Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Promocje wędkarskie (około wędkarskie...)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5450 odpowiedzi w tym temacie

#2881 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 27 luty 2018 - 10:17

Taaa. A ze państwo chińskie wspiera rozwój handlu i bierze na siebie koszty wysyłki pocztą to kolega eRKa pewnie nie wie... To tak w odpowiedzi na pytanie jak działa AliExpress


Pozdrawiam
Daniel

#2882 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 luty 2018 - 11:12

Państwo chińskie to obśmiewane tutaj wielokrotnie "małe rączki"

 

One mogą, ale już my nie możemy? Bo nam się nie opłaca? Czy może mamy już taki dobrobyt?

Czy zwyczajnie nie potrafimy handlować?

 

Pamiętam opowieści ciotki z lat osiemdziesiątych. Wyemigrowała do Niemiec.

Opowiadała....banany które nie sprzedały się, na koniec zmiany były po marce... normalnie po trzy czy cztery.

Ale lepsza marka niż nic....

U nas zgnije ale cena się nie zmieni...

Itp itd.

 

Zapytam jeszcze raz - jak to możliwe, że Jaxon w takiej cenie puścił podobno całkiem niezły towar.

Wyłamał się z układu?


  • Robert Crocker lubi to

#2883 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 27 luty 2018 - 11:19

Jaxonowi zdarza się częściej dobre produkty wypuszczać. Po prostu na jerkbaicie się o tym nie dowiemy albo dowiemy przypadkiem. Takimi produktami były kije z serii Impress oraz kołowrotki Serinus.



#2884 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 luty 2018 - 11:28

Może ktoś powie mało zorientowanym jak np. ja co to za cuda jaxona?

Użytkownik karpiu08 edytował ten post 27 luty 2018 - 11:28


#2885 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 27 luty 2018 - 12:54

Mam jaxona do 7 gram i powiem krótko . Dla mnie ten Jaxon , jest lepszy niż 3 razy droższy SG lrf do 7gram .

#2886 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 luty 2018 - 13:25

Wszystko kupujmy na Ali. Łatwy sposób na wzrost zamożności bo przecież więcej zostanie w kieszeni i przez to się wzbogacimy. :ph34r:  

 

Przez myślenie jak wyżej zawsze będziemy w czarnej d... . 

 

A ja zmądrzałem i nie zamierzam fundować więcej naszym "elytom" w tym przypadku gospodarczym elytom ośmiorniczek....

 

Co do promocji... Co prawda to końcówka chyba tych promocji ale..

 

https://allegro.pl/l...cp-uni-1-1-1003

 

I mamy w promocji za 150 - bez - 340 ... Czy sprzedawca wystawił poniżej kosztów zakupu??? bardzo wątpię.

 

I jeszcze dodam, "Stalowa, odkuwana korbka o wielkiej mocy" to zwykłe aluminium. Przekładni nie sprawdzałem, lecz podejrzewam,że jest podobnie.

 

Mam mieć szacunek dla takich działań???? Czy czuć się jak frajer którego ktoś bezkarnie naciąga????


  • Alexspin lubi to

#2887 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 luty 2018 - 13:43

Romek. To, że w tym wypadku jedna cena to 340zł a druga 150zł nie oznacza, że ten drugi zarabia na kołowrotku 290zł. Po prostu ma kołowrotek kupiony dawno w normalnej cenie a ta oferta za 150zł to po prostu puszczona wyprzedaż. Marża prawdopodobnie jest podobna (ok 30%) tylko inna cena zakupu.

 

Więc skoro nie wiesz co i jak to nie wieszaj psów na ludziach. Ten drugi zostanie z tym sprzętem także raczej mu współczuć.

 

Marże na necie są około 30% na takim sprzęcie. Prowizja na allegro od jakiegoś czasu na sprzęt wędkarski to 9%... zdzierstwo.


  • Alexspin lubi to

#2888 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 27 luty 2018 - 13:59

Romek. To, że w tym wypadku jedna cena to 340zł a druga 150zł nie oznacza, że ten drugi zarabia na kołowrotku 290zł.


Ciekawa matematyka ;) Ale co racja to racja - nie zarabia o 290zł więcej :)

#2889 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 27 luty 2018 - 14:09

Romek. To, że w tym wypadku jedna cena to 340zł a druga 150zł nie oznacza, że ten drugi zarabia na kołowrotku 290zł. Po prostu ma kołowrotek kupiony dawno w normalnej cenie a ta oferta za 150zł to po prostu puszczona wyprzedaż. Marża prawdopodobnie jest podobna (ok 30%) tylko inna cena zakupu.

 

Więc skoro nie wiesz co i jak to nie wieszaj psów na ludziach. Ten drugi zostanie z tym sprzętem także raczej mu współczuć.

 

Marże na necie są około 30% na takim sprzęcie. Prowizja na allegro od jakiegoś czasu na sprzęt wędkarski to 9%... zdzierstwo.

 

święta prawda



#2890 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 luty 2018 - 15:03

Ciekawa matematyka ;) Ale co racja to racja - nie zarabia o 290zł więcej :)

Nie matematyka tylko klawiatura ale sens pozostal :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  • cabage i coma lubią to

#2891 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 luty 2018 - 15:10

Czy mam przypuszczać, że importer płaci za ów kołowrotek u producenta aż 50 zł?????????????

Z matematyko-klawiatury tak wychodzi....



#2892 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4583 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 luty 2018 - 16:14

Już dawno pisałem, że alledrogo ma prowizje dokładnie takie jak wiele lombardów ... Najgorsze jest to, że niestety są praktycznie monopolistą, a jeszcze większe kuriozum to fakt, iż zdecydowana większość użytkowników żyje w niewiedzy totalnej i sądzi, że to nadal polski portal aukcyjny ...
  • eRKa lubi to

#2893 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 27 luty 2018 - 16:22

Już dawno pisałem, że alledrogo ma prowizje dokładnie takie jak wiele lombardów ... Najgorsze jest to, że niestety są praktycznie monopolistą, a jeszcze większe kuriozum to fakt, iż zdecydowana większość użytkowników żyje w niewiedzy totalnej i sądzi, że to nadal polski portal aukcyjny ...

 

 

Święta prawda, nic nie ma wspólnego z polskim portalem , ostatnia podwyżka prowizji z 3 na 9%. Monopolista miejmy nadzieję, że już nie długo.


Użytkownik maweric edytował ten post 27 luty 2018 - 16:47


#2894 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 luty 2018 - 16:36

A tak z ciekawości... jakie są prowizje na ebayu? Ktoś się orientuje ? Ja nigdy nic tam nie sprzedawałem, a i kupowałem góra dwa razy :)



#2895 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2018 - 16:59

Już dawno pisałem, że alledrogo ma prowizje dokładnie takie jak wiele lombardów ... Najgorsze jest to, że niestety są praktycznie monopolistą, a jeszcze większe kuriozum to fakt, iż zdecydowana większość użytkowników żyje w niewiedzy totalnej i sądzi, że to nadal polski portal aukcyjny ...

 

 

Święta prawda, nic nie ma wspólnego z polskim portalem , ostatnia podwyżka prowizji z 3 na 9%. Monopolista miejmy nadzieję, że już nie długo.

Faktycznie, to jest horror. Sprzedajesz coś w swoim sklepie za 670,00 z Vat i płacisz 53,60 prowizji netto !!! 

Za taka lichwę powinni zamykać. De facto klient płaci bo można by było obniżyć cenę .



#2896 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 luty 2018 - 17:14

Czy mam przypuszczać, że importer płaci za ów kołowrotek u producenta aż 50 zł?????????????

Z matematyko-klawiatury tak wychodzi....

Trzymajmy się jakiejś logiki w tej dyskusji. Skomentowałeś sklep na allegro,  że szuka frajerów. Wyraźnie przedstawiłem jak sytuacja wygląda, bo znam sytuacje. Wiem jakie są marże na końcu - w sklepach. Nie wiem ile płaci importer. Zresztą nie obchodzi mnie to. Niech zarobi. Ty też pracujesz za darmo?

 

Najważniejsza dla Ciebie widać jest cena. OK. Nie kupisz tego za 340 tylko ten za 150. Spoko. Nie neguje, normalna rzecz przy tej rozbieżności w tym samym miejscu. Jednak skoro nie znasz realiów to nie sugeruj, że ten od 340 to jakiś zdzierca. I tyle.


  • cabage lubi to

#2897 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 luty 2018 - 17:17

Faktycznie, to jest horror. Sprzedajesz coś w swoim sklepie za 670,00 z Vat i płacisz 53,60 prowizji netto !!! 

Za taka lichwę powinni zamykać. De facto klient płaci bo można by było obniżyć cenę .

Różnie z tym płaceniem przez klienta bywa. W sklepie internetowym (nie allegro) ceny są takie a takie. Jak podwyższy je na aukcjach o 9% to nie sprzeda. Może zrezygnować z allegro ale znów lepiej sprzedać tak niż w ogóle, bo allegro to jednak ciągle przez wielu jest używane. 

 

Inna sprawa, że przy okazji podwyżki prowizji wystawienie kupteraz (przynajmniej w tej kategorii) jest za darmo. Można więc napchać towaru do woli. Jednak to nie zniweluje tych 9%. 


  • S.N. lubi to

#2898 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4583 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 luty 2018 - 17:25

Faktycznie, to jest horror. Sprzedajesz coś w swoim sklepie za 670,00 z Vat i płacisz 53,60 prowizji netto !!! 

Za taka lichwę powinni zamykać. De facto klient płaci bo można by było obniżyć cenę .

 

Mylisz kolego sprzedaż zarobkową rzeczy nowych itp. itd. z okazyjną sprzedażą rzeczy w 98 % używanych wystawianych od zeta i sprzedawanych za tyle ile ktoś tam da przez zwykłych zjadaczy chleba takich jak np. ja.



#2899 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 luty 2018 - 18:05

Trzymajmy się jakiejś logiki w tej dyskusji. Skomentowałeś sklep na allegro,  że szuka frajerów. Wyraźnie przedstawiłem jak sytuacja wygląda, bo znam sytuacje. Wiem jakie są marże na końcu - w sklepach. Nie wiem ile płaci importer. Zresztą nie obchodzi mnie to. Niech zarobi. Ty też pracujesz za darmo?

 

Najważniejsza dla Ciebie widać jest cena. OK. Nie kupisz tego za 340 tylko ten za 150. Spoko. Nie neguje, normalna rzecz przy tej rozbieżności w tym samym miejscu. Jednak skoro nie znasz realiów to nie sugeruj, że ten od 340 to jakiś zdzierca. I tyle.

 

Skomentowałem, całokształt sprzedaży. Także rozmijanie się opisów katalogowych z rzeczywistym sprzętem.

Dystrybutor prowadzi wyprzedaż... ok - tylko śmiem wątpić czy poniżej kosztów zakupu.

Normalna cena u dystrybutora + marża sklepowa( ile by nie była) - 340. W wyprzedaży 150. 

Czyli kilkuset procentowa marża jest ok Twoim zdaniem?

A czy te kilkaset procent jest - na bank... to jak na tej kamizelce...

 

Kolejna sprawa. Jak wierzyć w super materiały w kijach skoro coś co można sprawdzić w banalny sposób jest oszukane?

 

Kto z kolegów jest w stanie rozpoznać rodzaj grafitu w wędzisku???

A jak porówna się masę wędzisk tych za 1000 i tych za 200 to taka sama.

 

Rączka kołowrotka - miała byś z nierdzewki - jest aluminium.

Mam kijki w których wg katalogu są SIC-i - a faktycznie poczerniona miedź.

O średnicach plecionek i ich wytrzymałości nie warto wspominać...



#2900 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 luty 2018 - 18:30

A jaka marża jest Twoim zdaniem odpowiednia? 

 

Producent/importer ma największą bo zainwestował najwięcej kasy. Po co ładować miliony w towar, żeby mieć 10%? Litości...

 

Co do reszty do dyskusja bez celu. Marketing i tyle. Jest jak jest. Masz tyle produktów do wyboru, że znajdziesz taki, który będzie rzetelnie opisany. Po co robić burzę o resztę?


  • cabage lubi to