Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3318 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 listopad 2014 - 21:45

Ładna fajnie rozplanowane bakisty tego mi brakowało w moich poprzednich łódkach.Teraz rozplanowanie pokładu mam podobne tylko wymiary większe.


Welpa1809 czyjej produkcji jest Twój okręt?

#1002 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 14 listopad 2014 - 22:16

DreamPoint Augustów obejrzałem na targach w Poznaniu, później trzy sztuki na żywo na wodzie, jedną popływałem i zapadła decyzja o kupnie.

#1003 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 listopad 2014 - 09:24

attachicon.gifŁódka4.jpgattachicon.gifŁódka5.jpgattachicon.gifŁódka6.jpgattachicon.gifŁódka1.jpgattachicon.gifŁódka3.jpgOto moja łódka , jak obiecałem , w końcu wstawiam zdjęcia

 

69qom0.jpg

Czy nie za wysoko jest umieszczony ten silnik elektryczny ?



#1004 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 15 listopad 2014 - 09:40

Czy nie za wysoko jest umieszczony ten silnik elektryczny ?

 

 jest na pantografie  :) 



#1005 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 15 listopad 2014 - 11:36

Czy nie za wysoko jest umieszczony ten silnik elektryczny ?

 

 jest na pantografie  :) 

Panowie pantograf jest to rodzaj ruchomego statywu , który reguluje się w zależności od potrzeb ,  ten pantograf mogę opuścić w stosunku do załączonych zdjęć o około 50 cm , dalej mogę jeszcze regulować wysokość silnika na fabrycznych regulacjach , no i pozostaje jeszcze rumpel  teleskopowy i regulowany pod różnymi kątami. Zdjęcie zrobione bezpośrednio po powrocie z ryb.



#1006 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 12:09

 Logun74 jak duże są bakisty tylna i boczne, tyle co pod pokrywami czy większe? Czy pokład podczas chodzenia jest sztywny czy się ugina (pianka wewnątrz, między warstwami dna?)? Jakie przeróbki zamawiałeś w stosunku do wersji wyjściowej producenta?


  • spinn51 lubi to

#1007 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 15 listopad 2014 - 15:15

 Logun74 jak duże są bakisty tylna i boczne, tyle co pod pokrywami czy większe? Czy pokład podczas chodzenia jest sztywny czy się ugina (pianka wewnątrz, między warstwami dna?)? Jakie przeróbki zamawiałeś w stosunku do wersji wyjściowej producenta?

N15 - a więc tak - tylna bakista jest tak duża jak całe siedzisko , producent proponował mi zamontowanie bardzo dużego baku na paliwo , ale ja wolałem typowy schowek , mam więc miejsce na dwa kanistry , akumulator , wybierak do wody , torbę z jedzeniem jak jadę na dłużej, i zostaje jeszcze full miejsca , na buty na zmianę etc. Boczne bakisty też są takie jak całe siedzisko , nie mniej jednak są wąskie i ukształtowanie ich było ograniczone kształtem łodzi . Mieszczą się w jednej dwie kamizelki ratunkowe , kurtka przeciwdeszczowa , i zapasowy sznur. W drugiej mam wolne miejsce. Najmniejsza jest przednia , wchodzą mi dwie kotwice , 14 kg i 9 kg, linki po 15 m no i jeszcze jest miejsce. Podłoga sztywna z minimalnym ugięciem więc myślę że jest pianka ale nie na całości , właściwie to tylko w jednym miejscu jest ugięcie , pośrodku tylnego przedziału. Łódź w standardzie nie ma relingów , uchwytów w burtach do trolla i środkowej ławki . Zamówiłem dwie windy kotwiczne - przód i tył ( przydatne na jeziorach , gdy mocniej wieje , ale muszą być dwie osoby). Na jeziorach używam kotwic 5kg , właściwie to ciężarki oblane gumą. Zimą chcę pokombinować z nakładkami na siedziska do których mógłbym dokręcić fotele. Przyjdą nowe uchwyty do trollingu. Będzie na stałe zamocowany uchwyt do podbieraka , taki żeby łatwo go użyć , ale żeby nie plątał się na łodzi. Mam już swoją koncepcję. Myślę też o jakiś uchwytach pod picie . te co do tej pory kupiłem to kicha. Mam koncepcję , ale na razie czasu brak. 


Użytkownik logun74 edytował ten post 15 listopad 2014 - 15:16


#1008 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 16 listopad 2014 - 02:06

DreamPoint Augustów obejrzałem na targach w Poznaniu, później trzy sztuki na żywo na wodzie, jedną popływałem i zapadła decyzja o kupnie.

 

 

w związku z tym co teraz przeczytałem to tak jak napisał kolega

 

 

Sugerujesz zakup nowej łódki Michał?

 

 

odpowiadam - Tak sugeruję :D

 

Znajomy to też kupił w tamtym roku, chciał coś przerobić w tylnej bakiście bo miał jakąś swoją wizję na coś tam, nie wiem dokładnie co, nie mniej jak wyciął w tylnej bakiście tą sklejkową ściankę po lewej burcie to wysypały się puste butelki: cocacola, sprite, 7up :D :D :D :D



#1009 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 16 listopad 2014 - 09:41

Cholera , to nie jest śmieszne to jest straszne.

Wydaj kasę na łódkę , a potem taka niespodzianka.

Chcę kupić łódkę i czytając to mam trochę zagwozdkę .



#1010 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 16 listopad 2014 - 11:59

w związku z tym co teraz przeczytałem to tak jak napisał kolega
 
 

 
 
odpowiadam - Tak sugeruję :D
 
Znajomy to też kupił w tamtym roku, chciał coś przerobić w tylnej bakiście bo miał jakąś swoją wizję na coś tam, nie wiem dokładnie co, nie mniej jak wyciął w tylnej bakiście tą sklejkową ściankę po lewej burcie to wysypały się puste butelki: cocacola, sprite, 7up :D :D :D :D

Mógłbyś poprzeć swoje słowa jakąś fotką czy też nie masz jak mniemam.I co nie reklamował bo gwarancja mu się skończyła tydzień wcześniej.

#1011 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 16 listopad 2014 - 12:25

a co miał reklamować? cocacola to element konstrukcyjny tego okretu ;)

A poprzeć fotką?mnie to ani ziębi ani grzeje, masz przecież swoją to ile Tobie zrobić otwór w tej sciance i zaglądnąć co siedzi

A może zakładzik o dobrą ( pełną) butelkę  ;)  :D  co tam znajdziesz?



#1012 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 16 listopad 2014 - 14:18

Te butelki wsadza się tam po to by w razie pęknięcia skorupy komora nie zmieniła się w zbiornik wody.
Patent stary i nieźle się sprawdza. Oczywiście są alternatywne rozwiązania, ale dużo droższe.

#1013 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 16 listopad 2014 - 17:10

A poprzeć fotką?mnie to ani ziębi ani grzeje, masz przecież swoją to ile Tobie zrobić otwór w tej sciance i zaglądnąć co siedzi

A może zakładzik o dobrą ( pełną) butelkę  ;)  :D  co tam znajdziesz?

Rozumiem, że Ty u siebie tak właśnie sprawdziłeć.

Nie interesuje mnie co znalazłeś, ale zaczyna mnie drażnić temat jedynie słusznego statku pływającego :(. Jednak wielu z nas chce mieć inną jednostkę nie koniecznie zaczynającą się na "H".

Już ktoś pisał w innym wątku - załóż sobie własny wątek o tej wspaniałej konstrukcji a nie zaśmiecaj miejsca wszędzie tam gdzie pojawia się temat łodzi.

 

Tu za to mamy się tylko pochwaliś swoimi "okrętami", a dyskusje są zdecydowanie zbędne :(.


Użytkownik wilk325 edytował ten post 16 listopad 2014 - 17:14


#1014 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 listopad 2014 - 17:12

Wg Michał81 to horn 440 :) :)



#1015 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 16 listopad 2014 - 17:41

Rozumiem, że Ty u siebie tak właśnie sprawdziłeć.

Nie interesuje mnie co znalazłeś, ale zaczyna mnie drażnić temat jedynie słusznego statku pływającego :(. Jednak wielu z nas chce mieć inną jednostkę nie koniecznie zaczynającą się na "H".

Już ktoś pisał w innym wątku - załóż sobie własny wątek o tej wspaniałej konstrukcji a nie zaśmiecaj miejsca wszędzie tam gdzie pojawia się temat łodzi.

 

Tu za to mamy się tylko pochwaliś swoimi "okrętami", a dyskusje są zdecydowanie zbędne :(.

Rozumieć, że moja język być tobie trudny i ty nie rozumieć co ją pisać?

 

a jeżeli to nie w tym problem lecz w czymś innym, to znany lekarz psychiatra poleca:  TO


Użytkownik Michał81 edytował ten post 16 listopad 2014 - 18:04


#1016 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 16 listopad 2014 - 18:35

Panowie po co to iskrzenie - dział poświęcony pokazaniu naszych łajb , każdy niech chwali co jego , każdemu pasuje co innego w łodzi , każdy szuka innych możliwości adaptacji łodzi , po co się spierać , czyja lepsza. Spauzujcie trochę - więcej luzu. 



#1017 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 16 listopad 2014 - 18:43

Jak najbardziej też tak uważam, ale nikt tu nie pisał czyja lepsza po za prowokatorem @wilk325

A to co się dowiedział welpa to chyba dobrze i warto o takich rzeczach pisać? ale jak pisałem wcześniej niech sam sprawdzi i czy będzie zadziwiony jak Waldek jak u siebie to zobaczył :D nie winikając, czy to dobrze, czy źle

 

Ale mogę też zapowiedzieć, że za rok będę celować jeszcze wyżej tak aby też popływać po Bałtyku. Jakiś pilothouse 5-6 metrów - teraz jest tego pełno na rynku i coraz taniej

wtedy to dopiero co niektórym przyda się cały karton maści :D


Użytkownik Michał81 edytował ten post 16 listopad 2014 - 18:53

  • logun74 lubi to

#1018 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 17 listopad 2014 - 19:56

Załączony plik  lodka.jpg   48,87 KB   39 Ilość pobrańMoja krypa nie po to aby sie chwalic lub aby komus potrzebna bylaby masc na bol dupska.

Ogolnie docinki niepotrzebne i dziecinne

 

Lodka przeznaczona do dalekich nawet parodniowych  wypadow wedkarskich i nie tylko 


Użytkownik Z Olsztyna edytował ten post 17 listopad 2014 - 20:05

  • Michał81 i logun74 lubią to

#1019 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 17 listopad 2014 - 20:52

attachicon.giflodka.jpgMoja krypa nie po to aby sie chwalic lub aby komus potrzebna bylaby masc na bol dupska.

Ogolnie docinki niepotrzebne i dziecinne

 

Lodka przeznaczona do dalekich nawet parodniowych  wypadow wedkarskich i nie tylko 

Fajna łajba , fajna fotka , możę w przyszłości sobie teżz taką sprawię , no może odrobinę większą. Pozdrawiam Tomek



#1020 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 18 listopad 2014 - 08:25

attachicon.giflodka.jpgMoja krypa nie po to aby sie chwalic lub aby komus potrzebna bylaby masc na bol dupska.

Ogolnie docinki niepotrzebne i dziecinne

 

Lodka przeznaczona do dalekich nawet parodniowych  wypadow wedkarskich i nie tylko 

 

Fajna łódź, napisz o niej coś więcej proszę. Długość, model, dzielność itd. Od dwóch lat chodzi za mną jakaś łódka która da radę być kamperem i poradzi sobie na Bałtyku (do 4-5b)  i oczywiście nie zrujnuje moich finansów :)