Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Promocje wędkarskie (około wędkarskie...)


  • Please log in to reply
5450 replies to this topic

#2861 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,780 posts

Posted 25 February 2018 - 12:15

Przeczytałem ostatnich kilka stron wpisów i ręce mi opadają... Wiele osób śmieje się z dowcipów o „skąpstwie Szkotów” czy „targowaniu się w Egipcie”, a wciąż żyjemy w społeczeństwie, w którym każdemu wydaje się, ze „rabat” należy mu się jak psu buda, a reszta powinna być za darmo. Naprawdę te wszystkie dowcipy powinny być o Polakach...

Otóż Mili Państwo, tak nie jest. Po pierwsze Rabat to stolica Maroko. Po drugie, jeśli coś jest w promocji lub ma upust, to nie spodziewajcie się, ze inne rzeczy z tym związane będą również za darmo, a sprzedawca dopłaci do interesu. Ktoś powyzej napisał, ze wysyłka powyżej kwoty inPostu za 8,50 razi w oczy. Ciekawe czy doliczył do tego opakowanie (koperta bąbelkowa 2zl), paliwo aby to wszystko zawieźć do tego paczkomatu (4,5zl/l) i zmarnowany czas pracownika (któremu trzeba zapłacić) itp itd. Ale przecież 16zl to zdzierstwo! Naprawdę, te 7,5zl więcej nie bierze się z powietrza.

Druga sprawa z ograniczeniem zakupu od 50zl. A chciałoby się Wam zapieprzac z 1 paczka agrafek do paczkomatu i wysyłać coś wartego 4zl co chwila?

Ludzie, zastanówcie się czasami co piszecie i czego oczekujecie. Wielu z Was pracuje w handlu, produkcji. Odpowiedzcie sobie uczciwie jak Wy do tego podchodzicie? Czy sprzedajecie wszystko na zero, czy poniżej kosztów zakupu? Czy produkujecie rzeczy poniżej kosztów zakupu materiałów? Ale przecież wszyscy na około na naszym ukochanym hobby zdzierają z nas jak za zboże...
  • skorupa13, asafa, kogut1982 and 18 others like this

#2862 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 posts
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Posted 25 February 2018 - 12:40

Za 16 zł to można zamówić kuriera, który po to wszystko przyjedzie.Gdzie wtedy są wymienione przez Ciebie koszta paliwa i opłacenie pracownika? Jeżeli dla Ciebie wysyłanie za pośrednictwem PP w takiej kwocie jest rozwiązaniem najlepszym to...

 

Dodam, że wolałbym zamówić jedną książkę z woblerem i zapłacić za przesyłkę kurierską niż kupować 4 takie zestawy tylko po to, żeby kupić.


Edited by 3arteK, 25 February 2018 - 12:43.

  • nalewator and eRKa like this

#2863 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 posts
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 25 February 2018 - 12:50

Za 16 zł to można zamówić kuriera, który po to wszystko przyjedzie.Gdzie wtedy są wymienione przez Ciebie koszta paliwa i opłacenie pracownika? Jeżeli dla Ciebie wysyłanie za pośrednictwem PP w takiej kwocie jest rozwiązaniem najlepszym to...

 

Dodam, że wolałbym zamówić jedną książkę z woblerem i zapłacić za przesyłkę kurierską niż kupować 4 takie zestawy tylko po to, żeby kupić.

Ale właśnie dlatego duże sklepy korzystają głównie z kuriera bo on przyjeżdża do firmy. Dla Ciebie koszt paczkomatu to 9zł a kuriera 16zł. Dla sklepu koszt kuriera to pakowanie a paczkomatu pakowaniu + kilka zł. Przy Towarze za 30-40zł (bo wtedy te 7zł różnicy za przesyłkę robi różnicę) to oznacza sprzedawanie poniżej kosztów zakupu.


Edited by Marcyś, 25 February 2018 - 12:52.

  • cyprys19 likes this

#2864 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3,954 posts
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Posted 25 February 2018 - 12:51

Bartku...

Właśnie kurier bierze te 16zł dlatego,że odciąża Ciebie i wykonuje powyższe czynności za Ciebie.

Poświęca swój czas ,paliwo, eksploatacja samochodu itp.

Właśnie o tym napisał Kuba.


Edited by cyprys19, 25 February 2018 - 12:54.

  • Marcyś likes this

#2865 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 posts
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 25 February 2018 - 12:53

Niestety takie czasy. Mi się należy wszystko a reszta niech klęka przede mną... w końcu robię zakup za 30zł! Zapominając, że po drugiej stronie też człowiek...


  • hobby, puszek7 and cyprys19 like this

#2866 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 posts
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Posted 25 February 2018 - 13:03

Bartku...

Właśnie kurier bierze te 16zł dlatego,że odciąża Ciebie i wykonuje powyższe czynności za Ciebie.

Poświęca swój czas ,paliwo, eksploatacja samochodu itp.

Właśnie o tym napisał Kuba.

Z tego co wiem, aby nadać paczkę pocztową to trzeba tą paczkę zanieść na pocztę. W przypadku usługi kurierskiej to kurier po nią przyjeżdża i wszystko obsługuje. W takim wypadku nie widzę różnicy między nadaniem czegoś paczkomatem, a pójściem na pocztę i staniem w kolejce.


Edited by 3arteK, 25 February 2018 - 13:04.


#2867 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 posts
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 25 February 2018 - 13:19

Z tego co wiem, aby nadać paczkę pocztową to trzeba tą paczkę zanieść na pocztę. W przypadku usługi kurierskiej to kurier po nią przyjeżdża i wszystko obsługuje. W takim wypadku nie widzę różnicy między nadaniem czegoś paczkomatem, a pójściem na pocztę i staniem w kolejce.

Ktoś tutaj o poczcie pisał?

 

Była mowa o porównaniu paczkomatu za 9zł i kuriera za 16zł.

 

Poczta w kwocie kilkanaście złotych gdzie w tej cenie jest kurier staje się bez sensu.



#2868 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,166 posts
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Posted 25 February 2018 - 13:46

Ok , kurier przyjedzie i odbierze przesyłkę . Nie przyjedzie z kartonem ,taśmą , folią bąbelkową , strechem  i nie będzie pakował zawijał i adresował  kilku-kilkunastu paczek .



#2869 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 posts
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 25 February 2018 - 13:49

"Nie wytrzymię" :) 



#2870 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 25 February 2018 - 13:50

"Nie wytrzymię" :)

Lepiej na wiadomość odpisz :) Ja zapłacę za przesyłkę :)



#2871 OFFLINE   LordG

LordG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 posts

Posted 25 February 2018 - 13:52

Proponuję aby moderator usunął kilkanaście ostatnich postów.


  • doktorek, cabage, coma and 1 other like this

#2872 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6,867 posts
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Posted 25 February 2018 - 18:46

Proponuję aby moderator usunął kilkanaście ostatnich postów.

I znów będzie gadanie, ze na jerku cenzura i nawet o paczkomatach pisać nie wolno ;)  :D


  • nalewator, Wojtek B., malinabar and 4 others like this

#2873 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 posts
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Posted 26 February 2018 - 18:50

W Moritz Saltiga 3500H za 519e 

To chyba fajna cena....



#2874 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 902 posts
  • LokalizacjaMazury

Posted 26 February 2018 - 20:26

Jakby ktoś jechał i mógłby wziąć mi 3 woblery proszę o kontakt

#2875 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 posts
  • LokalizacjaGóry Sowie

Posted 27 February 2018 - 00:41

Niech się ta zima kończy bo tylko kupuje zamiast łowić ;)


  • Piotrek Milupa, maykel, jasku10 and 4 others like this

#2876 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,023 posts
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Posted 27 February 2018 - 08:06

Ktoś te "śpiochy" w lidlu widział? Wczoraj byłem w jednym ale nie znalazłem.

#2877 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 479 posts
  • LokalizacjaRzeszów

Posted 27 February 2018 - 08:36

Coma, ja widziałem, u mnie jest pełna rozmiarówka, pełen kosz i nikt sie po to za bardzo nie garnie.

Wygląda to trochę jak OP1

I faktycznie do mycia samochodu się nadaje, ale na ryby bym w tym nie poszedł.

Napisz co potrzebujesz i co chcesz wiedzeć.


  • coma likes this

#2878 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,023 posts
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Posted 27 February 2018 - 08:44

Coma, ja widziałem, u mnie jest pełna rozmiarówka, pełen kosz i nikt sie po to za bardzo nie garnie.

Wygląda to trochę jak OP1

I faktycznie do mycia samochodu się nadaje, ale na ryby bym w tym nie poszedł.

Napisz co potrzebujesz i co chcesz wiedzeć.

 

Właściwie wszystko co chciałem wiedzieć napisałeś :) Tak się właśnie domyślałem, że to się nie sprawdzi jako pierwsze śpiochy do brodzenia ale chciałem to potwierdzić.



#2879 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,593 posts
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Posted 27 February 2018 - 09:52

Przeczytałem ostatnich kilka stron wpisów i ręce mi opadają... Wiele osób śmieje się z dowcipów o „skąpstwie Szkotów” czy „targowaniu się w Egipcie”, a wciąż żyjemy w społeczeństwie, w którym każdemu wydaje się, ze „rabat” należy mu się jak psu buda, a reszta powinna być za darmo. Naprawdę te wszystkie dowcipy powinny być o Polakach...

Otóż Mili Państwo, tak nie jest. Po pierwsze Rabat to stolica Maroko. Po drugie, jeśli coś jest w promocji lub ma upust, to nie spodziewajcie się, ze inne rzeczy z tym związane będą również za darmo, a sprzedawca dopłaci do interesu. Ktoś powyzej napisał, ze wysyłka powyżej kwoty inPostu za 8,50 razi w oczy. Ciekawe czy doliczył do tego opakowanie (koperta bąbelkowa 2zl), paliwo aby to wszystko zawieźć do tego paczkomatu (4,5zl/l) i zmarnowany czas pracownika (któremu trzeba zapłacić) itp itd. Ale przecież 16zl to zdzierstwo! Naprawdę, te 7,5zl więcej nie bierze się z powietrza.

Druga sprawa z ograniczeniem zakupu od 50zl. A chciałoby się Wam zapieprzac z 1 paczka agrafek do paczkomatu i wysyłać coś wartego 4zl co chwila?

Ludzie, zastanówcie się czasami co piszecie i czego oczekujecie. Wielu z Was pracuje w handlu, produkcji. Odpowiedzcie sobie uczciwie jak Wy do tego podchodzicie? Czy sprzedajecie wszystko na zero, czy poniżej kosztów zakupu? Czy produkujecie rzeczy poniżej kosztów zakupu materiałów? Ale przecież wszyscy na około na naszym ukochanym hobby zdzierają z nas jak za zboże...

 

Drodzy Koledzy.

A może to nie jest "skąpstwo" lecz zdrowy rozsądek?

Ceny przesyłek w Polsce... jak w takim razie działa Aliiekspres????

Są w stanie przysłać paczkę agrafek za dolara i przesyłka w cenie.Przez pół świata idzie przesyłka, łącznie z PP. Da się? Kto do ku.... nędzy do tego dopłaca?Czy ktoś dopłaca? Dla mnie zagadka...

Czy aby my sami się nie wykańczamy, bo za 4 zł to nam sie nie chce "zapieprzac z 1 paczka agrafek do paczkomatu i wysyłać coś wartego 4zl co chwila"

 

Kolejna sprawa. Marże naszych importerów i detalistów.

W wątku "Chińskim" wspomniałem o kamizelce.

Tam za 90 zeta(z przesyłką), bardzo podobna u nas - 220.

Niewykluczone, że z tej samej fabryki. Tam w detalu kupiona, u nas też cena detaliczna. Co tu jest grane??????

 

I na koniec, można i u nas ... Wędziska Jaxona. Podobno tegoroczny hicior. Nie miałem w łapie - osobiście nie mam zdania..

 

Ale cena jak na Ali...

 

Pozdrawiam


  • 100icki likes this

#2880 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,606 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 27 February 2018 - 10:03

Wszystko kupujmy na Ali. Łatwy sposób na wzrost zamożności bo przecież więcej zostanie w kieszeni i przez to się wzbogacimy. :ph34r:  

 

Przez myślenie jak wyżej zawsze będziemy w czarnej d... . 


  • Marcyś likes this