Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3535 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 24 październik 2014 - 15:53

Rafał,tak jest zawsze jak się nie wie do czego dany blank ma służyć.

Phenix be i koniec,zwłaszcza w tytanach ;)

 

Witam,

 

Wyjasnij mi zatem jak ma prawidlowo pracowac i do czego sluzyc blank, ktory w nazwie ma drop shot. 

 

Dziekuje serdecznie.

 

Bujo


Użytkownik Bujo edytował ten post 24 październik 2014 - 16:39

  • jbk, RUDI75 i Damiano113 lubią to

#342 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 październik 2014 - 17:31

Nazywanie tego czegoś ugięciem, to nadinterpretacja :lol: .

 

Za darmo bym nie chcial takiej wedki...

A tak miedzy nami mowiac : 

jak sie wykreuje mode na takie "narzedzia" to takie beda poszukiwane i kupowane.

Taka sila marketingu i mediow. 

Nie zdaza mi sie polowac na ryby male, z zalozenia interesuje mnie zlowienie jak najwiekszej danego gatunku, na ktory poluje.

Taka wedka nie mialaby racji bytu u mnie. Nie wzialbym jej nad wode.

Moja niedoskonalosc techniczna i brak wyobrazni wyklucza holowanie powaznych ryb przy pomocy takiego wedziska.

 

Ale jesli bedzie nam dane pozyc jeszcze kilka lat...to pewnie jeszcze i lepsze "narzedzia" przyjdzie nam zobaczyc :D

Rynek nie moze stac w miejscu!


Użytkownik Guzu edytował ten post 24 październik 2014 - 17:40


#343 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 24 październik 2014 - 18:22

Winter is coming :)

A powaznie jak opisać jeszcze 2 lata temu ideały sandaczowe na blankach mhx o podobnych akcjach - wtedy z pół forum krzyczało to jest to :) Rozumiem że przy połowie łososiowatych taka wedka nie ma racji bytu - sam z ex fastow zszedłem na mad fast / fast i czerpie większą przyjemność z łowienia ale niektórzy tak lubią - tzn że sa cali be ? :)


Użytkownik meme174 edytował ten post 24 październik 2014 - 18:25


#344 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 październik 2014 - 18:35

Winter is coming :)

A powaznie jak opisać jeszcze 2 lata temu ideały sandaczowe na blankach mhx o podobnych akcjach - wtedy z pół forum krzyczało to jest to :) Rozumiem że przy połowie łososiowatych taka wedka nie ma racji bytu - sam z ex fastow zszedłem na mad fast / fast i czerpie większą przyjemność z łowienia ale niektórzy tak lubią - tzn że sa cali be ? :)

 

Nie chodzi, ze sa be .

W moim wpisie odnioslem sie do samej wedki i bardziej do osoby wlasnej (mnie). O innych uzytkownikach (lub potencjalnych uzytkownikach tych "narzedzi") nie pisalem.

MHX nie mialem, nie uzywam. 

Sandaczy kilku w zyciu zlapalem. Glownie na wedki po prostu "fast".



#345 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 24 październik 2014 - 18:39

Uwielbiam te rozmowy o ultra fastach , x-fastach , fest fastach - lubię wtedy się wtrącić i przypomnieć na jakie kije łowiło się sandacze w zamierzchłych czasach lat 90 XX wieku :D



#346 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 październik 2014 - 18:46

Uwielbiam te rozmowy o ultra fastach , x-fastach , fest fastach - lubię wtedy się wtrącić i przypomnieć na jakie kije łowiło się sandacze w zamierzchłych czasach lat 90 XX wieku :D

No i co z tego?



#347 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 24 październik 2014 - 18:52

Guzu nie chodzi o Ciebie ani o Bujo - tak właczyłem sie w dyskusje - Jestem za, a nawet przeciw :) - z pfeniksami jest tak jedni je kochaja drudzy nienawidzą a trzeci łowią na jdm :)


  • Guzu i madmatt lubią to

#348 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 24 październik 2014 - 19:00

No i co z tego?

meme174 wyżej fajnie wpisał

A mi chodzi jeszcze o tendencje do ukierunkowywania w stronę jedynej skutecznej sandaczowej wędki - sztywnej pały :D

Niech każdy łowi tym czym lubi i czym mu wygodnie , ale chyba zaliczę się do tych ludzików, którym takie ugięcia raczej nie będą pasowały.Jestem zaskoczony po prostu takim kijem.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 24 październik 2014 - 19:02


#349 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 październik 2014 - 07:15

Blanki o podobnych ugięciach produkuje kilka tzw wiodących firm.... więc może po prostu jest taka potrzeba?

Ja,- podobnie jak Daniel czy inni nie wziął bym takiego kija nad wodę ale pamiętam jeszcze dobrze jak kilku tzw mistrzów sandaczowych opiewało takie konstrukcje pod niebiosa i jakoś tzw tłum milczał i nie śmiał skrytykować...

Co z tego wynika? A no nic poza tym co powszechnie wiadomo czyli to, że dokąd siła oddziaływania ryby nie przekracza znacząco skromnego obszaru amortyzacji  blanku dotąd mamy kontrolę nad nią, potem to już tylko magiczne zaklęcia, modlitwy itd mogą pomóc w wyholowaniu ryby...

Uproszczone i ograniczone myślenie tzw opadowców czyli wszystko sztywne i pokazująca szczytówka w takich konstrukcjach osiąga apogeum tego IMHO idiotyzmu...

 

PS

Obojętnie, która część blanku w stosunku do reszty gnie się nadmiernie w sposób przesadny powoduje to moją frustrację ale prawdą jest że im bliżej dołu blanku to występuje tym mniejsze ryzyko utraty zaciętej ryby za to rośnie ryzyko połamania... Konkluzja wydaje się dość prosta :rolleyes:

W podanym przypadku równie dobrze można by ten blank uwalić w połowie i wtedy tak samo oddziaływałby na rybę jak i w oryginale tylko wrażenia nadgarstkowe były by słabsze :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 25 październik 2014 - 07:27


#350 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 25 październik 2014 - 07:35

Blanki o podobnych ugięciach produkuje kilka tzw wiodących firm.... więc może po prostu jest taka potrzeba?

https://m.youtube.co...h?v=o8bA6PSOrF4

Jak chociażby jeden z Tournament Bassow St. Croix :) mimo wszystko różnica jest pozwalająca.

Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 25 październik 2014 - 07:37


#351 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2546 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 październik 2014 - 09:32

 ...mad fast...

Chcę wędkę o takiej akcji. Sandacze będą miały przej.bane :)



#352 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 25 październik 2014 - 10:03

Myśę ,że już starczy :angry: .A sio.



#353 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9528 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 październik 2014 - 11:15

https://m.youtube.co...h?v=o8bA6PSOrF4

Jak chociażby jeden z Tournament Bassow St. Croix :) mimo wszystko różnica jest pozwalająca.

Łowiłem kiedyś. Może nawet tym właśnie (Spigota). Zapewniam, to nie TO "ugięcie" :lol:

 

PS.

Rafał, od tej pory kabaret.......................... Ani Mru-Mru ...


Użytkownik popper edytował ten post 25 październik 2014 - 11:17


#354 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 25 październik 2014 - 13:16

Nie chodzi o to ,żeby w ogóle nic nie pisać,ale temat pheniksów to chyba gdzie indziej jest już dość szeroko opisany.No i już nie wiele brakuje aż padnie stwierdzenie ,że wszystkie pheniksy są do du..., z resztą tak jak stelle :D . A to wszystko po obejrzeniu urywka filmu.

Proponuję zebrać się w 'kupę'(sceptyków pheniksa dotyczy) :P  przejechać do pracowni ,gdzie pheniksów jest do bulu tych K2 też ,pouginać troche i dopiero przedstawić opinię.A nie po filmie  nagranym kamerą która strasznie zniekształca obraz.Nikt tego nie zauważył?


  • popper i kogut lubią to

#355 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 25 październik 2014 - 17:06

Nie chodzi o to ,żeby w ogóle nic nie pisać,ale temat pheniksów to chyba gdzie indziej jest już dość szeroko opisany.No i już nie wiele brakuje aż padnie stwierdzenie ,że wszystkie pheniksy są do du..., z resztą tak jak stelle :D . A to wszystko po obejrzeniu urywka filmu.

Proponuję zebrać się w 'kupę'(sceptyków pheniksa dotyczy) :P  przejechać do pracowni ,gdzie pheniksów jest do bulu tych K2 też ,pouginać troche i dopiero przedstawić opinię.A nie po filmie  nagranym kamerą która strasznie zniekształca obraz.Nikt tego nie zauważył?

Witam.

Zachęcony powyższym piszę. Wrócę do ostatniego tematu, bo mimo wyjaśnień kolegów, dalej nurtuje. Ugięcia można się czepiać, ale jak napisałeś nieszczęsne ujęcia z takiej kamery, pierwsze sekundy filmu, wydaje mi się podczas prowadzenia wabika i podczas zacięcia wygląda to inaczej, znacznie lepiej jak później podczas holu. Wielu zwraca uwagę na blank, zgoda ma takie predyspozycje, ale- jest jeszcze kwestia zbrojenia. Ja, ze względu na jakość filmu i może inne (wzrok) nie twierdzę na pewno, że tak jest zbrojony, ale podobno do połowu bassów tak być powinno. Niestety nigdy nie łowiłem, ale ponoć ryba wredna i bierze podobnie jak sandacz, taka szczytówka i tak zestrojona, co by gada oszukać. Porównując oba filmiki (K2 & StC) biorąc pod uwagę wielkość ryb i zbrojenie spin kontra cast i kamery/ perspektywę ujęcia, ja w ugięciu wielkich różnic nie widzę. A w obu przypadkach łowiący też nie wyglądają na zdegustowanych pracą sprzętu. :)

 

Edytka

Sorry, oczywiście nie chciałem pisać tylko o ptakach i krzyżach, pierwszy raz piszę w tym wątku a od początku podziwiam prace gospodarza, za całokształt, Rafał szacun


Użytkownik JanuszD edytował ten post 25 październik 2014 - 17:14


#356 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 październik 2014 - 20:27

kurde chlopaki , ja tylko napisalem ze nie każdemu sie może podobać , ja np lubie kije które głeboko prcaują dla innych taka wedka sie nie nadaje do łowienia  wszystko to rzec gustu , nikt ( Ja :D ) nie mówi ze są złe . nigdy nie mialem k2ki w reku ale chyba zaraz zamowie ten blank tylko poto by sie przekonac czy to faktycznie takie złe :P



#357 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 27 październik 2014 - 18:33

Witam,

 

Panowie- nie wrzucajcie wszystkich blankow drop shot do tego samego worka co Phenix z filmiku bo mija sie to z prawda. Te konstrukcje podobnie jak wiele innych wymagaja duzej precyzji w fazie projektowania, szczytowka musi byc odsc delikatna by ryby nie spadaly zas sama reszta blanku w pewnym momencie musi zaczac pracowac, inacej wychodzi jak wychodzi. Sam przez pare ladnych lat lowilem drop shotem nawet pstragi ale pod warunkiem uzycia zylki, moja wedka wielokrotnie uginala sie po sama rekojesc, raz nawet musialem wspomagac moc blanku reka bo jej braklo, nie przypominalo to owego wspanialego dziela chinskiego rodbuildingu za tysiaka za blank. 

 

Musicie mi tez wybaczyc, ze nie jaram sie ugieciami innych modeli z tej seri bo takie samo widzialem w konstrukcjach za 1/3 ceny. Gratuluje tez Wam bycia tymi nowoczesnymi i wspanialego rozumienia marketingu tej czy innej firmy. Ja ta droge juz przeszedlem i mam takie a nie inne doswiadczenia bo lowienie wbrew pozorom to nie tylko iles tam cali guma plus iles tam gram glowka. Ja tak nie lowie praktycznie wcale a jak juz to okonie biora mi na 20 lbs hot shoty i nie spadaja zas owe ''archaiczne''w Waszym rozumieniu konstrukcje sa w wielu wypadkach wspanialymi uniwersalami i nie chodzi tutaj o c/w tylko o mozliwosc lowienia wielu gatunkow ryb roznych rozmiarow na jedna wedke przy uzyciu tej samej przynety o co w Polsce zapewne ciezko zas jest powszechna praktyka tam gdzie nasi nie dotarli.

 

Rafale ( Dabek)- czy masz w Phenixie wedke jaka na szweckim jeziorze ogarne metrowe szczupaki, pstragi z 20 cm mniejsze, okonie i sieje? Bo taka sieja lowiona na obrotowke to wielkie wyzwanie, szczytowka musi byc miekka by ryba sie nie odbila, jak uzyjesz za lekkiego kija to zameczysz szczupaka o pstragu nie wspominajac bo cos rypnie. Taki zas Talon hot shot czy Lamiglas spokojnie da sobie rade ze wszystkim :) 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#358 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 październik 2014 - 12:43

Jakbym miał zamiar łowić metrowe szczupaki w szwedzkim bajorze ,to nie zawracałbym sobie dupy 20cm okonkami :) Jakoś jestem w stanie z tym żyć i wiekszej wagi nie przywiązywac do okoni 30+ czasem spadających z wedki podczas łowienia sandaczy.i w niektórych sytuacjach termin specjalizacja ma sens.

Łowiąc od maja do końca września w Wisle z brzegu gdzie specjalizacja praktycznie przynajmniej mnie nie dotyczy ,zabierzjąc konkretny kij czy to 12 czy 17 lb,glównym kryterium jest wielkość i rodzaj przynęt.Więc staram się aby nie były radykalnie skrajne. :)



#359 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 28 październik 2014 - 12:51

Jakbym miał zamiar łowić metrowe szczupaki w szwedzkim bajorze ,to nie zawracałbym sobie dupy 20cm okonkami :) Jakoś jestem w stanie z tym żyć i wiekszej wagi nie przywiązywac do okoni 30+ czasem spadających z wedki podczas łowienia sandaczy.i w niektórych sytuacjach termin specjalizacja ma sens.

Łowiąc od maja do końca września w Wisle z brzegu gdzie specjalizacja praktycznie przynajmniej mnie nie dotyczy ,zabierzjąc konkretny kij czy to 12 czy 17 lb,glównym kryterium jest wielkość i rodzaj przynęt.Więc staram się aby nie były radykalnie skrajne. :)

 

Rafale,

 

Ale co jak okonki nie maja 20 tylko 40 cm zas na takie same przynety biora metrowe szczupaki czy wielkie pstragi dokladnie w tych samych miejscach? :) :) :) 

 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#360 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 październik 2014 - 13:02

Rafale,

 

Ale co jak okonki nie maja 20 tylko 40 cm zas na takie same przynety biora metrowe szczupaki czy wielkie pstragi dokladnie w tych samych miejscach? :) :) :)

 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

Mam takie miejsce na Nogacie ,gdzie właśnie biorą okonie 30-40cm między szczupakami 70-90cm ,większe też są ,ale nie miałem szczęścia .Te rybki łowię jednym kijem na blanku Phenixa M1 10lb, obrotówkami 3-4 comet,ewentualnie lekka wahadłówka. .Szczupak 90cm jest maksymalnie w ciągu 5minut przy burcie i żwawo odpływa


  • PiernikTorunski lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych