach pogłębienie rowka brzeszczotem to kwestia chwili. Faktycznie trzeba uważać z tarczkami, potrafią trzaskać, więc okulary rzecz podstawowa, lepiej nie ryzykować tak bez sensu. Wiercenie wszelkich otworków bezproblemowe, nie zdarzyło mi się jeszcze, aby wiertło nie dało rady czy coś tam. Z wałkiem giętkim można się pobawić w różne dodatkowe akcje. Jak na razie sprzęcik bez zarzutu, a mam go z rok.



#47 OFFLINE   Woblery TG

Woblery TG

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 maj 2013 - 22:51

Ja używam brzeszczota, scyzoryka und papieru ściernego, gdyż jestem konserwatywnym handmadziarzem. :wub:



#48 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 16 maj 2013 - 06:28

Ja używam brzeszczota, scyzoryka und papieru ściernego, gdyż jestem konserwatywnym handmadziarzem. :wub:

No super a otwory na ołów to paznokciem wydłubujesz?:P

 

Według strony internetowej Praktikera mają aktualnie zielonego Boscha za 159zł..to dobra cena i produkt na miejscu ( w rrazie oddania na gwarancję to 10min i mają maszynę oddaną na ladzie  w sklepie)

Jadę zobaczyć bo na maile nie odpisują...Jak będzie w tej cenie dostępna to ją wezmę a jak nie to wrócę i zamówię czarnego Skila .

 

 

dzięki za rady:)



#49 OFFLINE   Woblery TG

Woblery TG

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Tomasz

Napisano 16 maj 2013 - 06:59

Otwory poszerzam ostrym scyzorykiem. :wub:

 A tak na poważnie to przymierzam się do kupna dremela 300 z wałkiem giętkim.



#50 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 16 maj 2013 - 07:42

No i byłem..Bosche były ,ale te droższe (mocniejsze)

Ogólnie fajne małe ,ale jakieś takie plastic -fantastic..Natomiast wziąłem do ręki tą wiertarkę (foto)-większa cięższa,ale jakoś wydawała się dla kogoś kto się na tym nie zna dużo mocniejsza -czułem ,że mam jakieś elementy metalowe w łapie a nie sam plastik.....

Troszkę droższa ale te 30zł mogę do niej dołożyć...

Co powiecie o niej??

 

einhell-wiertarka-udarowa-rt-id-75-red.6


Użytkownik bobesku edytował ten post 16 maj 2013 - 08:01


#51 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 16 maj 2013 - 18:11

a co remont pokoju bedziesz robił ? kup skilla to jest taki tanszy bosch niebieski a nie kupuj boscha zielonego zadnego ! padaka ze szok !



#52 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 16 maj 2013 - 19:37

Ja używam brzeszczota, scyzoryka und papieru ściernego, gdyż jestem konserwatywnym handmadziarzem. :wub:

 

;) A ja w góry chodzę w kierpcach, lnianych portkach i flanelowej koszuli, zamiast plecaka używam jutowego worka, wszystko dlatego -gdyż ponieważ- jestem konserwatywnym i ortodoksyjnym górołazem ;).

@bobesku w tej klasie narzędzi, co nie wybierzesz to do drewna się sprawdzi, brałbym to na co jest długa gwarancja.



#53 OFFLINE   Woblery TG

Woblery TG

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Tomasz

Napisano 16 maj 2013 - 20:23

Zwierzu, a Ty co, za kota w butach robisz?! :wacko:



#54 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 22 maj 2013 - 10:27

a co remont pokoju bedziesz robił ? kup skilla to jest taki tanszy bosch niebieski a nie kupuj boscha zielonego zadnego ! padaka ze szok !

Tobie wobki  będę robił Panie suharowy.

No ten zielony Bosch to co słyszę to "nie kupuj" -"olałem" Boscha i kupiłem czarnego SKlia . Fajnie wierci tym bardziej dla kogoś kto przedtem miał do czynienia tylko z wiertarka w granicach 50zł:)

Aż chce mi się robić ;p



#55 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 24 maj 2013 - 20:39

ale co ty tym udarem robisz ? było kupic jakas miniszlifierke.



#56 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 24 maj 2013 - 20:49

ale co ty tym udarem robisz ? było kupic jakas miniszlifierke.

Ona jeszcze będzie kilka razy w roku na działce potrzebna.



#57 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 24 maj 2013 - 23:24

Ona jeszcze będzie kilka razy w roku na działce potrzebna.

Do obracania kiełbasek na grillu  ;) 



#58 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 22 wrzesień 2013 - 16:03

Witam, stanąłem przed trudnym wyborem mini szlifierki w oko wpadło mi oto takie dwa urządzenia:

 

http://allegro.pl/pr...3547483111.html

 

http://allegro.pl/sz...3519557970.html

 

Proxxon ma w zestawie mało akcesoriów i brak wałka giętkiego zaś Ryobi jest tańsze i ma sporo akcesorii oraz wałek. Jeżeli miałbym się zdecydować na proxxona to poprosiłbym o namiary na dobre akcesoria ;)

 

Pozdrawiam

Tomek



#59 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 22 wrzesień 2013 - 16:55

Zwróć uwagę, że prędkość Ryobi zaczyna się od 10000, więc do wiercenia otworów za szybki. To typowa szlifierka do wygładzania powierzchni. Będzie też za słaba jako frezarka, a to jest cięższa czynność dla narzędzia od polerowania.

 

Polecam ten model Proxxona http://allegro.pl/wi...3560042513.html jestem bardzo zadowolony.


Użytkownik joker edytował ten post 22 wrzesień 2013 - 16:55


#60 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 22 wrzesień 2013 - 17:06

Witam, stanąłem przed trudnym wyborem mini szlifierki w oko wpadło mi oto takie dwa urządzenia:

 

http://allegro.pl/pr...3547483111.html

 

http://allegro.pl/sz...3519557970.html

 

Proxxon ma w zestawie mało akcesoriów i brak wałka giętkiego zaś Ryobi jest tańsze i ma sporo akcesorii oraz wałek. Jeżeli miałbym się zdecydować na proxxona to poprosiłbym o namiary na dobre akcesoria ;)

 

Pozdrawiam

Tomek

Tomek bierz śmiało tego proxxona. Mam używam i polecam, jest naprawde wystarczający co tego co przynajmniej ja nim robie, szlifowanie, cięcie różnych powierzchni, wycinanie rowków pod stery itp. Po zakupie dokup sobie od startu tarczkę diamentową ;)

Jak chcesz coś więcej o niej wiedzieć to wal śmiało ;)


Użytkownik kubaS 1 edytował ten post 22 wrzesień 2013 - 17:06