Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

InPost


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 marzec 2023 - 09:51

Nie rozumiem skąd to zdziwienie. Byliście ostatnio w sklepie?


  • Night_Walker, Szymon82 i G_rzegorz lubią to

#22 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 marzec 2023 - 10:00

Bartek napiszę tak. Większość podwyżek to jest i była z czapy. Bo prąd bo paliwo bo koszty pracowników bo wojna. Było dobre wytłumaczenie. W mojej branży podwyżki w ciągu roku sięgnęły ok 50-80% a od stycznia stał się cud. Wszystko leci na łeb ma szyję i mamy marzec a obnizki już 30%. I w kilku branżach dzieje się to samo.

Inpost też cofnie te podwyżki.

Lub inaczej można do tego podejść. Sponsorujemy kadrę w piłce nożnej :-)
  • MaleX, rower26 i Rampampam lubią to

#23 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 marzec 2023 - 10:22

Przemek, paliwo, ogrzewanie hal, płaca minimalna, podatki gruntowe, wreszcie wszystkie usługi zewnętrzne, o inflacji nie wspominając.

Ja też prowadzę działalność gospodarczą i tylko koszty bezpośrednie wzrosły mi ok. 35% rok do roku.

Mnie ta podwyżka wcale nie dziwi, ani nie bulwersuje.


  • daniel. lubi to

#24 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 marzec 2023 - 10:52

Bartek napiszę tak. Większość podwyżek to jest i była z czapy. Bo prąd bo paliwo bo koszty pracowników bo wojna. Było dobre wytłumaczenie. W mojej branży podwyżki w ciągu roku sięgnęły ok 50-80% a od stycznia stał się cud. Wszystko leci na łeb ma szyję i mamy marzec a obnizki już 30%. I w kilku branżach dzieje się to samo.

Inpost też cofnie te podwyżki.

Lub inaczej można do tego podejść. Sponsorujemy kadrę w piłce nożnej :-)

 

 

Zgadzam się w 100%. Podwyżki to zwykła spekuła. Również pracuję w handlu i nigdy, tak łatwo jak teraz, nie dało się uargumentować podwyżki klientom. Każdy podwyższa bo jest dobre wytłumaczenie - inflacja. I dalej spirala się napędza. Osobiście uważam że jesteśmy bardzo blisko krawędzi albo właśnie robiony jest ten "krok w przód". Pier.....lnie jak w 2008 albo gorzej. 


Użytkownik rower26 edytował ten post 03 marzec 2023 - 10:53

  • przemo_w lubi to

#25 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 marzec 2023 - 11:06

35% a nie 80%.
Ja się zgadzam z podwyżkami jeżeli są uzasadnione.
Ale w mojej branży aż tak uzasadnione nie były.
Temat inflacji i jej powodów to chyba nie tu miejsce ale machnę.
Firma w której pracuję przytuliła ponad 4 mln z tarcz. Tylko 1/4 z tego oddała wg przepisów. Gdyby poszli drogą obniżania wynagrodzwnia to byłoby 2x tyle. I można by było się tym naddatkiem podzielić z pracownikami. Ale wybrali inną drogę. W prosty sposób prowadząc kreatywną księgowość. Choć licząc cały rok ma wzrost marży o około 20 %! i obrotów na poziomie ok 55% .
I znam setki moich klientów którzy zrobili podobnie.
Czy była potrzeba rozdawać kasę w taki sposób? Prosty sposób na nakręcenie inflacji.
Natomiat małe firmy tak jak były w czarnej dupie tak są w niej nadal bo im się nie należało.

Ostanie 10 lat, przed 2020r, to była fala obniżek . Każdy kombinował co zrobić żeby taniej sprzedać. Musiało to dojść do ściany a pandemia to " naprawiła". Tylko poszło to niewspółmiernie w drugą stronę.
Ja nie narzekam bo podwyżki były konieczne . Tylko nie aż takie.
Ps. Zaraz mnie tu niektórzy biznesmeni zlinczują :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 03 marzec 2023 - 11:16


#26 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 marzec 2023 - 11:14

Myślę, że to nie miejsce na rozważania typu "kto i dlaczego?".

Podwyżki są faktem i już nie wrócimy do cen AD 2021.

 

InPost podniósł cenę o 15-20%, co przy wzroście kosztów choćby paliwa uważam za całkiem uzasadnione.


  • Szymon82, Jano i przemo_w lubią to

#27 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 marzec 2023 - 11:19

Podwyżkami zwiększają swoją marżę. Cały czas ma miejsce bardzo duże cięcie kosztów. 


  • S.N. lubi to

#28 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 marzec 2023 - 11:25

Oczywiscie tylko teraz jest 15% a po drodze od rozkwitu w początku pandemii ile razem? :-)
Wolny rynek i nic mi do tego poza tym że zabiję czas pisząc.

Nie pasuje mi cena idę gdzie indziej :-)
Ja nie z tych co paragony grozy z wakacji pokazują. Ceny widzę i jak mi nie pasuje szukam gdzie indziej :-)

Ciekawi mnie czy sprawdzą się moje słowa. Bo z info od znajmego z miejscowego Orlenu wiem że od momentu podwyżki w Inpost są zarzuceni paczkami
do ktorych trzeba etykietę drukować i nawet to już nie przeszkadza. Ludzie szybko to zweryfikują.

Teraz to jest takie testowanie klienta:-)
Dostałem tydzień temu pismo o podwyżce towaru A. Po czy pani dzwoni z zapytaniem o zakup. Usłyszała że nic nie kupię bo jest to niczym nieuzasadnione.
Mijają 2 dni i dzwoni że jednak przeliczyli i może nie podnosić ceny a nawet zrobić -5% :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 03 marzec 2023 - 11:36


#29 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 03 marzec 2023 - 11:39

Oczywiscie tylko teraz jest 15% a po drodze od rozkwitu w początku pandemii ile razem? :-)
Wolny rynek i nic mi do tego poza tym że zabiję czas pisząc.

Nie pasuje mi cena idę gdzie indziej :-)
Ja nie z tych co paragony grozy z wakacji pokazują. Ceny widzę i jak mi nie pasuje szukam gdzie indziej :-)

Ciekawi mnie czy sprawdzą się moje słowa. Bo z info od znajmego z miejscowego Orlenu wiem że od momentu podwyżki w Inpost są zarzuceni paczkami
do ktorych trzeba etykietę drukować i nawet to już nie przeszkadza. Ludzie szybko to zweryfikują.

Teraz to jest takie testowanie klienta:-)
Dostałem tydzień temu pismo o podwyżce towaru A. Po czy pani dzwoni z zapytaniem o zakup. Usłyszała że nic nie kupię bo jest to niczym nieuzasadnione.
Mijają 2 dni i dzwoni że jednak przeliczyli i może nie podnosić ceny a nawet zrobić -5% :-)


Jaki by by nie był inpost to jest tzw."bezobsługowy ".Nie wyobrażam sobie latać w kolejki na pocztę lub Orlen i jeszcze wypełniać jakieś druki.A do cen za chwilkę przywykniemy...
  • MarcinMal lubi to

#30 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 03 marzec 2023 - 11:43

Myślę, że to nie miejsce na rozważania typu "kto i dlaczego?".

Podwyżki są faktem i już nie wrócimy do cen AD 2021.

 

InPost podniósł cenę o 15-20%, co przy wzroście kosztów choćby paliwa uważam za całkiem uzasadnione.

Sorki ale nie zgodzę się z Tobą w tej kwestii.

Po 1sze wzrost ceny paliwa od kiedy mamy ? To nie jest kwestia ostatniego czasu (w ostatnim czasie to ON spadł zresztą około 1PLN)
Po 2gie obsługując paczkomaty to zużycie paliwowe masz na mniej wiecej znanym poziomie - nie kursują od domu do domu z paczkami tylko po utartych szlakach miedzy swoimi zbiorczymi punktami. Tak to należy rozpatrywać bo inpost to w 95% paczkomaty
Po 3cie poprzednia podwyżka odbywała się w czasie gdzie wiekszość podnosiła swoje ceny (obecnie firmy kurierskie z ktorymi wspolpracuje ceny maja na tym samym poziomie)
Po 4te jak ktoś wyżej napisał....trzeba z czegoś teraz zbierać na sponsoring polskiej kopanej.

Zresztą jednak jak wspomniałeś szkoda czasu na roztrząsanie się nad nimi. Zrobili to i tyle. Mogą.
teraz nasza w tym głowa by dla klientów filtrować najlepsze obecnie rozwiazania.

Zdrówka !



#31 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 marzec 2023 - 11:53

Jaki by by nie był inpost to jest tzw."bezobsługowy ".Nie wyobrażam sobie latać w kolejki na pocztę lub Orlen i jeszcze wypełniać jakieś druki.A do cen za chwilkę przywykniemy...

Sławek wiesz jak to działa. Podwyżka o 15%-20% wywoła odpływ klientów i spadek obrotów ale i tak ze 2% z tej podwyżki zostanie górką po spadku :-)
Przy ich obrotach to i tak będzie bardzo dużo :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 03 marzec 2023 - 11:53


#32 ONLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 03 marzec 2023 - 17:03

Jaki by by nie był inpost to jest tzw."bezobsługowy ".Nie wyobrażam sobie latać w kolejki na pocztę lub Orlen i jeszcze wypełniać jakieś druki.A do cen za chwilkę przywykniemy...

Na orlenie też można nadać i odebrać w paczkomacie. Jedynie etykietę trzeba wydrukować.

#33 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4577 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 marzec 2023 - 17:11

Od dość dawna piszę, że kurier PP48 to bardzo dobre rozwiązanie. I nie trzeba stać w żadnych kolejkach ... To bzdura totalna bezsensownie powielana zapewne przez tych, którzy nawet z tej usługi nie korzystają ...



#34 OFFLINE   TeDDyBoY

TeDDyBoY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 03 marzec 2023 - 18:58

Masz na myśli pocztex poczta?

Użytkownik TeDDyBoY edytował ten post 03 marzec 2023 - 18:58


#35 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 03 marzec 2023 - 20:28

Na orlenie też można nadać i odebrać w paczkomacie. Jedynie etykietę trzeba wydrukować.

Nie zapomnij też jutro napisać, że na orlenie można nadawać i odbierać paczki. :D  ;)  ;)


  • Darek_W lubi to

#36 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 07 marzec 2023 - 07:38

Co rok ta sama sytuacja w okolicach 1 marca, w ubiegłym roku analogicznie również... więc nie wiem dlaczego się ludzie dziwią...
Powodów do podniesienia opłata jest aż nadto w otoczeniu makroekonomicznym... więc firmy przekładaj to na klientów... tak niestety jest to skalkulowane.

Użytkownik Karol Krause edytował ten post 07 marzec 2023 - 07:39


#37 ONLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 07 marzec 2023 - 16:54

Nie zapomnij też jutro napisać, że na orlenie można nadawać i odbierać paczki. :D ;) ;)

K... zapomniałem. Musisz mi na priv przypominać...

Użytkownik Artech edytował ten post 07 marzec 2023 - 16:55


#38 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 marzec 2023 - 17:20

Dziś spotkałem kuriera pod paczkomatem. Chłopak mówi że połowę paczek ma po tej podwyżce.
Zawsze ten paczkomat robił najwcześniej 15-16sta a od podwyżki do 11stej jest :-)
Za to Orlen zawalony paczkami.
Aż skrzynie na paczki w środku postawili :-)
Zobaczycie że cofną część tej podwyżki.
  • coma, cyprys19 i S.N. lubią to

#39 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 07 marzec 2023 - 19:26

Z racji tego czym się zajmuje,bywa że wysylam/odbieram kilka-kilkanascie paczek tygodniowo.
I być może rozważę przesiadkę na Orlen, ale ja nie lubię zmian,I na chwilę obecną IP jest najlepsza opcja mimo że drozej.
Poczta wieczne awizo,kurjeży nie pocztowi,zero info o dostarczeniu,a wieeele razy,ktoś był w domu,a tu SMS,że paczka w punkcie bo nie zastał nikogo pod adresem.
Dzwonie na info np: dpd,I słyszę że kurier nie ma obowiązku informowania mnie o dostarczeniu paczki,to jego dobra wola jeśli zadzwoni.
A paczkomaty..jest aplikacja,każdy ruch jest notowany,mnie nie ma,paczka zapakowana....A że drogo,a co teraz jest tanio??
IP jest wygodne I ja za to dopłacę.

Użytkownik Bury knives edytował ten post 07 marzec 2023 - 19:28

  • chlodnica lubi to

#40 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 07 marzec 2023 - 20:49

Sprzedaję na allegro, i jakoś nie widzę spadku paczek INPOST paczkomat (pewnie ze względu na to, że 99% idzie ze smart a nawet poza smart jest 9,99zł).

Zainteresowaliście mnie jednak bardzo aż takim spadkiem ilości paczek.