Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3318 odpowiedzi w tym temacie

#2861 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 31 październik 2021 - 15:36

To prawda, ja osobiście to skróciłem w mojej. Dużo zależy od rodzaju łodzi a właściwie od wysokości ucha. Ja mam nisko, jak uciąłem to jest ok. Nic mi się nie ociera.

#2862 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 31 październik 2021 - 18:19

Jak chcecie w suskim ograniczyć możliwość obcierania pasa o gumę dziobnicy ,to trzba ją (dziobnicę) przysunąć maksymalnie do dziobu łodzi i skrócić tym samym długość profila z gumą.(wsunąć go bardziej). Problem sam się wówczas rozwiąże.

#2863 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 październik 2021 - 21:01

Jak chcecie w suskim ograniczyć możliwość obcierania pasa o gumę dziobnicy ,to trzba ją (dziobnicę) przysunąć maksymalnie do dziobu łodzi i skrócić tym samym długość profila z gumą.(wsunąć go bardziej). Problem sam się wówczas rozwiąże.


Nie. Nie zawsze to zadziała. To jest źle rozwiązane. Zerknij jak to wygląda w innych przyczepach. To powinno mieć konstrukcję dającą się regulować pod każdą łódkę, profil nie pełny tylko otwarty, by pas mógł przejść pod gumą dziobownicy jeśli jest taka potrzeba. To nie jest trudne do zrobienia na etapie konstrukcji i wykonywania przyczepy.

#2864 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 31 październik 2021 - 22:10

Moja TEMA też miała coś nie tak . I po pierwszym wciągnięciu łódki całą wieżyczkę ,która ma wciągarkę i rolkę wywaliłem i zrobiłem nową .Taką jak najbardziej pasującą plus  dodatkowo  chwyt /uchwyt do pchania/ciągnięcia przyczepy. Pospawane ocynkowane ogniowo , wygląda i robi robotę  lepiej jak ori.



#2865 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 31 październik 2021 - 22:19

Dlatego napisałem "ograniczyć" nie wyeliminować. ☺
Rozwiązanie , które robi suski nie jest idealne. Z resztą każde inne też może komuś "nie przypasić". Akurat ten element nie jest integralną częścią przyczepy i w łatwy sposób można go przerobić pod własną łódź. Co nie zmienia faktu, że producent mógłby dać większą możliwość regulacj po zastosowaniu chćby dwóch grubszych płaskowników zamiast profila do mocowania gumy dziobnicy.

#2866 OFFLINE   TwoFlower

TwoFlower

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaRóżan

Napisano 17 grudzień 2021 - 12:39

Witajcie.
Wreszcie dorobiłem się łódki.
Szalejąca inflacja zmotywowała mnie do działania i wyzbyłem się wieloletnich oszczędności a teraz jestem szczęśliwym posiadaczem Łodzi Viking 390.Do tego przyczepa Niewiadów p400 i silnik Tohatsu 25hp 2t długa stopa.

Pierwsze pływanie było już w listopadzie na rzece Narew i nie obyło się bez przygód w których brak szczęśliwego zakończenia.
Ale cóż takie uroki ułańskiej fantazji gdy podnieta i radość z osiągów prędkości 42km/h na wodzie(łódź,silnik,dwie osoby) przysłoniła rozsądek i jaką kolwiek podstawową wiedzę na temat Locji na śródlądziu.
Jednym zdaniem uderzyłem w podwodny głaz szerokości 1,5metra.
Urwalem kil silnika.
Całe szczęście nie zablokowałem silnika i podskoczył w górę po uderzeniu bo inaczej urwał bym spodzine.Brałem to pod uwagę ale nie sądziłem że tak prędko mnie to spodka na pierwszym pływaniu.

Tak wygląda łódź i przyczepa
Elementy tła celowo zamaskowano

https://drive.google...ew?usp=drivesdk
https://drive.google...ew?usp=drivesdk
https://drive.google...ew?usp=drivesdk


A tak silnik przed i po kolizji
https://drive.google...ew?usp=drivesdk

https://drive.google...ew?usp=drivesdk

Użytkownik TwoFlower edytował ten post 17 grudzień 2021 - 12:57

  • sol321 lubi to

#2867 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 17 grudzień 2021 - 18:18

No to chłopie miałeś pecha a może szczęście że dnem łódki nie uderzyłeś .

Zestaw do wędkowania super .



#2868 OFFLINE   TwoFlower

TwoFlower

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaRóżan

Napisano 22 grudzień 2021 - 19:19

Szczęście w nieszczęściu.Zgadzam się.
Pierwsze wędkowanie dopiero wiosną się odbędzie.Jeszcze rejestracja do celów wedkarskich mnie czeka

#2869 OFFLINE   esoxx87

esoxx87

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 24 postów
  • Lokalizacjamultikonto ( @crizz100 )

Napisano 26 grudzień 2021 - 19:04

To na Narwi są kamienie w dodatku takie wielkie? Spodzina bez problemu do naprawy , trochę blachy aluminiowej i spawacz.
A teraz pomyśl o silniku z power trim gdybys miał tam jest wszystko na sztywno, a są tacy co po Wiśle takimi pływają- podziwiam
  • mar23 lubi to

#2870 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 26 grudzień 2021 - 21:54

O super, że mnie ktos podziwia:) tylko co podziwiasz power trim czy zdrowy rozsadek?

#2871 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 26 grudzień 2021 - 22:29

Nie wiem czy Power Trim pomoże jak się na wariackich papierach pływa bez obrazy .

Ja od dawna obserwuje gościa co pontonem po Bugu pływa  , trzeba znać wodę 

On zna bo już  dawno by po burcie chodził  na piechotkę .

Nie wiem czy wszędzie ale u mnie w Mercurym z automatu jak się  do przodu

płynie rozpina się zabezpieczenie i przy małej prędkości silnik odskakuje do tyłu 

Co najwyżej śrubę szlak trafi .

Przy większej prędkości  jeszcze w nic nie trafiłem .



#2872 ONLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 27 grudzień 2021 - 10:52

Też przez wiele lat pływałem "na pewniaka" po okolicznej, uregulowanej Odrze. Aż ostatnio na prędkości marszowej (tak 3/4 maksymalnej prędkości, ok. 30/34 km/h) zahaczyłem jakąś przeszkodę, albo garb piasku (była niska woda), albo jakaś zatopiona kłoda drewna. NIc się nie stało na szczęście, silnik jak zawsze odblokowany, tylko głuche, niezbyt mocne uderzenie, silnik lekko podskoczył i zaczął lekko ciągnąć łódź w bok. Wyłączyłem go, podniosłem nad wodę, obejrzałem-bez uszkodzeń, opuściłem i wszystko wróciło do normalnej pracy :). Całe szczęście, nie kamień.

Nawet na wodzie, gdzie się pływa od wielu lat na pewniaka, zawsze może coś nanieść, nasypać, na co nie mamy wpływu, a liczy się łut szczęścia lub pech. Ryzyko trzeba wkalkulować.


  • esoxx87 lubi to

#2873 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 27 grudzień 2021 - 11:57

Tu jak widać najpierw było spotkanie z kadłubem a chwilę później spodzina dotknęła przeszkody.

Mam wrażenie ,że w powrotnym kierunku łajba jakby głębiej była zanurzona w wodzie . Chociaż przy ślizgu bardziej jest wynurzona z wody a z powrotem wracał jakby wolniej.

 

 



#2874 OFFLINE   esoxx87

esoxx87

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 24 postów
  • Lokalizacjamultikonto ( @crizz100 )

Napisano 27 grudzień 2021 - 16:50

O super, że mnie ktos podziwia:) tylko co podziwiasz power trim czy zdrowy rozsadek?


Podziwiam tych co pływają po nieznanych rejonach, ja bym tyle odwagi nie miał mimo iż nie zdarza mi się uderzać o coś w wodzie to jednak Wisła to Wisła.
Raz na Wieprzu co prawda z prędkością trollingowa uderzyłem w podwodne drzewo, i się przekonalem na własnej skórze co to znaczy nie mieć podbijania w silniku.
Przy prędkości 20km/h i uderzeniu lecimy jak z katapulty

#2875 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 27 grudzień 2021 - 19:06

Witam, przez takie bezmyślne pływanie przy kąpieliskach zwłaszcza skuterami i szpanowanie przed laskami  mamy  na jeziorze 900h ,zresztą bardzo sztormowym zakaz używania silników spalinowych ,na elektryku wypływam jak naprawdę mam super pogodę .

 

Pozdrawiam. 



#2876 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 28 grudzień 2021 - 10:41

A u mnie na jeziorach w ciągu 3 lat policja wybila z głowy takie pływanie.
Mandat i dmuchanie w aparat plus sprawdzenie wszystkoego co można sprawdzić. Mandaty się sypały prawa jazdy zabierali i doszlo do tego ze nawet żaglówki wyedukowali że nie można wiązać się do drzew. Policja pływała ze strażą leśną i sprawdzali drzewo na ognisku i po 3 latach nastąpił spokój.
Wiadomo zawsze znajdzie się jakiś wyjątek.
  • Pumba i gaweł lubią to

#2877 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 grudzień 2021 - 12:48

Są jeziora gdzie jest ograniczona max moc silnika spalinowego plus dopisek zakaz jazdy na skuterach wodnych. 

Co ciekawe straży miejskiej ,policji i innych służb te ograniczenia nie dotyczą . Można zobaczyć jak Policjanci  patrolują * akweny na skuterach wodnych.

 

* tak naprawdę to latają na pełnym gwizdku i potrafią sobie poskakać po nawrotce na swojej fali !!

 

Widok takich stróżów w takim "patrolowaniu" wody można porównać do małolatów ,którzy dobrali się do bemki starego i udają  ,że jeżdżą w drifcie czyli hulaj dusza piekła nie ma.      



#2878 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 28 grudzień 2021 - 12:59

Macie Wielkie jeziora ze strefą ciszy ale na elektryku jak fala przyjdzie to lipa , ja zabierał bym małą spalinę dla bezpieczeństwa i pytanie jakie mandaty wystawiają policjanci jak ktoś użyje takiego silnika w Bardzo trudnych warunkach

#2879 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 28 grudzień 2021 - 14:02

Ciekawi mnie jak policja na elektryku będzie patrolowała okolicę???

#2880 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 grudzień 2021 - 14:06

Pytanie zasadnicze co to są trudne warunki.Rozmawiając kupę lat temu z właścicielem wody gdzie był zakaz używania spaliny . Mogłeś mieć ją na pawęży tak przykręconą ustawioną aby nie miała kontaktu z wodą. Można iść dalej . Silnik elektryczny a na łodzi agregat spalinowy bo przecież agregat nie jest zabroniony.