Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryby drapieżne a noc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 22 wrzesień 2007 - 06:31

Witam. :D Mam pytanie odnoście połowu szczupaka i okonia nocą na zwykły zestaw spinningowy na jeziorze. Czy ktoś już może próbował tak łowić? Czy ma to w ogóle jakiś sens? I jakich przynęt stosować obrotówek czy wahadełek czy jeszcze jakichś innych (np gumowych)
Pozdrawiam
Artur :mellow:


z własnych obserwacji i nocnych wypadów zwłaszcza z jezior.

Szczupak :

nigdy nie złapałem w nocy szczupaka śmiem twierdzić iż w nocy nie żeruje. mam na myśli oczywiście spin.

Sandacz :

na zbiornikach zaporowych uwielbia w nocy podchodzić pod burty , jak również często a zwłaszcza świstaki wychodzą na blaty o głębokości około 3 m.

Okoń:

i tu chyba najbardziej ulubiony osobnik dla którego człowiek po nocach jedzie na ryby.
świetne brania nazywam to na śpiocha wczesnym rankiem kiedy jeszcze jest szaro. Bardzo agresywny i zdecydowany.
Przynęty ostro chodzące prowadzona z lekkimi pauzami.
dobre miejsca żeru to blaty o głębokości około 2 m.

w nocy brak brań





#22 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 wrzesień 2007 - 07:02

Moje doświadczenia w tej materii są raczej niewielkie i ograniczają się raczej do najwyżej godziny po zachodzie słońca:

Wisła
zwiększenie aktywności/częstotliwości brań sandaczy

zb. zaporowy (Solina)
sandacze oraz okonie podchodzą z głębin na kolacje pod brzeg (tzn. blaty o głębokości ok. 2-4m)



#23 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 24 wrzesień 2007 - 19:38

[quote]
Witam. :D Mam pytanie odnoście połowu szczupaka i okonia nocą na zwykły zestaw spinningowy na jeziorze. Czy ktoś już może próbował tak łowić? Czy ma to w ogóle jakiś sens? I jakich przynęt stosować obrotówek czy wahadełek czy jeszcze jakichś innych (np gumowych)
Pozdrawiam
Artur :mellow:
[/quote]

z własnych obserwacji i nocnych wypadów zwłaszcza z jezior.

Szczupak :

nigdy nie złapałem w nocy szczupaka śmiem twierdzić iż w nocy nie żeruje. mam na myśli oczywiście spin.

Sandacz :

na zbiornikach zaporowych uwielbia w nocy podchodzić pod burty , jak również często a zwłaszcza świstaki wychodzą na blaty o głębokości około 3 m.

Okoń:

i tu chyba najbardziej ulubiony osobnik dla którego człowiek po nocach jedzie na ryby.
świetne brania nazywam to na śpiocha wczesnym rankiem kiedy jeszcze jest szaro. Bardzo agresywny i zdecydowany.
Przynęty ostro chodzące prowadzona z lekkimi pauzami.
dobre miejsca żeru to blaty o głębokości około 2 m.

w nocy brak brań




[/quote]

nie spotkałem sie równiez zeby szczupak brał na spining gdzieś
w okolicy a pare nocy ze spinem przechodziłem i ani pistolet nie strzelił. :D

#24 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 335 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 15:09

Od 2000 roku regularnie poławiam jeziorowe okonie w nocy. Noc to czas okazałych ryb tego gatunku. Kilka dni temu mój kolega trafił okaz 44 cm, z wczoraj na dzisiaj 42 cm.

Szczupaki - w nocy trafiają się nieregularnie. Przez te kilka lat złowiliśmy ich jednak dość sporo, największy blisko 4 kg.

Sandacz - najlepsze wyniki są w czerwcu. Jeśli lipcowe noce są wietrzne i chłodne również ładnie żeruje na naszych metach.

Węgorz - wielka rzadkość. Jeden raz byłem świadkiem brania i udanego holu:)

#25 OFFLINE   Arturro

Arturro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Lokalizacjakoło Chojnic

Napisano 28 wrzesień 2007 - 18:18

Dzięki wszystkim za własne doświadczenia i przemyślenia;) Postaram sie je zastosować w praktyce :mellow:

#26 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 wrzesień 2007 - 08:37

myślę że miałoby to sens szczególnie na wodach poddanych bardzo silnej presji. Duże szczupaki w takich miejscach mogą przechodzić na zupełnie nocne żerowanie. Z koleji łowiąc dużo w nocy w rzekach nigdy nie miałem szczupakowego brania.


Blisko mojego domu jest park z niewielkim stawikiem na którym w ciągu dnia przewija się sporo wędkarzy.
Kiedyś mnie naszło na nocne spinningowanie na tym stawie i musze powiedzieć że wyniki były bardzo zachęcające.
Na początku rzucałem tylko za okoniem na paprochy i padło kilka sztuk 30+
Puźniej coś mnie podkusiło żeby pomachać za szczupakiem i musze powiedzieć że na takim niewielkim lekko oświetlonym latarniami stawiku ma to sens. Zdażało się że w ciągu godziny rzucania miałem więcej brań niż przez cały dzień.
Najlepsze wyniki miałem na ciemne kopyta 5cm i nie zanotowałem zadnego brania na jasne przynęty :wacko:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych