Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

St.Croix Wild River

blank st.croix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 09:48

Witam,
Jeżeli jest dyskusja o trociowych wędkach, to należy wziąć pod uwagę trociowe klasyki: Batson ISA1086F czy Talony 90HXF2, 90MHXF2 i 100MHXF2.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#62 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 listopad 2008 - 10:16

Też tak uważam. jak w ogóle można rozpatrywać wędkę na coś tam bez rozpatrzenia propozycji Batsona.
Przeciesz bez Batsona to nie da rady.
Redakcjo! Widzisz i nie grzmisz. :huh:

pozdrawiam :D

#63 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 listopad 2008 - 10:23

radek a moze zastanow sie nad wersja WR custom. zapewniam cie ze blank jest na pewno dobrym wyborem, choc jak widac nie wszyscy go kochaja, jesli zamiast oryginalnych/ordynarnych przelotek fabrycznych wrzucic mu alconiety lub innne o podobnej masie uzyskujesz fantastyczny patyk, o niemal takich samych parametrach rzutowych z zupelnie inna akcja. spytaj sie szpiega jaka mial mine gdy po 2-3 latach lowienia swoim fabryczny WR 3/4oz wzial do reki mojego WR zbrojonego pod casting z alconiteami. wydawalo sie ze to dwa zupelnie rozne blanki, mimo tego ze fabryczny mial chyba 8 przelotek a moj 10 albo i lepiej. teraz niestety moj spoczywa gdzies na dnie odry razem z metanium XT 2005. szkoda, fajne combo bylo...

#64 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 11:38

Też tak uważam. jak w ogóle można rozpatrywać wędkę na coś tam bez rozpatrzenia propozycji Batsona.
Przeciesz bez Batsona to nie da rady.
Redakcjo! Widzisz i nie grzmisz. :huh:

pozdrawiam :D



Witam,

@Thymallus,

Irek w przeciwienstwie do ciebie podal ciekawe alternatywy. W czym ci te Batsony nie pasuja? Lapales nimi wystraczajaco zeby moc miarodajnie je ocenic? Wedki na nich zbudowane sluza do lapania ryb a nie chwalenia sie w necie jaka to tredowa wedke sie ma i potem po dwoch miesiacach sprzedaje sie ja za polowe ceny. Polecasz ludziom za to Dragony! Super szczegolnie ze pierwsze i ostatnie udane modele opuscly fabryke pewnie z 10 lat temu :unsure:

Pozdrawiam,

Bujo

#65 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 listopad 2008 - 15:03

Też tak uważam. jak w ogóle można rozpatrywać wędkę na coś tam bez rozpatrzenia propozycji Batsona.
Przeciesz bez Batsona to nie da rady.
Redakcjo! Widzisz i nie grzmisz. :huh:

pozdrawiam :D



Andrzeju,
Zaproponuj coś innego. Przecież możesz przelicytować na argumenty Irka. Produktów innych niż Batson jest przecież wiele na rynku - masz możliwości.

Pozdrawiam
Remek


#66 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 listopad 2008 - 15:49

Witaj Remku
W pierwszym poście pytający napisał, że nic nie znalazł w batsonie. Więc sprawa jest dla niego w tym temacie zamknięta. Interesuje go kij St,Croix z serii WR. Ja miałem z tej serii tylko trawelka więc to nie wchodzi w rachubę.
To nie jest licytacja - co będzie dobre tylko zbiórka informacji na temat wspomnianego kijka. I tyle.
Od Ciebie oczekiwałbym wywalenia tego chamskiego wpisu z wysp pod moim adresem.

pozdrawiam :D

#67 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 14 listopad 2008 - 16:13

Z całym szacunkiem Andrzeju, ale wątek został odświeżony i zaczyna się ciut później. Autorem pytania nie jest Maciejowaty, tylko Radek. Proponuję uważniej czytać.
Ps. Wiem że to stwierdzenie nie było do mnie.


#68 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 listopad 2008 - 16:22

to co najmniej interesujące,że wątki sprzętowe często kończą się zajadła dyskusja na temat doboru sprzętu czy poszczególnych jego składowych, natomiast same metody połowu już nie cieszą się taka popularnością i porcją adrenaliny...

#69 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 14 listopad 2008 - 16:23

[quote]
Też tak uważam. jak w ogóle można rozpatrywać wędkę na coś tam bez rozpatrzenia propozycji Batsona.
Przeciesz bez Batsona to nie da rady.
Redakcjo! Widzisz i nie grzmisz. :huh:

pozdrawiam :D
[/quote]


Witam,

@Thymallus,

Irek w przeciwienstwie do ciebie podal ciekawe alternatywy. W czym ci te Batsony nie pasuja? Lapales nimi wystraczajaco zeby moc miarodajnie je ocenic? Wedki na nich zbudowane sluza do lapania ryb a nie chwalenia sie w necie jaka to tredowa wedke sie ma i potem po dwoch miesiacach sprzedaje sie ja za polowe ceny. Polecasz ludziom za to Dragony! Super szczegolnie ze pierwsze i ostatnie udane modele opuscly fabryke pewnie z 10 lat temu :unsure:

Pozdrawiam,

Bujo
[/quote]


Siemka chłopaki siemka Bujo muszę coś powiedzieć bo uważam się za trendy :mellow:

nie spodobało mi się zaatakowanie Andrzeja
Pozyskiwanie i testowanie nowych modeli blanków to tak jak zdobywanie nowej wiedzy. Jeśli firma X nie zdobywa nowych klientów to wiadomo co się dalej z nią dzieje . Czyli tak zwana w przenośni klasyka P. Irka.

szanuję retro, szanuję klasykę a zwłaszcza armina van burena
natomiast pisząc że ktoś coś składa po to aby za chwilę sprzedać - Bujo LITOŚCI :D
Gorąco wszystkich pozdrawiam

#70 OFFLINE   Radek.M

Radek.M

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 14 listopad 2008 - 16:39

Witam

[...]wątek został odświeżony i zaczyna się ciut później. Autorem pytania nie jest Maciejowaty, tylko Radek. [...]

widzę, że trochę namieszałem odgrzebując i podłączając się pod ubiegłoroczny temat. :blush:Sorry, ale nie chciałem śmiecić na forum kolejnym tematem bardzo podobnym do istniejących

pozdrawiam :D

#71 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 16:53

Witam,

@Spigot,

Z Andrzejem i Batsonem jak sam wiesz jest to dluga historia :D Nie wiem czym podparta ale mam nadzieje ze solidnymi argumentami.

Ciesze sie ze mozesz sobie pozwolic na czesta wymiane wedek, czego i wszystkim zycze. Ja mam troche inne podejscie ale to tylko moje zdanie.

Skoro tez edytowales swoj post w miedzyczasie: nie wiem jakie sa motywy sprzedazy wedek- najprawdopodobniej nie pasuja uzytkownikom z roznych powodow. Moze nie sa takie super jak im sie wmawia, kto wie? Nasluchalem sie tego troche, naogladalem tez ale komentarze zostawie dla siebie :D

@Thymallus- innej wypowiedzi po Tobie sie sie spodziewalem :angry:

Pozdrawiam,

Bujo

P.S. Wedki Dragona o jakich pisze to Tournament Pro :D

#72 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 14 listopad 2008 - 18:21

Bujo częsta zmiana wędek , być może ja oparłem się na St.Croix dlatego że mi super leżą. wymieliłem może tylko 5 wędek z których 3 sobie zostawiłem . Może inaczej nadal nie wiedziałbym jak się łowi każdym z tych 5 wymienionych. Gdybym ich nie potestował po swojemu. Sam doskonale wiesz że na zlotach czy pogaduchach nad wodą nie da się nawet w przeciągu 30 min określić czy kolegi kijek mi leży czy nie. Itd. Każdy ma swoje poglądy różne łowiska itd.
Uważam że kto szuka swojej wędki przebierając w blankach w końcu ją znajdzie lecz w praktyce !!! a nie na monitorze LCD czytając użytkowników wrażenia z użytkowania.





#73 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 listopad 2008 - 18:24

Andrzeju , Thymallusie , rozgoryczony weteranie , nie idż tą drogą ..
Nigdy nie miałem żadnego Dragona, nie zanosi się tez abym to zmienił . Tak jak nie miałem żadnego Megabassa i posiadać nie planuję . Jakaż wyrównana kompania , nieprawdaż ? Oba sam top , Europa i Azja łeb w łeb ..
A Batsony uwielbiam , kolekcjonuję wręcz , choc raczej starsze serie . Ale nnie oburzaj się na tą deklarację . Batson , czy też inne , i ich oferta to dla wielu realna szansa nna kij dopasowany idealnie , autorski powiedzmy ..
Dragon i Megabass to szykowne gotowce , z etykietą i marketingową legendą . Zupełnie inny przedział . Chętnie kupiłbym ich blanki, bez żadnej ideologii , albo bombastycznego nazewnictwa . Mogłoby dojść do prawdziwego , dobrego porównania . I trafilibyśmy idealnie w sedno tego działu , który tyczy rodbuildingu i okolic , nie zaś kupię , sprzedam , zamienię ..

#74 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 listopad 2008 - 18:38

Sławku ja nie mam nic do tego jakich kiji i blanków używasz. To jest Twoja decyzja i Twój wybór. Pisałem o tym kilka dni temu w ripoście dla Remka.
Natomiast nigdzie nie pisałem o Dragonach, Fenwickach,Tenryu czy Zenaq. Więc nie wiem skąd te docinki pod adresem Dragona do mnie.
Proszę Cię Sławku o olśnienie mnie. Skoro się włączyłeś w temat, który Ciebie nie dotyczy. Natomiast były pisane chamskie słowa pod moim adresem. czego akurat nie zauważyłeś. Ale ja rozumię taką wybiórczość. Jest nawet określenie takiego stanu ale go pominę bo nie chcę zaogniać sytuacji tylko ją łagodzić.

pozdrawiam :D

#75 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 listopad 2008 - 18:48


Andrzeju , co złego to nie ja .. Ja nie atakuję Ciebie , ani niczyich preferencji . Wstawiłem się za B.E. tylko odruchowo .
Nie wiem czemu ten Dragon skojarzył mi się z Tobą ..

#76 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9512 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 listopad 2008 - 20:22

radek a moze zastanow sie nad wersja WR custom............. nie wszyscy go kochaja, ....

Może nie wszyscy. Chyba należę do tych nielicznych
Kochałem na tyle, że swego czasu poprosiłem, by w FC, wymieniono mi przelotki w moim Wild River 2,6m 10-21g z alu-oxy, na Fuji-hardloy + kołnierzowy SiC na szczycie.
Był dobry i.....fartowny. Ech ta pogoń za nowościami
Sorki za OT ;)

#77 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 listopad 2008 - 20:25

[quote]
radek a moze zastanow sie nad wersja WR custom............. nie wszyscy go kochaja, ....
[/quote]
Może nie wszyscy. Chyba należę do tych nielicznych
Kochałem na tyle, że swego czasu poprosiłem, by w FC, wymieniono mi przelotki w moim Wild River 2,6m 10-21g z alu-oxy, na Fuji-hardloy + kołnierzowy SiC na szczycie.
Był dobry i.....fartowny. Ech ta pogoń za nowościami
Sorki za OT ;)
[/quote]


.. to był mój pierwszy amerykaniec...łowił wszystko i na wszystko, później worek się otworzył...

#78 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 14 listopad 2008 - 22:20

[quote]
radek a moze zastanow sie nad wersja WR custom............. nie wszyscy go kochaja, ....
[/quote]
Może nie wszyscy. Chyba należę do tych nielicznych
Kochałem na tyle, że swego czasu poprosiłem, by w FC, wymieniono mi przelotki w moim Wild River 2,6m 10-21g z alu-oxy, na Fuji-hardloy + kołnierzowy SiC na szczycie.
Był dobry i.....fartowny. Ech ta pogoń za nowościami
Sorki za OT ;)
[/quote]


.. to był mój pierwszy amerykaniec...łowił wszystko i na wszystko, później worek się otworzył...
[/quote]

i mój też pierwszy amerykaniec, obecnie leży sobie za szafą na emeryturze, miałem go ostatnio nad wodą sentyment na maxa banan na buzi itp. ta ciepła akcja co ten kij nałowił :D

#79 OFFLINE   Radek.M

Radek.M

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 15 listopad 2008 - 00:24

[quote]
radek a moze zastanow sie nad wersja WR custom............. nie wszyscy go kochaja, ....
[/quote]
Może nie wszyscy. Chyba należę do tych nielicznych
Kochałem na tyle, że swego czasu poprosiłem, by w FC, wymieniono mi przelotki w moim Wild River 2,6m 10-21g z alu-oxy, na Fuji-hardloy + kołnierzowy SiC na szczycie.
Był dobry i.....fartowny. Ech ta pogoń za nowościami
Sorki za OT ;)
[/quote]


.. to był mój pierwszy amerykaniec...łowił wszystko i na wszystko, później worek się otworzył...
[/quote]

i mój też pierwszy amerykaniec, obecnie leży sobie za szafą na emeryturze, miałem go ostatnio nad wodą sentyment na maxa banan na buzi itp. ta ciepła akcja co ten kij nałowił :D
[/quote]
dzięki za odpowiedzi - czyli najprawdopodobniej będzie też to mój pierwszy amerykaniec

pozdrawiam :D

#80 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9512 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 listopad 2008 - 07:36

Radku, zapytałeś m.in o:

.........
Odgrzebałem temat dotyczący St.Croix Wild River WS96MHF2, chodzi mi jednak o ciut krótszy model - WS86MHF2. ............

Ja łowiłem modelem o oczko lżejszym i nieco starszym. To był model WS86MF2 (jak wcześniej pisałem uzbrojony fabrycznie).
Kijek przez długi, czas służył mi jako podstawowy oręż, lżejszego kalibru, na wszystkie poławiane gatunki z wył. sumów.
Praca kijka.
Kijek średnio szybki, w stosunku np. do Avida AS90MHF2(też łowiłem), o dość szczytywym ugięciu.
Pod mniejszym obciążeniem, wyraźnie widać było, jak szczytówka o wiele szybciej podejmowała pracę, w stosunku do dolnika.
Pod mniejszą rybą, zwykle w trakcie holu, pracowało jakieś 3/4 samej szczytówki, podczas gdy dolnik w tym czasie poddawał się bardzo nieznacznie.
Żeby ruszył dolnik, trzeba było już przyłożyć trochę powera.
Właściwie zawsze skuteczny w zacięciu. Czuły. I jak określam manewrowy
Praca wędziska zapewniała bardzo bezpieczny hol.
Ty pytasz o nowszy model - tamtych już nie ma w produkcji.
Z tego, co mi kiedyś pisał W.Żbikowski, nowsze WR-y są jeszcze szybsze i dużo bardziej dynamiczne.
Sądzę więc, że kijek w pełni zaspokoi Twoje oczekiwania
:D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, st.croix