Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

LB HM Spinnerman


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4493 odpowiedzi w tym temacie

#4401 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 11 maj 2023 - 10:48

Adaśko problem to Ty musisz mieć, bo ewidentnie zabolała Cię prawda i uciekasz w obrażanie mnie,mimo iż ja Ciebie nie obraziłem. Leki też musisz zmienić, bo te które bierzesz powodują zwidy- nigdy nie miałem konta na Fb .
  • mifek i robert67 lubią to

#4402 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2023 - 14:24

Adaśko problem to Ty musisz mieć, bo ewidentnie zabolała Cię prawda i uciekasz w obrażanie mnie,mimo iż ja Ciebie nie obraziłem. Leki też musisz zmienić, bo te które bierzesz powodują zwidy- nigdy nie miałem konta na Fb .

To się zdecyduj Adasko czy Szpadelman…
Mnie nic nie boli, i nie tobie oceniać moją pracę; pierwsze woblery sandaczowe robiłem jak z dywanu na główkę skakałeś wiec zostaw już te swoje śledztwa i przestań jączyć, no chyba, że masz taką nieodpartą potrzebę to załóż swój wątek i tam się realizuj.

Użytkownik spinnerman edytował ten post 11 maj 2023 - 14:25


#4403 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 11 maj 2023 - 14:32

Tu nie było żadnego śledztwa, same gołe fakty zawarte w Twoim wątku i nic więcej.

#4404 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2023 - 14:43

Jakie fakty??? Że podziękowałem publicznie Tomiemu, że podpowiedział jak beesa wyważyć? Ja rozumiem, że dla niektórych forma grzecznościowa jest czymś obcym, ale żeby z powodu jednego posta zrobić gównoburzę na całe forum, to już najlepsze lewaczki by tego nie wymyśliły… Później jesteście mocno zaskoczeni, że ktoś jest podkurwiony. Ja do nikogo nic nie mam, nie oceniam i nie wytykam. Chciałbym żeby wszyscy krytykanci pokazali coś swojego, coś co wnosi cokolwiek do forum, ale przeglądając profile to oprócz ciągłego dopierdalania NIC tam nie ma.

#4405 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 11 maj 2023 - 20:18

Adam, wez zlap dystans. Rob co robisz. Nie daj sie sprowokowac. Olej.
Czym Ty sie przejmujesz, bo chyba nie lownoscia swoich wobkow?
  • ObraFM lubi to

#4406 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 11 maj 2023 - 22:22

Widzisz Adamie,ja zwróciłem jedynie uwagę na problem( niestety wielu ) twórców, wystarczy kilka lat i czujecie się jak wynalazcy danej przynęty, każdy robi najlepsze woblery,gumy i uj wie co tam jeszcze. A jak "konsument" głębiej się przyjrzy, albo taki "zjeb" jak ja , zwróci uwagę że coś już prędzej widział,albo że twórca 10 lat temu miał problem z obciążeniem czy choćby rodzajem lakieru...to zamiast normalnie odpowiedzieć obrażacie i na końcu winicie o gównoburze. Rób, sprzedawaj ,wymyślaj ale nie bujaj tu że Bóg wie ile czasu robisz wobki i tyle . Mam nadzieję że teraz jasno napisałem o co mi chodzi.

#4407 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 11 maj 2023 - 23:18

Ja tam nie widze problemow z dociazeniem ani lakierem, na filmie Adama z przed 10 lat... i nie wyglada to na początki zabawy z woblerami, a przynajmniej kilka sezonow praktyki


Sa tez filmy z rybami lowionymi na zywo, tez 10 lat wstecz.
To przypomnij, o co Ci chodzilo?

#4408 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2204 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 12 maj 2023 - 05:43

Kolejna bezsensowna dyskusja.
Kto, kiedy, na kim się wzorował, nie do udowodnienia.

Fakty są takie, że przynęty z tego wątku są bardzo łowne, również na kiepskich łowiskach.
To jest kluczowa informacja.
 



#4409 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1002 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 maj 2023 - 06:21

Kolejna bezsensowna dyskusja.
Kto, kiedy, na kim się wzorował, nie do udowodnienia.

Fakty są takie, że przynęty z tego wątku są bardzo łowne, również na kiepskich łowiskach.
To jest kluczowa informacja.


Nikt nie neguję ich łowności
Drażni ludzi to jak ktoś jeździ po innych (rapala) a sam robi dokładnie to samo
I jeszcze zamiast się przyznać że są to w dużej części odbitki istniejących na rynku modeli, robi z siebie Bogu ducha winną ofiarę hejtu i nienawiści.

Ps
Samemu zdaża mi się popełnić jakiegoś wobka
Tylko że Ja nie mam problemu w przyznaniu się że np "szczeniaki" jaziowe są wzorowane na wobkach Waldka Stachniaka
I nie chwalę się że jest to moja przełomowa, autorska konstrukcja

Użytkownik jajakub edytował ten post 12 maj 2023 - 06:29


#4410 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4958 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 maj 2023 - 08:23

@jajakub każdego coś tam drażni tylko czy publiczne  wylewanie tych żali spowoduje, że świat stanie się lepszy? Czy choćby Ty czujesz się lepiej? Załóżmy, że teraz część użytkowników bedzie negatywnie nastawiona do autora wątku, to niejako sianie nienawiści, czy jest to pozytywne zjawisko? Gdybyś chciał wyrazić swoje zdanie to napisałbyś priv ale chciałeś żeby "polała się krew"...

 

Jeśli jesteś super szczery, dobry, miły i prawilny to jednak potrzeba publicznej "chłosty", święci teraz tryumfy.

 

Faktem jest, że moda na długi staż w wykonywaniu przynęt jest tam samo głupia jak moda na weryfikację tegoż stażu, bo sam staż nikomu nie pomoga i jak ktoś lepi przez 50 lat to samo to taki z niego konstruktor jak z koziej dupy, imadło. 


  • krzychun lubi to

#4411 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 12 maj 2023 - 09:43

Jak zwykle gównoburza o nic w stylu czy piana to hand made,ktoś kto twierdzi że wystarczy wziąć woba np rzeczonej Rapali i go skopiować chyba nie wie o czym mówi,powodzenia w kopiowaniu szczególnie polecam popracować nad systemem rzutowym tak by w 100% efekt był identyczny jak w Rapali...
A takie teksty że ktoś 10 lat temu pytał o to jak wyważyć wobka(i co z tego to było 10lat temu 10lat w hand made to przepaść,kto robi ten wie,dziś gość ma 10 lat doświadczenia!) to chyba nie wie po co taki wątek na tym forum w hand made został stworzony,a no po to właśnie by wymieniać się spostrzeżeniami,pomagać innym i nie zgadzam się że doświadczenie w budowie przynęt nie ma znaczenia,ma i to bardzo duże
Ale co ja mogę wiedzieć?Otóż robiłem wobki gdy jeszcze jerka nie było w planach ba nawet internet nie istniał i od tamtej pory robię je non stop więc ktoś twierdzi że uzyskane doświadczenie przez lata prób i błędów,doświadczenie z nad wody to nic?E pany lepiej weźcie wędki w łapy i nad wodę
A Adam?Znam go wiele lat,robił woby jeszcze zanim się poznaliśmy i uważam że ma wiedzę w temacie naprawdę nie małą i co myślicie że nie gadaliśmy o tym jak wyważać jakieś modele gadaliśmy nie raz i co o czym to ma świadczyć że co, że tylko potrafi kopiować?Ludzie w Polskim ba nawet światowym hand made wzorowanie się na gotowych wyrobach to chleb powszedni.Od wzorowania się do kopiowania gotowego wyrobu przepaść jest ogromna.Jeżeli pokażecie mi i udowodnicie że ktoś potrafi skopiować wobka np Rapali w 100% to okrzyknę tego kogoś mistrzem Hand Made nie ma takiej opcji zawsze będzie różnica między kopią a oryginałem...tak na marginesie wielu już myślało że zrobi formy,kupi pianę i będzie kopiować bez przeszkód...Powodzenia


Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Użytkownik scca edytował ten post 12 maj 2023 - 10:13


#4412 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4958 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 maj 2023 - 10:49

Jeden zbiera doświadczenie przez całe życie i nic z tego nie wynika a drugi zrobi dużo więcej w kilka tygodni... Dostęp do "tajemnej" wiedzy jest nieograniczony zatem obecnie nikt nie startuje od zera tylko z poziomu jakim dysponują "wyjadacze". Doświadczenie zdobywa się podczas podróży gdyż łowiąc przez większość czasu w jednym miejscu nie da się powiększyć doświadczenia, zatem, kto jeździ, łowi, trenuje i wykonuje nowe przynęty ten lepszy a czy ma 70 czy 20 lat to nie ma żadnego znaczenia. 



#4413 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1002 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 maj 2023 - 11:07

Kuba ani mi z tym lepiej ani gorzej
Ponieważ Adam publicznie oświadczył iż np Dt Rapali jest kopią jaziowej kulki LD to publicznie dostał odpowiedź
I poza oskarżaniem wszystkich o hejt itp jakoś się nie chciał odnieść do meritum sprawy czyli że dużą część jego wyrobów jest kopią japońskich woblerów
I żeby była jasność nic dla mnie w tym złego bo jeśli się na kimś wzorować to na najlepszych/najbardziej uznanych itp itd

Tylko jak się publicznie oskarża o to innych a samemu się robi to samo to niech się nie dziwi że mu to ktoś wytknie

I absolutnie nie neguję skuteczności czy "ładności" jego wyrobów
Jak już pisałem są na pewno tak skuteczne jak ładne a mi się podobają

#4414 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4958 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 maj 2023 - 11:52

Rozumiem, co miałeś na myśli jednak chodzi mi o to jaki jest tego skutek/efekt. Tobie nic nie przybędzie a Adamowi, może trochę "zaszkodzi". Zatem "wytykając" publicznie, nie działasz na rzecz pokoju a wręcz przeciwnie. Przyznasz, że nie jest to działanie uprzejme z Twojej strony, zatem siejąc burzę zbierasz deszcz. Uprzejmie byłoby "wytknąć" drażniące kwestie na priv, może wtedy temat wcale by nie zaistniał. Obaj wiemy, że doszło tutaj do podpuszczenia Adama, który ma krótki lont i z tego powodu kilka osób ma używanie.

 

Oczywistą kwestią jest to, że akurat w przypadku Rapali i woblerów, każdy wobler jest "podróbką" Rapali a nie odwrotnie. 



#4415 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 12 maj 2023 - 11:55

Jeden zbiera doświadczenie przez całe życie i nic z tego nie wynika a drugi zrobi dużo więcej w kilka tygodni... Dostęp do "tajemnej" wiedzy jest nieograniczony zatem obecnie nikt nie startuje od zera tylko z poziomu jakim dysponują "wyjadacze". Doświadczenie zdobywa się podczas podróży gdyż łowiąc przez większość czasu w jednym miejscu nie da się powiększyć doświadczenia, zatem, kto jeździ, łowi, trenuje i wykonuje nowe przynęty ten lepszy a czy ma 70 czy 20 lat to nie ma żadnego znaczenia.

masz prawo do swojej opinii ja mam prawo myśleć inaczej...doświadczenia nie zastąpi nic...żaden internet,książka czy inne media i tyle


Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

#4416 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4958 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 maj 2023 - 12:09

Masz rację, mi chodzi tylko o czas potrzebny na zebranie doświadczenia. Jednemu nic nie da chodzenie na ryby przez 50 lat a drugiemu wystarczy sezon. 


  • scca lubi to

#4417 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1002 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 maj 2023 - 12:14

Kuba jesteś inteligentny i rozumiesz chyba prostą zasadę
Jeśli ktoś PUBLICZNIE głosi jakąś tezę to odpowiedź dostaję w taki sam sposób czyli PUBLICZNIE
A w jaki sposób na to zareaguje to oddzielna sprawa
I mi wcale nie chodzi o szkodzenie, szkalowanie itp
Prawda jaka jest wiemy obaj
A jeśli ktoś się z nią pogodzić nie potrafi niech się zastanowi zanim zaczyna PUBLICZNIE pisać bzdury

#4418 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4958 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 maj 2023 - 12:25

Moim zdaniem w tym momencie została zarzucona przynęta, którą Adam chwycił ku uciesze łowcy... W moim odczuciu po obu stronach nie znalazł się święty :)

 

Załączony plik  Screenshot_2023-05-12-13-22-54-480_com.android.chrome.jpg   37,55 KB   19 Ilość pobrań


  • Qcyk lubi to

#4419 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 12 maj 2023 - 12:46

Długo się powstrzymywałem. Ale trudno nie przyznać racji Tobie Kuba. We wszystkich kwestiach tu poruszonych. Od dłuższego czasu można zauważyć takie zarzucanie przynęt przez wielu twórców i odbiorców. Najlepiej robić swoje kwitując wszystko uśmiechem.
  • Maciej W., guciolucky i scca lubią to

#4420 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1002 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 maj 2023 - 13:25

Kuba
Adam nie jest chyba dzieckiem specjalnej troski i jako taki zakładam iż wie co pisze i bierze za to odpowiedzialność
Więc jak pisze głupoty to albo nie ich nie pisze albo pogodzić się z krytyką
Sam swoją odpowiedzią sprowokował osobiste przytyki odrywając dyskusję od meritum