Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

JP-Rods

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
255 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 29 czerwiec 2013 - 08:52

Kij ugięcie ma jak powyższy. Bardzo fajny do żyłki na letnie jazie i klenie i przyłowu w postaci bolka 70 sie nie przestraszy. bardzo bezpieczna akcja i czuć mięcho oraz sztywność. Nie lata to jak żyd po pustym sklepie gaśnie jak trzeba. Na jesieni fajnie będzie sie nim dłubało szczupaki na cienkiej plecionce i mniejszymi gumami.


  • wwojjtas lubi to

#122 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 29 czerwiec 2013 - 09:09

Dokładnie blaasik f 10lb. pięknie daje radę z przynętami 3-15g (nie zależnie od rodzaju) i ryby 60-70cm nie stanowią dla niego problemu,a na pewno da się poholować i coś większego...



#123 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 czerwiec 2013 - 20:24

Podziekował :) serdecznie :)



#124 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 30 czerwiec 2013 - 03:22

Podziękuj Krzysztofowi bo na prawdę kawał dobrej roboty odwala a lokalni onaniści co najbardziej krzyczą nie mają zielonego pojęcia o blankach.


  • bertold12 lubi to

#125 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 09:16

Forecast a czy dałbyś radę wkleic fotki jak to wygina się , jaka długość kijka ? Przymierzam się do tego F 10lb . I czy Twoim zdaniem ogarnie przyłów szczupalka podrośniętego 80+- ? Pozdrowionka :)

Ogarnie ma power ten blank.Tu masz ugięcie pod plecakiem :)

Załączony plik  P1080664.JPG   62,97 KB   230 Ilość pobrań



#126 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 10:11

Jak dla mnie to te blanki mają aż za dużo powera, ale można to wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru ;)



#127 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 czerwiec 2013 - 10:21

Czyli ten blank 10 funtowy można uznać za typowy uniwersał , jazio-kleń i boleń - tak ? Czy pod samego klenia , nie lepszym wyborem byłby oczko lżejszy - 6 funtowy blass F ? 



#128 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 03 lipiec 2013 - 09:48

To zależy od przynęt na jakie łowisz,jeżeli b. rzadko schodzisz poniżej 3g to bierz 10lb.,ogarnie też bolki na lekko. Jeżeli łowisz klenie wobkami 1,5-4cm (1-5g) to bież 6lb.(10lb. fatalnie się rzuca poniżej 3g....).


Użytkownik WOBI edytował ten post 03 lipiec 2013 - 09:49


#129 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 lipiec 2013 - 12:10

No właśnie , ja klenie łowię na dość małe przynęty i często smużaki o wadze 1-5/6g 



#130 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 03 lipiec 2013 - 12:51

Maniek to weź ten blank który ja wybrałem,ten sam ma Kuba i mówi,że jest świetny...Ja rozmawiałem z P.Krzysztofem na ten temat,określiłem zakres wagi przynęt i ich wielkość (bardzo podobny do tego co Ty napisałeś) polecił mi ten balnk jako stworzony do tego typu przynęt...ja go głównie pod smużaki brałem i od czasu do czasu wobki od 1gr do max 6gr...myślę,że to będzie właśnie to czego szukałem i czego oczekuję...



#131 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 lipiec 2013 - 12:54

Krystian , który to blank bo nie pamiętam co zbroił Kuba 



#132 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:13

SLXF 1006-2 10'0" 2-6lb 1,5-12gr Maniek ja taki blank wybrałem i myślę,że to jest dobry wybór... :)a dodam jeszcze,że o tym cw i mocy znajdziesz pięć blanków od 8'0" do 10'0"...ja akurat wybrałem taką długość bo raz,mam takie warunki do łowienia w rzece a dwa po prostu lubię długi kij..pzdr


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 03 lipiec 2013 - 13:20


#133 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:20

Maniek zapodaj sobie SLF 10'0" 2-6lb.  XF to wyższy moduł i można go uszkodzić w ferworze walki z ryba jaka jest jaź lub kleń. Po drugie SLF jest tańszy. SLF to naprawdę bardzo fajne blanki których moim zdaniem brakowało na naszym rynku. Na tym blanku będziesz wyjmował ryby za skórkę.


Użytkownik Forecast edytował ten post 03 lipiec 2013 - 13:22


#134 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:28

A jak ten SLF 2-6lb będzie się zachowywał w dość mocnym nurcie? Zakładając, że wobki będą ważyć max 6-7g.


Użytkownik DamianeQ edytował ten post 03 lipiec 2013 - 13:30


#135 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:31

tak,P.Krzysztof też mówił o tym blanku,także się świetnie nadaje do takich zastosowań...jednak jak ja określiłem swoje potrzeby P.Krzysztof bez wahania wskazał na ten blank o wyższym module...z tego co się też orientuję blanki z serii XF  objęte są też dodatkową gwarancją bezwarunkową..na stronie można poczytać o tym dokładnie...to myślę,też jest plus przemawiający za tym blankiem..



#136 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:34

A jak ten SLF 2-6lb będzie się zachowywał w dość mocnym nurcie? Zakładając, że wobki będą ważyć max 6-7g.

myślę,że mógłby być za bardzo spolegliwy (zwłaszcza,że seria SLF charakteryzuje się pełniejszym ugięciem)...ale jest też ważna nie tylko waga wobka ale też jaki opór stawia w wodzie dana konstrukcja...



#137 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 03 lipiec 2013 - 13:48

Ja ostatnio kieruję się przy wyborze blanku tym na co woda mi pozwala. Oczywiście XF jest bardziej stabilny po rzucie od F. Jak by nie patrzeć oba blanki są bezkonkurencyjne w porównaniu do chińszczyzny. Krzysztof robi blanki które nie latają we wszystkie strony jak to niegdyś każdy z nas miał na pewno okazje doświadczyć przy tych mocach. To są długie ultra-lighty. Tu nie machasz boleniówką 10 gr bo tyle da rade. To są szpady do dłubania małymi przynetami duzego białorybu. Czułośc i amortyzacja to własnie taka konfiguracja zestawu nie pozwala spaść jaziowi za skórkę. Stosuję żyłkę max 14 do swojego i wystarcza w zupełności.

 

DamianeQ pod takimi przynetami oba beda sie poddawać w silnym nurcie. Długi SLF 10 lb i zyłka to bedzie bardziej optymalne pod nie.


  • krystiano1981r lubi to

#138 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 lipiec 2013 - 15:47

To nawet okej , a powiedzcie mi jak ten 6 funtowy zachowałby się w takiej sytuacji :) Mały woblerek powiedzmy 3cm o wadze około 2,5-3g , agresywnie pracujący...prowadzenie w warkoczu , lub rzeczce o bardzo dużym uciągu.Da rade , nie podda się ? 



#139 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 03 lipiec 2013 - 15:57

To nawet okej , a powiedzcie mi jak ten 6 funtowy zachowałby się w takiej sytuacji :) Mały woblerek powiedzmy 3cm o wadze około 2,5-3g , agresywnie pracujący...prowadzenie w warkoczu , lub rzeczce o bardzo dużym uciągu.Da rade , nie podda się ? 

 

Maniek weź sobie Fke 15lb a woblera miotaj z procy :)



#140 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 03 lipiec 2013 - 16:54

To nawet okej , a powiedzcie mi jak ten 6 funtowy zachowałby się w takiej sytuacji :) Mały woblerek powiedzmy 3cm o wadze około 2,5-3g , agresywnie pracujący...prowadzenie w warkoczu , lub rzeczce o bardzo dużym uciągu.Da rade , nie podda się ? 

poczekajmy aż Kuba wróci i się wypowie,ale ja myślę,że w takiej sytuacji blank z serii SLXF będzie zachowywał wszystkie parametry potrzebne do komfortowego łowienia tzn szczyt nie będzie "pływał" a i zaciąć będzie z czego... :) Kuba go tutaj dobrze opisał http://fishingjp.hpu...e.php?page_id=4


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 03 lipiec 2013 - 16:54






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb