Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Wkra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
623 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 09 sierpień 2023 - 19:34

Ja z kolei o tej porze roku zwykle widzę klenie I potem je łowię.Wiadomo,że nie są łatwe w niskiej I czystej wodzie ale jak najbardziej dają się powtarzalnie łowić.

attachicon.gif VideoCapture_20230728-001949_copy_499x380.jpg

attachicon.gif Screenshot_20230716_141113_copy_765x539.jpg


Mnie w sumie tez ale rozmiarowo nie za bogato do +\- 40cm
7e2755d0f05400a872720caefc2d1333.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#602 OFFLINE   Dziurawe Wodery

Dziurawe Wodery

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKrzaki nad Wkra

Napisano 10 sierpień 2023 - 08:23

U mnie ostatnio z kleniami slabiej, nawet na delikatny zestaw + woblerki 2-4cm wpadaja glownie okonki i szczupaki tak do 60cm...chociaz to chyba i tak niezle, jak gadam z ludzmi nad woda to wiekszosc o dziwo bez kontaktu.

 

Ostatni weekend uratowal natomiast dosyc niespodziewane ten jegomosc (plus jeszcze jeden maluszek)

 

Oczywiscie nie jest to jakis gigant, ale na lekkim zestawie, na Wkrze z wody po kolana zawsze cieszy :)

 

 

Załączony plik  wkra2.jpg   146,04 KB   42 Ilość pobrań



#603 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 10 październik 2023 - 20:50

Udało mi się poukładać robotę i na kilka godzin wyrwać się z miasta żeby pomóc przy zarybieniu mojej rzeki.Dzisiaj na bogato cały bagażnik zapakowałem. Były brzany,klenie i bolenie.Ryby wpuściłem i zostało mi jeszcze trochę czasu żeby połowić.
Załączony plik  VideoCapture_20231010-191200.jpg   67,71 KB   38 Ilość pobrań
Załączony plik  VideoCapture_20231010-121532.jpg   89,81 KB   37 Ilość pobrań
Załączony plik  VideoCapture_20231010-121547.jpg   46,35 KB   40 Ilość pobrań
Załączony plik  VideoCapture_20231010-191942.jpg   58,38 KB   40 Ilość pobrań

#604 OFFLINE   Dziurawe Wodery

Dziurawe Wodery

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKrzaki nad Wkra

Napisano 14 październik 2023 - 08:02

Wybralem się dzisiaj nad Wkrę powyżej tamy w Bolecinie, nadal na lekko z wędka kleniowo-okoniowa (st croix premier 1-9g), 3 calowy kajtus z mała główka + i cienki przypon z fluo.Efekt? Udało się wyhodować przylow tego sezonu :)

Szybkie foto i mama wróciła do wody :)

Załączone pliki


Użytkownik Dziurawe Wodery edytował ten post 14 październik 2023 - 08:03


#605 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 17 październik 2023 - 18:59

Płynę razu jednego belly po Wkrze i niemal nic, cały dzień. Wieczorem dzwonię do kumpla, i się żale bo nie moja woda, bo zła taktyka... On mówi, spróbuj za szczupłym. Zakładam gumę i w drugim rzucie mam zębatego ;) 


  • Dziurawe Wodery lubi to

#606 OFFLINE   Dziurawe Wodery

Dziurawe Wodery

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKrzaki nad Wkra

Napisano 19 październik 2023 - 15:00

Akurat z zebatymi na Wkrze jest dziwnie...Jak jestem nad rzeka to widze mase strzalow szczupaka, zazwyczaj zawsze w tych samych miejscach. Jak gadam z wedkarzami nad woda, wiekszosc ludzi zrezygnowana twierdzi,ze z roku na rok jest coraz gorzej, masa wyjsc na zero, a mowimy tutaj o ludziach co doslownie mieszkaja nad ta rzeka. Jak patrze na co lowia, ludzie jada na grubo, jakies kotlety po 5 kilo - wiadomo jak ktos celuje w ryby 90+ (a takie niby nadal we Wkrze plywaja) to nie ma co sie bawic w gumki na okonia, ale tez bran na 20cm przynete bedzie odpowiednio mniej. A moze po prostu kazdy konspiracja i nie chce mowic jakie naprawde ma wyniki, zeby nie spalic miejscowek?

U mnie szczupaki to od wiosny glownie przylowy na lekkie zestawy okoniowe gdzie zakladam 4cm woblerka albo nieduzego mepsika, chociaz moj znajomy zartuje,ze z moim szczesciem wyciagnalbym zebatego nawet z garnka zupy pomidorowej. Ostatnio odbrazilem sie na gumy i zalozylem nieduzego cannibala (biel/roz) na zmiane z keitechem (marchewka) i glowke piatke. Poza tym 75 z posta powyzej mialem tego dnia jeszcze pistoleta, ale tez dwa calkiem grube PZW szczupaki (dorzucilem fotki, wszystkie naturalnie wrocily do wody). Ogolnie przyjemny dzien bo zaliczylem calkiem dlugi spacer w ciszy nad rzeka i nawet przywiozlem do domu nieco grzybow.

Oczywiscie okonie po ktore docelowo przyjechalem mialy mnie w glebokim powazaniu, widzialem pare odprowadzen i tyle. W ten weekend obiecalem sobie,ze wezme ciezsza wedke i przynety na grubszego zwerza, pewnie tym razem zebate mnie oleja, ale moze wpadnie jakis ladny garbus? ;)

Gratulujemy ryb, proszę jednak pamiętać o zasadach publikacji zdjęć na JB (minimum dla szczupaka: 75 cm):
https://jerkbait.pl/...l/#entry1821176

Użytkownik mario edytował ten post 19 październik 2023 - 20:25

  • skius i daniel.gajkowski lubią to

#607 OFFLINE   Puchaczrolny

Puchaczrolny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 październik 2023 - 20:28

Duże szczupaki we Wkrze są, ale zapewne ich ilość nie jest oszałamiająca. Umówmy się, rzeka nie jest duża, ani głęboka, presja wędkarska też spora. Myślę że bywa u tak, że duże okazy mają miejscówki średnio raz na kilka kilometrów? Jeśli brzuszku mieli szczęście je znaleźć pierwsi to mamy szansę na piękne przeżycie, tak jak ja trzy lata temu. Niecały metr969e1124a7ad9827496da5541cbe14bc.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#608 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 24 listopad 2023 - 20:33

Mały wypad z wędką i płetwami nad piękną Wkrę. Trochę się tam zmęczyłem, ale świetnie wspominam ten wypad



#609 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 09 styczeń 2024 - 18:00




Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#610 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 08 kwiecień 2024 - 22:13

Odświeżę temat - 51cm z weekendu :)

Załączony plik  image0(2).jpeg   226,9 KB   25 Ilość pobrań

 

Szczerze mówiąc zdziwiłem się, że miarka pokazała "5" z przodu, bo ryba raczej z tych chudych.

Woda była podniesiona i świetnie sprawdzał się wobler Pana Józefa Sendala - przy okazji, pozdrowienia dla Twórcy :)

 

 



#611 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 09 kwiecień 2024 - 14:05

Odświeżę temat - 51cm z weekendu :)

attachicon.gif image0(2).jpeg

 

Szczerze mówiąc zdziwiłem się, że miarka pokazała "5" z przodu, bo ryba raczej z tych chudych.

Woda była podniesiona i świetnie sprawdzał się wobler Pana Józefa Sendala - przy okazji, pozdrowienia dla Twórcy :)

 

Super!! Sendal ten najmniejszy z jedną kotwiczką?

 

P.s. jak ogólnie z aktywnością ryby, było więcej kontaktów?



#612 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 09 kwiecień 2024 - 16:23

Coś tam się działo, ale bez szału. Ale biorę tez poprawkę na to, ze nie umiem łowić kleni. A jeśli chodzi o woblery, to modele z jedną i dwiema kotwiczkami.
  • Night_Walker i malcz lubią to

#613 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 kwiecień 2024 - 17:30

. Ale biorę tez poprawkę na to, ze nie umiem łowić kleni.

Wiedziałem że padnie to stwierdzenie.

Gdybym miało określić umiejętności wędkarskie Pawła na podstawie naszych dyskusji , a zdążają się  nader często, to jest to najgorszy wędkarz na świecie. :D

Nic nie umie , ale łowi. :doh:


  • Night_Walker, psd27 i malcz lubią to

#614 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 10 kwiecień 2024 - 14:00

Wiedziałem że padnie to stwierdzenie.
Gdybym miało określić umiejętności wędkarskie Pawła na podstawie naszych dyskusji , a zdążają się nader często, to jest to najgorszy wędkarz na świecie. :D
Nic nie umie , ale łowi. :doh:


Piotrze ironiczny, żebym ja w życiu złowił połowę tego, co Ty i rozumiał rzekę chociaż w połowie tak dobrze, jak Ty, to byłby sukces 😋
  • kostom63 lubi to

#615 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 11 kwiecień 2024 - 09:01

 

Gdybym miało określić umiejętności wędkarskie Pawła na podstawie naszych dyskusji , a zdążają się  nader często, to jest to najgorszy wędkarz na świecie. :D

Nic nie umie , ale łowi. :doh:

To co by było jakby umiał  :huh:
 


  • mario, psd27 i kostom63 lubią to

#616 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 11 kwiecień 2024 - 10:13

Paweł tak pisze, aby go pocieszać i chwalić :)

Trochę jak w domu z żoną. Zaczyna się niewinnie od "chyba nie umiem gotować", a niech tylko człowiek spróbuje przytaknąć :D



#617 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 kwiecień 2024 - 15:09

Piotrze ironiczny, żebym ja w życiu złowił połowę tego, co Ty i rozumiał rzekę chociaż w połowie tak dobrze, jak Ty, to byłby sukces

Paweł , z rzeką jak z żoną -_-  . Niby dobrze ją  znasz i wydaje ci się że ją rozumiesz , a i tak potrafi cię totalnie  zaskoczyć. :D

 

To co by było jakby umiał  :huh:
 

Czasami do mnie dzwoni i się żali . Byłem dwie godziny nad Wisłą i tylko jednego bolka złowiłem , taki nawet fajny 70+. :D

A sezon taki , że koledzy piszą że już 4-6 -tą wielogodzinną wyprawę schodzą na zero :angry: . I jak tu nie ironizować. :doh:


  • psd27 lubi to

#618 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 14 kwiecień 2024 - 14:20

W sobotę znowu udało mi się wyskoczyć na Wkrę. Uznałem, że będzie to lepszy dzień na rzucanie drobnymi woblerkami, bo prognozy pokazywały porywisty wiatr na dzisiaj. I miałem rację. I tak było mocno niekomfortowo i ciężko było celnie rzucić. Druga rzecz, która mnie zaskoczyła, to jak bardzo opadła woda w ciągu tygodnia. Osobiście wolę przybór i trąconą wodę :)

Pierwszy rzut i od razu branie - zepsute. W drugim rzucie mocne przyładowanie i ryba na kiju. Uśmiech od ucha do ucha - "będzie piękny kleń z '5' z przodu" myślę sobie ;) Ryba idzie dnem, uśmiech rośnie, a przy brzegu... kleń okazuje się być boleniem - z "5" z przodu  :D

Ogólnie był to "dzień przyłowów" - oprócz tych ze zdjęć poniżej był jeszcze jasio, uklejka(!) oraz okoń. Kleni kilka, ale niewielkich (pewnie max koło 35cm) i drugie tyle szarpnięć/szturchnięć czy zepsutych brań.

 

Dodatkowo jadąc zastanawiałem się, jak to możliwe, że do tej pory nie miałem żadnego szczupakowego przyłowu.... No i wykrakałem w myślach. Holowałem klenika, koło 25cm, gdy nagle przy samym brzegu miałem potężne przywalenie, fontannę wody i odjazd na kilka metrów  :) Oczywiście ciśnienie w górę na maxa. Przez dłuższy czas nie mogłem podnieść ryby do góry, ale od razu domyśliłem się, co się stało. W końcu pokazał się pod powierzchnią. Szczupłego szacuję na +/- 70cm. Klenia wypuścił, ale patrząc na stan ryby, nie daję jej dużych szans na przeżycie.



#619 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 16 kwiecień 2024 - 11:02

Super!

 

Ja byłem we czwartek w godzinach 12-16, plany były trochę inne, ale tak wyszło - co zrobić...

Co ciekawe kleni nie znalazłem w ogóle, za to jazie były dość aktywne. Jedna ładniejsza ryba spadła, jeden wyjęty pod 40 + kilka zmarnowanych brań. Generalnie woda już mocno żyjąca co o podobnej porze roku w poprzednich latach nie było standardem. Wszystko ogólnie na bardzo duży plus - pierwszy wypad 2024 zaliczony.

I poniżej klasyczny JJ - Joniecki Jaź.

 

Pozdrawiam,

malcz 

 

Załączony plik  IMG-20240411-WA0002.jpg   124,53 KB   32 Ilość pobrań



#620 OFFLINE   Tomasz79

Tomasz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaZĄBKI
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:GREGUŁA

Napisano 16 kwiecień 2024 - 20:56

Czy ktoś może mi sensownie wytłumaczyć jak to w końcu jest na tym forum?Czy można wstawiać zdjęcia ryb w okresie ochronnym czy nie można,bo w temacie kanał Żerański szczupak został usunięty,a w temacie Wkry bolki są.Czyzby byli równi i równiejsi ,czy pewnych znanych person nie można urazić i zwrócic uwagi?🤔
  • Greg Fish i Dziurawe Wodery lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych