Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

JP-Rods

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
255 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2013 - 10:28

Fatso, sam wiesz, co ja wyprawiam z tymi wędziskami :) Zaczynam przelotkowamnie od Y20, stosuję układ LV30, LV12, LV7, L5, tnę DPS-y, lakieruję na dwa razy, poziomuję lakier kawałkiem plastkiu, mieszam ilości lakieru po 0,5ml, zbroję w spirali - ja wariat jestem :)



#42 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 marzec 2013 - 10:32

Nie myślałeś o czymś takim ?

111501082312_b.jpg

111501082353_a.jpg

 

Durchmesser 27mm, Länge 10,8mm, Länge Bolzen 9mm, Durchmesser Bolzen 9.3mm. Gewicht 11gr.

 

Średnica 27 mm , Długość bolca 9 mm średnica bolca 9,3 mm waga 11 gr
Zastanawiam się nad czymś takim ale czy aby jak sugerują Fatso i Krzysiek za bardzo nie rozmiękczy kija ?
Może bardziej doświadczeni chcieliby się wypowiedzieć , będę wdzięczny a gałka z całym szacunkiem pasuje jak .... świni siodło

Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 13 marzec 2013 - 10:33


#43 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 13 marzec 2013 - 11:08

Takie lepsze, bo mają końcówke gumową.

Załączony plik  111702095340_a.jpg   9,93 KB   32 Ilość pobrań

Wszelkie twarde końcówki ślizgają się, rysują i hałasują. Guma, to guma ;)  :)



#44 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2013 - 11:15

Waga nie tak duża, estetyka na pierwszy rzut oka – dobra. Jedyne, co ogranicza, to średnica 27mm. W kiju klasy L to sporo, choć długa rękojeść będzie wyglądała w tej średnicy proporcjonalnie. Poza tym można trochę stoczyć te 27mm w kierunku uchwytu. Takie łagodnie, długie przejście z 27 na 25. Będzie zgrabnie i klasycznie.

 

Podoba mi się ten "tytan" - dolny rząd, środek - a także brązowy (do kompozycji z burntem?). Oba ładne, wcale nie muszą być tylko do "japan style-u".



#45 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2013 - 11:16

Te drugie też fajne, ale bardziej konwencjonalne. Ciut nudne, choć praktyczniejsze.



#46 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 marzec 2013 - 11:32

Właśnie takie dwa zamówiłem jakie wymienił Krzysiek. Też miałem problem z tymi 27 mm do kija klasy UL ale postanowiłem zmontować wędkę na KSKSS16 więc średnica reargripa tego przy trzymaniu kołowrotka jest wymuszona i wynosi 24,5 mm Dotoczyłem tyny rear na 25 mm i nie bardzo to się komponuje .Tylny dolny  rear jest ewidentnie za chudy więc jest pomysł aby wytoczyć jeszcze jeden na te 27 mm i zakończyć tą "pinezką " Guma praktyczniejsza ale nudna a więc dzięki Krzysztof za podpowiedz  .Jak skończę to pracę pokaże ,czekam tylko na insert Piotrka Marusiaka oraz ową pinezkę i komponenty już w całości zgromadzone bo dotoczenie gripa to małe piwo .

012be.jpg

013ugx.jpg

Zresztą oceńcie sami że za chudy ten tylny rear :)

Koszmarnie to wygląda i sorki za offtopa ale może komuś się przyda


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 13 marzec 2013 - 11:48


#47 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2013 - 11:40

Ja przy dzielonych gripach robię takie sztuczki optyczne. Np robię DPS18 i na fore daję ok. 24,8, rear przy uchwycie ok. 26, rear dolnika 27 (Abu Balitc 3m 10-40g). Wydaje się, że wszystkie gripy są tej samej grubości, bo wyglądają proporcjonalnie względem swojej długości, grubości blanku i średnicy WC. Dzięki temu mam fore na wymiar DPS-a, koponujący się z nim górny rear i dolny rear za który można pewnie złapać przy rzucie. W rzeczywistości, gdyby wszystkie gripy były tej samej średnicy, to albo fore byłby zbyt grubaśny, albo rear karykaturalnie cieniutki w stosunku do potężnego w dolniku blanku :)

 

Ot, taki niuansik...


Użytkownik krzysiek edytował ten post 13 marzec 2013 - 11:40


#48 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2013 - 11:50

Tylny ładny, ale za chudy do przedniego. Aczkolwiek to ten drugi stanowi problem, bo tylny ma subtelną linię i dobre proporcje. Ale cóż, "kulfonowatość" jest wymuszona typem uchwytu...



#49 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 marzec 2013 - 11:58

No właśnie średnica wewnętrzna 21 mm ,zewnętrzna 24,5 i nie chce mniej a jak zrobię dłuższy i wyszczuplony z tyłu to już niepotrzebnie wzrośnie waga . Myślałem też o krótkim pękatym tylnym rear ale komicznie to wygląda jak wielki korek zamykający spory gąsior do wina . Widziałem już takie konstrukcje i nie za bardzo przypadło mi to do gustu


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 13 marzec 2013 - 11:58


#50 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 13 marzec 2013 - 13:16

Jest jeszcze taki butt cap: Załączony plik  buttcaps1.jpg   39,45 KB   23 Ilość pobrań

Obrączka barwiona, aluminiowa, Guzik plastikowy, czarny z połyskiem. Pierścień czarny, gumowy. Mniej nudna, a ciągle z gumą (w wędkach do łowienia nie widzę sensu akceptowania kompromisów użytkowych, jak np. twardy butt cap, który ślizga się, obija i rysuje /od biedy w łódce/).

 



#51 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2013 - 13:20

Mam podobny (albo nawet taki ?) od Matagiego. Bardzo ładny i całkiem praktyczny.



#52 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 marzec 2013 - 13:28

Jest jeszcze taki butt cap: attachicon.gifbuttcaps1.jpg

Obrączka barwiona, aluminiowa, Guzik plastikowy, czarny z połyskiem. Pierścień czarny, gumowy. Mniej nudna, a ciągle z gumą (w wędkach do łowienia nie widzę sensu akceptowania kompromisów użytkowych, jak np. twardy butt cap, który ślizga się, obija i rysuje /od biedy w łódce/).

Bardzo ładne zakończenie nawet mam takie w domu koloru czerwonego z tym że waży mizernie jakieś 3 gramy a średnica ok 25,3 mm tak naprawdę w moim przypadku niewiele daje , ciągle będzie za chudo

017txe.jpg

 

Ja mam jeszcze Maragi ale potem pojawiły się całkiem zgrabne podróbki CRB a może było całkiem odwrotnie  ? :) W każdym bądz razie do dostania w www.fishingrod.pl


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 13 marzec 2013 - 13:35


#53 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 13 marzec 2013 - 13:37

Ostatnio już w dwóch kijach zastosowałem, a to nie koniec ;)

Natomiast miałem kiedys trzy kije (ostał się jeden i to przerobiony) zakonczone gałkami aluminiowo-gumowymi. Mam też lajcika z gumową gruchą Fuji na końcu. Żadna z tych gałek nie wyglądała ciężko i nie na miejscu. Z jednej strony: rzecz gustu. Z drugiej jednak: bardzo praktyczne to rozwiązanie i wcale nie wymaga łososiowej, czy sumowej pały. Vide rękojeść Avida MF2: http://jerkbait.pl/t...poczatki/page-3 (na dole strony)



#54 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2013 - 13:39

Fajna średnica do dłuższych UL/L/ML i do krótszych wędzisk maści wszelakiej.



#55 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2013 - 13:42

Mam też lajcika z gumową gruchą Fuji na końcu. Żadna z tych gałek nie wyglądała ciężko i nie na miejscu. Z jednej strony: rzecz gustu. Z drugiej jednak: bardzo praktyczne to rozwiązanie i wcale nie wymaga łososiowej, czy sumowej pały. Vide rękojeść Avida MF2: http://jerkbait.pl/t...poczatki/page-3 (na dole strony)

Ale jakiż elegancki, klasyczny look osiągnąłbyś bez gruchy ;) :)



#56 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 13 marzec 2013 - 13:49

Dociążać będę o ile zajdzie taka potrzeba po montażu wszystkiego końca jeszcze nie zaślepiałem. Rękojeść przerobiona i już wklejona i taki finalny efekt.

 

dsc09619qg.jpg


Użytkownik Forecast edytował ten post 13 marzec 2013 - 13:51


#57 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 13 marzec 2013 - 13:56

Grucha klasyczna jest i basta! Gałka z gumą też ...Załączony plik  MISC204_VenablesNet_butt-cap.jpg   112,58 KB   121 Ilość pobrańZałączony plik  rubber.jpg   78,24 KB   128 Ilość pobrań



#58 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2013 - 14:03

O rajuśku :)

To pierwsze to laska-gulałka pradziadka, nie ściemniaj ;)



#59 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 13 marzec 2013 - 14:53

W kwestii trzymania pierścieni. Bardzo dobrze zrobiłeś że w miejscu stopki zastosowałeś korkogumę a nie korek. Tzn. dobrze dla trzymania stopki kołowrotka. Jeśli jeszcze pierścienie poruszają się z trudem to będą wymuszały wręcz wgniatanie stopki w korkogumę.
Kiedyś wykonałem Talona LT2 właśnie z pierścieniami ale aluminiowymi. A w miejscu mocowania zastosowałem miękką korkogumę wykonaną z plasterków o gr. 3mm każdy. Trzymanie kołowrotka było bardzo pewne.
Forecast: Zdradź proszę więcej szczegółów co to za blank. A może już jest w domu ?

Użytkownik kesur edytował ten post 13 marzec 2013 - 15:27


#60 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 13 marzec 2013 - 15:25

Laska, laska! Ale jak się błyszczy! :D







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb