Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Alternatywa dla Lowrance/Humminbird - Raymarine Dragonfly


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 18 marzec 2014 - 23:27

Zasady licencyjne powinny definiować ewentualną możliwość sublicencjonowania (ale nie łudziłbym się B)



#42 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 19 marzec 2014 - 08:31

Ciekawe jak potraktują polskie jeziora? Czy mapami mozna sie podzielić  ;) ? Oczywiscie odpłatnie?

Navionics miał zawsze licencję przypisaną do nośnika. Spokojnie możesz pożyczać kartę z mapami. No chyba, że masz na myśli jakiś inny sposób podzielenia się... Utworzenie kopii zapasowej (na własny użytek) nie jest możliwe.



#43 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 kwiecień 2014 - 16:39

http://www.globalsup...old-charts.html

 

10 kwietnia stałem się właścicielem sprzętu z linku, który podałem na górze.

 

Dzisiaj był 3 godzinny test na wodzie na jeziorze i bardzo, ale to bardzo mi się sprzęcicho spodobało.

Wszystko widać idealnie, obsługa prosta, fajne funkcja. Za te pieniądze to bajka. ;-)

 

P.S.

 

Paprykarz, dziękuję za wskazówki.



#44 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 13 maj 2014 - 20:21

Czy Raymarine stosuje geo-fencing jak konkurencja?



#45 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 14 maj 2014 - 18:07

dzwoniłem dzisiaj w sprawie geo-fencingu do przedstawiciela, stwierdził ze nie stosuja. Jutro ma potwierdzic na 100%.



#46 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 15 maj 2014 - 15:41

Wiadomość potwierdzona geo-fencingu BRAK ,

A tak może podzielicie sie wrażeniami , hestem gotów do zakupów ale chciałbym usłyszeć opinie użytkowników.-



#47 OFFLINE   maniakmm

maniakmm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 czerwiec 2015 - 09:39

Witam

Czy ktoś wie jak odłączyć kabel z echosondy Dragonfly Raymarine ?

Z tyłu jest zielony motylek, który oczywiście przekręcam na pozycję otwartej kłódki, ale i tak kabel nie chce wyjść z gniazda.



#48 OFFLINE   Roberto70

Roberto70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:ROBERT

Napisano 02 czerwiec 2015 - 09:44

Raymarine - widziałem filmy o połowach tuńczyków we Włoszech przez czołowych wędkarzy używali elektroniki tej firmy więc pewnie jest to dobra firma bo napewno stać ich na zakup .



#49 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 czerwiec 2015 - 11:11

Witam

Czy ktoś wie jak odłączyć kabel z echosondy Dragonfly Raymarine ?

Z tyłu jest zielony motylek, który oczywiście przekręcam na pozycję otwartej kłódki, ale i tak kabel nie chce wyjść z gniazda.

Musisz go odkręcić i lekko szarpnąć, bo tak tak zrobiony, że wchodzi na ciasna z takim podłużnym ząbkiem.



#50 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 12:45

Panowie, prośba o opinię po dłuższym czasie użytkowania, jak wypada w stosunku do konkurencji no i jak z bezawaryjnością.
Jestem na etapie wyboru nowej echo i RAYMARINE Dragonfly 4DV CHIRP wydaje się najkorzystniejszą opcją w stosunku jakość/cena w sprzętach za około 1k PLN.

Echo będzie używane głównie na Wiśle w trollu, ale też czasem Narew i ZZ.



#51 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 25 czerwiec 2015 - 13:54

Ja słyszałem że ten 4-o calowy ekranik to jest niewiele wart i nic na nim nie widać.



#52 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 14:23

Niby zawsze można po Wifi rzucić na tablet dowolnej wielkości, ale to już trochę rzeźba :(
W tej samej cenie w Juli jest Lowrance Elite-4X CHIRP.

Choć biję się z myślami, czy jednak nie wziąć monochromatycznej 5 calówki np: http://www.sonarskle...pix-p-1061.html



#53 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2015 - 18:54

Niby zawsze można po Wifi rzucić na tablet dowolnej wielkości, ale to już trochę rzeźba :(
W tej samej cenie w Juli jest Lowrance Elite-4X CHIRP.
Choć biję się z myślami, czy jednak nie wziąć monochromatycznej 5 calówki np: http://www.sonarskle...pix-p-1061.html



@kaczynumer sprawdź sobie dobrze co mają w tej Juli. Koleś kupił i okazało sie, ze to Elite4xCHIRP ale z przetwornikiem 83/200 . Tylko echo bez obrazowania DSI.
Nie wszystko złoto co się swieci - szczególnie gdy to niebywała okazja.

Akurat teraz w zwykłych polskich sklepach jest promocja na Lowrance. I Elitę 4xChirp 83/200 455/800 jest tańsza chyba o 140 niż w cenniku na stronie Parkera.

#54 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 25 czerwiec 2015 - 20:50

Ja słyszałem że ten 4-o calowy ekranik to jest niewiele wart i nic na nim nie widać.

Gdzie słyszałeś,?



#55 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 23:27

Już nieaktualne, zdecydowałem się na tego kolibra w monochromie ;)

#56 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 26 czerwiec 2015 - 07:18

Gdzie słyszałeś,?

Kilku Kolegów mi mówiło, którzy mieli okazję poużywać przez moment. Tak więc jest to tylo ze słyszenia, ja nie używałem. Mam swojego X125 i nie planuję zmieniać. Swoją drogą to na logikę, ile można pokazać na ekraniku 4 cale? albo wyraćźnie i mało albo dużo i mocno nie wyraźnie, wystarczy popatrzeć po telefonach z ekranami 4-o calowymi. Tego się po prostu nie da oszukać.



#57 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 22 luty 2016 - 17:01

Szukam opinii o tej echosondzie, może ktoś ktoś ma wersję 5Pro/7pro i może coś napisać

 

chodzi mi używanie z GPS, jak z ergonomią tego urządzenia ewentualnie jakieś porównanie do innego sprzętu kogoś kto używał Raymarine i czegoś innego.

Jak z tworzeniem własnych map na tym sprzęcie? i jak z prądożernością tego sprzętu?



#58 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 luty 2016 - 22:31

Ja w zeszłym sezonie używałem raymarine 6 (z ekranem 5.7). Wcześniej pływałem z Lowrence Elite 5x. Co do różnic: dragonfly (ten model który ja mam) jest w moim subiektywnym odczuciu znacznie prostszy w obsłudze. Pięknie odwzorowuje: ja cały czas pływam mając ekran podzielony: klasyczny/downvision - te obrazy się świetnie uzupełniają. W Szwecji pokazywał szczupaki schowane całkowicie w morszczynie, jak też dzięki downvision dokładnie wiedziałem jaki rodzaj "zielska" mam pod sobą co przy Elitce 5 (z całym do niej szacunkiem bo to fajne echo) było niemożliwe.  Odwzorowanie dna jest rewelacyjne jak też czułość (w odniesieniu do Elite 5x - z innym nie pływałem). Na jednej baterii (zaznaczam, że nowej - gdyż z echem zakupiłem w promocji torbę, podstawkę, + dwie baterie + ładowarkę) wytrzymuje ok 8-9 godzin - sonar oczywiście cały czas był włączony. Generalnie jestem zadowolony, jakkolwiek ja jestem laikiem w tym temacie. Co do GPS'a to ja korzystałem tylko  z funkcji waypoint'ów oraz zapisywania ścieżki, które to funkcje działają bez zarzutu.


  • Triple i wuran lubią to

#59 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2016 - 11:42

Ja w zeszłym sezonie używałem raymarine 6 (z ekranem 5.7). Wcześniej pływałem z Lowrence Elite 5x. Co do różnic: dragonfly (ten model który ja mam) jest w moim subiektywnym odczuciu znacznie prostszy w obsłudze. Pięknie odwzorowuje: ja cały czas pływam mając ekran podzielony: klasyczny/downvision - te obrazy się świetnie uzupełniają. W Szwecji pokazywał szczupaki schowane całkowicie w morszczynie, jak też dzięki downvision dokładnie wiedziałem jaki rodzaj "zielska" mam pod sobą co przy Elitce 5 (z całym do niej szacunkiem bo to fajne echo) było niemożliwe.  Odwzorowanie dna jest rewelacyjne jak też czułość (w odniesieniu do Elite 5x - z innym nie pływałem). Na jednej baterii (zaznaczam, że nowej - gdyż z echem zakupiłem w promocji torbę, podstawkę, + dwie baterie + ładowarkę) wytrzymuje ok 8-9 godzin - sonar oczywiście cały czas był włączony. Generalnie jestem zadowolony, jakkolwiek ja jestem laikiem w tym temacie. Co do GPS'a to ja korzystałem tylko  z funkcji waypoint'ów oraz zapisywania ścieżki, które to funkcje działają bez zarzutu.

Porównywanie Dragonfly z Elite 5x jest bezsensowne ponieważ sa to zupełnie inne urządzenia prezentujące inny poziom technologiczny
Elite 5 x to zwykła echosonda analogowa, nie produkowana od kilku lat.
Celowe by było porównanie z Elite 5x HDI lub CHIRP


  • siarq lubi to

#60 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 luty 2016 - 16:09

Oczywiście, że technologicznie jest pomiędzy nimi przepaść, ale pytanie kolegi Wuran dotyczyło opinii oraz porównanie do innego sprzętu jakiego się używało. Używałem wcześniej tylko Elite 5x więc tylko takie odniesienie mam .. to i je opisałem ;) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych