Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Minecjusz handmade


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2013 - 07:58

... ile można jedno drzewo rąbać  :lol: :lol: :lol: (niech się żona teraz trochę postresuje.....bo cały las do wycinki czeka :lol: :lol: :lol: )

Tego rodzaju przechwałki to się zawsze kończą obietnicą konfiskaty siekiery, doprowadzenia siekiery do stanu nieużywalności, ewentualnie - gdy już mocno przesadzę z kozaczeniem - opisem co to może wygłodniały kundel zrobić ze skonfiskowaną siekierą. :lol: 

 

Wracając jednak do tematu wątku, to chyba domyślam się o jaką sprytną agrafkę chodzi (faktycznie dobry i sprawdzony patent, jeśli mam rację). ;)



#62 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 01 lipiec 2013 - 10:14

Oj, oj..... jak można skonfiskować tak ważne narzędzie.....atrybut drwala.

 

Wklejam fotki spinerbaitów z możliwością wymiany głównego wabia i gumki z zamocowanym "wirującym cosiem"....samo na bank się nie wykręci ;)

 

t1qa.jpg

Uploaded with ImageShack.us



#63 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2013 - 13:27

Tak, takie właśnie kolanka miałem na myśli, super sprawa na rzeczne klatki, pewnej jesieni mocno mi pomogły w połowach i od teraz, gdy ruszam za zębatym, zawsze ze dwie mam. :)

Oczywiście pomysł nie mój, widziałem na filmie, a autor filmu pewnie posiłkował się amerykańskimi spinnerbaitami.

Niedocenianymi u nas, szczęściem dla ryb... ;)



#64 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 05 lipiec 2013 - 17:07

 Konstrukcja zasugerowana przez kolegę Andrzeja....jej plusem jest możliwość szybkiej zmiany gramatury.... Pierwszy koralik jest zblokowany, a reszta jest osadzona luźno i  oprócz funkcji dystansowej pełni także rolę dodatkowego łożyskowania  :D  Ogromną zaletą jest fakt wyeliminowania skręcania się plecionki....

d4ac.jpg

Uploaded with ImageShack.us


  • Popej i Iras1975 lubią to

#65 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2013 - 17:59

Zwolennicy lusoxa się ucieszą. :)

Główki też sam odlewałeś?


  • Kamil G lubi to

#66 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 05 lipiec 2013 - 18:29

Niestety główki są kupne, bo nie mam formy do czegoś takiego.....poza tym ołów jest szkodliwy, a wystarczy mi że wdycham opary kwasu fosforowego podczas patynowania....koralików także sam nie odlewałem :lol:

  Myślę jeszcze nad gęstymi chwostami z piór marabuta i korpusach z przynęt tubowych....zastąpią kulki i dadzą jednocześnie ciekawy chwośćik z macek ;)  jak znam życie....to naklepie 2x tyle co potrzebuję.....



#67 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2013 - 19:30

Ja też często myślę, że mam dwa razy za dużo, wiślane karcze wyprowadzają mnie jednak często z błędu i bywa że wracam do domu z solidnie przetrzepanymi pudełkami, w których przynęt było dwa razy za mało. ;)


  • minecjusz lubi to

#68 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 15 lipiec 2013 - 17:20

Nowe korpusiki. Agila 3 - 11gram

 

8pf1.jpg

Uploaded with ImageShack.us



#69 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 23 lipiec 2013 - 14:31

Paletki typu Colorado do obrotówek gigantów :ph34r:

 

cw2o.jpg

Uploaded with ImageShack.us



#70 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 24 lipiec 2013 - 20:55

Rozmiar zacny....waga 37gram.....Drżyjcie wodne potwory :ph34r:

 

9s03.jpg

Uploaded with ImageShack.us


  • wildriver, Hipolos i nowy_1981 lubią to

#71 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 24 lipiec 2013 - 23:56

Piękna robota.


  • minecjusz lubi to

#72 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 25 lipiec 2013 - 07:27

Dasz radę nakręcić jakiś filmik z zachowaniem tego cuda w wodzie??

pozdr



#73 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 25 lipiec 2013 - 21:09

Jak będę nad Wartą to coś nakręcę...tylko jeszcze nigdy nic jeszcze nie wrzucałem na YouTube :lol: ale z drugiej strony zawsze musi być tan pierwszy raz ^_^

 

Zrobiłem parę chwostów....wyglądają trochę jak koguty ;) Najbardziej podoba mi się ten czarny z czerwonym chenille i delikatnym akcentem czerwieni pośrodku wielkiej czerni...kojarzy mi się trochę z czarną wdową. 

Ukręciłem też kilka korpusików 3,5gr 14gr 20 gr 17gr.... niestety, ale zabrakło mi czasu na wyklepanie kawałka blachy ....ale co się odwlecze to nie uciecze, a nie uciecze bo za szybko biegam i dogonię :lol:

 

20m4.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

PS: czasu trochę brakuję, bo robię łódkę też hand-made ;) mała ok 4m z kambuzem i dwoma kojami....

 

 



#74 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 luty 2014 - 18:50

Niech cię nie opuszczają pomysły na nowe konstrukcje przynęt, sto lat :)


  • minecjusz lubi to

#75 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6227 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 09 luty 2014 - 19:45

Nie widziałem wcześniej Twojego wątku a jest naprawdę na co popatrzeć. Szacun za Latającego Potwora Spaghetti (od razu poznałem oblicze Jego Makaronowatości  ;)) i wszystkiego najlepszego!


  • minecjusz lubi to

#76 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 09 luty 2014 - 19:52

Przemo, w nocy szukałem Twojego wątku. Poddałem się ;)

Czasu Ci życzę, więcej czasu, cobyś mógł nowe konstrukcje zrobić, a co zrobisz - zaraz pokazuj :D

Najlepszego.


  • minecjusz lubi to

#77 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 09 luty 2014 - 21:25

Niebawem wracam do zabawy z młotkiem, miałem zastój spowodowany pracami przy mieszkaniu i przeprowadzce....malowanie, przekuwanie drzwi 30cm w bok, kładzenie paneli, płytek, skręcanie mebli itp. więc musiałem się poświęcić dla tak zwanego wyższego dobra, czyli dla rodziny. 4 miesiące ciężkiej pracy, ale kupę kasy zaoszczędzone na fachowcach ;)

W tym roku nawet jeszcze nie byłem na rybach, a przecież rzeki i ciurki nie pozamarzały, ale już za kilka dni koniec pracy i sobie to wszystko odbiję :D Mam tylko nadzieję, że nie wyszedłem z wprawy i nie zrobię sobie kuku, zwłaszcza, że z rozmiarami blaszek schodzę coraz niżej ;) 

 

W planach jest także budowa składanej łodzi wędkarskiej - takiej jak ma Zamki o wymiarach 3,5 x 1,3m, ale dopasowanej wielkością składów do bagażnika Astry :lol:  Wtedy każda woda stoi otworem, i poznam 1000 nowych zaczepów i pewnie kilka ciekawych miejscówek, o których chodząc brzegiem nie miałem pojęcia.

 

Tak więc niebawem rozpoczynam nowy sezon "klepacko - wędkarski", więc fotki będą na 100% Zapas blachy mosiężnej jest, chęci są, nowe pomysły są, tylko czekam za odrobina czasu wolnego od obowiązków....a to już za kilka dni :D - w czwartek/piątek pierwszy raz na rybki, mam tylko nadzieję, że okonie na pobliskim ciurku będą chętne do zabawy. W tym roku nawet przekabaciłem żonę, żeby czasami chodziła ze mną na ryby, ale jako, że szczupaków jest jakoś mało, a nie chwiałbym, żeby się zniechęciła to będzie okoniować. Zresztą spin do 5-8 gram przyda się, bo chcę spróbować z białorybem na spina.....castem do 7gram raczej pchełką 0.5 - 1 gram nie rzucę ;)  W przypadku jesiennego szczupaczenia żona dostanie zestaw castingowy, bo opanowała rzuty multikiem, a jak trochę poćwiczy to będzie nieźle wymiatać :D



#78 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 27 luty 2014 - 20:45

Jeszcze nie do końca uporałem się z urządzaniem i przeprowadzaniem, ale już widać powoli perspektywę czasu wolnego :D  czyli czasu spędzonego nad wodą :lol:

 

Ostatnie mikrusy w trakcie wycinania, klepania i patynowania.....ale to dopiero początek. Zamiatają kozacko. Są bardzo stabilne, bez tendencji do wirowania, no i można nimi łowić z opadu - bardzo powolnego opadu.

 

Załączone pliki


  • Dagon i Hesher lubią to

#79 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6227 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 luty 2014 - 21:07

Jak będzie mnie stać, tzn. skończę partyjkę woblerów, to chętnie przygarnąłbym za któregoś, jakieś wahadełko z podobizną Jego Makaronowatości... co Ty na to?



#80 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 27 luty 2014 - 21:24

Spoko, tamto niestety utonęło, bo widocznie makaronowa macka FSM miała coś ważniejszego do robienia niż pilnowanie swojej podobizny pod wodą.....ale za to teraz szczupak który z nią odpłynął zapewne został jakimś kapłanem, albo nawet papieżem wśród swoich pobratyńców.

W połowie marca  zaczynam klepać blaszki na sezon 2014 więc zapewne zrobię kilka z "boskim wizerunkiem" :ph34r:  bo poprzednia cholera łowna była :lol: