Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 30 wrzesień 2013 - 17:54

Dzięki, to jest próbne malowanie na Ronin 8, ale na 11-tce wyszło jeszcze lepiej. @franc póki co widział ;)

 

tu w całości ten sam R8.

 

Załączony plik  joker_fish.jpg   517,29 KB   132 Ilość pobrań


Użytkownik joker edytował ten post 30 wrzesień 2013 - 17:56

  • Dienekes i piotro82 lubią to

#682 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 30 wrzesień 2013 - 17:59

Robert zaszalałeś z tą płetewką :) Jak zwykle piękności.

 

 

Płetwa malowana akwarelą, jak zresztą co niektóre inne fragmenty tego Ronina. Są też akryle, podkład z "alu", dodatki dla konserwatorów i lakier rzecz jasna. Uwielbiam to :)



#683 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 30 wrzesień 2013 - 18:05

Płetwa malowana akwarelą, jak zresztą co niektóre inne fragmenty tego Ronina. Są też akryle, podkład z "alu", dodatki dla konserwatorów i lakier rzecz jasna. Uwielbiam to :)

Widać to widać. Najważniejsze to mieć frajdę.


  • joker lubi to

#684 OFFLINE   meyger

meyger

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 wrzesień 2013 - 18:06

Dzięki, to jest próbne malowanie na Ronin 8, ale na 11-tce wyszło jeszcze lepiej. @franc póki co widział ;)

 

tu w całości ten sam R8.

 

attachicon.gifjoker_fish.jpg

Moja żona lubi obrazy. A ja twoje woblery, tylko przy każdym żucie modlił bym się, żeby nie było zaczepu :D :lol: :D :lol:



#685 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 30 wrzesień 2013 - 18:19

Jutro pokażę malowanie w/g pomysłu kolegi @zahar. Moja córka nazwała ten typ malowania MATADOR. Mnie się też tak kojarzy i taki będzie w przyszłości. 

 

Teraz kilka słów o tym jak łowić małymi Roninami 55. Poniżej krótki film, a raczej proteza pokazu na krótkim dyszlu.

Ronin 55 przy masie 7g jest niezwykle lotną przynętą. Wędziskiem 2,4m 7-21 i plecionką 0,14 rzucam spokojnie na 30m. Trzeba pamiętać, że Roniny robione są z myślą o wodach stojących lub wolno płynących. One sprawdzają się również w szybszych wodach, czego sam doświadczyłem, jedynie nie będzie możliwe uzyskać całej palety możliwości tkwiących w tej konstrukcji. Dotyczy to Ronina każdej wielkości. Po prostu rzeka, rządzi się innymi prawami. Im krótszy Ronin, tym oszczędniejsza praca wędziskiem.

Łowienie z nadgarstka, kijem trzymanym do góry 45 stopni jest najefektywniejsze do średniego i wolnego tempa prowadzenia. W ten sposób łowię w sinusoidzie góra -dół, w której Ronin wykonuje różne "myki". Odejścia na boki z podskokami w górę, lub zjazdami w dół, poza tym błyska bokami. Wszystko jest zależne od częstotliwości podbić nadgarstkiem. Na płytszych wodach, ryby lepiej reagują na szybko przemieszczające się przynęty, tu Roniny prowadzę techniką, którą nazywam "electric". Wygląda to tak. Kręcę non stop kołowrotkiem równym średnim tempem i jednocześnie cały czas potrząsam wędziskiem w taki sposób, żeby szczytówka wykonywała krótkie machnięcia w lewo i prawo. Przynęta w tym czasie porusza się trudnym do określenia torem. Dokładnie tak jak robi to spanikowana rybka, która znalazła się w sytuacji bez wyjścia. Można je też prowadzić jak blachy wahadłowe. zwijanie z pauzami na opad i co kilka obrotów podbicie kijem by wykonywał dodatkowy odskok z błyskiem. Im większy Ronin, tym lepiej takie prowadzenie działa na szczupaki. Okonie bardziej są łase, gdy Ronin jest żywotniejszy. :)

 


Użytkownik joker edytował ten post 30 wrzesień 2013 - 18:28


#686 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 październik 2013 - 07:34

Miało być zdjęcie Matadora, a jest śmierdzący temat, bo walka z kanalizacją trwa od wczoraj. Może wieczorem złapię świeży oddech i tu zajrzę :)



#687 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 październik 2013 - 10:00

W między czasie, gdy wymieniam kibelek, musiałem jakoś odreagować. Więc na szybko zdjęcie zestawu Matador. Machnąłem na starym klocku, który nie działa idealnie, więc do mojego pudła :)

 

Załączony plik  matador.jpg   658,14 KB   128 Ilość pobrań Załączony plik  matador (1).jpg   509,94 KB   155 Ilość pobrań Załączony plik  matador (2).jpg   690,9 KB   112 Ilość pobrań


  • wildriver i Dienekes lubią to

#688 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 październik 2013 - 10:08

Przy okazji strugania pomysłów na bezserowca na Puchar, na jednym z prototypów odbiłem taką oto łuskę. Jakieś sugestie koledzy, wydaje mi się zbyt obła do smukłej konstrukcji, może w szerszych Roninach będzie ciekawsza, np. pod karasie lub wzdręgi.

 

Załączony plik  nowa_łuska.jpg   507,23 KB   147 Ilość pobrań Załączony plik  nowa_łuska_2.jpg   538,03 KB   157 Ilość pobrań



#689 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 październik 2013 - 10:08

pojechaleś z tym malowaniem... A mawiają ze powinno być symetrycznie a tu masz: POJAWIAM SIĘ I ZNIKAM :)


  • joker lubi to

#690 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 październik 2013 - 10:11

To podpowiedź jednego z naszych kolegów z Forum, uznałem, że to kapitalny pomysł. Myślę, że lepsze mogłyby być jeszcze bardziej "drastyczne" zestawienia kolorów, idealne do wkurzenia zębatych  :D


Użytkownik joker edytował ten post 02 październik 2013 - 10:12


#691 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 02 październik 2013 - 10:12

Słyszałem, jak mówili, że ten szczególny barwnik (znikolina) kluczem do sukcesu bywa :P


  • joker lubi to

#692 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 02 październik 2013 - 11:11

Nieeeeee no Matador to prawdziwy Dżigit :) naprawdę fajne rozwiązanie, myślę że szczupaki może to świetnie prowokować. Dziwne że wcześniej nikt na to nie wpadł a przynajmniej ja się z tym nie spotkałem... przełomowa przynęta
  • joker lubi to

#693 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 październik 2013 - 11:43

...a prawdziwy Dżigit niczego się nie boi  :D

 

Dobra, można iść coś po strugać, założyłem nową ubikację po wizycie fachowców od zapchanej rury.

 

Dałem hydraulikowi flaszkę.

Nie dlatego, że była konieczność, to był fachowiec przysłany z rejonu obsługi mieszkańców dla mojego bloku, więc za free. Dałem mu tą flaszkę za to, że ktoś robi tą parszywą robotę za mnie. Poza tym ten chłop zrobił coś co mnie lekko zszokowało. Zdjął kibelek i bez zastanowienia wsadził gołą rękę w rurę kanalizacyjną. Po tym syknął, myślałem, że może skaleczył się o coś, a on dopiero teraz zadał pytanie, czy my czasem nie wsypaliśmy kreta, bo łapa go szczypie. Jasne, że wsypaliśmy, cztery chłopie.  :ph34r: W każdym razie ta flaszka mu się przyda, jak nie pije, to do dezynfekcji rąk.

Dzięki ci Panie za hydraulików i jak to dobrze, że nie dałeś mi takiego powołania.  :)


Użytkownik joker edytował ten post 02 październik 2013 - 13:53

  • Franc lubi to

#694 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 październik 2013 - 17:46

Mały wypad nad wodę z kolegą by pokazać mu, o co cho? z Roninami.

Ostatnia partia już spakowana, a pojedynki jakie mi zostały poszły do starego wiarusa. A, że obaj mamy blisko nad lokalne jeziorko, to dostał je z prezentacją. Jacek jest doskonałym wędkarzem, załapał się nawet na Kadrę Narodową w wędkarstwie podlodowym, więc w mig chwycił co i jak. W zasadzie pokazałem mu moje najskuteczniejsze sposoby prowadzenia. Bawił się tak chwilę na krótkiej lince. Każdemu nabywcy to polecam. Tak z 5 minut różnych podrywań, potrząsań wędką, szybciej-wolniej korbą, co tylko się da, by zobaczyć co się dzieje z tą przynętą. Po tej zabawie Jacek zrobił kilka dłuższych rzutów i na Ronina 55 malowanego na okonia wyjechał krótki szczupak :) Pstryknął z telefonu symboliczne zdjęcie, więc może prześle.

Czego chcieć więcej. Idziesz nad wodę z kolegą, dajesz mu przynętę jakiej  jeszcze nie miał w rękach i przy okazji łowi rybę. Lepszej rekomendacji taka osoba nie potrzebuje :)


Użytkownik joker edytował ten post 02 październik 2013 - 17:51


#695 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 02 październik 2013 - 21:30

Czyli Kormoran w posiadaniu Roninów :ph34r:


  • Krystekwolf lubi to

#696 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 02 październik 2013 - 21:43

Robert zobacz sobie zdjęcia na tej stronie - http://www.arkive.or...Location=Europe

znajdziesz następne natchnienia :)



#697 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 02 październik 2013 - 21:52

Takie "woblerki z rozdwojeniem jaźni" jak jokerowy Matador zdarzają się ;)  Gdy maluję odmiennie dwie strony jednego wobasa to nazywam gościa Schizofrenikiem :) Nigdy do końca nie wiadomo, która strona zainteresowała rybę :lol:


  • joker lubi to

#698 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 03 październik 2013 - 08:01

świetne malowanie



#699 OFFLINE   Kathir

Kathir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Adam

Napisano 03 październik 2013 - 13:38

Malowanie jak zawsze artystyczne i genialne.

Respekt.

 

Co do łuski na bezsterowca - to taka kleniowa.



#700 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 październik 2013 - 17:30

Robert zobacz sobie zdjęcia na tej stronie - http://www.arkive.or...Location=Europe

znajdziesz następne natchnienia :)

 

Dzięki Rafale. Na tej stronie podglądałem głowę okonia :)

 

Przy okazji, z tym gwoździem nie żartowałem :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych