Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Alternatywa dla Lowrance/Humminbird - Raymarine Dragonfly


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Triple

Triple

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Napisano 25 luty 2016 - 14:04

Jest sens kupować wersje 7 czy 6 w zupełności wystarczy? Poza tym różnią się czymś? 7 trochę droga, ale 6 już można kupić w rozsądnych pieniądzach.



#62 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 luty 2016 - 14:11

a jakie to są rozsądne pieniądze?

za 2100-2200 możńa miec 5Pro, za 2900-3000 7Pro


Użytkownik wuran edytował ten post 25 luty 2016 - 14:17


#63 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 luty 2016 - 14:37

A jak tam z mapami się sprawy mają w tym sprzęcie?  Coś gdzieś słyszałem . Jednak głowy nie dam ,ze jest rozwiązanie coś ala insightgenesis ? Wysyłasz dane i odbierasz mapkę , prawda tj ?



#64 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 27 luty 2016 - 23:27

Na targach Rybomani w Poznaniu rozmawiałem z przedstawicielem Raymarine i powiedział on ze nadal niema możliwości wgrywania własnych map np.z reefmastera, jest tylko opcja zakupu map firmowych lub opcja wyślij dane Navinics i przetworzymy ja na mape.Troche spostrzezen opisałem tez w dziale Lowrance elite 4 GPS vs. Raymarine dragonfly 4 pro GPS.Natomiast na temat tych nowych wypustow niestety nie mogę się wypowiedzieć bo niemiałem z nimi styczności i nie wiem jak obrazują.Moze cos tu się polepszylo bo np.ta 4-ka pro nie zrobila na mnie wrazenia,zwłaszcza na dużej glebokosci 4 cale to porazka, na 7 calach mysle ze efekt już moglby być zajefajny.



#65 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 22 kwiecień 2016 - 16:01

ponieważ zajmuję się tymi echosondami to krótko na temat poruszony powyżej - kwestia przedstawiona przez Rafała powinna zostać rozwinięta o informację że jak masz na zbiorniku kilku ludzi którzy korzystają ze sprzętu Raymarine'a i którzy wysyłają swoje ścieżki z zapisaną batymetrią do Navionicsa to po zalogowaniu i wysłaniu swoich otrzymujesz po 2-3 tygodniach mapę uzupełnioną o batymetrię którą oni otrzymali od wszystkich użytkowników na  danym akwenie .

Druga sprawa to obraz przy pływaniu na dużej głębokości o czym z Rafałem pisałem w dziale  Lowrance elite 4 GPS vs. Raymarine dragonfly 4 pro GPS , taka sobie czytelność bierze się z tego że rozdzielczość ekranu , w Dragonfly 4 jest to 480 x 272 px a w Dragonfly 5 i 7 to 800 x 480 px czyli poza większym ekranem otrzymujemy zdecydowanie lepszą rozdzielczość i obraz jest naprawdę miodzio .



#66 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 kwiecień 2016 - 17:58

No jak by 7" miało rozdzielczość 480x272 to sorry. Musieli by chyba zejść z ceny o polowe



#67 OFFLINE   erixon

erixon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 09:56

Witam , upatrzlem sobie takie echo :http://wedkarz.pro/d...09?ad=ytdrgafly ale nie wiem czy ekran nie będzie zbyt mały , może lepiej kupić 5cali ? Z góry dzięki za pomoc

#68 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 lipiec 2016 - 13:37

Witam , upatrzlem sobie takie echo :http://wedkarz.pro/d...09?ad=ytdrgafly ale nie wiem czy ekran nie będzie zbyt mały , może lepiej kupić 5cali ? Z góry dzięki za pomoc

Jasne że im większy tym lepszy, to tak ogólnikiem ale chyba każdy przytaknie. 



#69 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 15 wrzesień 2016 - 14:24

Witam , upatrzlem sobie takie echo :http://wedkarz.pro/d...09?ad=ytdrgafly ale nie wiem czy ekran nie będzie zbyt mały , może lepiej kupić 5cali ? Z góry dzięki za pomoc

różnica pomiędzy 4 Pro a 5 Pro poza wielkością ekranu to też większa rozdzielczość umożliwiająca wychwycenie większej ilości szczegółów .

Stąd się bierze ta różnica w cenie .



#70 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 kwiecień 2018 - 21:20

Mam pytanie odnośnie Dragonfly Rayamrine Pro. Jeden z naszych kolegów  uświadomił mnie, że żeby tworzyć własne mapy(poprzez Navionicsa) trzeba kupić echo z kartę i mapami. Dlatego chciałem zapytać jaka to ma być mapa. Na ebayu są echa z mapami:

-Navionics plus E70320-NAG+ U.S. Charts

-U.S. C-Map Essential Chart

-Navionics+,NAG Chart



#71 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 25 kwiecień 2018 - 07:09

Mapy US w niczym ci nie pomogą. Musisz mieć mapy rejonu na którym chcesz tworzyć batymetrię.



#72 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 kwiecień 2018 - 08:52

Mapy US w niczym ci nie pomogą. Musisz mieć mapy rejonu na którym chcesz tworzyć batymetrię.

To w takim razie jeśli kupię echo bez mapy to w późniejszym terminie mogę dokupić taką mapę z rejonem obejmującym Polskę?



#73 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 25 kwiecień 2018 - 09:33

Tak.



#74 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 15 maj 2018 - 16:49

Panowie, mam pytanie odnośnie poboru prądu w Dragonfly 7pro. Otóż, mam dwa akumulatory o pojemności 7ah, czyli razem 14ah. Więc dlaczego po około 6-7h włącza się komunikat o zbyt małym napięciu, które wynosi 10,8V?
Dodam, że po pierwszym rozładowaniu ładowałem ładowarką z zestawu z cowerem. Drugie ładowanie przeprowadziłem już z bardziej zaawansowaną ładowarką, efekt ten sam.
Ciekawe jest też to, że pewnego razu postanowiłem nie ładować echa, i po tym komunikacie, echo działało jeszcze przez 2,5-3h, czyli łącznie 9-10h.Nie doczekałem ile wytrzyma, bo poprostu na następne wędkowanie potrzebowałem pełnego akumulatora.
Ma ktoś jakieś sugestie, co może być nie tak?

Użytkownik fish28 edytował ten post 15 maj 2018 - 17:12

  • brzezik lubi to

#75 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 maj 2018 - 19:07

Masz aku połączone równoległe?

#76 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 maj 2018 - 19:55

-jesli echo wyje o zbyt niskie napiecie , to najprawdopodobniej tak jest... , mozesz to zweryfikowac woltomierzem.

- nie wiadomo przy jakim napieciu echo sie wylaczy... jesli zrobi to przy 9V to zabijasz akumulator

-laczenie rownolegle jest ok , ale jesli ktoras bateryjka jest slabsza, to dostaje popalic jeszcze bardziej

-lepiej stosowac jeden aku wiekszy niz dwa mniejsze

-sprawdz w instrukcji jaki apetyt na prad ma twoj sprzet i bedziesz wiedizla ile powinien wytrwac na 14Ah


Użytkownik siarq edytował ten post 15 maj 2018 - 19:55


#77 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 15 maj 2018 - 20:38

plywalem prawie caly dzien na 4pro na aku 7ah pytanie czy ty w ogole jak stoisz w miejscu dajesz wygaszacz czy ci swieci na full ekran ? ewentualnie twoje aku juz dogorywa.



#78 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 maj 2018 - 06:40

Masz aku połączone równoległe?

Oczywiście, gdybym miał szeregowo to miałbym 24V🙂
Akumulatory są nowe.
Problem w tym że nie mogę użyć jednego większego akumulatora, bo takowy nie zmieści się do skrzyneczki w cowerze.

Użytkownik fish28 edytował ten post 16 maj 2018 - 06:44


#79 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 maj 2018 - 07:34

Akumulator nowy nie znaczy dobry.
Już kilka razy się w sklepie zdziwili jak podłączali pod obciążenie.

#80 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 maj 2018 - 07:54

To może być jakiś trop, dzięki, będzie trzeba to sprawdzić




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych